DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicAdd Video ReplayStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> ARO

Ov
post 19 Dec 2013, 13:46
Post #1


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.440
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti






This post has been edited by Ov: 19 Dec 2013, 13:46


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vali1971ro
post 19 Dec 2013, 18:01
Post #2


---------------------


Group: Members
Posts: 654
Joined: 8 May 06




Cand am inceput sa vizionez chestia asta am avut senzatia de "deja vu"... Recalamele pe atunci(daca se poate spune asa), din pacate, erau lungi si plictisitoare mai ales ca erau proiectate inaintea filmelor la cinematograf. De fapt reclama era a sistemului, care o aducea pe lelea nus' care si pe gigi cotetz la fabrica aia meseriasa unde se apucau cu ciocanu' si nicovala(vezi "filmul") sa mestereasca bujii de avion. Pe atunci prostimea era mandra ca magaru' la sareta (magar am fost si eu...de fapt eram magarus atunci) de "potenta" sistemului. Privind acum, chiar numai inceputul, mi se pare amuzant modul de prezentare a masinii.
Nu neg ca la vremea respectiva a fost un "brand" 100% romanesc (vezi dacia si citroenul oltenesc) si ca s-au facut bani buni pe seama acestuia. Din pacate a fost vandut la pret de fier vechi (ca de altfel tot ce a putut fi vandut) si apoi si-a pierdut urma. Aceasta insa este alta discutie (despre cum Germania a pierdut doua razboaie purtate cu arma si il castiga pe cel de al treilea...economic)
Cert e ca romanu' e poet si poate, din tehnologia de fabricatie a cuiului, sa creeze un adevarat best seller.
Scuze pentru postul lung (si batut campii).


--------------------
. . .
"diferenta dintre un critic si un creator este ca cea dintre bou si taur" Teophile Gautier
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Squirrel
post 21 Dec 2013, 12:46
Post #3


Captain of Black Pearl™…


Group: Members
Posts: 4.466
Joined: 13 March 08
From: partea mea: Drum bun!




Se mai găsesc de vânzare


--------------------
Dacia Duster 2010 1,6 16v 4Ś4 Laureaté Noir Nacré - RO 44 AWD
Fire, walk with me...in 4 strokes, water cooled.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicAdd Video ReplayTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 14:00
Forum Renault