DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

49 Pages « < 20 21 22 23 24 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Spre Grecia, prin Serbia si Macedonia

redpipe74
post 25 Jul 2011, 18:49
Post #631


Membru autentic


Group: Members
Posts: 209
Joined: 28 July 09




Venit ieri din Gr pe aceasta ruta,cozi interminabile inspre Gr.


--------------------
renault megane 3 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chrisu
post 25 Jul 2011, 21:11
Post #632


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 9 June 11
From: Tg-Jiu




Asteptam noutati......da-ne si noua detalii .....

This post has been edited by chrisu: 26 Jul 2011, 20:00


--------------------
skoda octavia 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
timislugoj
post 1 Aug 2011, 14:01
Post #633


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 17 July 08




Am sosit sâmbăta din Grecia - Paralia Katerini. Vacanță super. Drumul prin Smederevo-Kumanovo-Evzoni este bun. Se circulă fluent. La granița FYROM Serbia în ambele sensuri se formează cozi cam de 1 oră datorită numărului mare de turiști. (și stilului vamal de la granițele menționate)
Taxe autostradă : Vranje Niș 5,5 euro
Niș a 2-a poarta 2,5 euro
Macedonia 3 porți a câte 1 euro
Grecia 1 poartă a 2,8 euro
Am făcut 14 ore și la dus și la întors cu tot cu pauze, stat la vame.
Cea mai rapid vamă de trecut este la greci și la români.
La stațiile OMW din serbia se poate cumpăra benzină și mâncare cafea pe euro, iar restul îl primești tot în euro. La fel și la taxele de pe autostradă.
M-am informat de pe acest site înainte de a pleca și le mulțimesc celor care au scris. La fel fac și eu acum în speranța de a fi de folos celor care mai pleacă în vacanță.


--------------------
dacia logan dci 2005 - tm-17-adm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 1 Aug 2011, 14:18
Post #634


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.436
Joined: 23 February 07
From: Arad




Bine-ar fi daca toti cei care primesc informatii utile aici, ar proceda la fel!

Multumim!


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
redpipe74
post 1 Aug 2011, 18:07
Post #635


Membru autentic


Group: Members
Posts: 209
Joined: 28 July 09




QUOTE(redpipe74 @ 25 Jul 2011, 18:49)
Venit ieri din Gr pe aceasta ruta,cozi interminabile inspre Gr.
*


Drumul Thasssos-Severin via Macedonia ,10 h inclusiv o pauza de alimentare si o tura la dutyfree de 45 min.Taxele sunt Macedonia 1+1+1 eur iar Serbia 2 e.Ferry Thassos via Keramotti 16 euro masina+3 euro /pers.Se pare ca pe autostrada ce face legatura cu insula, pina la Salonic se va percepe taxa-se montau posturile de taxare.Motorina Macedonia 1,07 eur,Grecia 1,427 eur.

This post has been edited by redpipe74: 1 Aug 2011, 18:08


--------------------
renault megane 3 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
drrond
post 2 Aug 2011, 07:19
Post #636


Membru autentic


Group: Members
Posts: 329
Joined: 8 June 07
From: Ramnicu Valcea




Am o intrebare in special ptr. @gibonu, care e mai umblat prin locurile acelea: o recomandare unde se mananca bine pe Clisura intre: Doni Milanovac si Kladovo. Mersi


--------------------
BMW X2, 2018 (fost proprietar de Dacia Logan, 2005, Ambition)
NIHIL SINE DEO!
CARPE DIEM!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 2 Aug 2011, 08:59
Post #637


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.963
Joined: 29 May 06




@ drrond

Am mancat bine si in Donji Milanovac si in Kladovo.
Insa, dupa minte mea, tata lor in ceea ce priveste mancare pe clisura este carciuma lui Toma.
La vreo 10-15 km in aval de castelul de la Golubac.
Ai aici mai multe detalii:
http://www.daciaclub.ro/Turism-gastronomic-t218040.html
Postul nr. 5, punctul nr. 2.



--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hell
post 2 Aug 2011, 12:04
Post #638


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 2 August 11




Salut,

Deoarece acest topic a fost de foarte mare ajutor am zis ca este musai sa vin si eu cu parerile mele.

Plecarea spre Grecia s-a facut din Cluj pe la ora 1.30am, deoarece impreuna cu mine m ai era si sotia si fetita de un an care am sperat sa doarma pana dimineata in masina(speranta moare ultima si urletele raman persistente in urechi), si am mers pe ruta Cluj-HAteg-Caransebes- Portile de Fier - Negotin - Leskovac - Kalithea (Kassandra). Drumul prin tara este greoi datorita aglomeratie si a numarului mare de localitati prin care treci dar si datorita celor 3-4 semafoare in zonele in care se lucreza ( nu am stat mai mult de 15 minute la toate). LA intrare la Serbia am prins schimbul de tura asa ca am stat aproximativ 30 de minute dupa care intrarea regulamentara in Serbia si deplasarea cu vitezele legale, lucru care nu este greu daca ne gandim ca drumul este mai mult prin afara localitatilor si are o calitate acceptabila, si o mica ratacire a GPS-ului in zona Negotin ( eroare de programare + prea multe drumuri care merg la Roma biggrin.gif ). Pana la Nis deplasarea a fost fara probleme mai ales dupa ce am intrat pe autostrada unde am platit 2 Euro ( chitanta a fost pentru exact doi euro). Am dormit o noapte la Hotelul HAjat S in Leskovac ( sper sa nu incalc regulamentul dand nume), un orasel extrem de relaxat si interesant totodata sa nu mai spun ieftin. Am plecat a doua zi la 5.30 dimineata spre Macedonia pe un drum de munte superb ( defapt m-am indragostit de Serbia si de enorm de multul verde pe care il vezi). La vama intre Serbia si MAcedonia am pierdut aproximativ 70 de minute ( aglomeratie mare) dar gandul la mare si soare a facut asteptarea mai placuta tongue.gif. In MAcedonia drumul este la fel ca si in Serbia doar ca la vama trebuie sa fi atent pentru ca este plin de cersetori si tot felul de dubiosi), in punctele de taxare le plasati in mana 1 Euro si va vedeti de treaba, daca ii intrebati cat face o sa ceara intre doi si trei euro ( la dus am intrebat deci am platit 2-3-2 ). Autostrada trece ( la dus) printr-o zona de munte absolut superba dar care solicita atentia, franele si directia datorita curbelor i a haului care o margineste in dreapta. In respectiva zona am constat ca soferii de macedonia sunt extrem de nesimtiti si fac tot posibilul sa nu te lase sa ii depasesti. La benzinarie am oprit chiar cum iesi de pe autostrada si a trebuit sa ii oblig sa ma lase sa platesc cu cardul pentru ca altfel ar fi vrut ei sa imi ofere un curs de schimb foarte futuristic ( la intoarcere am oprit la alt MAk Petrol si am avut parte de un vanzator care o rupea pe engleza si care nu a comentat absolut nimic si a vorbit foarte frumos). Iesirea din Macedonia destul de ok de data asta iar la Greci am fost tratat cu o gesticulare a vamesului si nu mi-a verificat actele. Pe autostrada in Grecia destul de aglomerat dar se circula bine (110-130km/h) iar in zona Khalithea am facut 5km intr-o ora deoarece sambata fiind incepuse migratia grecilor spre litoral). In grecia ce sa spun ..... regret ca am mers doar anul acesta prima data ( 504 Euro+ HB + 2Adulti si un bebe + 7 nopti la 4 stele).
Intoarcerea ( urasc intoarcerile) a fost ok am pierdut cam trei ore prin vami si la autostrada in Serbia, in MK am dat un euro si mi-am vazut de treaba si la ultimul punct de taxare am primit rest 10 Denari deoarece punctul de taxare era supravegheat de un cameraman profesionist), in Serbia m-a lovit strechea si am riscat totul pe viteza ( depasit o masina cu pilitieni cu aprox 125km/h pe drumul national), cand am ajuns in zona Dunarii am vazut un radar fix supravegheat de un Patrol de politie, radar fix cu un bec rosu in varf care clipea intermitent ( banuiesc ca era radar deoarece semana cu radarele fixe care au fost la noi). Iesirea din Serbia greoaie din cauza micilor comercianti, la fel si intrarea in Romania unde ma intreba vamesul de arme si alte minuni dar a renuntat cand a vazut bebele smile.gif). Prin tara a fost ok dupa o noapte de somn la Hotel Clipa in Drobeta.

Sper ca nu am scris mult prea mult si sper sa intelegeti ce am vrut eu sa spun, daca nu biggrin.gif voi raspund tuturor intrebarilor !

Zi faina
Hell


--------------------
Toyota Yaris 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
drrond
post 2 Aug 2011, 15:48
Post #639


Membru autentic


Group: Members
Posts: 329
Joined: 8 June 07
From: Ramnicu Valcea




@gibonu

Mersi ptr. promptitudine! Vazusem topicul dar credeam ca e doar despre Romania. Problema e ca anul asta nu mai fac toata Clisura, de aceea voiam doar intre cele 2 localitati. Eu voi trece cam peste 4 saptamani si nu mai am cum sa vad ce o sa scrii. Ramane sa ma descurc singur. Mersi oricum.


--------------------
BMW X2, 2018 (fost proprietar de Dacia Logan, 2005, Ambition)
NIHIL SINE DEO!
CARPE DIEM!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hell
post 2 Aug 2011, 19:12
Post #640


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 2 August 11




Am uitat ce era mai important. Daca aveti motoare pe benzina incercati sa nu aveti asteptari prea mari de la benzina din Macedonia pentru ca veti fi dezamagiti, Yarisul meu cu motorul de 1,33 de 101 CP si 6 viteze a pierdut cativa cai la dus cu amestec 15 litri Luk si 25 litri MAKPetrol iar la intors am bagat 32 de litri tot de Mak si am mai pierdut cativa dar am mai recuperat din ei in tara cand am bagat din nou de Luk si oricum si-a revenit abia pe A3 unde am fortat o urcare la 165 km/h .


--------------------
Toyota Yaris 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chrisu
post 4 Aug 2011, 19:16
Post #641


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 9 June 11
From: Tg-Jiu




Multumim tuturor...
Redpipe74...unde e motorina cu 1.07 eur/litru...la ce peco?


--------------------
skoda octavia 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rian22
post 5 Aug 2011, 15:38
Post #642


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 5 August 11




Plecam si noi din TM in 19-20 august in Nei Pori... Imi ziceti, daca cer la vama pasaport pt ca nu avem?
Concediu placut tuturor!


--------------------
MERCEDES C220 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pmariushd
post 5 Aug 2011, 20:31
Post #643


Membru incepator


Group: Members
Posts: 17
Joined: 8 June 08
From: Hunedoara




Poti trece cu C.I. ( buletin) prin Serbia - Macedonia - Grecia .


--------------------
Hyundai / Renault Accent crdi / Megan Sedan Zen Blue dCi 116 EDC 2007 / 2020
Megan Sedan Zen Blue dCi 116 EDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lostboy
post 5 Aug 2011, 20:32
Post #644


Finding my way!


Group: Members
Posts: 3.261
Joined: 17 May 06




Poți trece liniștit cu C.I. în Serbia, Macedonia, Grecia.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rian22
post 5 Aug 2011, 22:00
Post #645


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 5 August 11




Va multumesc frumos pt raspuns... Ceva noutati despre traseu?

This post has been edited by rian22: 5 Aug 2011, 22:01


--------------------
MERCEDES C220 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chrisu
post 12 Aug 2011, 22:09
Post #646


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 9 June 11
From: Tg-Jiu




Am o intrebare al carui raspuns l-am citit pe undeva dar nu il mai stiu unde si ce spunea pentru ca nu ma interesa.
Acum am niste prieteni care vor sa mearga in Grecia prin Serbia si Macedonia dar cu masina socrului soferului.
Puteti sa imi spuneti ce acte tre sa aiba???/ma gandesc la o procura ..ceva dar si astea ar trebui traduse in fiecare limba din tarile prin care tranzitezi????


--------------------
skoda octavia 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
redpipe74
post 12 Aug 2011, 22:22
Post #647


Membru autentic


Group: Members
Posts: 209
Joined: 28 July 09




QUOTE(chrisu @ 4 Aug 2011, 19:16)
Multumim tuturor...
Redpipe74...unde e motorina cu 1.07 eur/litru...la ce peco?
*


L a ultimul peco din Macedonia,imediat e vama la nici 100 m.


--------------------
renault megane 3 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chrisu
post 13 Aug 2011, 21:10
Post #648


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 9 June 11
From: Tg-Jiu




La ultimul peco din Macedonia spre Grecia ,nu?


--------------------
skoda octavia 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 14 Aug 2011, 06:29
Post #649


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.436
Joined: 23 February 07
From: Arad




QUOTE(chrisu @ 12 Aug 2011, 22:09)
Am o intrebare al carui raspuns l-am citit pe undeva dar nu il mai stiu unde si ce spunea pentru ca nu ma interesa.
Acum am niste prieteni care vor sa mearga in Grecia prin Serbia si Macedonia dar cu masina socrului soferului.
Puteti sa imi spuneti ce acte tre sa aiba???/ma gandesc la o procura ..ceva dar si astea ar trebui traduse in fiecare limba din tarile prin care tranzitezi????
*


Mie nu mi-au cerut niciodata documentele masinii.
Parerea mea este ca talonul este suficient, daca este proprietate privata. Singurul lucru pe care ar putea sa-l faca politia unei tari straine ar fi sa verifice daca nu este declarata furata masina, respectiv daca se respecta normele referitoare la ITP, gabarit, incarcare etc., conform legislatiei tarii respective.



--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rue
post 23 Aug 2011, 22:23
Post #650


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.579
Joined: 18 September 05
From: Internet




daca maine mai prind rezervari, in 27 vineri seara plec din Tm spre Sitonia.
Astept colegi de traseu!


--------------------
former Dacia Logan 2006 1.4 mpi Laureate Plus - RUE
Dacia Logan 2021 100 TCE Eco G, Comfort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
piky
post 24 Aug 2011, 17:53
Post #651


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 6 May 11




RUE si eu vreau sa merg in sithonia cam pe vremea aia.ce traseu ai ales?eu merg in sarti...tu?cat crezi ca faci?as fi interesat sa aflu detalii despre traseul optim spre sarti si eventuale indicatii despre traseu.mersi mult si vacanta placuta


--------------------
audi A3 2001 1,6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rue
post 24 Aug 2011, 18:30
Post #652


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.579
Joined: 18 September 05
From: Internet




salut,
am rezervat la hotel macedonean sun 3*** din kallithea, (bratul kassandra).
am observat ca SATI e pe partea sud estica a bratului sitonia.

plec vineri seara cred pe la ora 21 si estimez sa ajung dimineata.
plec devreme pt a nu ma lovi de frontiere aglomerate si mai ales ca pana la 4 dimineata condusul este ok. critice sunt orele 4-6 dimineata.
eu plec din Tm prin Belgrad si daca ai acelais traseu ne putem sincroniza.
cand am mers la Budva in iunie si alimentam la Sag la petrom erau masini care mergeau in Grecia si in vama tot asa. Deci companie o sa fie, doar sa aiba acelasi ritm pe autostrada unde eu nu am de gand sa merg peste 130 (de fapt parca serbia e cu 120 si nu vreau amenzi).



idiotul meu de gps cu igo 8 ma duce indiferent de tipul de drum prin Belgrad iar Map24 pe alt drum de la Vrsac spre Smederevo ceva de fapt ma urca pe autostrada spre Nis undeva langa Pozarovac.
Teoretic lumea zice ca musai sa merg pana la Pancevo si de acolo sa ocolesc Belgradul si sa intru pe autostrada.

cum este?

2. de la Tesalonik un traseu ma duce ocolitor pe sus si unul in apropierea marii prin stanga cumva cum incepe Halkidiki care apre si mai scurt. Este practicabil?

cum este?

This post has been edited by rue: 24 Aug 2011, 23:15

Attached thumbnail(s)
drum.jpg ( Size: 161.99k ) Number of downloads: 1057


--------------------
former Dacia Logan 2006 1.4 mpi Laureate Plus - RUE
Dacia Logan 2021 100 TCE Eco G, Comfort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 25 Aug 2011, 07:41
Post #653


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.436
Joined: 23 February 07
From: Arad




Prin Belgrad:
Avantaj:
- ajungi mai rapid la autostrada;
Dezavantaj:
- platesti mai mult autostrada

Prin Pancevo-Smederevo (Semendria)
Avantaj:
- nu ai complicatii cu circulatia prin Belgrad
- platasti mai putin autostrada;
Dezavantaj:
- mergi mai putin pe autostrada (va fi o mica diferenta de timp)

Varset - Smederevo este mai liber si ceva mai scurt dar este mai prost.

Atentie, daca mergi prin Belgrad si intri pe autostrada in apropierea podului peste Sava (Gazela) vei vedea ca este in lucru. Dealtfel recomandarea pentru traficul Croatia-Nis este sa ocoleasca Belgrad prin Ostruznica.
Pentru traseul tau nu te va afecta lucrarea (cel putin asa era saptamana trecuta). O iei in dreapta, pe sub pasaj, pe unica banda deschisa si te va scoate spre stanga: Nis-Sofia-Atena



--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chrisu
post 30 Aug 2011, 13:32
Post #654


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 9 June 11
From: Tg-Jiu




Scuze daca e off topic...dar ma gandesc ca drumul asta nu l-au facut multi....
si maine am plecarea.Nu am asigurare pe MK,doar pe Serbia.
A facut cineva traseul Serbia,Bulgaria,Grecia???/Scap de :taxe bac(care sunt destul de mari),raul nevesti-mii de trecut pe apa cu bacul,aceeasi distanta si scutirea banilor pe asigurare,(in cazul Mk) ca am inteles ca nu se mai vrea doar o anexa a asigurarii.....
Spuneti-mi va rog daca stie cineva principalele orase de trecere pe drumul cel mai scurt....Mentionez ca trec pe la Dr Tr Severin,in Serbia,apoi prin Kladovo spre Bulgaria si de aici cineva sa imi spuna daca stie....eu am facut un traseu pe Via M si ma trece prin Sofia.Ce parere aveti?


--------------------
skoda octavia 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
piky
post 30 Aug 2011, 17:39
Post #655


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 6 May 11




ADI AR...sunt din arad si plec vineri noapte spre grecia insa nu stiu unde sa imi fac o asigurare pt MK.ai un sfat pentru mine?am ales sa merg pe traseul MORAVITA-VRSAC- SMEDEREVO- NIS- SARTI si cred ca esti printre cei mai avizati sa imi dai idei,sfaturi in privinta traseului etc .daca ai timp dau o bere in oras biggrin.gif


--------------------
audi A3 2001 1,6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
litza
post 30 Aug 2011, 17:52
Post #656


Membru autentic


Group: Members
Posts: 813
Joined: 27 August 03
From: Bavaria, DE




La asiguratorul unde ai deja RCA/Carte verde se face extindere si pentru tarile neincluse contra unei taxe. Nu cred sa coste mai mult decat una pentru persoane (30-50 RON).


--------------------
Dacia Solenza 2003-2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
victorz
post 31 Aug 2011, 09:10
Post #657


Membru


Group: Members
Posts: 103
Joined: 5 May 10




QUOTE(chrisu @ 30 Aug 2011, 13:32)
Scuze daca e off topic...dar ma gandesc ca drumul asta nu l-au facut multi....
si maine am plecarea.Nu am asigurare pe MK,doar pe Serbia.
A facut cineva traseul Serbia,Bulgaria,Grecia???/Scap de :taxe bac(care sunt destul de mari),raul nevesti-mii de trecut pe apa cu bacul,aceeasi distanta si scutirea banilor pe asigurare,(in cazul Mk) ca am inteles ca nu se mai vrea doar o anexa a asigurarii.....
Spuneti-mi va rog daca stie cineva principalele orase de trecere pe drumul cel mai scurt....Mentionez ca trec pe la Dr Tr Severin,in Serbia,apoi prin Kladovo spre Bulgaria si de aici cineva sa imi spuna daca stie....eu am facut un traseu pe Via M si ma trece prin Sofia.Ce parere aveti?
*



nu stiu de ce vrei tu sa faci asta, iti lungesti traseu cu ceva km, apoi risti sa dai o spaga politistilor bulgari, apoi platesti vignieta la bulgari 5-7 E
tu ai bifat cu X MK?
daca nu ai bifat cu X MK, nu iti trebe suplimentare la carte verde
diferenta este cam de 50 km mai putin, daca mergi pe negotin - vidin - salonic, comparativ cu negotin - nis - salonic, pe la bulgari cred ca faci cam cu 2 ore mai mult

asa vedeti pe unde face-ti RCA eventual intrebeati in prealabil, stiu ca Euroins si Omniasig nu au bifat MK


This post has been edited by victorz: 31 Aug 2011, 18:37


--------------------
Renault Laguna 1 ph 2 1.8 16V 120 CP 2000
Renault Megane 2 2006 1,5 DCI 106 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chrisu
post 31 Aug 2011, 09:37
Post #658


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 9 June 11
From: Tg-Jiu




Stiu ....asta incerc sa fac acum....merg la alta firma de asigurari sa vad daca poate sa imi dea o extindere a asig....diferenta de drum nu este dar intradevar prefer Macedonia....si da,pe asig e barat Mk.Multumesc pt ajutor.
O sa va povestesc cand revin....12 sept



Am facut extinderea....65 lei pentru Mk ...la Bcr ...pt ca acolo am avut asig.,nu au vrut sa faca decat pe 30 zile,

This post has been edited by chrisu: 31 Aug 2011, 09:49


--------------------
skoda octavia 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rue
post 3 Sep 2011, 22:48
Post #659


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.579
Joined: 18 September 05
From: Internet




deci... peste 1700 km in total, 101 L benzina, consum mediu 5.8, viteza medie dus intors 81 si ceva (la dus era cam 75 si consumul mediu era 5.6).
La intoarcere peste 650 km cu clima.
din tm in kallithea (kassandra) mi au iesit cam 850 km.

Attached thumbnail(s)
Photo_0558.jpg ( Size: 306.19k ) Number of downloads: 871


--------------------
former Dacia Logan 2006 1.4 mpi Laureate Plus - RUE
Dacia Logan 2021 100 TCE Eco G, Comfort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovizona
post 4 Sep 2011, 11:35
Post #660


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 28 December 07
From: Timisoara




salutari chiar ieri mam intors si eu , traseul a fost :Timisoara-Moravita-Nis-Macedonia-Grecia in Neos Marmaras, am facut 2100km pe GPL (pot spune ca este GPL pe tot traseul si este semnalizat din timp), superb tot , asa cum spun si ceilalti traseul a fost superb si fara incidente(apropo gazul in serbia nu este prea bun,


--------------------
renault symbol 2008 full option - TM82VEO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
49 Pages « < 20 21 22 23 24 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 09:50
Forum Renault