DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cheta pentru site nou

Nume?
 
www.dsnclub.ro [ 4 ] ** [6.90%]
www.daciaforum.ro [ 16 ] ** [27.59%]
www.daciaclub.ro [ 38 ] ** [65.52%]
Total Votes: 58
  
Bogdan
post 5 Sep 2003, 10:38
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 214
Joined: 21 November 02
From: Timisoara




2-300.000 si eu. Am inteles ca vor sa schimbe modul de vanzare al domeniilor .ro de pe viatza pe an ca si la celelalte.


--------------------
Renault Megane II.2 Sedan 2006, 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DSops
post 5 Sep 2003, 11:11
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 663
Joined: 20 November 02
From: Timisoara




Stimati administratori, tinand seama de faptul ca si pana acum (cu oarecare jena) au existat si topicuri de Nova sau chiar de berlina (care inca se mai vinde), in plus ca majoritatea membrilor au ceva experienta si la berlina, nu vad motivul pentru separarea doar a DSN-ului de restul Daciilor, mai ales ca unele idei se pot prelua / adapta intre diverse modele. Daca spatiul disponibil este prea mic, poate se strang destui bani pentru un disc sau pentru alta varianta. Pot trimite prin posta pana la 1 M in orice moment.

Am si eu o rugaminte, chestia cu interzicerea de 3 luni pentru neseriosi sper ca este o gluma. Daca omul nu pricepe, inseamna ca nu intelege si nu ai ce face decat sa-i lasam si pe ei sa traisca si sa-si faca numarul. Asa este in orice forum.


--------------------
Melg cu tutu la plimbale
Pe unde-i gloapa mai male.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciobanu petre
post 5 Sep 2003, 13:23
Post #33


Membru


Group: Members
Posts: 52
Joined: 8 November 02
From: Ploiesti




Sunt adept al dsn-ului,dar nu vreau sa supar pe ceilalti si voi fi de acord cu orice nume veti da numai sa se continue.Dau intre 150 si 300mii in functie de cand vreti sa trimit banii si cum.Succes!


--------------------
Dacia Logan Laureat1,4 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sergiu
post 5 Sep 2003, 13:33
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 494
Joined: 23 May 02
From: Timisoara




Eu am votat dsnclub la poll, dar sunt de acord cu orice alegeti. Oricum, www.dsn.as.ro stinked... smile.gif Adica dsn sau orice va fi, merita sa fie fara as.ro

Count me in with... 300-500klei, dar mai vorbim (daca ma contactati pe privat).


--------------------
Dacia SupeRNova
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 5 Sep 2003, 14:16
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Am fost in concediu si de aproape 2 luni n-am luat salariu dar de 200.000 cred ca ma pot despartzi smile.gif Count me in.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 5 Sep 2003, 14:18
Post #36


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Deci se pare ca va ramane DaciaClub ... (majoritatea voturilor) ...
Eu bag 500Klei in chestia asta (deocamdata) ...

Joi se va stabili cine va strange banii si cum ii vom folosi .


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
...Roadrunner...
post 5 Sep 2003, 14:27
Post #37


Membru fondator "Skija Klan (c)"


Group: Members
Posts: 751
Joined: 27 September 02
From: Bucuresti




Ma bag si eu cu o suta doua .....ca poate se transforma in societate pe actiuni si o cotam la bursa laugh.gif .....


--------------------
Renault MeganeII - B-81-RoadRunner
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 5 Sep 2003, 14:34
Post #38


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




Eu zic ca nu are rost sa aruncam banii oamenilor pe autocolante. In final, la cate persoane s-au oferit sa ne ajute si cumparand de la inregistrari-domenii.ro, ajungem la o suma destul de mica de caciula. Intre 50.000 si 60.000, lucru care nu poate decat sa ma bucure. Hai sa facem chestia cu colantele separat, dupa ce rezolvam chestia cu domeniul.
Solutia lui AlexV mi se pare cea mai viabila. Concepem design-ul colantului (sau de ce nu a colantelor) si pe urma il oferim spre download. Noi, cei care ne vedem regulat, o sa incercam sa-l facem toti in acelasi loc. Ceilalti din provincie vor avea avantajul ca pot sa-l confectioneze relativ repede (nu mai stau dupa noi sa-l facem, sa-l trimitem) si poate chiar mai ieftin (nu mai platesc transportul prin posta romana, transport destul de dificil daca ne gandim ca nu poate fi indoit, bla, bla, bla). Evident ca daca cineva ne roaga sa-l facem aici si sa-l trimitem nu o sa-l refuzam.


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexnet
post 5 Sep 2003, 15:01
Post #39


Membru


Group: Members
Posts: 183
Joined: 23 June 05




Pot contribui si io cu 200K momentan, pe viitor (1 -2 luni) poate mai mult daca e cazul.
Bafta,


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cata
post 5 Sep 2003, 15:23
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 26 November 03




Cotizez si eu cu doua sute.Bafta multa!


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Raven
post 5 Sep 2003, 17:10
Post #41


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 17 June 03
From: Bucuresti




QUOTE
De asemenea, dat fiind situatia financiara, nu l-am contorizat pe Raven caruia doresc sa-i multumesc inca o data.


Scuze ca sunt off-topic dar chiar nu stiu pentru ce sa-mi multumesti, si mai ales inca odata, ma faci sa ma simt important laugh.gif laugh.gif, data trecuta pentru ce a fost, caci mie mi-a scapat din vedere?(din pacate)


--------------------
Renault Symbol Fidji 1,5 DCI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 5 Sep 2003, 17:23
Post #42


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




QUOTE
Pana acum (ultimul post pe care l-am vazut este cel al lui GeorgeB) s-a strans suma de 3.850.000 si va multumesc la toti


Asta era prima. Am multumit la toata lumea care s-a oferit sa contribuie adica si tie. Si ti-am mai multumit o data pentru ca mi s-a parut un gest frumos din partea ta faptul ca te-ai oferit sa ne ajuti chiar daca nu stai prea bine cu banii.


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LucescuC
post 5 Sep 2003, 21:54
Post #43


Calaret


Group: Members
Posts: 1.300
Joined: 1 August 03
From: Iasi




Salut!
Intru si eu cu 2-300000.
As opta pt [color=blue][/color],mi se pare corect sa poata adera toti posesorii de dacii,nu numai sn si slz.
Si daca s-ar putea sa faceti rost de niste autocolante pt luneta,ar fi k lumea(contracost bineinteles).
Numai bine si mult succes!


--------------------
Renault , Honda Clio symbol 1.5 dci, Transalp 600 V 2003, 1998 - GL-05-XLN, IS-80-LCG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bzip2
post 6 Sep 2003, 20:05
Post #44


Membru


Group: Members
Posts: 151
Joined: 5 September 02
From: Bucuresti




Vin si io cu doar 150k, din pacate e o perioada f. nasoala, si o sa mai tzina.
Cred ca e o idee buna, daca se strang destui bani, sa se cumpere mai multe domenii ( www.daciaclub.ro si www.dsnclub.ro), pt. acelasi site.
Totusi o idee ar fi si www.daciaclub.com, din 3 motive:
1) altul e suportul la domenii .COM (nu bataia de joc sau timpul pierdut (uneori) de la noi). Mai ales la usurinta/rapiditatea actualizarii inf. de domeniu (DNS servers, etc) - aici s-ar putea ca isp de la AlexV sa rezolve la fel de bine probleme pe ambele (.ro/.com).
2) in privinta rapiditatii accesului la site: cand un calc. acceseaza site-ul, nu trebuie decat sa faca un singur lookup DNS, fata de .RO, unde trebuie intai sa afle DNS server pt. RO, si apoi sa intrebe unul (care uneori nu raspunde, sau se intampla ca inf. sa nu fie aceeasi la toate srv. o buna per. de timp). Acest lucru e valabil pt. accesul la site din orice loc (Romania, State, etc). Vezi [ur]lhttp://www.dnsstuf.com[/url]
3) Teoretic domeniile .RO (la 39/45/50 $) sunt cump. pe perioada nelimitata, dar se pare ca nu va ramane asa ( 2 ani ?? nu sunt sigur). Un domeniu .COM e $ 25 (sau 17.8$ la domenii.com) pe an, deci s-ar putea plati in avans pt. cel putzin 2 ani, cu banii pe un domeniu .RO.


--------------------
loose bits sink chips
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dany
post 6 Sep 2003, 22:35
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 241
Joined: 21 November 02
From: Bucuresti




QUOTE
Cred ca e o idee buna, daca se strang destui bani, sa se cumpere mai multe domenii ( www.daciaclub.ro si www.dsnclub.ro), pt. acelasi site. 
Totusi o idee ar fi si www.daciaclub.com, din 3 motive: 
1) altul e suportul la domenii .COM (nu bataia de joc sau timpul pierdut (uneori) de la noi). Mai ales la usurinta/rapiditatea actualizarii inf. de domeniu (DNS servers, etc) - aici s-ar putea ca isp de la AlexV sa rezolve la fel de bine probleme pe ambele (.ro/.com). 


Mi se pare o idee buna. Daca se string mai multi bani decit este necesar fie se pot cumpara mai multe domenii fie se poate crea o asociatie non-profit, legala.

In ceea ce priveste domeniul cred insa ca ar trebui sa fie RO. Daca totusi mergeti pe ceva COM, va recomand ca hostare Online.Net - au tarife bune si traficul este mare si nelimitat la ei.

Dany


--------------------
Renault Laguna III Coupe 2009 / Dynamique - B 00 XXX
"Tata, mama, toti cei dragi tie si restul oamenilor mari pe care ii vezi zilnic mergand la munca platesc taxe si impozite pentru ca noua tuturor sa ne fie mai bine." Ministerul Finantelor, pagina copiilor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 7 Sep 2003, 15:21
Post #46





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


Dau si eu 100 - 150k, numai sa imi (ne) trimiteti pe mail contul in care se strang banii.
Poate pe noul forum se poate face ceva in legatura cu unde ne aflam in tara. Stiu si eu, un search dupa numarul masinii care sa fie obligatoriu la inscriere. Eu intru destul de des pe site dar nu pot veni tocmai din Iasi la Bucuresti la intalnire, in schimb as vrea sa ne intalnim si noi, cei din Iasi sa mai "barfim" masinile si mecanicii.
Bafta maxima.


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
MMihai
post 7 Sep 2003, 20:52
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 772
Joined: 5 June 03
From: PITESTI




dau si eu 300k lei deocamdata, pe viitor mai vedem ... vreau si eu detalii despre acest sb, daca o sa facem un club nu ar trebui sa avem legitimatii ceva ?? mai bine lasati faza cu domeniul, e bun si asta si hai sa facem un club adevarat, cu taxa/luna/an ...eu stiu asa cum se procedeaza...
S-auzim numai de bine :wink:


--------------------
Renault Megane III 1.6 16V 110cp Noir Nacre
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 8 Sep 2003, 00:08
Post #48





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


Intru si eu cu 150 de mii. Cat despre nume , sunt de aceeasi parere cu Verygood , care spunea ca trebuie sa ne gandim in perspectiva. Deci ceva care sa includa cuvantul "club" ar fi mult mai interesant.
Numai bine.


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
DomnulK
post 8 Sep 2003, 03:46
Post #49


ex kAndrei


Group: Members
Posts: 1.403
Joined: 7 September 03
From: Bucuresti




de ce nu ar putea fi numele sit-ului www.SRNCLUB.ro?
Pot sa contribui shi eu cu o suma modica la plata domeniului...cum procedam pentru a da banii?


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.6 MPI 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bondoo7
post 8 Sep 2003, 07:02
Post #50


Membru


Group: Members
Posts: 155
Joined: 9 September 02
From: Roman




cam tarziu... dar, ma bag si eu 200.000 lei din imensul meu salariu de bugetar, pt moment atat am disponibil sa-mi spuneti cand si cum sa vii trimit.
eu cred ca e ffffff buna ideea cu domeniul cumparat chiar daca nu e pe viata.


--------------------
dacia supernova confort
toate bune ?..?..?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aburel vlaicu
post 8 Sep 2003, 07:23
Post #51


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 17 June 03




Cu toate ca unele conditii adverse m-au impiedicat sa imi achizitonez inca mult dorita inSolenza, sunt un aprig urmaritor al acestui site. Prin urmare, sunt pregatit psihologic sa contribui cu cca. 200000-300000 lei-tramvai. Propunerea mea este ca site-ul sa se cheme DACIACLUB.RO si sa incercam sa extindem putin si domeniul de activitate, in sensul ca si lumea berlinelor Dacia este interesanta, palpitanta si plina de viata. Cat despre autocolante, nu ma pricep nici sa desenez, nici sa colorez, dar decupez destul de bine. biggrin.gif Oricum, imi pun unul pe automobila personala.


--------------------
REFUZ SA SEMNEZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
patratel
post 8 Sep 2003, 08:31
Post #52


Membru


Group: Members
Posts: 186
Joined: 26 May 03
From: Bucuresti




proaspat reintors din concediu ma ofer si eu sa donez 500k cui ii strange, pentru aceasta initziativa laudabila. Shi de asemeni daca mai e cazu', pot sa pun o vorba buna la cineva care poate sa ne ajute cu produsul autocolantului.


--------------------
Skoda Octavia Elegance - B 47 KVN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 8 Sep 2003, 10:15
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




scuze pentru intarziere dar vineri n-am apucat sa intru pe forum ...

cumpar si io actiuni de 200k; cui/cum/cand dau banii?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
haky
post 8 Sep 2003, 10:54
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 292
Joined: 23 May 03
From: Oradea




Ma despart si eu de 200.000 lei pentru existenta acestui site pe un server mai uman si mai accesibil. Desi am votat www.daciaforum.ro nu sunt nici contra celeilalte denumiri www.daciaclub.ro. Rog amanunte pentru cei care nu sunt din Bucuresti in legatura cu felul in care ajung banii. (eventual un numar de cont?)


--------------------
Fost: Dacia Solenza Scala, 2003; Actual: Opel ASTRA CLASIC II ; Mio C250, miomap v3.3 cu skin Riks v1.0
O zi buna tuturor. Ceau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
patratel
post 9 Sep 2003, 08:58
Post #55


Membru


Group: Members
Posts: 186
Joined: 26 May 03
From: Bucuresti




...acu daca stau bine si ma gandesc, nu vom avea probleme daca folosim fara autorizatzie numele lu' dacia? intreb si io, si mai bine sa intreb io decat sa ne ia ei de gat dup-aia... :shock: ma gandesc ca e ok sa folosim ceva abrevieri de genul dsn sau slz...


--------------------
Skoda Octavia Elegance - B 47 KVN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DSops
post 9 Sep 2003, 09:01
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 663
Joined: 20 November 02
From: Timisoara




Nu cred ca cei de la Pitesti au autorizare de la Burebista...


--------------------
Melg cu tutu la plimbale
Pe unde-i gloapa mai male.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
patratel
post 9 Sep 2003, 09:02
Post #57


Membru


Group: Members
Posts: 186
Joined: 26 May 03
From: Bucuresti




bun asa, mare adevar graishi matale icon_twisted.gif


--------------------
Skoda Octavia Elegance - B 47 KVN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristig
post 9 Sep 2003, 13:51
Post #58


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 9 September 03
From: Bucuresti




dau si eu 150000 pentru site si ofer suport pentru realizarea autocolantului pana la stadiul de productie adica: design, pregatire pt productie a documentului si eventual gasirea unui producator pt ca lucrez oarecum in domeniu.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
igs
post 9 Sep 2003, 17:38
Post #59


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 28 August 02
From: Bucuresti




desi nu mai sunt daciist ma bag si eu cu 300k, spuneti-mi cum ii trimit ca la intalniri nu prea pot ajunge.
si sustin si eu ideea ca din banii in plus s-ar putea cumpara ceva (hard disk, domeniu, habar n-am ca nu am IT-ul la baza) care sa ofere spatiu nu doar pt dsn si slz ci si pt berlina si (de ce nu ?) papuc.
bafta !


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DSops
post 9 Sep 2003, 21:48
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 663
Joined: 20 November 02
From: Timisoara




Desi Timisoara este un pic cam remote fata de Bucuresti, ma simt destul de incantat de modul in care s-a facut oferta de sprijin pentru un eventual nou forum. Tinind seama de interesul pentru acesta, propun administratorilor sa ia in calcul un forum mai extins decat cel prezent. Doua tematici ar trebui sa fie incluse explicit, eventual sa creem cumva un suport pentru ele: unul util, situatia la zi a drumurilor in ceea ce priveste starea, aglomeratia, frumusetea iar altul de divertisment, impresii + poze din drumurile noastre.
Votez pentru numele DACIAClub.


--------------------
Melg cu tutu la plimbale
Pe unde-i gloapa mai male.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 11:31
Forum Renault