DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Problema alarma hornet logan

menta
post 21 Mar 2011, 15:01
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 26 February 06
From: Bucuresti




Salutare. Am un logan pick-up(2008) , cumparat de la dealer(Autocobalcescu) cu alarma Hornet. Nu stiu codul exact. Pana ieri nu am avut nicio problema, a functionat normal. Astazi, cand am incercat sa o deschid din telecomanda, s-a auzit sunetul specific ( de inchidere), desi masina era inchisa. Am incercat din nou si niciun semn de functionare. Am incercat si cu cheia de rezerva si niciun semn.
Am deschis usa cu cheia, am pus contactul (bateria este buna), am apasat pe butonul de inchidere/deschidere - se inchide. In schimb, pt deschidere trebuie sa apas pe alt butonul " * " . Functioneaza numai cu cheia in contact, scoasa nu mai are niciun efect. Care ar putea fi cauza ?


--------------------
Dacia Logan Papuc / Kia ceed SW / Megane Grandtour 2008/2008/2006 - B - 38/90/909 - WWK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 21 Mar 2011, 16:51
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




ai incercat cu ambele chei/telecomenzi?


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
menta
post 21 Mar 2011, 22:21
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 26 February 06
From: Bucuresti




Da, am incercat si cu cheia de rezerva. Dupa un drum cu masina azi, incercand telecomanda, se pare ca si-a revenit ( pe jumatate), dar tot au ramas semne de intrebare. Ledul alarmei, a ramas aprins, nu mai functioneaza cu intermitenta :-s. Desi, la inchidere/deschidere se aud sunetele specifice, cele normale, se pare ca alarma nu functioneaza.


--------------------
Dacia Logan Papuc / Kia ceed SW / Megane Grandtour 2008/2008/2006 - B - 38/90/909 - WWK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 21 Mar 2011, 23:17
Post #4


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




incearca o "reinvatare" de telecomenzi dar prima data tine borna de + scoasa vreo 10 minute ca sa o resetezi....


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 22:45
Forum Renault