DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sandero castigat la tombola, masina praf

andreiluputan
post 14 Feb 2011, 19:16
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 14 February 11




Salutare tuturor. Ma numesc Andrei si sunt nou pe DaciaClub. smile.gif
In 28/11/2010 am cumparat o Sandero 1.4 MPI de la un batran care o castigase la tombola la Kaufland in urma cu o saptamana. Masina avea 28km la bord
Am fost incantat de oferta facuta. wink.gif
Am luat-o la 4500 euro/ masina noua cu 3 ani garantie. Din pacate masina are dotari 0 E cheala:
-nu are servodirectie excl.gif
-nu are airbag pasager
-nu are inchidere centralizata
-nu are AC excl.gif
-nu are iluminare portbagaj,cutie acte,sau la banchetele din spate
-nu are manerele de sus de la usile din spate
-nu are cd-player si nici difuzoare
-nu are presuri
-nu are tetiere spate
blush.gif Am pus pana acum muzica,presuri,inchidere centralizata si mai urmeaza si altele,dupa buget.
Acum masina are ~3000 km,am facut rodajul ca la carte..
In fine...

Inainte sa pun inchidere centralizata am ramas cu butucul de la portbagaj in cheie. sad.gif Am deschis portbagajul si siguranta(fiind inghetata cred) a cazut si astfel a iesit butucul cu totul.Am fost la Dacia si l-a reparat
La 2 saptamani dupa achizitie vrand sa schimb din a 5-a in a 4-a,la deal,nu am apucat sa o bag in a 4-a ca s-a blocat cablul de acceleratie si s-a turat masina pe la 6000 de ture. ohmy.gif Nu mai stiu exact pt ca m-am speriat ca nu am stiut ce se intampla si am tras pe dreapta si am oprit motorul.Prima data am crezut ca s-a rupt pt ca pedala atarna.Am deschis capota,am miscat cablul inainte si inapoi si si-a revenit. Cred ca problema a fost din cauza ca s-a facut condens si apoi a inghetat. Chiar nu stiu pt ca am fost la Dacia si au spus ca e totul in regula. blush.gif

Intrebare: inteleg ca cei de la Kaufland au avut interesul economic de a oferi premii din cele mai ieftine modele de Dacia Sandero si Duster(adica masini chele)
Ceea ce nu inteleg este cum se poate ca in anul 2010 sa se fabrice masini cu o asa mare lipsa de dotari(nu vb de AC sau inchidere ci vb de Manerele alea amarate sau o oglinda de curtoazie,sau o lampa in portbagaj) blink.gif
Bun..Nici o prb,inteleg....suntem romani...copilul plateste o bomboana si primeste ambalajul gol...
Vreau sa va intreb daca e normal sa ai asemenea prb.
Sunt sigur ca multi dintre cititorii acestui topic vor spune acum: "Ha!! Alea-s prb?! stai sa vezi ce am patit eu cu Dacia mea! radmasa.gif "
Dar nu mi se pare normal ca pana la 1000km sa mergi de 2 ori in service.
Mda...suntem romani si ne adaptam,induram si inghitim orice.
Referitor la lipsa dotarilor de mai sus,daca ma puteti ajuta cu sfaturi de genul cum sa-mi pun iluminare sau unde gasesc de cumparat manere si tetiere in spate sau orice astept cu nerabdare.(Dar sa nu-mi spuneti sa ma duc la Dacia pt ca vreau sa ies cat mai ieftin)
Vreau sa mentionez ca in prezent poate nu as da nici jumatate din cat am dat pe ea acum 2 luni si jumatate.Greseala mea,trebuia sa ma documentez sad.gif

PS:Daca lucrurile astea sunt normale la Dacia va rog sa nu ma luati in ras dar am trecut de la Skoda 1.9 la Dacia 1.4 si nu sunt obisnuit cu atatea dezavantaje.


--------------------
Dacia Sandero 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ArtVandelay
post 14 Feb 2011, 19:19
Post #2


Anytown, USA..


Group: Members
Posts: 2.662
Joined: 5 January 08
From: Craiova




Cine te-a pus sa o cumperi daca stiai ca n-are nicio dotare? Ee cea mai proasta afacere loganul chel.. Cine te-a pus sa-ti cumperi Dacia? suporta consecintele biggrin.gif

Si in general la concursuri se cam dau masini chele


--------------------
Ford focus 2001
He wondered why the boomerang kept getting bigger. Then, it hit him.

I got 99 cookiez cause a bitch ate one.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 14 Feb 2011, 19:27
Post #3


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(andreiluputan @ 14 Feb 2011, 19:16)
Ceea ce nu inteleg este cum se poate ca in anul 2010 sa se fabrice masini cu o asa mare lipsa de dotari(nu vb de AC sau inchidere ci vb de Manerele alea amarate sau o oglinda de curtoazie,sau o lampa in portbagaj) blink.gif
*


Ceea ce nu inteleg eu e cum poate cineva sa dea bani pe o astfel de masina? Ca cel care acorda premiul e smecher si da unul ieftin inteleg, dar sa dai banii tai pe asa ceva, asta nu inteleg.
Una e smecherie, cealalta nu pot sa o cataloghez, ca ar trebui sa-mi dau singur warn.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lostboy
post 14 Feb 2011, 19:29
Post #4


Finding my way!


Group: Members
Posts: 3.261
Joined: 17 May 06




Și, pe lângă asta, mai și semnalizezi. radmasa.gif


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 14 Feb 2011, 19:41
Post #5


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




Din pacate o sa pierzi mult la revanzare ,prea multe lipsuri ,ce ai cumparat tu ar fi echivalentul la o solenza europa in materie de dotari dar pana si aia are iluminare in portbagaj ,problema cu cablul de acceleratie e cunoscuta , am si eu pe cineva in familie cu logan de nici un an cumparat si i s-a blocat de doua pedala de acceleratie (dezavantajul pedalei de acceleratie pe cablu).Ce pot sa-ti zic , decat o vorba arhicunoscuta pe aici pe forum : " Multi km fara probleme"


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreiluputan
post 15 Feb 2011, 09:38
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 14 February 11




Aveti dreptate..Am cumparat masina parca "legat la ochi"..
Cred ca motivul a fost ca nu mi-am imaginat ca traim in secolul carutelor. Am crezut ca e sec.XXI. Dar se pare ca doar pt nemti conteaza bunul simt in domeniul masinilor..
Ca sa fiu mai explicit: Am o skoda tour 1.9 din sept.2007 si inainte am avut o Dacie 1310(inca o mai am,sta in rugina ei saraca).
Lasand la o parte dotarile care le ofera Skoda sau volkswagen la orice model standard,daca ne uitam putin la Dacia1310 din anii '80 vedem ca are mai multe pe ea decat Dacia sandero care o am eu. Explicatia mea este ca atunci cand am cumparat-o nu m-am uitat prea mult la ea gandindu-ma la simplul fapt ca e o masina noua in garantie la 4500 euro. Am spus ca e un cadou frumos pentru sotia mea.
Simte-am nevoia sa "semnalizez" (cum spune mai sus Lostboy) putin greseala mea.
Klaus,permite-mi sa o cataloghez eu: PROSTIE

Chiar m-am lasat inselat de iluzia ca traim in secolul XXI.
Ma consolez cu faptul ca nu m-ar costa mai mult de 1000-1500 euro sa dotez masina cu restul(servo,airbag dreapta,si poate AC)
Vallyyy,iti multumesc pentru urare,cred ca asa voi face,nu se merita sa o vand asa ca o voi pastra pt sotia mea,Sa speram ca se descurca pana ii pun servodirectie.


--------------------
Dacia Sandero 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 15 Feb 2011, 09:44
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.587
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




dar totusi... nu te-ai uitat la ea cand ai luat-o? ai privit-o de la 100 de metri si ti-a placut? geeez
si nu compara cu vw si skoda ca alea au alt pret...


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 15 Feb 2011, 12:09
Post #8


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




Dupa parerea mea singurele lucruri pentru care ar trebuii sa te complici la ea ar fi geamuri electrice si servodirectie ,restul eu zic ca nu merita sa dai banii , in special pe AC

This post has been edited by vallyyy: 15 Feb 2011, 12:09


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SoareMrs
post 15 Feb 2011, 12:17
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 11 February 11




QUOTE(ArtVandelay @ 14 Feb 2011, 19:19)
Cine te-a pus sa o cumperi daca stiai ca n-are nicio dotare? Ee cea mai proasta afacere loganul chel.. Cine te-a pus sa-ti cumperi Dacia? suporta consecintele biggrin.gif





*




Pe bune? Nu are nici o legatura daca nu are dotare cu calitatea materialelor , acelasi butuc e si pe una cu mai multe dotari

QUOTE(klaus @ 14 Feb 2011, 19:27)
Una e smecherie, cealalta nu pot sa o cataloghez, ca ar trebui sa-mi dau singur warn.
*




Nu se numeste smecherie daca se acorda un premiu . Celalata prostie? unde e prostia ca a cumparat o masina noua cu 4500EURO si se rupe cablu de acceleratie si mai stiu eu ce? Prostia e la cei de la Dacia , nu la el ca a cumparat masina.

15 Feb 2011, 12:20:
QUOTE(sorin1983 @ 15 Feb 2011, 09:44)
dar totusi... nu te-ai uitat la ea cand ai luat-o? ai privit-o de la 100 de metri si ti-a placut? geeez
si nu compara cu vw si skoda ca alea au alt pret...
*




ce isteti se dau astia pe net...

This post has been edited by SoareMrs: 15 Feb 2011, 12:20


--------------------
Logan & BMW 1.4 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 15 Feb 2011, 12:43
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




AC, airbag si servodirectie, astea ii lipsesc in opinia mea. Pentru restul nu moare nimeni.
Personal, cand am trecut la "masina de familie" desi n-am ganduri sinucigase deocamdata, am vrut sa fie noua, sa aiba airbag si AC. Si nu-mi pare rau nicio clipa pentru alegere.



QUOTE(klaus @ 14 Feb 2011, 19:27)
a ar trebui sa-mi dau singur warn.
*


Stau io si ma gandesc, daca ti-ai da unul mic, ca sa vezi si tu cum e, ce-ar fi? nedumerire.gif


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 15 Feb 2011, 12:54
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Acum nu mai sunt cu 1.4 , cele chele cu 1.2 sunt 7250 euro . Daca scadem 4500 cat ai dat tu raman cam trei rable .Eu zic ca ai facut o alegere gresita , probabil nu te-ai documentat bine mai ales ca nu stiai nici ce dotari (sau mai bine zis ca nu are dotari) are. Nici o dacie nu vine cu presuri interioare .
Cat priveste cablu de acceleratie a patit si un amic de-al meu dar asta dupa ce a spalat motorul afara fiind ceva grade cu minus .
Totusi eu nu inteleg nemultumirea ta , care ar fi aia , ca ai cumparat o masina fara dotari -pai nu te-a obligat nimeni sa o cumperi .
Ca are probleme ? hai sa fim seriosi daca ce ai patit tu numesti probleme ...
Parerea mea este ca ar trebui inchis acest topic.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 15 Feb 2011, 13:57
Post #12


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Ca o curiozitate, se pot numi niste masini cam asa, la sub 8500 euro, NOI, care sa aiba din cele enuntate:
QUOTE(andreiluputan @ 14 Feb 2011, 19:16)
-nu are inchidere centralizata
-nu are iluminare portbagaj,cutie acte,sau la banchetele din spate
-nu are manerele de sus de la usile din spate
-nu are cd-player si nici difuzoare
-nu are presuri
-nu are tetiere spate
*


Sau as fi curios ce masini vin de noi cu presuri.
Sau ce masini vin cu iluminare la bancheta spate.
Iar cu manere spate, pai va zic eu de pe scaun masini de peste 10.000 euro, de la firme cu pretentii, care nu le au. Si nu prea am vazut topice despre lipsa lor ca ar periclita calitatile masinii.
La fel si cu iluminarea torpedoului, toti producatorii la modelele de baza nu au acest lucru.

Din experienta mea, cei care sunt uimiti de astfel de lucruri in general nu au cumparat masini noi cu dotarile de baza, sau au cumparat numai masini la SH, care la mama lor erau cu dotari mai multe. Din intamplare, in acest secol XXI invocat, alea sunt dotarile la masinile de intrare in gama.

Eu cred ca singura problema ar putea fi doar aia cu cablul.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 15 Feb 2011, 14:10
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Asa s-au scumpit loganurile? blink.gif
Io cu 7650€ mi-am luat laureatu'. Avea 7km.


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 15 Feb 2011, 14:22
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Sandero e ceva mai scump , un Logan 1.2 chel este 6250 , daca scazi trei rable ramane la aproximativ 3600 .


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 15 Feb 2011, 14:23
Post #15


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(Victoras2001 @ 15 Feb 2011, 14:10)
Asa s-au scumpit loganurile? blink.gif
Io cu 7650€ mi-am luat laureatu'. Avea 7km.
*



Da' laureatu matale nu avea ABS.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 15 Feb 2011, 14:32
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Pai da, dar pana la 8500 cat spui ca e una cheala sunt vreo 900€. Un logan chel parca era 5500 fata de 6250 cat vad ca e acum.
Plus ca pe vremea aia, daca voiai masina noua si nu romaneasca, trebuia sa mai pui pana la 15 500 € cat era o octavia, bani aruncati pe geam in opinia mea (atata timp cat nu iesi macar 3 luni pe an din tara cu ea).



--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 15 Feb 2011, 14:37
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Pai ceva TVA marit cu bonus , au renuntat la 1.4 care era ceva mai ieftin , au ABS in standard . Nu s-au scumpit prea mult cu toate ca la celelalte marci au scazut preturile , la unele chiar destul de bine pentru cumparatori.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 15 Feb 2011, 16:02
Post #18


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Te-a fortat cineva sa cumperi o masina cheala?
Tu nu ai vazut ca nu are de nici unele?
Daca ai luat o masina cheala, de ce te plangi?
Daca tot ai fost p'afarist, mai esti si masochist de te plangi pe aici de ajungi ciuca mistourilor?
Chiar nu poti trai fara lumina in portbagaj?
Cu ce ti-a gresit nefasta de vrei sa ii dai masina fara servodirectie?
Ce te oparesti atat ca ti-a inghetat un cablu? Se mai intampla si se va mai intampla.
Ti-ai luat masina cheala si acum regreti, nasol, asta e, se mai intampla.
Fa un efort si pune-i AC, si servodirectie, poti trai fara restul.

This post has been edited by dizzy: 15 Feb 2011, 18:17


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vet
post 15 Feb 2011, 16:14
Post #19


Membrul


Group: Members
Posts: 464
Joined: 9 December 07




Lasati omul in pace. E frustrant sa te bucuri de o pomana....si apoi sa-ti dai seama ca ai luat teapa.
Daci face cele mai proaste masini, Dacia este cel mai neserios producator, Dacia a cucerit segmente mari de piata in tari cu traditie in producerea autoturismelor (bine....aia nu se bucura la o masina cheala).


--------------------
Dacia Logan 2007 / KissFM 1.5 dCi
.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 15 Feb 2011, 16:38
Post #20


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




Asta e, nu prea se mai vand masini chele.
Mi-am adus aminte de cineva care s-a chinuit sa vanda tot un Sandero nou( cu minime dotari, Ambiance), vreo doua luni. A fost anuntul la "bursa" acum vreo doi ani...


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 15 Feb 2011, 17:39
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Io zic ca sunteti prea rai. Probabil omul nu prea stia cu ce se mananca loganul. S-a gandit ca unu' nou e 7-8 000. Cand l-a gasit pe mos cu 4 000 sau cat a zis, a crezut ca i-a pus Dumnezeu mana-n cap. Probabil ca s-a asteptat sa n-aiba una sau alta pe ici pe colo. Dar nici chiar asa. Sincer sa fiu, nici mie nu-mi trecea prin cap sa verific daca are lumina in torpedou sau in portbagaj.
Io mi-am spus parerea. Are airbag si AC, mie mi-e buna. Astea si le pune. Hai si geamuri. In rest nu m-as complica.
Faza misto ca Dumnezeu tot a pus mana-n cap cuiva. Dar nu prietenului nostru comun. tongue.gif


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 15 Feb 2011, 18:11
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.587
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




QUOTE(SoareMrs @ 15 Feb 2011, 12:17)
ce isteti se dau astia pe net...
*


bine ca ai mai facut un post... inca putin si poti da si pm-uri...
si apropo. ce cauta topicul la probleme? problema cui e ca saraca masina e topless?

This post has been edited by sorin1983: 15 Feb 2011, 18:12


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rue
post 15 Feb 2011, 18:27
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.586
Joined: 18 September 05
From: Internet




singurul care a iesit in castig a fost mosulica ala ce a castigat masina!


--------------------
former Dacia Logan 2006 1.4 mpi Laureate Plus - RUE
Dacia Logan 2021 100 TCE Eco G, Comfort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 15 Feb 2011, 18:28
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Singura chestie care deranjeaza e faptul ca a scris in titlu "masina praf" de parca ar fi comandat una full si i-ar fi dat-o p-asta. Apoi se plabge pe la diversi "cunoscatori" ce masini chele face dacia si uite asa se duce vorba. Sa vedeti ce m-a mai convins un taximetrist, anul trecut, ca loganul consuma 15 in Buzau. Nu ma mai lasa sa ma dau jos, imi tot explica ce si cum. Mie care aveam logan de 6 ani. Cand l-am intrebat de unde stie in amanunt problemele loganului, ca el avea un tico, mi-a zis nitel mirat "pai cum, n-are un cumnat?"


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LuluMOB
post 15 Feb 2011, 20:46
Post #25


Membru cu pedale.


Group: Members
Posts: 1.136
Joined: 28 October 05
From: Iași




Legat de becul din torpedou, butoanele de pe usile din spate sau lipsa radioului: eu chiar am cautat un model fara chestiile astea. Intre Laureate si ABS plus era o diferenta de aproape 1000 euro, care se reflecta in amanunte de genul asta, pe care in parte le-am si rezolvat cu mult mai putini bani. Important era sa am dotarile pe care nu le mai poti pune dupa decat cu cheltuieli inacceptabile: servodirectie, AC, airbaguri, ABS. Si pe astea le-am avut.


--------------------
Dacia Logan ABS+ AC 1.4MPI 06/2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 15 Feb 2011, 22:12
Post #26


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Pana la urma pretul dat de initiator pe masina nu-i chiar rau, eu nu as zice ca a luat teapa.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 15 Feb 2011, 22:20
Post #27


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Pai initiatorul insusi crede ca si-a luat teapa, ca se astepta la pretul ala sa aiba si pe mama si pe tata, inclusiv si lumini la locurile spate...Golful la 15.000 euro o avea?


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 16 Feb 2011, 12:33
Post #28


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




Nu vad rostul pentru ca ar mai trebuii sa se complice cu AC-ul ,e o operatie prea costisitoare si apoi 3-4 luni pe an il folosesti .Servodirectie si geamuri(ca astea sunt ieftine)


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 16 Feb 2011, 12:58
Post #29


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




QUOTE(vallyyy @ 16 Feb 2011, 12:33)
3-4 luni pe an il folosesti
*


Pe principiul asta, nici caldura nu-i trebuie, ca 3-4 luni pe an nu moare, poate sa-si puna o caciula, niste manusi, o haina in plus.

Faptul ca te costa mai mult sa-l montezi dupa ce ai cumparat masina e una, dar sa spui ca nu se merita AC-ul ca-l folosesti doar 3-4 luni, e alta.


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 16 Feb 2011, 13:59
Post #30


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




M-am referit strict ca nu merita in cazul lui ,nu la modul general ,3-4 luni pe an nu moare fara AC ,prea multi bani dati ,servodirectia e un lucru chiar primordial si geamurile stiu ca sunt ieftin de pus.Se pare ca am trait o gramada de ani fara AC la 1310 si chiar mai traim si la apartamente fara AC si nu ne plangem ,fara caldura ar fi un chin

This post has been edited by vallyyy: 16 Feb 2011, 14:02


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 21:14
Forum Renault