DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Starea Drumurilor - Muntenia

adister
post 19 Jun 2006, 08:27
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 371
Joined: 2 July 04
From: Bucuresti




Daca nu ai treaba la Afumati renunta la mersul pe centura si mergi linistit pe Ploiesti - Buzau. Drumul pe centura Bucurestiului nu e rau, insa e ingrozitor de aglomerat.


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 1.5 dCi 80cp 2006 - B56...

Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai dracu` si n-au nicio boala - Parazitii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristianH
post 19 Jun 2006, 08:46
Post #32


Membru


Group: Members
Posts: 187
Joined: 10 August 04
From: Sighisoara




Deci sa inteleg ca drumul Otopeni-Tunari-Afumati face parte din centura Bucurestiului ? Pe harta am vazut un drum mai spre Bucuresti paralel cu acesta si am crezut ca acela face parte din centura.

LE. Va multumesc pentru informatii.Mi-a confirmat si un prieten care a fost saptamana trecuta Bacau-Bucuresti ca cea mai buna varianta este pe centura Ploiestiului spre Buzau.
Ramane valabila intrebarea daca pasajul de la Otopeni este la accesul nordic spre aeroport ( din google earth nu-mi dau seama prea bine ). Daca nu cer prea mult poate cineva sa-mi faca o schita din care sa reiasa cum ajung in parcarea de la "aeroport - plecari" venind dinspre Ploiesti ? N-am fost niciodata in zona cu masina si acum trebuie sa ajung noaptea la ora 4.30.

This post has been edited by CristianH: 19 Jun 2006, 09:12


--------------------
Ex DACIA SOLENZA CONFORT 1.4 mpi / Skoda Octavia Tour 1.9 tdi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulgsm
post 19 Jun 2006, 15:32
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 10 November 04




Salutare

Cum este (starea carosabilului) centura de sud a Bucurestiului de la iesierea de pe A2, pana la intrarea pe A1 ? Sambata si duminica e tot atat de aglomerata ca in timpul saptamanii ? Este adevarat ca in general centura de sud este mai putin aglomerata decat cea de nord?

Merci


--------------------
Renault Megane 2 2005, 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristinelM
post 21 Jun 2006, 10:43
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 28 February 05
From: Bucuresti




Stie cineva care e starea drumului Cernavoda - Constanta, auzisem ca a intrat in reparatie... ? Multumesc!


--------------------
Dacia Logan - B- -MHL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 26 Jun 2006, 08:08
Post #35


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Bucuresti - Pitesti (autostrada) - cam nasol aprox. 30km porma ok [in sens Pitesti - Bucuresti - mult mai bine zona stricata mai mica]

Pitesti - Craiova - super ok

Craiova - Drobeta - in lucru prima jumatate (dar se poate merge foarte bine ca sunt 2+2 benzi ... cateva stopuri dar e ok) a doua jumatate super super.

Drobeta - Orsova - acceptabil (Portile de Fier dale beton si valuri unde e asfalt)

Orsova - Moldova Veche/Noua - CATASTROFA NUCLEARA ... darrr peisajele merita toata atentia (gropi, denivelari, drum foarte ingust, portiuni de pamanat+pietris tasat dar tot nasol)

Moldova Veche/Noua - Oravita - drum ok, valurit, cateva gropi minore si portiune de dale beton.

Oravita - spre E70 pe E57B - (spre Anina) - drum cam nasol, gropi, valuri ... dar perisajul merita toata atentia

E70 (de la intersectia cu E57B) - Baile Herculane - Orsova ... DISTRUS ... incredibil de prost, dale beton ditruse, gropi, valuri in zonele cu asfalt


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 26 Jun 2006, 09:29
Post #36


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




care a mers pe drumul pitesti- ramnicu.valcea-brezoi-voineasa? cum se prezinta?
dar ramnicu.valcea-sibiu?


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iliuta
post 26 Jun 2006, 17:16
Post #37


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 22 March 04
From: Bucuresti




@cristib

Ramnicu Valcea - Sibiu e ok fara probleme, dar cam aglomerat (ca intotdeauna).


--------------------
Logan Ambition 2005, Renault Megane II Sedan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 27 Jun 2006, 07:24
Post #38


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




k tks.
dar spre voineasa stie careva cum este?


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 27 Jun 2006, 09:15
Post #39


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures






--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 3 Jul 2006, 08:11
Post #40


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Nu stiu unde sa scriu exact (Muntenia sau Transilvania tongue.gif ) ... DN1A Brasov - Ploiesti via Cheia ... [sincer un ferrari mi-ar fi fost de mare ajutor] ... super Drum pana la Cheia {asfalt nou}, de la Cheia mai gasim si doau trei praguri, 1 2 poduri + treceri cale ferata nerezolvate dar in rest foarte bun drumul pana la Ploiesti [in sfarsit ... bravo lor]


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
modulsys
post 3 Jul 2006, 20:56
Post #41


Sofer cuminte


Group: Members
Posts: 192
Joined: 26 May 04
From: Brasov




cmandrei, ma bucur ca ai ajuns teafar acasa. smile.gif
Banuiesc ca pe serpentinele de coborare spre Cheia ai avut ceva probleme, acolo e si greu trebuie in primul rand consolidat drumul, asfaltul in sine nu rezolva problema.

Tocmai am revenit de pe Rucar - Bran, unde nu se intampla nimic nou. Parca prin Fundata sunt ceva petice, dar nu mai stiu daca sunt alea de anul trecut sau au pus acum ceva.

Raman insa zeci de kilometri cu gropi de dimensiuni medii dar sacaitoare daca te gandesti ca le iei pe majoritatea cu rotile virate si franate sau cuplate, de la caz la caz. huh.gif


--------------------
Ford Focus C-MAX 2004 1.6 TDCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 4 Jul 2006, 08:13
Post #42


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Mersi mult modulsys ... am ajuns ok acasa ... singurele probleme pe serpentine au fost ca nu aveam tractiune pe spate tongue.gif ... sunt perfecte (din punct de vedere al asfaltului) ... [sa speram ca o sa tina]


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihail75
post 18 Jul 2006, 11:34
Post #43


mihail


Group: Members
Posts: 466
Joined: 12 October 03
From: Iasi




am aflat de rucar-bran, insa imi poate spune cineva cum se prezinta drumul in continuare spre C-lung Muscel si apoi spre Ct. de Arges si Ramnicu Valcea? multam


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4 MPI - Is-YY-XXX
mihail, fost cu Logan Laureat 1.4, acum cu Opel Astra Sedan 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihail75
post 24 Jul 2006, 08:14
Post #44


mihail


Group: Members
Posts: 466
Joined: 12 October 03
From: Iasi




chiar nimeni?


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4 MPI - Is-YY-XXX
mihail, fost cu Logan Laureat 1.4, acum cu Opel Astra Sedan 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Winy
post 25 Jul 2006, 10:07
Post #45


my Silver Bullet


Group: Members
Posts: 90
Joined: 17 October 05
From: Kronstadt




Pana iesi din jud.Brasov mai e cum e,dar dupa aia sa ai mare grija pe alocuri drumul a alunecat nu stiu exact portiunea in rest iti doresc drum bun!!!


--------------------
Captur Life 90 Tce - 2016 - KAP
Doua lucruri sunt infinite, Spatiul si Prostia ~ Albert E.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihail75
post 25 Jul 2006, 17:18
Post #46


mihail


Group: Members
Posts: 466
Joined: 12 October 03
From: Iasi




pe un alt forum am gasit informatia cum ca de la campulung nu se mai poate ajunge la Ramnicul Valcea prin Curtea de Arges. e adevarat? ce variante ar mai fi?


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4 MPI - Is-YY-XXX
mihail, fost cu Logan Laureat 1.4, acum cu Opel Astra Sedan 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihail75
post 26 Jul 2006, 17:55
Post #47


mihail


Group: Members
Posts: 466
Joined: 12 October 03
From: Iasi




acum am vazut pe siteul AND ca e blocat Ct. de Arges-Ramnicul Vilcea, la Tigveni. banuiesc ca nu stie nimeni care ar fi varianta de mers Campulung-Ramnic, prin Curtea de Arges sau direct prin Pitesti? as fi vrut sa vad si Curtea de Arges.


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4 MPI - Is-YY-XXX
mihail, fost cu Logan Laureat 1.4, acum cu Opel Astra Sedan 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihail75
post 23 Aug 2006, 15:37
Post #48


mihail


Group: Members
Posts: 466
Joined: 12 October 03
From: Iasi




raspund tot eu pt. ca am fost pe acolo si nimeni nu s-a invrednicit sa raspunda (poate mai ajunge vreunul prin zona):

Curtea de Arges-Ramnicu Valcea e blocat datorita alunecarilor. Un taximetrist din Ct. de Ag mi-a spus ca se poate trece printr-un imas insa e bine ca in zona sa nu fi plouat. In consecinta, am preferat varianta ocolitoare DN 7C-DN 7, prin Bascov. Drumul e bun, spre deosebire de Campulung-Ct. de Ag care e bombardat pe jumatate din distanta (partea pina in Domnesti).


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4 MPI - Is-YY-XXX
mihail, fost cu Logan Laureat 1.4, acum cu Opel Astra Sedan 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hash
post 20 Nov 2006, 23:54
Post #49


calculatorist


Group: Members
Posts: 1.388
Joined: 13 September 04




A fost cineva de curand pe traseul BV-Bran-Rucar-Campulung-Curtea de Arges-Ramnicu Valcea - Horezu - Tg. Jiu ? Cum mai e sectorul Campulung-Curtea de Arges-Ramnicu Valcea, sa ocolesc prin Pitesti din Curtea de Arges sau direct din Campulung (ca vad la e-transport ca drumul e inchis prin Tigveni) ?

Dupa Ramnicu Valcea, anul trecut se rupsese un pod si era ocolire prin niste sate cu drumuri neasfaltate (de ziceam ca se termina si alea si o iau pe camp), cum se prezinta situatia ?

In lipsa de replay-uri, o iau prin Pitesti, pe unde a fost mihail75 in august .. Cum o mai fi acum, ca ma iau cu mainile de cap cand ma uit la starea lui DN 73C !


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hash
post 26 Nov 2006, 18:45
Post #50


calculatorist


Group: Members
Posts: 1.388
Joined: 13 September 04




Mda. Drumul ramane inchis. Ma intreb de ce mai platim taxa aia de rovigneta. Era un drum foarte frumos si foarte putin circulat. Segmentul Rucar - Campulung e ingrozitor de plin de gropi si denivelari, insa e mai putin circulat decat Valea Oltului (unde au loc accidente frecvent, chiar cu blocarea circulatiei). Inconvenientul - am intalnit multe camioane care urca foarte incet si sunt dificil de depasit din cauza relativ putinelor segmente de drum in aliniament.

Segmentul Ramnicu-Valcea - Pitesti e ingrozitor. In Pitesti nu am reusit sa evit traseul pentru camioane, bucata aceea a fost un calvar printre mastodonti, noaptea pe un traseu plin de denivelari. Daca nu cunosti Pitestiul nu prea ai cum sa te orientezi ca de-abia exista niste amarate de indicatoare la intrare dinspre Campulung. Cel putin la intesectia aia ai de ales intre oras, Curtea de Arges si traseul ocolitoarei spre Pitesti (camioane) Un "cedeaza trecerea" te obliga sa dai prioritate. Pana cand ? Pai pana se termina fluxul de pe artera principala, adica niciodata. Nu exista semafor, se merge pe mica intelegere. O harababura in intersectia aia .. Politia Pitesti, impreuna cu primaria, doarme, probabil.

Sectorul Ramnicu Valcea - Targu-Jiu este proaspat asfaltat (de un an) si se merge foarte bine, Interesant e ca pe carosabil au pus contururile accidentatilor mortal pe acest drum (ca in filmele politiste, se traseaza conturul victimei). Cred ca am numarat mai mult de 20 ...

Toata stima pentru olteni. Argeseni, mai aveti de lucrat la drumurile voastre !

PS. La intrarea in Campulung dinspre Pitesti, pe o portiune cu denivelari aveam ceva viteza, si mi-a iesit masina din viteza ! M-am trezit accelerand 'in gol' Pffff... blink.gif

This post has been edited by hash: 26 Nov 2006, 18:47


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihail75
post 7 Mar 2007, 23:43
Post #51


mihail


Group: Members
Posts: 466
Joined: 12 October 03
From: Iasi




am treaba in sud si as dori sa stiu care e starea urmatorului drum: ploiesti - targoviste - campulung? e in stare buna?


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4 MPI - Is-YY-XXX
mihail, fost cu Logan Laureat 1.4, acum cu Opel Astra Sedan 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 8 Mar 2007, 17:01
Post #52


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




ploiesti targoviste e nashpa. e mancat rau asfaltul. ti-as recomanda sa mergi pe ploiesti - moreni - targoviste. pe aici e nasoala portiunea intre DN 1 si moreni. targoviste - campulung nu stiu.


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihail75
post 8 Mar 2007, 17:41
Post #53


mihail


Group: Members
Posts: 466
Joined: 12 October 03
From: Iasi




auzisem eu ceva cum ca drumul PLoiesti-Targoviste e rau tare, dar nu imi inchipuiam ca a ramas in aceeasi stare de atatia ani. Bataie de joc. Macar Tgv-Campulung o fi mai bun?


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4 MPI - Is-YY-XXX
mihail, fost cu Logan Laureat 1.4, acum cu Opel Astra Sedan 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tonicelli
post 16 Mar 2007, 19:54
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 374
Joined: 26 March 06
From: Valea Jiului




Stie cineva starea drumului pe ruta Rm Vilcea-Bucuresti???
Merci anticipat


--------------------
Dacia Logan Laureate plus - HD-XX-XXX
România ... frumoasă țară ... păcat că e locuită
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 17 Mar 2007, 10:26
Post #55


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Rm.Valcea - Pitesti = bun si foarte bun (atentie la radare)
Pitesti = cam varza (atentie la radarele fixe ... deci mergi corect peste tot)
Pitesti - Bucuresti (A1) = bun si foarte bun


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tonicelli
post 19 Mar 2007, 22:03
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 374
Joined: 26 March 06
From: Valea Jiului




multumesc de informatii
intradevar drum bun si foarte bun smile.gif
Cat despre radare sad.gif
Politia Gorj e de-a dreptul ingenioasa smile.gif)


--------------------
Dacia Logan Laureate plus - HD-XX-XXX
România ... frumoasă țară ... păcat că e locuită
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcristina
post 18 Apr 2007, 19:12
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 350
Joined: 18 April 07
From: Ploiești/Tîrgu Mureș




As dori sa plec pe 27 apr din Bucuresti la Moeciu, si sa ma intorc pe 1 mai. Care varianta de drum e mai buna, avand in vedere ca probabil marti pe 1 va fi omor pe Valea Prahovei (variantele de drum fiind prin Targoviste - Campulung, sau Predeal - Rasnov)?

A fost cineva de curand pe vreuna din rutele astea? Am impresia ca spre Campulung se circula greu (alunecari de teren sau tasari, m-am uitat pe site la Administratia Drumurilor), dar s-ar putea ca de 1 mai sa fie o varianta mai rapida decat pe DN1...

Multam anticipat!





Am vazut ca mai exista un topic chiar pe tema Predeal_Rasnov, dar informatiile nu sunt chiar actualizate, iar pe mine ma interesa o oarescare comparatie intre variante...

This post has been edited by xcristina: 18 Apr 2007, 19:32


--------------------
Renault Clio III 1.2 2006 Dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
drumaru
post 26 Apr 2007, 11:08
Post #58


Membru


Group: Members
Posts: 174
Joined: 21 March 05




Pentru cei care vor sa evite nebunia de la Domnesti, de pe centura Bucurestiului: de la intersectia centurii cu Dn6 Bucuresti - Alexandria luati-o spre Alexandria si la citiva km, la iesirea din Bragadiru, faceti dreapta pe drumul judetean spre Domnesti. treceti prin Clinceni, Domnesti, Darvari si ajungeti la Ciorogirla. Pina aici, drumul este mediu spre bun, cu una sau doua foarte scurte zone cu gropi si alte gropite ocazionale, usor de evitat. Din Ciorogirla faceti dreapta, pe drumul judetean 602 spre autostrada (care e super, arata ca unul national reabilitat!) si in citiva km ajungeti la A1. daca aveti treaba la Pitesti, luati-o tot inainte, daca vreti sa va intoarceti in centura, faceti stinga si intrati, pt. 2-3 km, pe autostrada, pina la iesirea spre centura.
Am facut de la podul de la Bragadiru pina la iesirea pe centura cam 22 de minute (la nebunia din Domnesti poti sta si o ora jumate).

This post has been edited by drumaru: 26 Apr 2007, 11:09


--------------------
Captur 1,5 dci 90 CP
Kadjar 1,3 tce 140 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bog_cip
post 26 Apr 2007, 16:36
Post #59


membru


Group: Members
Posts: 215
Joined: 16 July 04
From: Brasov




Pe cimpulung , curte - Arges si Ramnicu Valcea, drmul nu mai este blocat, dar pe unele portiuni este cam "bombardat".
Intradevar drumul nu s-a refactu de la ultima viituri , tot ozolosuri are si tot proaste adica au pus ceva piatra da daca ploua , pa e cam nasol ...


--------------------
Toyota corola sedan 2008 - -----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nasty
post 20 Jun 2007, 11:25
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.302
Joined: 3 January 05




QUOTE(modulsys @ 3 Jul 2006, 20:56)

Tocmai am revenit de pe Rucar - Bran, unde nu se intampla nimic nou. Parca prin Fundata sunt ceva petice, dar nu mai stiu daca sunt alea de anul trecut sau au pus acum ceva.

Raman insa zeci de kilometri cu gropi de dimensiuni medii dar sacaitoare daca te gandesti ca le iei pe majoritatea cu rotile virate si franate sau cuplate, de la caz la caz.  huh.gif
*



...pana azi nici o schimbare pe drumul Bran-Campulung - e foarte prost. Campulung-Targoviste= prost. Targoviste-Bucuresti = bun.

Nu stiu de ce nu se face nimic pe culoarul Rucar-Bran, mai ales ca e o ruta oferita ( in bataie de joc?) ca alternativa la aglomeratia de pe DN1.


--------------------
. bicl/trt 2006/2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
10 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 19:13
Forum Renault