DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Comunitatea Dusteristilor din Tg Mures-Zona Centru, Socializare, intalniri, impresii, discutii...

adailton_ms
post 9 Nov 2013, 21:54
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 90
Joined: 19 April 13
From: Targu-Mures




QUOTE(b76bgaarh @ 9 Nov 2013, 16:05)
in poza sunteti 2 fara tricou.

culmea, in poza urmatoare doamna solitara, cu ochelari, seamana f mult cu sotia lui.

bafta.

spor la drumetiei.
*



salut,
Doamna era sora celuilalt fara tricou....eu nu am cunoscut-o decat atunci, dar inteles ca vor fi proaspeti posesori de Guster 4x2. Sotul dansei parca lucra in Bucuresti...deci se poate. Fratele ei e un mare Dusterist......

@tavi multumesc...tot urmaresc un Samurai, dar imi este greu sa dau 2500-3000.
Asa ca fapt divers, pentru cei care au 4x2, faptul ca cei de la Dacia s-au zgarcit sa puna un buton de inhibare al ESP-ului, scade mult din calitatea acestei masini pe anumite terenuri.


--------------------
Dacia Duster 2011 - MS10JHF
.....de meserie...calator....

"Hai Fetito!"-Ioan Dicezare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adailton_ms
post 10 Feb 2014, 12:26
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 90
Joined: 19 April 13
From: Targu-Mures




Salut,
Duminica....zi de iesit in salbaticie, bineinteles.
Locatia: Cascada Cofu, Muntii Calimani.
Acces: Comuna Deda-Bistra, drum forestier, pacat ca s-a asfaltat pe 80% din el, dupa care drum forestier clasic, aproximativ 10 km
Distanta 140 km, fata de Tg-Mures consum 5,8% pe bord

PS-Daca se strica o reparam! smile.gif

Deocamdata agregatul rezista!

Las pozele sa vorbeasca:

Pe Valea Bistrei:

2m1y.jpg
89sm.jpg
jpr7.jpg

Cascada Cofu sau "Chișoiul Vacii":

6gie.jpg
Drumuri Bune!

This post has been edited by adailton_ms: 10 Feb 2014, 12:27


--------------------
Dacia Duster 2011 - MS10JHF
.....de meserie...calator....

"Hai Fetito!"-Ioan Dicezare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tavi_ro
post 10 Feb 2014, 12:47
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 868
Joined: 11 September 05




Fain, avem niste locuri minunate. Urmele in zapada erau de la "Hai Fetito" ? Abia astept sa se mai incalzeasca si sa imi reiau calatoriile....Multam Dane.

This post has been edited by tavi_ro: 10 Feb 2014, 12:50


--------------------
Duster Laureate 2012-1.6 16V, 4x4, GPL Tomasetto Stag4 Q-Box plus
Logan Laureate 2005-1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adailton_ms
post 10 Feb 2014, 19:57
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 90
Joined: 19 April 13
From: Targu-Mures




QUOTE(tavi_ro @ 10 Feb 2014, 12:47)
Fain, avem niste locuri minunate. Urmele in zapada erau de la "Hai Fetito" ? Abia astept sa se mai incalzeasca si sa imi reiau calatoriile....Multam Dane.
*



Daca te referi la pozele de pe Fb, nu erau de la mine, nu m-am aventurat doar cu o singura roata. Oricum cred ca era distractie faina cu un 4x4.
Totusi e bine ca nu se umbla prea mult cu masina prin zona.
Zona arata mai bine fara ele.


--------------------
Dacia Duster 2011 - MS10JHF
.....de meserie...calator....

"Hai Fetito!"-Ioan Dicezare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adailton_ms
post 17 Feb 2014, 22:04
Post #35


Membru incepator


Group: Members
Posts: 90
Joined: 19 April 13
From: Targu-Mures




Salut,
IND 6, Bran, 14.02-16.02.2014.
Gasca de la Tg-Mures a facut ceva nazdravanii, iar pozele sunt elocvente:

Doli:

6uuf.jpg
bvqn.jpg

Zsombor a vrut sa isi ia zboru'

z95f.jpg

......la fel ca si Cristi:

fdyw.jpg

.....doar eu mai linistit:

iw5n.jpg


Grupul:

ybbj.jpg

Probleme aparute: lacul zgaraiat si o toba indoita.

....aaaa era sa uit:
Dacian alias Glontu', sufletul grupului

9o5c.jpg

Drumuri Bune!

This post has been edited by adailton_ms: 17 Feb 2014, 22:06


--------------------
Dacia Duster 2011 - MS10JHF
.....de meserie...calator....

"Hai Fetito!"-Ioan Dicezare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tavi_ro
post 18 Feb 2014, 08:29
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 868
Joined: 11 September 05




Multam, se pare ca anul acesta nu ai mai avut nici cea mai mica problema in off smile.gif........


--------------------
Duster Laureate 2012-1.6 16V, 4x4, GPL Tomasetto Stag4 Q-Box plus
Logan Laureate 2005-1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adailton_ms
post 18 Feb 2014, 16:46
Post #37


Membru incepator


Group: Members
Posts: 90
Joined: 19 April 13
From: Targu-Mures




biggrin.gif da.....nici cea mai mica problema. Peste toate, voia buna a fost la ea acasa.
In alta ordine de idei, o sa ma concentrez pe Vitara mai mult. Oricat mi-ar placea Dusterul e totusi o masina finuta.
Am trait de asemenea un sentiment ciudat......la locul faptei, parca nu ma mai recunosteam.
A fost un traseu frumos, il puteam parcurge frumos, fara probleme, dar am intrat in atmosfera de concurs si dai viteza pe hopuri.
Orgolii, adrenalina....am cam fortat masina si acum parca imi pare rau.

This post has been edited by adailton_ms: 18 Feb 2014, 16:51


--------------------
Dacia Duster 2011 - MS10JHF
.....de meserie...calator....

"Hai Fetito!"-Ioan Dicezare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tavi_ro
post 18 Feb 2014, 17:12
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 868
Joined: 11 September 05




Usor, usor, ajungi la vorbele mele.... Ma bucur ca a fost o intalnire faina, ca toata lumea a "slavit" organizatorii, aici poate ca ca am eu ceva idei "fistichii" la adresa lor si "baietii sunt "nec+ultra"...Sa zicem, treaca de la mine.....
Bravo, am vazut pozele, clipurile, si pot sa zic ca nu e de mine sa ma duc pe camp si sa imi "testez" masina prin "hartoape". Mai ales in conditiile in care piesele de schimb sunt asa cum sunt.

Eu unul apreciez mult mai mult iesirea din Fagaras, si frumusetea zonelor de acolo decat aceasta intalnire....

PS: vad ca Muresul a batut recordul de participare smile.gif. Nu cumva esti "capul rautatilor" ?

This post has been edited by tavi_ro: 18 Feb 2014, 17:48


--------------------
Duster Laureate 2012-1.6 16V, 4x4, GPL Tomasetto Stag4 Q-Box plus
Logan Laureate 2005-1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacian ms
post 18 Feb 2014, 18:04
Post #39


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 18 April 13




A fost o intalnire minunata. Cu totii ne-am simtit excelent si chiar am vazut ce poate si ce nu poate masina noastra. M-am intors de la bran reindragostit de duster care este o masina capabila si rezistenta.
Eu am zburat ca glontul pe traseu dar am avut grija de masina evitand inteligent tufele cu spini. Rezultatul: am parcurs traseul cu cateva secunde intarziere dar masina nu s-a ales cu nici o zgarietura a lacului. Astfel trag urmatoarele concluzii: masina este capabila chiar foarte foarte capabila in comparatie cu cele din asa zisa ei clasa. Consumul de benzina a fost pe toata durata deplasarii 7,7 l/100 km verificat de toti camarazii din tg mures. Am condus pe sosea cu 2700 - 3200 de ture iar in concurs am urcat la 5000 de ture. Motorul pe benzina este indestructibil dar putin lenes.
Cred ca pentru o utilizare normala aceasta masina nu are rival. Cine nu ma crede sa vina la urmatoarea intalnire sa ne bucuram impreuna.

Nu in ultimul rand as vrea sa subliniez calitatea participantilor. Nu am mai vazut niciodata un grup atat de mare cu oameni deosebiti, atenti, prietenosi, amabili. Fara exceptie! Baietii de la echipa 4x4 ne-au stat tot timpul la dispozitie cu sfaturi si ajutor. Directorul general Dacia - un om simplu si de calitate. Asa arata o societate dupa care merita sa tanjim.

This post has been edited by dacian ms: 18 Feb 2014, 18:10


--------------------
Dacia Duster 1.6 16V Laureate 2012 - MS 11 FJS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tavi_ro
post 18 Feb 2014, 18:43
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 868
Joined: 11 September 05




He he, BRAVO. Sincer ma indoiesc ca ai ajuns la limitele masinii smile.gif. Eu unul am ajuns la 6200 de ture cu ea si inca mai mergea. Pentru o utilizare normala chiar e o masina buna. Daca facem abstractie de consum (in oras) si piese chiar e perfect.
Am inteles treaba cu "Fara exceptie! "....
PS: atentie totusi la ambreiaj....
Stima.

Dane ai dat cam tare de jos cu ea sau mi se pare mie ? Vad ca o cam cauti cu pozele alea smile.gif. Ai grija de tine. Vrei acu sa iti imprimi propria persoana pe capota dusterului ? Ati facut o pasiune cu masuratul duritatii solului cu dusterul? Vad ca mai multi incercati "glia stramoseasca".

This post has been edited by tavi_ro: 18 Feb 2014, 19:41


--------------------
Duster Laureate 2012-1.6 16V, 4x4, GPL Tomasetto Stag4 Q-Box plus
Logan Laureate 2005-1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 18 Feb 2014, 19:49
Post #41


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




QUOTE(tavi_ro @ 18 Feb 2014, 19:43)
Eu unul am ajuns la 6200 de ture cu ea si inca mai mergea.
*


Sunt convins! E arhicunoscut ca motoarele de pe Prafster se tureaza precum cele de F1, pana pe la 18.000Rpm. Nici vorba sa taie ECU alimentarea la 6.500Rpm

This post has been edited by AR-18-MOS: 18 Feb 2014, 19:50


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tavi_ro
post 18 Feb 2014, 19:52
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 868
Joined: 11 September 05




@AR-18-MOS ce te face sa crezi ca nu eram cu un ochi la turometru si nu stiam ca raman fara motor la 6500 de ture ? Nu toti sunt kamikaze! Iti zice ceva turatia de 5700?

This post has been edited by tavi_ro: 18 Feb 2014, 19:55


--------------------
Duster Laureate 2012-1.6 16V, 4x4, GPL Tomasetto Stag4 Q-Box plus
Logan Laureate 2005-1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adailton_ms
post 19 Feb 2014, 10:07
Post #43


Membru incepator


Group: Members
Posts: 90
Joined: 19 April 13
From: Targu-Mures




QUOTE(tavi_ro @ 18 Feb 2014, 17:12)
Usor, usor, ajungi la vorbele mele.... Ma bucur ca a fost o intalnire faina, ca toata lumea a "slavit" organizatorii, aici poate ca ca am eu ceva idei "fistichii" la adresa lor si "baietii sunt "nec+ultra"...Sa zicem, treaca de la mine.....
Bravo, am vazut pozele, clipurile, si pot sa zic ca nu e de mine sa ma duc pe camp si sa imi "testez" masina prin "hartoape".  Mai ales in conditiile in care piesele de schimb sunt asa cum sunt.

Eu unul apreciez mult mai mult iesirea din Fagaras, si frumusetea zonelor de acolo decat aceasta intalnire....

PS: vad ca Muresul a batut recordul de participare smile.gif. Nu cumva esti "capul rautatilor" ?
*



Salut,
Intr-adevar sunt capul rautatilor dry.gif , ala micu care baga strambe.....Da!, impreuna cu @dacian am tinut stacheta sus, dupa ce un coleg(Profesoru) a ridicat-o, dar din motive ce tin de el a lasat-o mai moale. De fapt el este "profesoru", dar dupa cum bine stii, vedetele sunt fitoase, din simplu motiv ca asa le sta bine. In fine, am avut deosebita placere sa il incurajam atat la Zetea cat si Bran, unde, desigur, a luat locul 1. Am niste filmulete unde urlam din toti rarunchii, contribuind la sustinerea lui
Meritul lui @dacian si al meu, e ca am tinut tot timpul spiritul viu in cadrul grupului.
La un moment dat, pe timpul verii, doar eu mai ieseam prin tara, dupa cum cred, ca bine stii. Bineinteles, postam in sectiunea Dusteristi Mures si aici si acolo.
Totul se bazeaza pe "iubire" cum plastic se exprima "profesoru"
...si ca sa inchei, visul meu e sa ducem 10 masini la IND....la care?... asteptam si visam impreuna cu @dacian. Acum am fost 6. La Zetea am fost 4.
Acum, daca tot am dat-o pe filozofat, eu consider ca, "camarazi" adevarati suntem trei: eu, @dacian si "profesoru". Csabi vine tare din urma, doar faptul ca e sofer in Germania, impiedicandu-l sa vina din Sighisoara pana in Tg Mures, seara, la ora 19:00, indiferent de vreme...dar cand are ocazia, adica cand e in Romania, vine!
Candva, am vrut sa ader la un grup, nu are importanta in ce domeniu, dar mi s-a spus, ca nu exista formular de inscriere, statutul se castiga....Pe langa noi vin si pleaca multi membrii, dar pana sa isi castige statutul, mai au de tras, indiferent de cat de capabili sunt de a-si lovi masina de pamantul patriei, castigand o glorie falsa.

Noi, impreuna cu directorul Dacia-Renault Romania:
ss0a.jpg

De la dreapta la stanga: Cristi, @dacian, Domnul Director.... si eu.

Sa revin, in cateva randuri si la organizarea acestor intalniri...pentru mine acesti oameni prin liderul lor fac o treaba excelenta.
Nu imi sta in caracter sa laud pe cineva care face ceva, la care am participat si eu, deoarece limita dintre lauda constructiva si "pupincurism" este foarte subtire.
Atat vreau sa spun: se stie totul de la A-Z, fiecare moment fiind la locul lui si bine gestionat.

Felicitarile mele domnilor!




--------------------
Dacia Duster 2011 - MS10JHF
.....de meserie...calator....

"Hai Fetito!"-Ioan Dicezare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tavi_ro
post 19 Feb 2014, 11:32
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 868
Joined: 11 September 05




Chiar daca mai rad de organizatori (unii), si ii mai "dojenesc" pentru lipsa de diplomatie, imi dau foarte bine seama de munca lor, de logistica organizarii unor asemenea evenimente de amploare. Pentru asta zic un simplu BRAVO.
Ti-am remarcat "calitatile vocale" smile.gif, dar si o anumita voce feminina cu multa ingrijorare in glas, cand ti-ai riscat pielea. Oricum dintre toti il apreciez cel mai mult pe Narcis (din cadrul organizatorilor) care nu am ce sa ii reprosez, intotdeauna a fost un domn din toate punctele de vedere. Probabil ca sunt mai multi cu calitati deosebite.
Grupul vostru de MS oricum e mai aparte, in general se regaseste cam greu asa ceva.

In final zic doar ca apreciez din plin comunitatea voastra.

This post has been edited by tavi_ro: 19 Feb 2014, 11:44


--------------------
Duster Laureate 2012-1.6 16V, 4x4, GPL Tomasetto Stag4 Q-Box plus
Logan Laureate 2005-1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 19 Feb 2014, 16:07
Post #45


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




QUOTE(tavi_ro @ 18 Feb 2014, 20:52)
@AR-18-MOS ce te face sa crezi ca nu eram cu un ochi la turometru si nu stiam ca raman fara motor la 6500 de ture?
*


Ce ma face sa cred? Ca aberezi cand zici ca ai ajuns la 6.200Rpm si inca mai merge!
Turatia de 5.700 nu-mi spune nimic, eventual 5.750Rpm unde se atinge putere maxima...


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tavi_ro
post 19 Feb 2014, 16:38
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 868
Joined: 11 September 05




Muta te rog "distractia" aici
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=209005&st=1138

This post has been edited by tavi_ro: 19 Feb 2014, 16:55


--------------------
Duster Laureate 2012-1.6 16V, 4x4, GPL Tomasetto Stag4 Q-Box plus
Logan Laureate 2005-1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adailton_ms
post 27 Feb 2014, 09:44
Post #47


Membru incepator


Group: Members
Posts: 90
Joined: 19 April 13
From: Targu-Mures





Gasca vesela de la Mures si evolutiile lor, intr-un scurt colaj de la fata locului:


Drumuri Bune!


--------------------
Dacia Duster 2011 - MS10JHF
.....de meserie...calator....

"Hai Fetito!"-Ioan Dicezare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
obogdan
post 16 Mar 2014, 11:10
Post #48


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 16 March 14




Va salut domnilor!

Recunosc ca "va urmaresc" de ceva vreme, de pe la sfarsitul anului trecut smile.gif
Imi place ideea "comunitatii" si va felicit pentru ceea ce ati reusit pana acum. E un lucru frumos, deosebit, apreciabil...!

In cca o luna voi intra in posesia unui Duster...1.6, Laureat, 4x4...
As vrea sa ma alatur si eu "comunitatii", atat cat timpul imi va permite.
Sper sa invat multe de la voi legate de Duster si de ceea ce inseamna 4x4...daca binenteles, sunteti de acord.
Oare bine am vazut? In 2-3 randuri, intalnirea de la ora 19 a fost la MBO City?
Eu locuiesc "in zona" si am remarcat "o crestere a densitatii de Duster-e" cateodata...smile.gif

Sunt atras si de "iesirile" organizate in zonele apropiate...e f.bine pentru toti sa ne cunoastem locurile (de multe ori...atat de frumoase si de deosebite). E drept, candva, astfel de "vizite" faceam cu rucsacul in spate. Acum, de ce nu, e frumos si cu Duster-ul...smile.gif

S-auzim numai de bine!

Ovidiu Bogdan - Tg.Mures
obogdan@rdslink.ro



--------------------
Dacia Duster 2014, 1.6 Laureat, 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacian ms
post 16 Mar 2014, 15:29
Post #49


Membru incepator


Group: Members
Posts: 82
Joined: 18 April 13




Te asteptam cu drag alaturi de noi. Intalnirile noastre incep, de regula, la MBO pe Pandurilor si se tin saptamanal. Te vom anunta si pe tine.


--------------------
Dacia Duster 1.6 16V Laureate 2012 - MS 11 FJS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
obogdan
post 16 Mar 2014, 16:27
Post #50


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 16 March 14




ok, merci...o sa primesti numarul meu de telefon...smile.gif


--------------------
Dacia Duster 2014, 1.6 Laureat, 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adailton_ms
post 17 Mar 2014, 08:42
Post #51


Membru incepator


Group: Members
Posts: 90
Joined: 19 April 13
From: Targu-Mures




QUOTE(obogdan @ 16 Mar 2014, 16:27)
ok, merci...o sa primesti numarul meu de telefon...smile.gif
*




Salut,
Esti invitatul nostru, iar daca iti place muntele(pe jos) e si mai bine. Ti-ai gasit partenerul perfect pentru drumetie.
Dan,


--------------------
Dacia Duster 2011 - MS10JHF
.....de meserie...calator....

"Hai Fetito!"-Ioan Dicezare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
obogdan
post 17 Mar 2014, 21:49
Post #52


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 16 March 14




Salut Dane,

Multumesc pentru invitatie...acum cca 25 de ani as fi onorat-o cu mare placere...smile.gif Acum, parca asa vad, ca Duster-ul ma va ajuta...smile.gifsmile.gif
Dar o drumetie scurta si frumoasa parca n-as refuza, sper sa mai rezist, ca, din pacate, nu prea stau bine cu conditia fizica... huh.gif

S-auzim numai de bine!!!


--------------------
Dacia Duster 2014, 1.6 Laureat, 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adailton_ms
post 17 Mar 2014, 22:38
Post #53


Membru incepator


Group: Members
Posts: 90
Joined: 19 April 13
From: Targu-Mures




QUOTE(obogdan @ 17 Mar 2014, 21:49)
Salut Dane,

Multumesc pentru invitatie...acum cca 25 de ani as fi onorat-o cu mare placere...smile.gif Acum, parca asa vad, ca Duster-ul ma va ajuta...smile.gifsmile.gif
Dar o drumetie scurta si frumoasa parca n-as refuza, sper sa mai rezist, ca, din pacate, nu prea stau bine cu conditia fizica... huh.gif

S-auzim numai de bine!!!
*



Salut smile.gif
Sunt deschis la orice fel de iesiri....masina mea este un 4x2 dci veritabil, rasat, un reprezentant veritabil al brandului romanesc cu miros de parfum, fin, frantuzesc...smile.gif)
Pentru iesirile mai dure avem o Vitara, numai buna sa tina piept manjilor cabrati 4x4, marca Duster. Deci avem cu ce....
In alta ordine de idei, Duster-ul va primi de luni, o noua distributie si kit-ul de accesorii, la care se adauga schimbul de ulei si filtrele aferente(ulei si carburant), cu care speram sa mai circulam, macar pe atat...adica inca 80.000 in trei ani. Un numar bun de km si o tolba plina cu locuri, peisaje si personaje de poveste.
Va doresc tuturor, multi km alaturi de masina noastra preferata si va las in compania catorva poze realizate de mine, ieri, 16.03.2014, pe Valea Bistrei, langa satul Bistra Muresului(Defileul Toplita-Deda), in Muntii Calimani, intr-o iarna aparuta parca de nicaieri:

w0g7.jpg

ly3s.jpg

La intoarcerea de pe traseu:

u472.jpg


--------------------
Dacia Duster 2011 - MS10JHF
.....de meserie...calator....

"Hai Fetito!"-Ioan Dicezare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tavi_ro
post 18 Mar 2014, 08:01
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 868
Joined: 11 September 05




Superb, Vitara era la remorca smile.gif ?


--------------------
Duster Laureate 2012-1.6 16V, 4x4, GPL Tomasetto Stag4 Q-Box plus
Logan Laureate 2005-1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adailton_ms
post 18 Mar 2014, 08:43
Post #55


Membru incepator


Group: Members
Posts: 90
Joined: 19 April 13
From: Targu-Mures




Salut,
Nu puteam strica confortul a trei camarade dragute, care m-au insotit.
In alta ordine de idei, pe Vitara am niste Sinexuri foarte zgomotoase pe asfalt, iar de ce sa nu recunosc, le si feresc de asfalt pentru a nu se tocii prematur.


--------------------
Dacia Duster 2011 - MS10JHF
.....de meserie...calator....

"Hai Fetito!"-Ioan Dicezare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tavi_ro
post 18 Mar 2014, 09:09
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 868
Joined: 11 September 05




Salutare.
Le-ai pus la congelat, am vazut eu smile.gif. Pentru facut focul mai rapid eu folosesc un arzator din cel mic cu butelie de unica folosinta. Sunt foarte practice.
Ai fost doar tu si fetele ? Mie unul nu prea imi vine sa ma aventurez doar cu o masina prin paduri.

This post has been edited by tavi_ro: 18 Mar 2014, 09:10


--------------------
Duster Laureate 2012-1.6 16V, 4x4, GPL Tomasetto Stag4 Q-Box plus
Logan Laureate 2005-1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adailton_ms
post 18 Mar 2014, 12:48
Post #57


Membru incepator


Group: Members
Posts: 90
Joined: 19 April 13
From: Targu-Mures




Da. Doar eu si fetele.....sunt mai aventuros de felul meu. Cel putin asa cred smile.gif.
Cu masina am intrat puternic pe un drum forestier, circa 15 km, dupa care 8 km pe jos. Din cauza viscolului care s-a intetit brusc; am pierdut marcajul, dupa busola mea, cam la 30 minute de tinta.


--------------------
Dacia Duster 2011 - MS10JHF
.....de meserie...calator....

"Hai Fetito!"-Ioan Dicezare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tavi_ro
post 18 Mar 2014, 14:08
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 868
Joined: 11 September 05




8km (dus-intors banuiesc) prin viscol, cred ca a fost tare fain. Si ursu ce zicea ?
Eu unul tin pielea mea. Si nu am chef sa isi exerseze talentele una din aceste fapturi minunate pe ea.
Conform salvamontului Bucegi ursuletii au renuntat la hibernare si au un nou hobby. Sportul cu alergatul turistilor pe carari de munte. Eu cel putin sunt la a 3-a intalnire cu ursu, ultima s-a soldat cu o fractura de picior a nasei.
Deci la voi in zona ce ati facut cu ei ?

This post has been edited by tavi_ro: 18 Mar 2014, 14:10


--------------------
Duster Laureate 2012-1.6 16V, 4x4, GPL Tomasetto Stag4 Q-Box plus
Logan Laureate 2005-1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adailton_ms
post 18 Mar 2014, 15:14
Post #59


Membru incepator


Group: Members
Posts: 90
Joined: 19 April 13
From: Targu-Mures




QUOTE(tavi_ro @ 18 Mar 2014, 14:08)
8km (dus-intors banuiesc) prin viscol, cred ca a fost tare fain. Si ursu ce zicea ?
Eu unul tin pielea mea. Si nu am chef sa isi exerseze talentele una din aceste fapturi minunate pe ea.
Conform salvamontului Bucegi ursuletii au renuntat la hibernare si au un nou hobby. Sportul cu alergatul turistilor pe carari de munte. Eu cel putin sunt la a 3-a intalnire cu ursu, ultima s-a soldat cu o fractura de picior a nasei.
Deci la voi in zona ce ati facut cu ei ?
*



Au fost 8 km dus si 8 intors..viscol nu a fost de la inceput, doar pe final. Nici zapada nu era cand am ajuns in zona, decat foarte putina.
Referitor la urs...mie imi este frica doar de ursii cu doua picioare. Ca metoda de aparare, doar un fluier am.


--------------------
Dacia Duster 2011 - MS10JHF
.....de meserie...calator....

"Hai Fetito!"-Ioan Dicezare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Squirrel
post 18 Mar 2014, 19:36
Post #60


Captain of Black Pearl™…


Group: Members
Posts: 4.466
Joined: 13 March 08
From: partea mea: Drum bun!




Și ursul atacă regulamentar?


--------------------
Dacia Duster 2010 1,6 16v 4Ś4 Laureaté Noir Nacré - RO 44 AWD
Fire, walk with me...in 4 strokes, water cooled.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 08:16
Forum Renault