DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Radar..., Viteza mare

combatx
post 3 Mar 2013, 05:35
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 76
Joined: 10 October 12




Salutare, va scriu in legatura cu un radar care CRED ca l.am luat in jurul ore 2 dimineata... Am pt o perioada scurta de timp un clio rs si sa fim sinceri... Asta nu e o masina de mers cu 60 la ora cu ea pe o strada lunga, lata si dreapta chiar si in oras (asta ca sa nu ma judecati gresit). Acum, ma intaratasem cu un prieten care se afla in alta masina si asa ne.am luat la o "liniuta". Am ajuns la 120 kph si vad cum dintr.o masina din dreapta sare un tip care se impiedica si cade... Era o masina de politie care am vazut.o in ultima fractiune de secunda dotata cu radar si respectivul era agent de circulatie. Bineinteles ca nu a apucat sa ma opreasca, nu stiu daca asta ii era intentia,nu stiu daca o sa vina la titularul masinii acasa-masina nu este a mea, e a unui prieten (am auzit de cazuri in care persoane in aceeasi situatie au scapat de asta) si nu stiu daca a apucat sa ma filmeze (asta mergand pe premiza ca aparatul radar era in stand-by). Acum, sunt constient ca sunt pasibil de luare de permis, imi recunosc fapta, dar totusi as dori sa infaptuiesc o mica magarie.

Deci, se poate cumva "scapa" de suspendarea permisului? As fi mort fara el...

Din nou, va rog sa nu ma judecati, stiu ce am facut, dar sa fim sinceri... Era drum de "blana", printre putinele din bucuresti de altfel.

Va multumesc,
Cosmin

This post has been edited by combatx: 3 Mar 2013, 05:37


--------------------
Renault Megane 2.2 1.5 dCi 74kW(101 CP) 2006 Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 3 Mar 2013, 09:07
Post #2


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Faci cerere la comandant, de obicei aproba sa-ti suspende decit liniutele, iti ramine permisul. De mers pe jos. Sau dai vina pe titular.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nokia_6260
post 3 Mar 2013, 09:16
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 251
Joined: 8 April 11




Iti recunosti fapta,dar cum de nu inainte de liniuta nu te-ai gandit la repercursiuni?Adica te arunci de la etaj ca sa ajungi mai repede la parter,dar in cadere te gandesti ca s-ar putea sa iti rupi toate oasele si sa ramai paralizat pe viata,asta daca nu mori?
Dca iti iesea un betiv in fata si-l omorai,nu-ti fwteai toata viata?Daca te infingeai intr-un copac nu era la fel?
NU cred ca ai mai mult de 20 de ani,asa ca mai ai sanse sa-ti mai iei pemisul,pentru ca ti-l vor suspenda.Pedeapsa asta e cea mai mica dintre toate.Masina o vor gasi dupa nr.,doar sa spuna ca a fost furata de cineva si atunci vor focaliza pe imaginea de radar sa recunoasca fata soferului...si tot la tine vor ajunge.
Oricum,stiu ca esti la ananghie,dar ar fi bine sa ne anunti si pe noi peste ceva timp daca vei face parte din categoria celor care au scapat basma curata.
Si te rog sa inveti ceva din toata tarasenia asta.

3 Mar 2013, 09:17:
QUOTE(corbex @ 3 Mar 2013, 09:07)
Faci cerere la comandant, de obicei aproba sa-ti suspende decit liniutele, iti ramine permisul. De mers pe jos. Sau dai vina pe titular.
*


corbex,ai un umor tipic german.Like! smile.gif

This post has been edited by nokia_6260: 3 Mar 2013, 09:17


--------------------
Renault Captur 1,2 Tce 2017 - HSK-IP-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aurelyan
post 3 Mar 2013, 09:29
Post #4


Membru cu familie


Group: Members
Posts: 1.280
Joined: 20 June 09
From: Iasi




Ti-ai asumat greseala, asuma-ti si consecintele.


--------------------
Ford Focus Mk3 2012 - 1.6 16v Ti-VCT
Imbatranesc si tot invat - Eschil
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 3 Mar 2013, 13:01
Post #5


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




QUOTE(nokia_6260 @ 3 Mar 2013, 09:16)
Masina o vor gasi dupa nr.,doar sa spuna ca a fost furata de cineva si atunci vor focaliza pe imaginea de radar sa recunoasca fata soferului...si tot la tine vor ajunge.
<span class='edit'>3 Mar 2013, 09:17:</span>
*



Nu te mai uita atat de mult la CSI.smile.gif)))

@initiator:proprietarului masinii o sa i vina un plic acasa in care o sa fie rugat sa trimita in termen de 5 zile datele persoanei ce a condus masina x in data y la ora z pentru a suporta rigorile legii.Ale cui date vor ajunge n am de unde sa stiu.smile.gif
Aceasta ar fi varianta legala.

Parerea mea personala este ca daca respectivul nu a reusit sa te opreasca atunci,poti da de baut ca ai scapat de suspendarea permisului...


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CatalinBI
post 3 Mar 2013, 13:08
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 259
Joined: 10 April 09




cand ai facut "liniuta" nu te-ai gandit ca "esti mort" fara permis? ai facut o greseala asta e, asuma-ti consecintele si cu asta basta. si eu am mers de multe ori cu viteza, dar eram constient ca pot ramane fara permis, si nu am incercat niciodata sa mituiesc un politist cand m-a oprit pentru ca "am incalcat legea". sa-ti fie invatatura de minte data viitoare. nu-s deacord nici cu comentariile de mai sus daca-ti iesea cineva in fata si..... daca e sa punem raul inainte hai sa stam intr-un glob de cristal ca daca iesim deacolo si se intampla ceva? dar nici nu sunt deacord cu tine "sa fac ceva sa scap de amenda" asteapta sa vezi daca se intampla ceva si daca e preda permisul si cu asta basta. iti garantez ca nu o sa mori fara el.... si daca esti asa dependent de el data viitoare stai cuminte.


--------------------
Megane II 1.5DCI - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
combatx
post 3 Mar 2013, 17:51
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 76
Joined: 10 October 12




@gotty mi s.a mai spus varianta asta, cum ca daca n.ar fi reusit sa ma opreasca sa scap... oarecum. Acum astept sa vad daca proprietarul va primi vreo surpriza sau nu... Din nou spun, am mai auzit de cazuri in care s.a scapat de suspendare.

Eu inteleg ca ma judecati, nu va condamn, dar am intrebat care ar fii sansele de a scapa de asa ceva, DACA exista vreuna.


--------------------
Renault Megane 2.2 1.5 dCi 74kW(101 CP) 2006 Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 3 Mar 2013, 18:15
Post #8


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Nu era mai frumos sa faceti liniuta pe autostrada? Nu sint pietoni, nu sint nici masini, poate un tir ratacit, dar asta ar fi fost de bine.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 4 Mar 2013, 09:16
Post #9


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Din cate stiam, daca nu te-a oprit atunci, nu mai are voie sa iti trimita nimic acasa. Doar camerele de pe DN1 mai genereaza trimiteri d-astea acasa.
Imi place ca sunt multi lupi moralisti pe aici... Era o vorba...fapta recunoscuta e pe jumate iertata...dar nuuu..nu aici pe forum...never... Nimeni de pe forum nu incalca macar o regula de circulatie in sa zicem 1000 de km.....


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 4 Mar 2013, 09:19
Post #10


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Liniutele nu sint incalcari de reguli. Sint inconstiente care prea des s-au terminat cu moartea cuiva. De obicei a cuiva care n-avea treaba cu ele.

This post has been edited by corbex: 4 Mar 2013, 09:20


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lostboy
post 4 Mar 2013, 09:30
Post #11


Finding my way!


Group: Members
Posts: 3.261
Joined: 17 May 06




Pățanie proprie:
Sâmbătă mergem spre casă și văd că iese grăbit un polițist să mă oprească. Opresc și, fără să se recomande, îmi cere documentele. I le dau. Întreb de ce sunt oprit. El zice că, citez: ”Pentru viteză.” (nu aveam centura pusă) Dar ce viteză aveam domnule, întreb eu mirat (tocmai ce făcusem viraj către stânga de vreo 100-150m și nu aveam mai mult de 50-55 pe ceasurile din bord). Zice el: ”Nu știu, vreo 64” și se duce spre mașină, zicându-mi să stau în mașină. OK, stau în mașină. Tipul care m-a oprit era mai tânăr, se ”vedea” că nu e de mult. După aproximativ 10 minute vine ”al bătrân” care redactase procesul verbal.
Și vine omul cu o ofertă:
Polițist: Pentru centură v-am dat avertisment și ați primit amendă pentru viteză.
Eu: Dar cât aveam domnule?
Pol.: 64 km/h. În oraș limita de viteză este de 50.
Eu: Știu cât e limita. Pot să vă rog să-mi arătați și mie înregistrarea, pentru că nu cred că aveam 64.
Pol.: Nu pot să vă arăt înregistrarea deoarece o dispoziție internă ne interzice să vă arătăm înregistrarea.
Eu: Domnule, având în vedere că trebuie să plătesc amenda, consider că e ok să-mi arătați ce am făcut. Măcar să fiu împăcat că nu plătesc degeaba.
Pol.: Nu pot să vă arăt. Aveți ceva obiecții? (omul deja se enervase)
Eu: Da, nu semnez. Dacă nu-mi arătați eu nu semnez.
Pol.: (foarte iritat) Atunci o să semnați în instanță. Și vă dau amendă pentru amândouă (viteză + centură). La revedere. (și a plecat spre mașină)
Eu: La revedere și am plecat spre casă.

This post has been edited by Lostboy: 4 Mar 2013, 09:30


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 4 Mar 2013, 09:33
Post #12


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




S-acu' astepti sa-ti vina acasa smile.gif ca si original poster

This post has been edited by R19/16v: 4 Mar 2013, 09:34


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lostboy
post 4 Mar 2013, 09:35
Post #13


Finding my way!


Group: Members
Posts: 3.261
Joined: 17 May 06




S-o trimită.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 4 Mar 2013, 09:35
Post #14


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Esti fraier ca nu-i dai in judecata. Contestarea procesului verbal inseamna automat proces. E la tine in oras, n-ai probleme sa te prezinti la o infatisare. Acolo trebuie sa arate inregistrarea. Daca pirzi, tot amenda aia o platesti. Daca cistigi, poti sa-i acuzi si de abuz in serviciu. Trebuia sa faci obiectii chiar pe procesul verbal. Dupa care semnai. E o prostie sa nu semnezi.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lostboy
post 4 Mar 2013, 09:39
Post #15


Finding my way!


Group: Members
Posts: 3.261
Joined: 17 May 06




Oricum o să fac contestație. Și contestația o fac nu pentru că au trecut faza cu centura ( mi se pare normal ca, dacă încalc legea, să plătesc dar nu așa că suntem jmecheri și îi intimidăm pe proști). Mă deranjează modalitatea de adresare și maniera - ce era așa greu să arate? Ori nu e înregistrare și mergem la intimidare. Că poate semnează fraierul.

This post has been edited by Lostboy: 4 Mar 2013, 09:40


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 4 Mar 2013, 11:01
Post #16


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




QUOTE(dantes @ 4 Mar 2013, 09:16)
Din cate stiam, daca nu te-a oprit atunci, nu mai are voie sa iti trimita nimic acasa. Doar camerele de pe DN1 mai genereaza trimiteri d-astea acasa.
Imi place ca sunt multi lupi moralisti pe aici... Era o vorba...fapta recunoscuta e pe jumate iertata...dar nuuu..nu aici pe forum...never... Nimeni de pe forum nu incalca macar o regula de circulatie in sa zicem 1000 de km.....
*


Man, no offence, dar 120 km/h in oras mi se pare cam mult. Nu e nimeni mai catolic decat papa, dar mi se pare cam mare viteza pentru oras, indiferent unde anume. Ce facea daca ii iesea un betiv in fata? Avea timp sa opreasca? Nu! Il ocolea. La viteza aia, daca se speria putin, iesea ceva urat de tot.


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
combatx
post 4 Mar 2013, 11:24
Post #17


Membru incepator


Group: Members
Posts: 76
Joined: 10 October 12




Daca si cu parca se plimbau intr.o barca... o stiti, nu? Din nou spun ca as dori pareri legate strict de venitul "scrisoricii" acasa. Colegi patiti/prieteni patiti/din auzite. Ca sa judecam putem toti...


--------------------
Renault Megane 2.2 1.5 dCi 74kW(101 CP) 2006 Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 4 Mar 2013, 11:26
Post #18


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




Da de pomana ca ai scapat! wink.gif


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 4 Mar 2013, 11:39
Post #19


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




Ma duc si eu sa dau de pomana ca am scapat.
Puteam sa fiu pe strada la ora aia...


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kxz
post 4 Mar 2013, 12:45
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 618
Joined: 5 November 10
From: Cuiul de la harta.




de curiozitate, daca pe filmare 2 masini nu sunt separate de un spatiu liber, de exemplu esti in paralel cu un camion, radarele pot da viteza separat pentru amandoi?


--------------------
Dacia 1410 / Opel Corsa
--------------------
Și-oricât de-ngustă o fi calea
Oricâte piedici m-or lovi din greu
Eu sunt stăpânul sorții mele
Sunt căpitanul sufletului meu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 4 Mar 2013, 12:54
Post #21


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.220
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(combatx @ 4 Mar 2013, 11:24)
Daca si cu parca se plimbau intr.o barca... o stiti, nu?
*



Daca as avea un cap ca al tau, as fugi pan' l-as pierde.

Daca tot te dai smecheri cu rime de-astea, ia incearc-o si pe urmatoarea:
Radem si glumim, fwtem si platim.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 4 Mar 2013, 13:47
Post #22


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(dantes @ 4 Mar 2013, 09:16)
Din cate stiam, daca nu te-a oprit atunci, nu mai are voie sa iti trimita nimic acasa.
*
Asta e ca aia cu "dormiti linistiti, FNI vegheaza". Condu tu linistit ca daca nu te-au oprit nu-ti vine nimic acasa...
QUOTE(combatx @ 4 Mar 2013, 11:24)
Din nou spun ca as dori pareri legate strict de venitul "scrisoricii" acasa.
*
Ti s-a rapsuns la intrebare inca de prin al patrulea post:
QUOTE(gotty @ 3 Mar 2013, 13:01)
@initiator:proprietarului masinii o sa i vina un plic acasa in care o sa fie rugat sa trimita in termen de 5 zile datele persoanei ce a condus masina x in data y la ora z pentru a suporta rigorile legii.
*

QUOTE(kxz @ 4 Mar 2013, 12:45)
de curiozitate, daca pe filmare 2 masini nu sunt separate de un spatiu liber, de exemplu esti in paralel cu un camion, radarele pot da viteza separat pentru amandoi?
*
Depinde de radare, trebuie sa fie cu tinte multiple. Exista radare care pot da concomitent viteza la mai mult de 10 tinte (masini)


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 4 Mar 2013, 14:19
Post #23


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




QUOTE(kum @ 4 Mar 2013, 11:01)
Man, no offence, dar 120 km/h in oras mi se pare cam mult.
*


Ce no offense mă? Aia e inconștiență criminală, nu altceva. Indiferent de circumstanțe.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 4 Mar 2013, 16:12
Post #24


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Adica organu' s-a impiedicat, o cazut, si tu in loc sa te opresti sa-l iei de brat sa-l ajuti sa se ridice te-ai ras si ai mers mai departe? Urat.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 4 Mar 2013, 21:33
Post #25


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




M-am ars si eu azi. 92 km/h intr-o zona cu limita de 70km/h (Curba de la Lumotex / Herghelie - cei care au fost prin Mangalia cu siguranta stiu zona).

Faza ciudata este: loganul care m-a luat este un Logan PH1, berlina, albastru, neiscriptionat. CT 02 LGI. Are montat radar de tip vechi (adica se vede ceva alb pe bord). Cand m-a filmat loganul venea din sensul opus de mers, tocmai din cauza asta nu am franat deloc, desi vazusem masina cu ceva metri inainte. Eu stiam ca loganele astea vechi nu pot inregistra viteza atunci cand sunt in mers. Gresesc? Oricum am semnat PV, am platit si amenda, 150 de lei. Dar ca sa stiu pe viitor... Loganele PH 1, cu radar "de tip vechi" pot inregistra viteza atunci cand sunt in mers?

This post has been edited by Iulikk: 4 Mar 2013, 21:38

Attached thumbnail(s)
tnr_800x800_12485_logan_radar.jpg ( Size: 105.79k ) Number of downloads: 723


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aurelyan
post 4 Mar 2013, 22:05
Post #26


Membru cu familie


Group: Members
Posts: 1.280
Joined: 20 June 09
From: Iasi




Cei cativa metri de care spui nu te-ar fi ajutat, te-au "citit" cu mult inainte sa-i vezi tu. Loganurile astea albastre cu radar de tip "vechi" circula foarte des si pe E85 si tot in miscare. Inseamna ca aparatele sunt omologate pentru detectarea viteze in mers.
Foloseste un detector de radar, le vede fara probleme.


--------------------
Ford Focus Mk3 2012 - 1.6 16v Ti-VCT
Imbatranesc si tot invat - Eschil
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
betamax
post 4 Mar 2013, 22:59
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.343
Joined: 11 September 08
From: din lumea asta, prost făcută..




Bre, da' ce sarira moderatorii in cor ! Zicea un coleg pe aici cum e cu lupii moralisti. Da, domn'e, daca l-a prins ocheanu' o sa plateasca, daca nu, nu . Da' la cati bezmetici circula prin Bucuresti (si pe aiurea, ca sa fiu oarecum obiectiv), astia cu liniutele is semnificativ mai rari. Si sa nu-mi spuneti ca nu vi s-a intamplat, prin tara asta, sa vedeti indicator de localitate (cu limitarea aferenta) iar in campul vizual extins la 2 km (ca e campie) sa nu zariti nimic din ceea ce ar putea aduce cu o constructie facuta de om ( de omul in carne si bones, nu mai vorbim, ca nu e). Si o tineti in 50, ca asa spune cartea.

This post has been edited by betamax: 4 Mar 2013, 23:01


--------------------
renault Scenic Rx4 2000, 1.998 l, 16 V, 102 kW
"... imi place sa lucrez cu intelectuali, astia pricepe repede."
"Ori traim cu totii, ori va ia dracu' !"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
combatx
post 4 Mar 2013, 23:17
Post #28


Membru incepator


Group: Members
Posts: 76
Joined: 10 October 12




@bucatzel Daca as avea un cap ca al tau, as fugi pan' l-as pierde.

OFF: Nu ca as vrea sa incep vreo cearta acum dar de ce ai spus-o asa de "frumos"? Parca forumul asta este totusi facut ca sa ne ajutam unii pe altii, cum putem, nu sa sarim cu gura unu pe altu sau sa aruncam vina de parca am fi la basket. Oricum multumesc de parere...

ON: Multumesc tuturor pt. feedback, o sa anunt deznodamantul povestii aici cand o sa-l aflu si eu biggrin.gif

This post has been edited by combatx: 4 Mar 2013, 23:19


--------------------
Renault Megane 2.2 1.5 dCi 74kW(101 CP) 2006 Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 5 Mar 2013, 00:23
Post #29


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.220
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Eu recunosc ca nu-i frumos, si recunosc si ca-i si off-topic, da' n-am gasit nimic mai finut de spus.

M-am grabit CU MOTIV prin oras, si am reusit sa nu-l transform in propria pista de curse.
Si nu mi-ar trece vreodata prin gand sa-mi pun prietenii pe drumuri pentru o prostie de-am facut-o eu.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul_p
post 5 Mar 2013, 01:51
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.133
Joined: 1 April 06
From: psd=evil




Ca ai mers cu viteza e clar o greseala. Pentru care ai fost urecheat.
Se pare ca devine din ce in ce mai riscant sa mergi cu 120 km/hprin oras .

Daca politia nu te-a oprit pe loc esti in avantaj. Depinde la ce tii mai mult, la bani sau la permis.

Daca te-au inregistrat si vor trimite scrisorica amintita mai sus, in care-i vor solicita proprietarului masinii sa comunice cine a condus in data respectiva masina, sunt 2 variante:
1. Prietenul te indica pe tine. Ca urmare ramai fara permis.
2. Prietenul nu raspunde. Va putea primi o amenda pentru ca a refuzat sa comunice, insa probabil nu va putea fi obligat sa spuna cine a condus masina. Ca urmare actiunea se va opri aici, iar tu ramai cu permisul.


--------------------
Fara roti fara ipocriti - 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
9 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 23:44
Forum Renault