DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Internet mobil pt laptop, Impresii, experiente

krokos
post 1 Dec 2009, 09:53
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 174
Joined: 12 March 08
From: Bucuresti




Deoarece am intrat in posesia unui laptop, trebuie sa achizitionez si un modem(stick) pentru net mobil si nu stiu de la cine sa-l iau(Vodafone, Orange, etc). Daca aveti sau a-ti avut asa ceva, va rog impartasiti din experienta voastra pt a ma putea orienta mai bine. In oras(Buc) le-am incercat pe cele 2 mentionate, e bine, ideea e cum se misca in afara orasului, pt ca am nevoie de el cind sunt in deplasare. Sper ca am postat unde trebuie, e primul meu topic smile.gif.


--------------------
Renault Megane Estate 1,5dci 110cp 2012 - Numar mic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 1 Dec 2009, 09:59
Post #2


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Eu am un Express Card Vodafone de mai bine de un an. Merge ok, n-am avut probleme. Nu știu cum e acoperirea 3G la concurență, dar la Vodafone unde e semnal la telefon ai și net. În funcție de asta variază și viteza (GPRS / 3G / HSDPA)


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 1 Dec 2009, 10:23
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




Daca ai abonament la RDS primesti gratuit sau cu 10 lei/luna, in functie de ce abonament ai.
Cu clicknet-ul am semnal unde orange si vodafone deabia prind cate o liniuta, dar ... depinde de zone. Acum am inteles ca Zapp-ul a fost luat de Clicknet si ei stateau foarte bine la acoperire inafara oraselor.
Dar ... le poti testa tu, toti iti dau modemul pentru testare cateva zile.


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMW
post 1 Dec 2009, 17:23
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 7 March 06
From: Bucuresti




Orange merge cel mai bine pe net in afara orasului pt ca are in f multe locuri 3g si 3g+ plus edge(228 kbps) acolo unde nu exista 3g fata de voda unde daca nu exista 3g treci direct in gprs (64kbps).

In orasele mari diferenta dintre voda si orange este data doar de congestionarea retelei si traficul din zona respectiva...


--------------------
Volkswagen Passat Highline 2.0 TDI 4MOTION B6
Renault Megane III 1.5 dCI - 90 cp - 2012
Renault Scenic II Dynamique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 1 Dec 2009, 17:53
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




Baietii astia au net si pentru o luna? Adica pot sa-mi iau net mobil de la careva numai pt o luna?


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
krokos
post 1 Dec 2009, 18:05
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 174
Joined: 12 March 08
From: Bucuresti




Poti lua de la Orange pt 14 zile de proba, nu-ti place, il duci inapoi fara obligatii.


--------------------
Renault Megane Estate 1,5dci 110cp 2012 - Numar mic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 5 Dec 2009, 00:37
Post #7


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Am eu net de la orange si merge super OK. Daca insa vrei sa te dai pe net in mers (cu trenul, sau ca pasager in masina) sau in zone cu semnal mai slab (deci nu inexistent .. ci mai slab, sa zicem, 2 liniute din 5 afisate pe telefon) nu iti recomand nici unul din modemurile low-end. Eu a trebuit sa imi cumpar o antena externa ptr modem ca sa pot utiliza internetul in mers si in ariile cu semnal mai slab. In rest, oferta de net mobil de la orange e mai buna decat cea de la vodafone. Restul providerilor nu merita luati in considerare ca adevarat net mobil caci acoperirea pe care o au e doar la nivelul localitatilor (treaba se va schimba in mod sigur dar tie probabil iti trebuie net acum smile.gif ).


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ArtVandelay
post 5 Dec 2009, 00:39
Post #8


Anytown, USA..


Group: Members
Posts: 2.662
Joined: 5 January 08
From: Craiova




QUOTE(nh1980ro @ 1 Dec 2009, 18:53)
Baietii astia au net si pentru o luna? Adica pot sa-mi iau net mobil de la careva numai pt o luna?
*




http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=156519&hl=


--------------------
Ford focus 2001
He wondered why the boomerang kept getting bigger. Then, it hit him.

I got 99 cookiez cause a bitch ate one.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
shadow_x3x
post 29 Dec 2009, 23:10
Post #9


Membru


Group: Members
Posts: 149
Joined: 28 December 09
From: Galati




Eu recomand orange pt internet mobil in afara orasului si orange sau vodafone in rest.


--------------------
Honda Civic 5D 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvanamza
post 29 Dec 2009, 23:32
Post #10


Membru Numarator


Group: Members
Posts: 509
Joined: 25 November 07
From: Buzau




din cate stiu cea mai buna acoperire 3G (3g propriu-zis si ucdma) o are zapp.


--------------------
Dacia Oarecare Candva - Bz-00-xxx
(\__/)
(='.'=) This is Bunny. Copy and paste Bunny into your
(")_(") signature to help him gain world domination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fara roti
post 30 Dec 2009, 09:07
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 264
Joined: 7 October 07
From: BUCURESTI




zapp!asta daca folosesti internetul in afara oraselor..are cel mai bun semnal+ca beneficiezi de modem cu mufa pt antena exterioara..z040 am eu...am probat si concurenta..dar nu se ridica in 2008 la calitatea zapp...abonamentul e 45ron.


--------------------
dacia Papuc 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 30 Dec 2009, 09:37
Post #12


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Si unul dintre modemurile de la orange are mufa pentru antena exterioara.


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 30 Dec 2009, 10:15
Post #13


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




QUOTE(fara roti @ 30 Dec 2009, 10:07)
zapp!asta daca folosesti internetul in afara oraselor..are cel mai bun semnal
*



zapp?? hai sa fim seriosi...poate ai vrut sa spui invers...''daca folosesti numai in oras''
am facut marea prostie sa incerc sa folosesc serviciile lor intre bz si bv......dezastru natural...colegul meu a fost mai dotat..avea orange si vodafone.....asa ca am rezolvat problema....sa nu mai aud de ei...mult timp nu cred ca o mai duc cei de la zapp...


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
megane1
post 30 Dec 2009, 11:36
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 793
Joined: 27 March 07
From: Moinesti




@ serje zapp nu are nici o legatura cu clicknet, doar..indirect.Zapp a fost cumparat de cosmote, care desi isi doreau sa lanseze oferte de net mobil pe baza retelei CMDA Zapp inainte de Craciun, s-a cam incurcat nitel si a amanat.

Folosesc de 3 ani un modem Vodafone si sunt extrem de multumit...
Ce trebuie insa sa inteleaga oricine doreste net mobil broadband e ca nu poate avea aceeasi viteza download/upload si preturi similare cu cele de pe cablu/fibra optica...pt ca pur si simplu nu sunt comparabile ofertele si tehnologiile..
Ce vreau sa spun e ca majoritatea ofertelor de net mobil au un anume trafic inclus pana la care viteza e ok, dupa atingerea acelui trafic , scade viteza...pt cei care vor numai youtube/streaming/download/torente...nu prea ii ajuta.pt asta le trebuie clar net fix!
de exemplu, acum in oferta Vodafone cel mai ieftin abonament e de 7,99 eur tva inclus, cu viteza maxima tehnologica(nu garantata!) de 7,2 mbps care tine pana ajungi la trafic de 1Gb. aici dezavantajul e ca modemul costa 29 euro.
urmatoarele au un trafic inclus mai mare si pretul modemului pe 2 ani e 0.


--------------------
renault megane2.2 privilege 1,6 16v mai 2007
privilege, gris platine+mp3
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 30 Dec 2009, 11:40
Post #15


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Cardul de date oferit de Vodafone are conexiune pentru antenă externă. E drept că se găsește foarte greu pe la noi așa ceva.

Nu uitați de abonamentele Digi pentru net mobil, care merg foate bine în orașe, iar la prețuri nici nu se compară cu nesimțiții ceilalți. smile.gif


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
megane1
post 30 Dec 2009, 12:05
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 793
Joined: 27 March 07
From: Moinesti




corect C A T A L I N , DIGImobil.....insa orasele acoperite sunt putine, acoperirea e micuta...preturile sunt extrem de atragatoare ,dar in principal pt cei abonati deja la alt serviciu RDS&RCS(cablu, net fix)..
cat despre " nesimtitii" ceilalti, nu cred ca putem compara investitiile facute de ei, cu cei abia intrati pe piata ..la fel si calitatea ..
"nesimtitii" sunt cei care nu sunt in stare sa isi dea seama ca piata e libera, iar daca un pret e mai mare decat altul nu inseamna ca e vorba de nesimtire smile.gifsmile.gif ... esti liber sa cumperi de la cine doresti !!

acoperire DIGInet Mobil : Bucuresti,Timisoara, Bihor, Brasov, Craiova, Constanta, Cluj si Iasi si "pana la 31 decembrie si Ploiesti, Sibiu, Targu Jiu, Resita, Bacau, Suceava, Slatina, Arad, Vaslui, Valcea".

acoperire Orange : http://www.orange.ro/acoperire/index.html

acoperire 3G Vodafone: în prezent cea mai extinsă arie de acoperire a serviciilor 3G Broadband și anume peste 500 de localități, cuprinzând:
-majoritatea orașelor din România
-zonele turistice din Valea Prahovei, Brasov si Bran-Moeciu și de pe litoral ;
-numeroase localitati din apropierea Capitalei


tocmai asta e interesant: jucatori mai multi, oferte nenumarate, unele mai "nesimtite" ca altele, dar in sensul bun..


--------------------
renault megane2.2 privilege 1,6 16v mai 2007
privilege, gris platine+mp3
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 30 Dec 2009, 12:14
Post #17


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Concurența este evident bună. Ce mă intrigă pe mine la Vodafone și Orange, și Cosmote spre deosebire de RDS e altceva.

Am abonament de date de la Vodafone de un an si ceva. Contract făcut pe 2 ani. Între timp actualele oferte evident că sunt mult mai avantajoase. Eu sunt însă obligat prin acel contract să rămân la ei acești 2 ani.

RDS are altă filosofie. Când au mărit lățimea de bandă pentru abonamentele de internet, s-a mărit automat și la abonații deja existenți, fără alte costuri. Acum au introdus internet mobil, și conform abonamentului meu de internet deja existent, mi-au dat modem gratuit, abonament internet mobil gratuit, limita de trafic rezonabilă, viteza maximă disăonibilă la momentul actual.

De asta spun că Voda & Co sunt nesimțiți, pentru că ei nu actualizează abonamentele existente odată cu cele noi, și astfel devine mai profitabil de multe ori să îți iei un abonament nou, decât să continui cu unul vechi. Să nu mai spun de clienți vechi care sunt nevoiți să plătească mai mult pentru aceleași servicii pe care un client nou le achiziționează "la ofertă".
Iar negocierile de la final de contract, prin care se pot încerca reduceri de abonamente, diverse minute gratuite etc, nu le face deloc cinste...


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
megane1
post 30 Dec 2009, 12:29
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 793
Joined: 27 March 07
From: Moinesti




OFF : negocierile de final de contract fac cinste actului de comert din Ro....sunt foarte bune, ca se intampla...mai e o chestiune: in romania , clientul nu are notiunea de "value for money" ...adica sa platesc un pret rezonabil pt servicii...si consumatorul din Ro nu are notiunea contractului..si a obligatiilor..daca azi semneaza pe 2 ani abonament Orange si maine anunta acelasi operator nus ce oferta, diferita de cea contractata de el...deja consumatorului i se pare ca el e nedreptatit, etc...
pt romani ar fi bine daca ar primi telefoane/modem uri/echipamente gratuite si fara perioada contractuala..maine,poimaine sa plece la alt operator si tot asa... mor cand ii mai aud pe unii" telefonul asta e scuump,dle in romania..in afara..." , desi habar nu are cat costa abonamentul care i da voie sa ia telefonul X la 1 eur ,etc..la fel si in Romania..
mai e cale lunga pana sa se civilizeze in primul rand CONSUMATORUL..ca de vanzatori se "trage" deja...si ca exemplu, mi-as dori sa fiu tratat in institutii publice,spitale, etc la fel cum sunt de exemplu tratat intr-o reprezentanta(nu dealer) Vodafone sau Orange...
in magazinele telecom in special ,clientul roman vine si urla, ameninta,are opinii, desi plateste o amarata de factura de 3 euro pe luna...iar la un ghiseu de primarie nu cracneste in fata functionarilor acri..si nu e vorba numai de suma platita...nu cred ca lumea are acelasi tupeu la o casierie EON ca intr-un magazin in care este oricum servit la standarde aproape internationale..

anunt moderatorii ca sunt constient de OFF smile.gif si solicit clementa smile.gif


--------------------
renault megane2.2 privilege 1,6 16v mai 2007
privilege, gris platine+mp3
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 9 Jan 2010, 21:34
Post #19


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




chill man, oricum Vodafone are oferte penibile( prezentate fireste de boschetarii din pod), degeaba arata showroomul la standarde internationale, i-a ingropat Cosmote smile.gif

exemplu.. sun la vodafone, vreau mai multe minute si sms-uri nationale, din pacate la abonamentul dv nu vi se pot da mai multe sms-uri si minute nationale.. vreau sa trec la un abonament cu mai multe minute si sms-uri.. nu se poate ca nu ati indeplinit termenul contractual
sun la cosmote: vreau sa trec la abonamentul din noua oferta cu mai multe minute-sms la acelasi pret incepand cu data de facturare (mai erau gen 3-4 zile)- Da, v-am facut modificarea in sistem, veti avea noul abonament pana la terminarea contractului... ta na na naaaaaaaaaaa!


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 9 Jan 2010, 23:06
Post #20


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




La VOdafone ca sa inchizi un abonament tre sa suni la *222 si ghici ce? nu-ti raspunde nimeni, decat dupa 30 de minute de butonat.
Si inca o chestie super tare, cand am sunat la *222, eram intr-o REPREZENTANTA vomafone, doar ca ei nu puteau inchide abonamentul!
Cartela e cea mai buna value for the money. Te-ai saturat de fa(z)a Vodafone, arunci cartela si salut. Fara acte, fara batai de cap. In plus poti sa-ti alegi ce oferta vrei cand vrei, desi si aici ofertele bune sunt la noii utilizatori. Dar daca nu tii neaprat la numar, cumperi o noua cartela cu 5E si ai parte de cele mai bune oferte ..biggrin.gif

Iar cat despre internet mobil, cei de la Orange o plimba pe prietena mea de 3 luni cu modemul. Modemul s-a defectat si ei nu vor sa i-l schimbe, desi e in garantie si plateste lunar abonamentul lor de kko. Bravo ORANGE!

This post has been edited by nh1980ro: 9 Jan 2010, 23:07


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caktuss
post 9 Jan 2010, 23:14
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.433
Joined: 7 May 05
From: Iasi




asa de multumit am fost de vodafone internet mobil, ca le-am platit si taxa de reziliere, numa sa nu mai aud de ei...

apropo, am un modem in sertar, il vrea cineva?

o sa imi iau internet mobil de la cei care nu folosesc echipamente decenzurat chinezesti huawei, care nu merg decat pe win xp, vista deja e prea evoluat pt ele...


--------------------
Renault Megane Sedan II 1.6 16v 05-2005 - numar cu gaura
m2 sedan expression 1.6 16v 06/2005
20 000 km (1/09/2006)
33 600 km (26/09/2007)
45 000 km (o3/01/2009)
50 000 km (03/06/2009)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 9 Jan 2010, 23:17
Post #22


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Hm, atât modemul USB cât și cardul de date merg perfect pe orice Windows, de la XP la 7, deci și Vista...


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caktuss
post 9 Jan 2010, 23:24
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.433
Joined: 7 May 05
From: Iasi




modelul e220 merge doar pe xp...sau chinezul care a facut modemul meu era prea beat... icon_mrgreen.gif

ulterior s-a schimbat modelul cu unu care merge si pe vista... da nu mil puteau schimba decat dupa ce se incheia perioada contractuala... eh.. ghinionu` lor. am platit vo 300 ron taxa de reziliere, si socotit la abonament, intr-un an trebuia sa le dau vreo 700 ron. basca nijte clienti care n-au mai calcat pe la ei dupa ce le-am povestit istoria icon_twisted.gif


--------------------
Renault Megane Sedan II 1.6 16v 05-2005 - numar cu gaura
m2 sedan expression 1.6 16v 06/2005
20 000 km (1/09/2006)
33 600 km (26/09/2007)
45 000 km (o3/01/2009)
50 000 km (03/06/2009)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
megane1
post 9 Jan 2010, 23:49
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 793
Joined: 27 March 07
From: Moinesti




da caktusee.....tu ai intrebat macar dom'le am sa pun vista, merge "sapunelu"? ca la inceput am impresia ca aveai XP si a mers ok... smile.gif e usor de dat cu piatra...stai tu linistit, chinezii de la ZTE si HUAWEI fac cele mai ieftine echipamente, astea o sa le gasesti peste tot...de asta si RDS ul are numai telefoane Huawei ..ca exemplu..
@semit : se poate si la vodafone sau orange sa primesti oferte si minute nationale mai multe...sunt extraoptiuni cu minute nationale la greu...abonamente...depinde si cand doresti modificarea..daca ai numai cateva luni de cand ai resemnat pt un telefon pe pcte,sa zicem...cam greu..si asta nu numai la vf ci si la orange,cosmote...adica daca ai luat o oferta,o perioada minima tot tre sa stai cu ea, indiferent ce apare pe piata... nu o poti schimba chiar zilnic...nici macar la cosmote ul asta de il ridica lumea in slavi....ca exemplu dau numai extraoptiunea lor cu 3000 minute in retea , despre care scrie mic ca se taxeaza la 3 minute indivizile... smile.gif smile.gif) si mai depinde acuma,ca peste tot, peste cine dai.. tongue.gif

This post has been edited by megane1: 9 Jan 2010, 23:58


--------------------
renault megane2.2 privilege 1,6 16v mai 2007
privilege, gris platine+mp3
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 10 Jan 2010, 04:19
Post #25


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Huawei e220 merge cu orice sistem de operare .. inclusiv Vista .. asta o spun eu, adica cineva care foloseste E220 si E160 cu vista si ubuntu, fara probleme. Trebuie doar un pic de research pe internet atunci cand nu iese ceva din prima.


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul_p
post 10 Jan 2010, 05:17
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.133
Joined: 1 April 06
From: psd=evil




Eu am internet mobil la Orange si merge rezonabil. Dar il folosesc destul de rar (doar cand sunt in deplasare) si doar pentru mail, nu pentru ceva ce necesita trafic sau viteza.

Alegerea unui operator depinde mult de zona in care vrei sa-i utilizezi serviciile.

Orange are avantajul ca are EDGE cam peste tot. Daca nu prinzi 3G macar ramai la EDGE.
In schimb Vodafone nu are deloc Edge si unde nu are 3G ai cam pus-o cu viteza.
Cosmote nu avea deloc licenta 3G, tocmai de aceea a cumparat Telemobil - Zapp, pentru licenta de 3G a acestuia.
RDS are doar 3G. Unde nu are acoperire 3g nu are deloc smile.gif. Si acoperirea este foarte slaba in prezent. In afara oraselor RDS e absent.

Companiile de telefonie mobile fac o greseala majora. Cheltuiesc o gramada de bani pentru atragerea de clienti noi - prin publicitate, oferte promotionale, reduceri, bonusuri, dar isi neglijeaza clientii existenti.

Este anormal sa tratezi un client existent -de la care ai incasat ani de zile bani, mai prost decat un client nou de la care nu ai incasat nimic. Ar fi mai castigati daca s-ar focaliza macar in aceasi masura si pe pastrarea clientilor.

Sub nicio forma nu merita sa faci un contract mai mare de 12 luni. La semnarea sau la prelungirea contractului te atrag cu niste tarife atractive. De obicei insa dupa 6-9 luni oferta curenta devine mai buna decat cea pe care ai semnat tu contractul si in ultimile luni de contract platesti mai mult decat unul care face un contract nou.

Eu inteleg ca un contract semnat e un contract semnat, insa si ei ar trebui sa inteleaga ca un client nemultumit e un client pierdut. Inevitabil, multi dintre clientii tinuti cu forta de catre un contract devenit dezavantajos, vor migra la alt operator. Ar fi mult mai simplu sa-i ofere si lui MACAR aceleasi conditii oferite unui client nou.

Am patit-o si eu cu Orange. Am avut un contract de 24 de luni. La final ajunsesem sa platesc mult mai mult decat platea chiar unul fara contract. Toate discutiile cu ei se soldau inevitabil cu un fel de sac-sac, aveti contract si nu puteti face nimic.
Cand s-a terminat contractul s-a inversat situatia. Au inceput sa se milogeasca de mine sa-l prelungesc. Jenant.

This post has been edited by paul_p: 10 Jan 2010, 05:27


--------------------
Fara roti fara ipocriti - 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 10 Jan 2010, 11:09
Post #27


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




Si eu am la Vodafone...ca tot intreaba initiatorul topicului cum e inafara capitalei sau a orasului resedinta de judet...nu stiu cum o fi la Orange, dar la Vodafone e cam trist.
Din motive subiective il folosesc in oraselul Tecuci (jud. Galati wink.gif )...in astfel de orasele nu s-a auzit de 3G, deci vorba lui paul_p, ai cam pus-o cu viteza. Stai si astepti cu minutele sa se incarce o pagina de forum, de ziar, etc. Si ar mai fi si problema conectarii, pentru ca ajungi intr-un apartament de bloc sa cauti conectarea si cate o ora.
Asta vara ma intorceam de la Constanta si prin inima Dobrogei, la vreo 100 si ceva de km de Braila am nevoie de net sa trimit un mail relativ urgent...ciuciu semnal pana la Braila. wink.gif


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
krokos
post 10 Jan 2010, 12:20
Post #28


Membru


Group: Members
Posts: 174
Joined: 12 March 08
From: Bucuresti




Multumesc pt raspunsuri si scuze ca nu am mai scris aici. Pina la urma m-am hotarit la Orange datorita legaturii EDGE. Le-am avut pe amindoua(Vodafone+Orange) in probe si a mers mai bine Orange acolo unde aveam nevoie. Cu Orange am 3G la o liniuta semnal sau EDGE la 15 km de Focsani(la soacra la Jaristea icon_mrgreen.gif ), Vodafone ioc. Ca si modem am un ZTE 636, am avut probleme cu primul, am fost la dealer si mi l-a schimbt pe loc fara discutii. Pt ce am nevoie merge multumitor, in Bucale are o viteza medie de 2 Mbps din 7,2 biggrin.gif , mai rar noaptea de 4-5 Mbps, contract pe doi ani. Asta e, om vedea ce o mai fi mai incolo.


--------------------
Renault Megane Estate 1,5dci 110cp 2012 - Numar mic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMW
post 10 Jan 2010, 19:09
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 7 March 06
From: Bucuresti




@megane1 tu imi pari mie a fi vanzator...inca nu imi dau seama daca in orange shop sau in vdf shop...daca nu mai esti cu siguranta ai fost:)


--------------------
Volkswagen Passat Highline 2.0 TDI 4MOTION B6
Renault Megane III 1.5 dCI - 90 cp - 2012
Renault Scenic II Dynamique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 10 Jan 2010, 19:12
Post #30


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




La Cosmote nu e sigur.. smile.gif


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 09:41
Forum Renault