DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Alarma

Tyby13
post 26 Aug 2009, 13:38
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 136
Joined: 21 March 07
From: Hunedoara




Scuzati deschiderea topicului,dar n-am gasit pe forum exact ce ma intereseaza pe mine...pe langa eterna dacia mai am si un r21 si am "primit" o oferta la o alrma pilot...vad ca voi le aveti cu montarea...functioneaza alrama ..piuie cand trebe numa inchiderea nu merge imi da minus pe firele alea doua si la inchiderea masinii ii trebe plus pt a inchide si deschide...am tot mesterito de nu mai da nici minus acuma...asta poate cand am legat-o acum am uitat ceva,,prob mea e cum sa o leg la centralizata masinii daca da pe minus alarma...sau se poate mesterii ceva prin alarma sa dea +?sper ca imi baga cineva prob in seama:D


--------------------
Renault Laguna II 2001 / Privilege - HD 13 TIB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu2004
post 26 Aug 2009, 23:38
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.184
Joined: 21 November 05




O metoda de schimbare a polaritatii este folosirea unui releu intermediar, bobina alimentata de la + permanent, - de la alarma, iar pe contacte luat un + permanent si de la iesirea contactului trimis la inchidere.

This post has been edited by klaus: 27 Aug 2009, 11:32


--------------------
Opel Tigra Twintop 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tester
post 27 Aug 2009, 05:29
Post #3


dacia tester ;)


Group: Members
Posts: 747
Joined: 22 August 07
From: iasi




ai incurcat un pic legaturile de la alarma catre inchidere centralizata. uita-te in manual sau cauta un pic in urma in alte topicuri ca o sa gasesi exact imaginile in care poti vedea exact cum se da comanda pe minus si cum pe plus ca difera un pic ce fire folosesti din cele 6 parca dedicate inchiderii centralizate.

This post has been edited by klaus: 27 Aug 2009, 11:32


--------------------
dacia logan 2007 - is xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 23:12
Forum Renault