DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages « < 5 6 7 8 9 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> GERMANIA GP, Detalii despre circuit

TMihai
post 25 Jul 2010, 17:53
Post #181


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




A mea, personal, e ca echipa cu care tin de 14 ani si care e in F1 de 60 de ani se poarta ca una de clovni. Si nu incepand cu anu' asta.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 25 Jul 2010, 17:55
Post #182


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




Era elegant daca Alonso l-ar fi depasit pe Massa pe merit, nu in felul asta; si teoretic Alonso l-ar fi putut depasi intrucat era mai rapid si e un pilot mult mai bun decat Massa. Dar probabil cei de la Ferrari nu au vrut sa se complice. Pacat...


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 25 Jul 2010, 18:07
Post #183


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Depasirea s-ar fi intamplat indiferent daca se regiza mai bine sau nu. Ordinele de echipa trebuie sa existe. Daca nu, situatii ca cea de la RBR se pot intampla si la Ferrari. Iar eu, ca fan Ferrari, nu vreau asa ceva. La finalul sezonului ma intereseaza ca titlurile sa mearga la Ferrari. Daca prin aceste ordine de echipa asa va fi, restul nu mai imi pasa.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 25 Jul 2010, 18:11
Post #184


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Eu zic ca ar trebui sa fim mai intai fani F1.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 25 Jul 2010, 18:15
Post #185


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




@TMihai up.gif


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tomcat
post 25 Jul 2010, 18:20
Post #186


membru


Group: Members
Posts: 1.367
Joined: 12 October 07
From: Bucuresti




Eu sper din tot sufletul ca Alonso sa se miste la fel de bine si la Hungaroring si sa nu mai existe dubii vis-a-vis de faze de genul celei intimplate azi. Lacrimile lui Massa sint egale cu zero! Nu a depasit si nu va depasi niciodata calitatea de nr.2 in echipa. Asa ca...
Il regret in continuare pe Kimi.


--------------------
Dacia Logan MCV 2008 - 1,5 DCI Skoda Octavia - B--000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 25 Jul 2010, 18:21
Post #187


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Mihai, mie imi place marca Ferrari de cand eram mic. Abia dupa revolutie eu am auzit de F1 si ca Ferrari e in F1. Deci mai intai tin cu Ferrari si apoi cu competitia F1.

Si nu uita faza in care Alonso l-a depasit pe Massa, dupa care a revenit brazilianul. Daca Alonso nu ar franat (cred la team radio -ul de dupa faza, in care nu s-a inteles mare lucru, Alonso a injurat), amandoi ar fi iesit in decor. Era mai bine asa?
Daca nu, te-ar fi multumit o regie mai buna a lui Ferrari, stiind insa ca rezultatul e acelasi?
Dincolo de modificarea conceptului de sportivitate, trebuie ca toata lumea sa inteleaga ca ordinele de echipa in motorsport sunt ceva normal acum. E la fel in WTCC, cand e cazul e la fel in WRC etc. Se investesc foarte multi bani, iar la final trebuie sa se vada ceva --> in cazul de fata victoria de etapa si titlurile mondiale.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 25 Jul 2010, 18:36
Post #188


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Sorin, eu inteleg ce zici si sunt de acord intr-o oarecare masura. Insa parerea mea e ca Ferrari refuza sa evolueze. Nu inteleg de trebuie sa faca acelasi circ in vazul tuturor de fiecare data cand vine vb de strategia de echipa.
La urma urmei Ferrari ii datoreaza mai mult lui Massa decat lui Alonso dc e sa ne uitam in trecut. Sunt satul pana peste cap de plangaciosu' asta cu capu' mare care nu face altceva decat sa caute vinovati. Auzi la el "This is ridiculous". Ridicol a fost el cand a dat cu masina de gard la Monaco sau cand l-a depasit pe Kubica de si-a luat-o peste bot. A pierdut prea multe puncte pe mana lui ca sa mai faca gura mare cand vine vb de pomana. Din respect fata de Massa care era s-o dea cotita acum un an, puteau macar sa-l tina la boxe 2 sec in plus.

L.E. Acum poftim: iar scandal

This post has been edited by TMihai: 25 Jul 2010, 18:39


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 25 Jul 2010, 18:38
Post #189


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Nici eu nu agreez actualii piloti. Dar ei sunt acum la Ferrari, asa ca mai de voie, mai de nevoie, ii sustin.

25 Jul 2010, 18:43:
Ofiterul de presa a lui Ferrari, Luca Colajanni, zice :

"
He claimed it was "a driver decision" made by Felipe Massa, before adding: "We didn't give any instruction at all. I don't think anything wrong has been done, or regulation breached.

"Fernando was slightly quicker at that stage, and we informed the drivers."
"

This post has been edited by sorin_f39: 25 Jul 2010, 18:43


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 25 Jul 2010, 18:44
Post #190


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Nu tin cu Ferrari dar admir tactica lor , pana la urma Massa si Alonso lucreaza pentru Ferrari si nu invers , e normal ca sa primeze echipa .Daca si cei de la RBR-Renault ar fi inteles asta alta ar fi fost situatia in clasament.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 25 Jul 2010, 18:57
Post #191


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Bre, n-am nimic impotriva ca s-au lasat unii pe altii. Daca ferrari plateste, o avea dreptul sa decida care din doi castiga.

Dar sa ma ia de prost, si sa ma minta in fata, sa-mi zica cum ca a fost o decizie venita din fundul sufletului... e, de-asta mi-e scarba.

Si macar cand s-o intamplat asta ultima oara, Schumi-Barrichello, o data ce problema campionatului o fost transata, Schumi i-a facut inapoi cadou lui Barrichello, daca nu cumva si-a doua tongue.gif.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 25 Jul 2010, 19:01
Post #192


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




QUOTE(bucatzel @ 25 Jul 2010, 18:57)
sa-mi zica cum ca a fost o decizie venita din fundul sufletului... e, de-asta mi-e scarba.
*


Exact asta e baza prin care se ataca decizia de amenda. Ferrari nu poate spune ca a fost ordin de echipa. Tu ti-ai taia craca de sub picioare?


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 25 Jul 2010, 19:03
Post #193


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




Ordine de echipa la Ferrari au fost si pe vremea lui Kimi, in ultima cursa din sezonul 2007 (Brazilia) cand Massa a stat mai mult decat trebuia la standuri pentru ca Kimi sa castige cursa si campionatul. Din pacate, aceste ordine au fost la multe echipe si probabil vor fi si de acum incolo.


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 25 Jul 2010, 22:20
Post #194


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




Ce o ard acum si astia de la Ferrari, in ultimul team radio, cel de care vorbeam ceva mai sus, s-a auzit clar cum ii s-a spus lui Massa ca a facut un gest marinimos, oare la ce se referea? rolleyes.gif ...


--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 25 Jul 2010, 23:43
Post #195


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




QUOTE
Q: Then Fernando got past you. Was that your decision to let him past?
FM: Yeah, definitely.

Q: Yes, definitely?
FM: (No verbal answer)


http://www.formula1.com/news/headlines/2010/7/11072.html

Nuff said.


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ATM
post 25 Jul 2010, 23:55
Post #196


1948 Tucker Torpedo


Group: Members
Posts: 596
Joined: 28 December 05
From: Bucuresti




Bleah, uite d-asta nu-mi place mie de Ferrari. Chestii din astea cu ordinele de echipa nu vedeai la ei cand concurau la ei Berger si Alesi. Aia se bateau la cutite, fara jena. Dupa aia au venit Schumi si piticul botos, si s-a ales prafu' de ideea de sport si de fair-play in general.
Sa fiu mai clar, imi displac ordinele de echipa la oricare dintre combatante, nu numai la Ferrari. Sunt sigur ca ordine de echipa se gasesc si prin alte bucatarii, DAR macar sunt mai discrete, nu e chiar bataie de joc. Te prinzi mai greu. La Ferrari e mereu " in your face" sau mai pe romaneste "ne pisham pe ideea de sportivitate si ne pisham pe voi aia un miliard de privitori, rezultatul conteaza". Dupa 10 ani de bataie de joc a la Schumacher, cu ignorari de penalizari si castigat cursa la boxe, cu incercari de scoatere a rivalilor de pe circuit, cu depasiri facute numai pe baza strategiei de cursa si a pitt-stopurilor, cu alte diverse manareli... vin astialalti tineri cu exact aceleasi metode? hai sictir, Ferrari. Mai ales cand au fost clar masina cea mai buna astazi, ce-au facut ei e echivalentul cu a te kk in drum.

Unele dintre cele mai pasionante batalii s-au dat intre coechipieri. aduceti-va aminte cand Senna facea echipa cu Prost, prin anii 88, scantei nu altceva. Ordine de echipa? cred ca ambii mai degraba dadeau cu masina de gard decat sa execute asa ceva. Si ca veni vorba de Senna si garduri, ganditi-va ca el si multi altii (Ratzenberger, Rindt, care a iesit campion post-mortem, Villeneuve cel mare, Elio de Angelis etc etc, lista-i lunga...) au murit incercand sa fie mai buni, mai rapizi. Pai astia cred ca se intorc in morminte cand vad ce a ajuns F1, o competitie de blatisti si trisori.

Si una peste alta, nu e cazul sa rascolim prea departe sa facem comparatii. Uitati-va la Red Bull si McLaren in Turcia. Admir batalia lui Ham-Ham cu Button cu 3 tururi inainte de final. Si sincer apreciez si faptul ca Red Bull s-au duelat intre ei, chiar daca a iesit naspa. Dar a fost pe bune, ma! In fotbal, cand e un meci trantit, toata lumea sare-n sus. In F1 conteaza "rezultatul" dom'le si asta scuza mijloacele.

Si o ultima parere, cred ca la fel de sictirit ca si mine a fost si Massa -care cred ca intentionat l-a lasat pe Alonso asa de evident sa-l depaseasca, tocmai pentru a face cateva valuri. Barrichello (sau Irvine? ) a facut-o si mai rau cu Schumi, cand a incetinit chiar inaintea steagului in carouri. Pentru orice privitor cu 2 ochi si o farama de creier e destul de evident ce s-a intamplat, se vedea si pe display cum Massa nu accelera aproape deloc, viteza si turatie constante, iar Alonso il depaseste ca trenul.
Inca o data, rusine Ferrari. "Cooperativa" are ce invata de la voi.

This post has been edited by ATM: 26 Jul 2010, 00:20


--------------------
MITSUBISHI COLT Z30-2005
Inchiriez fiare de calcat, geamuri termopan, betisoare de urechi, aparate de ras. Rog seriozitate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
betamax
post 26 Jul 2010, 06:56
Post #197


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.343
Joined: 11 September 08
From: din lumea asta, prost făcută..




Corect, ATM. Dar as face o mica adaugire: acum si la RBR dr.(?) Marko (ala care da sageti cu arko) a facut ordine, 1. Blondu' , 2. Webber.


--------------------
renault Scenic Rx4 2000, 1.998 l, 16 V, 102 kW
"... imi place sa lucrez cu intelectuali, astia pricepe repede."
"Ori traim cu totii, ori va ia dracu' !"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 26 Jul 2010, 07:16
Post #198


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




In goana de a acuza Ferrari de ordine de echipa, nu a vazut nimeni ca doar 6 piloti au fost in acelasi tur la final? Adica pilotii lui Ferrari, RBR si McLaren? Cam mare diferenta intre acestia si restul. Renault si Mercedes anormal de slabi (comparativ cu cei 3 din fata).

Pentru toti lupii moralisti, haideti sa facem un exercitiu de imaginatie. Sa spunem ca sunteti team managers la una dintre echipele de varf. Patronul baga multi bani si v-a spus ca doreste sa vada rezultate (adica, cu alte cuvinte, cel putin un titlu).
Sunteti in postura de a va bate la titlu, dar, evident, va trebuie o strategie. Unul dintre pilotii vostri este capabil sa aduca titlul (nu inseamna ca va si reusi), dar celalalt nu. Din diverse motive, nu a fost constant si deci nu are multe puncte. Intr-o cursa sau, de la un anume punct incolo, se stabilesc in intern ca pilotul ajuns numarul 2 trebuie sa-l ajute pe pilotul numarul 1. Toata lumea de acord in echipa. In cursa, pilotul 2 este in fata lui 1. Voi ce ati face? I-ati lasa sa se bata pana la finalul sezonului, pierzand probabil locul 1 pe care l-ati fi putut obtine, privand intreaga echipa de un posibil binemeritat loc 1, doar pentru ca vezi Doamne este imoral sa dai ordine de echipa (si sa ii iei pilotului nr 2 victoria, desi asa s-a stabilit in intern) si pentru ca in trecut nu se facea asa. (Nici fotbalul nu era tacticizat in trecut. Asta nu inseamna ca acum e naspa.)
Incercati sa va detasati de antipatia fata de Ferrari si sa intelegeti lucrurile si deciziile asa cum sunt ele, nu asa cum vi s-ar parea normal sa fie. Acel "normal" nu mai exista. De la un anume punct incolo, toate echipele au ordine de echipa. In toate sporturile cu motor. Dar ca, atunci cand e vorba de Ferrari, lucrurile se amplifica si se vad doar in partea lor negativa.

This post has been edited by sorin_f39: 26 Jul 2010, 07:19


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ATM
post 26 Jul 2010, 10:27
Post #199


1948 Tucker Torpedo


Group: Members
Posts: 596
Joined: 28 December 05
From: Bucuresti




De ce toate exercitiile astea de imaginatie sunt valabile mai ales cand vorbim de Ferrari ? de ce la McLaren nu se intampla asta, sau cel putin nu pe fata? aia n-or avea sponsori care ii bat la cap? dar la Mercedes, de ce Schumacher e facut constant de cacao chiar de coechipierul lui? cand Schumi este practic imaginea de merchandising cea mai puternica a echipei? daca ar face toti blaturi evidente as mai intelege, dar Ferrari ies rau in fata la capitolul asta.
Nu am spus ca Ferrari ar fi fost slabi. Nu, intr-adevar a fost o dubla meritata, jos palaria pentru mecanici. Dar nu si pentru piloti si sefii lor.
PS. Lup moralist? cand oi fi eu cu adevarat un team-manager o sa accept sa imi indoi ideile pentru rezultat si o sa admit astfel de distorsiuni ale realitatii, cu scuze care nu acopera decat partial mizeria din spatele lor. Deocamdata sunt insa doar un umil spectator caruia ii place (inca) F1 si nu ma poate convinge nimeni sa inghit astfel de spoieli. Am dreptul sa spun ce cred (pana nu mi-or da administratorii ban) asa ca...raman la parerea mea umila ca Ferrari s-au c a c a t in drum. Dupa cum la fel, chiar fan McLaren fiind, raman la parerea ca scandalul de spionaj celebru acum 2 ani i-a ingropat in rahat pana-n gat si a dezamagit grosso modo.
Dar, ma rog, fiecare dintre noi e liber sa mature praful sub covor la el acasa, daca respectivul covor e suficient de mare.

This post has been edited by ATM: 26 Jul 2010, 10:38


--------------------
MITSUBISHI COLT Z30-2005
Inchiriez fiare de calcat, geamuri termopan, betisoare de urechi, aparate de ras. Rog seriozitate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 26 Jul 2010, 10:46
Post #200


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Fiind fan McLaren, sper ca iti amintesti ca acest lucru era si pe vremea Hakkinen - Coulthard, atunci cand Coulthard nu mai era in lupta pentru titlu.
Nu este acum pentru ca ambii piloti au inca sanse reale la titlu. Dar au intervenit ordinele de echipa atunci cand Button a incercat sa-l depaseasca pe Hamilton in Turcia.
La RBR se pare ca deja sunt ordine de echipa : 1. Vettel, 2. Webber.

La Mercedes pentru ce sa fie ordine de echipa? Au vreo tinta? Ceva pentru care sa se bata? Ei sunt in rahat rau, mai conteaza daca Schumi termina pe 12 iar Rosberg pe 13? Sau invers?

Eu nu vad blat in aceste ordine de echipa. Este o strategie agreata intern de toti si care se pune in practica in pista. Mai mult, Massa a spus cu gura lui ca isi va ajuta coechipierul in lupta pentru titlu. Cum sa il ajute daca nu in felul in care a facut-o?

Interesul nostru, al fanilor nu este tot timpul acelasi cu cel al echipelor direct implicate in F1. Si nici interesul nostru, intre fani, nu este acelasi. De aici si discutiile astea.

Eu, indiferent despre care echipa e vorba, voi ramane adeptul (atunci cand e cazul) ordinelor de echipa. La urma urmei, nu conteaza neaparat ce vor fanii, conteaza strategia si tinta fiecarei echipe. Si am mai spus-o : daca la finalul sezonului, datorita (cei care sunt impotriva vor spune din cauza) acestor ordine de echipa, Ferrari va lua cel putin un titlu, eu voi fi bucuros.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ncristi
post 26 Jul 2010, 11:28
Post #201


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.910
Joined: 9 April 05




F1 a devenit cel mai penibil specatocol...o mizerie. Pana cum cativa ani nu ratam nici o cursa acum am reusit sa ma eliberez.

M-am uitat ieri putin si am adormit dupa 10 min smile.gif ... pentru insomnii este remediul perfekt smile.gif


--------------------
Renault kadjar - 1.2 tce 130 hp ZEN - 2017
Sandero stepway 0.9 tce
Ford focus 1.6 tdci 110 hp
Ford ecosport 1.0 ecoboost 125hp
Skoda octavia 1.2 tsi 105 hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 26 Jul 2010, 12:12
Post #202


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




QUOTE(sorin_f39 @ 26 Jul 2010, 08:16)
Dar ca, atunci cand e vorba de Ferrari, lucrurile se amplifica si se vad doar in partea lor negativa.
*


Ai văzut conferința de presă? Până și Alfonso (nu-i typo) a fost stânjenit, nu mai zic de Massa.

QUOTE(sorin_f39 @ 26 Jul 2010, 11:46)
Nu este acum pentru ca ambii piloti au inca sanse reale la titlu.
*


Șanse reale? Poate la anu'!


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 26 Jul 2010, 12:46
Post #203


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Nu am vazut conferinta. Am citit declaratiile pe site -ul F1. Stanjenit, nestanjenit, ii convine situatia (victoria), sunt sigur.

Cand am scris despre sansele reale, ma refeream la pilotii McLaren. Spuneam ca acum, comparativ cu perioada Hak - Cou, nu sunt inca ordine de echipa pentru ca cei doi piloti (Ham si But) au sanse reale la titlu.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 26 Jul 2010, 12:55
Post #204


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Crdeam că te referi la Ferrari, că despre ăia combăteam.
Ce ai citit nu se compară cu ce s-a văzut la conferința de presă de după cursă. wink.gif


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 26 Jul 2010, 12:56
Post #205


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




Sper ca McLaren sa faca ceva la masina aia in 2-3 etape ca altfel va fi groasa rau. Hamilton va pierde foarte curand sefia clasamentului. Pe Massa l-ar rezolva el repede in cursa, mai greu e sa se bata cu Alonso. N-am inteles ce s-a intamplat dupa Canada, cand au dominat cursa, au fost foarte bine in cursa iar dupa cursa aia totul a revenit la normal. Nu mai inteleg nimic. Parca era vorba ca imbunatatisera masina. Acum nu se mai vede nimic.

This post has been edited by ionutctn: 26 Jul 2010, 12:57


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 26 Jul 2010, 13:06
Post #206


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(sorin_f39 @ 26 Jul 2010, 11:46)
Massa a spus cu gura lui ca isi va ajuta coechipierul in lupta pentru titlu.
*



Mai degraba... Ferrari a spus cu gura lui Massa. Ca' tre' sa te simti rau de tot ca sa fii pilot de F1 si sa admiti ca e altul mai bun decat tine.

Oricum, Massa ii tot da acum cu "see how professional i am? See? me-me-me, veeeery professional"

Cum ziceam... mi se pare logic sa-l bage pe alonselu' in fata... dar sa ne ia pe toti de fraieri, ca a fost o dorinta profesionalo-sufleteasca a lui Massa... radmasa.gif

Dijaba... Inca nu se ridica vreunul la rangul lui Irvine.

This post has been edited by bucatzel: 26 Jul 2010, 13:10


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 26 Jul 2010, 13:31
Post #207


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




QUOTE(bucatzel @ 26 Jul 2010, 14:06)
Dijaba... Inca nu se ridica vreunul la rangul lui Irvine.
*


Care a fost la o roată de titul mondial! Ce măgărie neică, ce măgărie! wise_guy.gif


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 26 Jul 2010, 15:07
Post #208


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon






--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 26 Jul 2010, 15:25
Post #209


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




Ca a dat ordine de echipa nu e nimic pe langa faptul ca i-a obligat pe piloti sa iasa in fata la conferinta de presa si sa se faca de rahao...
Au luat amenda si FIA se gandeste sa le mai dea una. Consider totusi ca este suficient avand in vedere problemele din cursele anterioare...
Inca ceva: De ce la radio s-a vorbit in asa fel incat sa se lase loc de banuiala? Ala de la radio e baiat destept si cred ca nu era nevoie sa ii spuna lui mai mult de"Alonso e mai rapid ca tine"...

This post has been edited by DrK: 26 Jul 2010, 15:27


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ATM
post 26 Jul 2010, 17:36
Post #210


1948 Tucker Torpedo


Group: Members
Posts: 596
Joined: 28 December 05
From: Bucuresti




Si asta era destul de mult. Daca tot voiau sa o comita, puteau macar sa o comita elegant si sa stabileasca dinainte vreun cod gen "ba, pinionul cutare din cutie moare, las-o mai incet ca altfel il rupi" sau " surubul xy34 de la aripa spate e dereglat" sau mai stiu eu ce...


--------------------
MITSUBISHI COLT Z30-2005
Inchiriez fiare de calcat, geamuri termopan, betisoare de urechi, aparate de ras. Rog seriozitate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
10 Pages « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 17:29
Forum Renault