DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Rent Car Service Litoral, Constanta

bobo77
post 19 Dec 2008, 19:25
Post #31


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




S-a deschis pana la urma service-ul de la carrefour? daca nu cind? si impresii in caz ca s-a deschis.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
leinad
post 19 Dec 2008, 22:10
Post #32


Membru dacionist


Group: Members
Posts: 395
Joined: 17 March 05
From: Constanța




Da, s-a deschis. Am fost eu și am cumpărat…..un bec de far. Nu am observat nicio mașină în atelier, dar adevărul e că am ajuns cu 10 min înainte de închidere. E mai mic, sunt unele persoane de la celălalt service, dar, spre mirarea si bucuria mea, nu l-am văzut pe celebrul “nea gogu”. 124.gif
Destul de amabili, și șeful de service și cei de la recepție.
Mai mult de atat nu pot spune, poate e cineva care a făcut vreo revizie/intervenție la ei.

This post has been edited by leinad: 20 Dec 2008, 06:58


--------------------
Logan Preferance 75 ponei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 22 Dec 2008, 00:28
Post #33


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Imi puteti da o adresa de la un magazin de piese auto din Constanta? Eventual explicati-mi cum ajung din Mangalia acolo pentru ca nu cunosc Constanta aproape deloc, nume de strazi, cladiri etc. Unul mai mare... ma intereseaza elemente de caroserie de Solenza (in special masca de radiator <asta e cel mai urgent> ca in Mangalia se pare ca nu exista asa ceva).

This post has been edited by Iulikk: 22 Dec 2008, 00:29


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 23 Dec 2008, 17:52
Post #34


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Incearca la casa de cultura, sau intreba un taximetrist de strada Poporului, unde sunt multe magazine de pieses auto, unul linga altul.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
logan1.5dci
post 29 Dec 2008, 14:24
Post #35


Nu Există Informații


Group: Members
Posts: 881
Joined: 29 September 05
From: Dobrogea




RENT CAR SERVICE LITORAL , SUNT NISTE HOTI si fac lucrurile de mantuiala.

Imi pare rau ca Constanta are bafta de asa service, dar asta e, recomand Tulcea pentru profesionalism .

Daca se dedau la furtisaguri marunte, e pacat de sediul ala frumos si supercanapelele alea din sala de asteptare.
Astia de la Tulcea au si ei un service frumos dar nu prea au avut bafta cu arhitectul ca le-a facut sala de asteptare ca o cutie din care nu vezi nimic, era tocmai buna la Service Litoral sa te fure in liniste. smile.gif

Am facut revizia de zece ori la Tulcea si nu m-am simtit niciodata furat, am fost si eu o data in alta parte(Rent Car Service Litoral, Tomis nr 393, si m-au aranjat.

1. Primele mele recomandari, asigurati-va ca piesele inlocuite au fost inlocuite ce piese noi (din cutie) , de ce ? Pentru ca la service-ul amintit nu se returneaza clientului piesele inlocuite, vorbesc de cele platite. Am schimbat o bieleta, mentionez, am cerut-o ,cel de la receptie a zis ca piesele schimbate se pun in masina, am uitat de ea la plecare, a trebuit sa ma intorc dupa ea.

2. Era unul sur, care la diagnosticare, cand a ridicat-o pe elevator, cica trebuie schimbate ambele bielete. Cand am bagat si eu capul si m-am uitat, cerandu-i sa-mi zica de ce trebuie schimbata si a doua, a batut in retragere zicandu-mi ca i sa parut !!!!! Adica daca eram afon mi-o tragea, nu de alta dar stiam ca au fost schimbate acum 800 km. Asa ca atunci cand se inlocuieste o piesa ar fi bine daca gasiti in masina, pe locul pasagerului, ambalajele si cutiile si piesa inlocuita. excl.gif

3. Fabrica, in grija si atentia fata de client, ofera cadouri clientilor , cadouri care se opresc la service litoral . Iar operatiunile daca tot sunt gratuite, se fac de mantuiala.
Masina mea a beneficiat de OTS (oparatiuni tehnice speciale)anticoroziune conform programarii uzinei . M-a pus dracu si am acceptat sa mi se faca la service litoral . In laterala service-ului e amenajata o spalatorie, de acolo un lucrator a tras un furtun si in nici jumatate de ora s-a facut ots-ul anticoroziune.
Am intrebat la Tulcea..."pai la noi dureaza aproape o zi" blink.gif , pai ce-i faceti? Cat dureza sa bagati niste ceara ? "Pai nu-i chiar asa, locul se degreseaza, apoi se aplica ceara . La noi asa se face." Cand le-am zis ca la service litoral , anticoroziunea se face afara , pe "straduta" de unde iti iei masina cand pleci, i-a apucat zambetul. Ce puteau sa zica.

Tot in acest program, oferit de uzina, ca o protectie se ofera 4 aparatori de plastic care se lipesc in dreptul rotilor la aripi. Se ofera tuturor celor inclusi in programul antcoroziune, aceste ornamente mi-au fost refuzate la montare. Ca ar exista deformari, la masina mea. Recunosc unul cu carutul ca Carrefor mi-a atins aripa spate. Nu se putea monta. Nu-i bai. La service litoral "raman in depozit, nu le ridica nimeni", la Tulcea "noi , daca nu le putem monta, le punem in masina clientului, ca doar e un cadou facut de uzina clientilor"

La efectuarea OTS-ului am semnat o multime de hartii, la plecare nu mi s-a dat nimic. Nu aveam la mine cartea service a masinii. Am sunat si am intrebat la service litoral de ce nu mi-au dat nimic care sa certifice operatiunea facuta pe masina mea.
"Pai noi nu dam nimic la clienti atata vreme cat serviciul este gratuit"
Pai cum ? ceva macar sa certifice ce ati facut la masina, daca maine imi cade filtrul de motorina care mi l-ati inlocuit gratuit? "
" Nu , nu obisnuim sa dam dar daca insistati va putem elibera un certificat."
Pai am sa trec maine sa imi scrieti si in cartea de intretinere ce operatiuni s-au facut pe masina.
"nu suntem obligati, fiind OTS-uri gratuite".

mad.gif Deja ma enervasem, pai cum tata faci ceva la masina mea si nu recunosti in scris, pai daca fabrica are promotie sa schimbe ceva la masina, gratis, si se dovedeste apoi ca acel ceva mi-a stricat motorul, cum pot sa cer repararea gratuita a motorului, din moment ce nu pot dovedi interventia?

Am intrebat la Star Service Tulcea, "noi oferim Certificat de conformitate a operatiunilor de injectare cu ceara si scriem in manualul masinii toate OTS-urile" .


Asa ca, noroc ca am punct de lucru in Tulcea ! smile.gif
Faliment rapid celor de la Rent Car Service Litoral !!! Micile gainarii se faceau pe vremea odiosului, acum daca furi de la client , iti furi singur caciula.



Si urmeaza vrajeala :

"
Infiintata in anul 1990, Rent Car Service S.R.L. se bazeaza pe o calitate deosebita a produselor si serviciilor sale fiind o companie recunoscuta in Constanta, judetul Constanta.

Firma noastra efectueaza inchirieri si comercializare autoturisme. In principal, produsele si serviciile noastre se adreseaza pietei din Romania.

Orice produs sau serviciu prestat de firma noastra are la baza rezultatele analizei profilului beneficiarilor sai, a cerintelor si asteptarilor acestora. In cadrul companiei Rent Car Service S.R.L. desfasuram activitati specifice de instruire si formare profesionala.

Firma noastra plaseaza in centrul atentiei clientul, cu necesitatile si dorintele sale.

Principala preocupare a companiei Rent Car Service S.R.L. este de a sprijini clientii in gasirea celor mai optime solutii in achizitionarea produselor si serviciilor noastre.

Pentru fiecare din produsele noastre ne puteti solicita informatii la care noi vom raspunde prompt.
"


"Orice produs sau serviciu prestat de firma noastra are la baza rezultatele analizei profilului beneficiarilor sai, a cerintelor si asteptarilor acestora".

Dati-mi voie : radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

Aceasta postare a fost trimisa pe adresa domnului Olteanu Constantin caruia de asemenea i-am pus un link sa vada si dansul ce zic si alti colegi despre minunatul service, poate se indreapta ceva, ca asta ne dorim cu totii.
De asemenea, intentionez sa trimit si la Dacia dar ma gandesc cum sa fac.


Si mai am o durere in suflet, nu pot acuza ca nu am vazut, de un an si jumatate aveam la masina un stergator smecher (telescopic si rabatabil) de geamuri , dinala cu burete pe o parte(asta era invelit plasa) si in partea opusa cauciuc foarte moale. Ei bine, dupa service-ul asta am constatat ca nu-l mai am. nedumerire.gif Mai si un an si jumate era, zi de zi . mad.gif Unde l-oi fi pus? Ca de la masina nu l-am luat niciodata.

This post has been edited by logan1.5dci: 29 Dec 2008, 17:35


--------------------
Nu Există Informații Nu Există Informații Nu Există Informații - Nu Există Informații
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 31 Dec 2008, 14:58
Post #36


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Hai sa nu mai laudam in exces service-ul din Tulcea ca in afara de noul sediu nu-i nimic de capul lui, in afara de faptul ca cei din Constanta nu platesc manopera acolo, dar pretul consumabilelor este pe masura.Eu unul in 4 ani cit am facut reviziile in Constanta nu am avut nici o problema, piesele schimbate mi-au fost date inapoi si am fost multumit per total.
Si da @logan1.5dci trebuiau schimbate amandoua bieletele.Problemele care le-am avut mi-au fost rezolvate, deci personal nu vad de ce nu as fi multumit.

This post has been edited by bobo77: 31 Dec 2008, 14:59


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
logan1.5dci
post 31 Dec 2008, 15:18
Post #37


Nu Există Informații


Group: Members
Posts: 881
Joined: 29 September 05
From: Dobrogea




QUOTE(bobo77 @ 31 Dec 2008, 14:58)
.......si am fost multumit per total.

Si da @logan1.5dci trebuiau schimbate amandoua bieletele.Problemele care le-am avut mi-au fost rezolvate, deci personal nu vad de ce nu as fi multumit.
*




Daca ai fost multumit , foarte bine.
Cred ca iti dai seama ca nu am de gand sa intru in polemica pe tema service-urilor ,eu aia am patit si am fost nemultumit.

De asemenea mentionez : NU am absolut nici o umbra de interes ascuns !
(Este acelasi lucru cu faptul ca de obicei ma duceam la o frizerie, unde eram supermultumit de servicii si odata am fost nevoit sa apelez la serviciile altei frizerii, care m-a ciuntit si nici nu m-a scuturat bine de par si am observat ca mi-a disparut si umbrela, cam asta zic.)
De asemenea , undeva glumeam pe marimea service-ului de la Tulcea, chiar nu vreau sa se aglomereze pe aici....asa ca, e naspa la Tulcea. smile.gif


Si pentru ca nu ma pricep, te intreb, de ce trebuiau schimbate ambele bielete ?
(banuiesc ce vrei sa spui, dar nu cred ca acelasi lucru gandea "surul".

Mentiune 2: Sunt sigur ca exista service-uri profesioniste in Constanta, dar sigur printre acestea nu se afla Rent Car de langa Carrefour. Stiu ca acestia mai au un service, nu stiu cum e, pana nu ajung acolo(cu vreo problema, oricum nu am de gand sa incerc) , e necunoscut, poate sa fie bun.
Si nu vom scapa niciodata de cei neprofesionisti, daca nu-i aratam cu degetul.

biggrin.gif " cei din Constanta nu platesc manopera acolo " daca e adevarat ce spui, am sa-mi inregistrez masina in CT , si am sa ma duc tot acolo.

This post has been edited by logan1.5dci: 31 Dec 2008, 16:03


--------------------
Nu Există Informații Nu Există Informații Nu Există Informații - Nu Există Informații
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 7 Jan 2009, 17:07
Post #38


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Din 15 ianuarie fostul service daewoo din Mangalia, este service autorizat Dacia si Ford, binenteles in hale separate.A trecut domnul Valcu, pe la mine pe la munca si am vorbit cu el si vestea buna este(zice el) nu are nici o treba cu domnul Olteanu.Voi face un topic nou dupa ce ma voi convinge personal cum sta treba pe acolo...

This post has been edited by bobo77: 7 Jan 2009, 17:08


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
leinad
post 7 Jan 2009, 20:09
Post #39


Membru dacionist


Group: Members
Posts: 395
Joined: 17 March 05
From: Constanța




Fă-l…fă-l…cât mai repede…suntem cu toții interesați de altceva decât “RCS”!!!!

Un nr de telefon ne poți da? Nu mai e chiar așa mult până pe 15 ian


--------------------
Logan Preferance 75 ponei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 20 Jan 2009, 19:33
Post #40


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Joi sunt programat la Saturn (fostu' servis daewoo). Revin atunci cu opinii. (PS: nu ma duc la scoala.... ca sa ma duc cu tata sa vad care e treaba smile.gif )

Ca nr de telefon tatal meu a folosit 0241 755 733, cred ca a vorbit cu domnul Valcu.


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 22 Jan 2009, 15:34
Post #41


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Am fost la service... am facut ITP si am schimbat pistoanele de la frana pe spate + biela directie stanga si refacut geometrie roti. Domul Valcu este un om foarte de treaba, muncitorii la fel. Am stat langa masina pe tot parcursul operatiunii. Recomand.


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 22 Jan 2009, 16:36
Post #42


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Poti sa pui factura sa vedem si noi cit costa manopera, ce s-a schimbat si pretul pieselor?
P.s. nu am avut timp sa ajung la SERVICE-UL din Mangalia pentru mai multe detalii cum am promis...


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 22 Jan 2009, 18:36
Post #43


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Gata am pus. Ca o modificare a postului de mai sus: s-a schimbat doar un piston de la frana... anume cel de pe partea stanga spate.


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 18 Feb 2009, 20:19
Post #44


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Sercice-ul din Mangalia nu este autorizat de Dacia, va spun in urma unei discutii cu seful acestuia.Sunt discutii care inca nu s-au finalizat, dar inca se mai spera.Deci deocamdata nu...


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vic24
post 4 Apr 2009, 05:51
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 509
Joined: 14 April 08




Atentie, reclama pozitiva !!! biggrin.gif
Am avut pe 23 martie o tamponare cauzata de mine - avarii fata - far, bara sparte, calandru si sigla la fel, aripa plecata putin, condensorul de la ac indoit. Casco - mers cu masina la TSI - sediul Carrefour. Ieri masina era gata - s-a schimbat absolut tot, de la condensor la suport numar, am trecut si prin vopsitorie (bara noua venind neagra). Nu am facut "receptia" inca, doar am inspectat masina in parcare, cateva minute. Va spun sincer ca este ok. Nu am gasit nici nealinieri, nici gazari, nici alte asemenea. Acum trebuie sa ma ocup de acceptul de plata & stuff, dar cand o sa am ocazia sa verific masina foarte amanuntit va spun mai multe.
Oricum, repet, la prima vedere a iesit ca noua, tipul de la receptie este amabil, una peste alta la sediul nou lucrurile stau mai bine. Puteti incerca, dar numai daca aveti casco sau o tiparnita de bani (extras din deviz: suport numar fata - 20 ron; montare suport numar - 21 ron blink.gif ) ... adica 10 ron pt fiecare holzsurub infiletat...
Revin cand primesc masina.

This post has been edited by vic24: 4 Apr 2009, 05:54


--------------------
Dacia Sandero 1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 4 Apr 2009, 08:56
Post #46


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Lasa ca nici la sediul vechi nu-i dracu asa de negru...


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
leinad
post 5 Apr 2009, 12:35
Post #47


Membru dacionist


Group: Members
Posts: 395
Joined: 17 March 05
From: Constanța




Bună treaba cu reclama. Dar parcă TSI nu e dealer reno? Sau au vopsitorie comună RCS și TSI? Trebuie să ajung și eu pt vopsit o ușă+aripă și nu eram hotărât dacă să merg la vechiul service sau la cel nou.
PS. casco la ce firmă ai avut?


--------------------
Logan Preferance 75 ponei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Steel Tormentor
post 5 Apr 2009, 12:41
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 954
Joined: 30 March 07
From: Constanta




QUOTE(bobo77 @ 4 Apr 2009, 09:56)
Lasa ca nici la sediul vechi nu-i dracu asa de negru...
*



Nu stiu cum mai e, dar era destul de negru. Si nu ma refer numai la ce am patit eu cu masina la atelierul de tinichigerie dar am vazut si alte "opere" de-ale lor. Nu stiu de ce le tii partea asa de mult.


--------------------
Dacia Logan 2007 Preference 1.4MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 5 Apr 2009, 13:07
Post #49


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Nu le tin partea, dar eu sunt multumit de ei si nu am nici un incident neplacut legat de acest service, am mai spus nu sunt peste media sevice-rilor din Romania, dar lumea mai si exagereaza...legat de incidente neplacute, ca sa nu zic mai urit...
Steel Tormentor nu te obliga nimeni sa te duci la ei...te-ai dus de nevoie tongue.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vic24
post 5 Apr 2009, 18:37
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 509
Joined: 14 April 08




Casco am la asirom - nu comentez, inca nu am dus factura de reparatie la dosar, deci nu pot sa spun inca nimic despre asigurator. Vopsitoria este comuna, facturile mele sunt de la tsi, nu scrie nimic despre rcs.... si au simbolul de reno pe ele, nu de dacia... tongue.gif
p.s. - a, ba da! pot sa spun ca asiromul mi-a acceptat schimbare tot, nimic revopsit sau reparat, deci pana acum este ok.

This post has been edited by vic24: 5 Apr 2009, 18:43


--------------------
Dacia Sandero 1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Steel Tormentor
post 5 Apr 2009, 23:38
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 954
Joined: 30 March 07
From: Constanta




nimic revopsit, dar piesele de caroserie nu vin vopsite, se vopsesc in service, si de cele mai multe ori de mantuiala.


--------------------
Dacia Logan 2007 Preference 1.4MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vic24
post 6 Apr 2009, 06:28
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 509
Joined: 14 April 08




Da, asta a fost stressul meu cel mai mare: vopsirea barei. Asta chiar am inspectat atent si au scos-o foarte bine; iar din deviz ar reiesi ca au folosit primer, intaritor primer, vopsea, intaritor vopsea, lac plus nush ce hartii de degresare si solutie de degresare. Acuma... na ! Doamne-ajuta! ce pot sa spun.... poate nu se cojeste

This post has been edited by vic24: 6 Apr 2009, 06:29


--------------------
Dacia Sandero 1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 6 Apr 2009, 14:35
Post #53


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Lista cu materialele folosite iese automat din programul cu care a fost intocmit devizul functie de operatiune, nu te gandi ca le-a pus vopsitorul.


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vic24
post 11 Apr 2009, 06:58
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 509
Joined: 14 April 08




O sa ma fac de r*h*t dar prefer sa ma luati pe mine drept papagal si sa FUGITI de service-ul Dacia de la carefour la fel ca de cel de pe bratianu. Pe semne ca la inspectia scurta pe care o facusem atunci era innorat (asta e sigur) iar eu eram entuziasmat ca dupa ce o vazusem "fara fata" acum masina mea era intreaga. Deci: NU ! NU AU LUCRAT BINE !!! Chiar as spune ca au folosit picioarele...
Farul nou este mai la interior decat cel vechi (sau bara nu e aliniata corect). Bara nu este stransa bine la aripa - are un luft in unghi si flexeaza mult la coltul superior. Vopseaua este deja lipsa intr-un punct sa zic de 2x2 mm. Cred ca bara nu a fost schimbata (desi devizul asa zice) pt ca bucata neagra de cauciuc din partea inferioara este la fel de zdrelita cum am dus-o (eu si bordurile). ...doar daca au scos-o din capse de pe bara veche si au capsat-o pe cea noua.... La capota nici nu s-au uitat ca se inchide aiurea...... Iar in interior au lasat vraiste - nu au clipsat in suport nici admisia de aer de la radiator, nici baudena de reglare far dreapta, nici furtunasele de spalare parbriz (de ce le-or fi scos??)....
Gata ca ma enervez prea tare.............


--------------------
Dacia Sandero 1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 11 Apr 2009, 12:23
Post #55


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Pai si ai luat masina asa?


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vic24
post 11 Apr 2009, 13:52
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 509
Joined: 14 April 08




nu stiu frate ce sa spun, m-au sunat de la vocea clientului constanta (cica) sa ma intrebe cum e masina dupa reparatie, si le-am spus ofurile; tipa a spus ca imi face programare sa vada service-ul de ce nu sunt multumit.... acum daca o las iar la ei... iar stau fara masina nu stiu cat... si o iau cel mai probabil tot sifonata... am lovit-o, nu mai e noua sad.gif si nu trag sperante ca o sa mai iasa.... cati nervi sa imi fac cu cretinii ca sa se carpeasca ceva si sa se buleasca altceva mad.gif


--------------------
Dacia Sandero 1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Steel Tormentor
post 11 Apr 2009, 20:49
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 954
Joined: 30 March 07
From: Constanta




astia nu-si mai revin niciodata.


--------------------
Dacia Logan 2007 Preference 1.4MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vic24
post 13 Apr 2009, 15:37
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 509
Joined: 14 April 08




Deci: am fost azi la service, macar sa vad ce au de spus. M-a "luat in primire" directoarea sediului, i-am "turnat" tot ce aveam pe suflet si a bagat imediat masina in service. Cat timp eu am servit o cafea, directoarea a stat efectiv in service "cu jordia pe ei" si au fost remediate defectiunile in jumatate de ora. Chiar si bandoul (pe care mi-l zgariasera la lucrare) se va schimba (saptamana viitoare, caci nu aveau pe stoc, dar au facut comanda sub ochii mei).
Asadar, nu intotdeauna pestele se impute de la cap. Gagii din service se gandeau la oua rosii, dar cand se pune sefa cu biciul pe ei, se "reuseste" ce nu iese prima oara. Asta e.... in tara noastra scumpa, pana nu faci gura nu existi....
Mentionez ca am trimis sambata mail la vocea clientului (reclamatie) si azi cand m-au chemat erau cu el pe masa..... rolleyes.gif
Asta e...... bafta !

This post has been edited by vic24: 13 Apr 2009, 15:38


--------------------
Dacia Sandero 1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 13 Apr 2009, 20:43
Post #59


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Deci daca se vrea se poate...bine ca ti-ai rezolvat problemele.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 26 Apr 2009, 02:41
Post #60


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Unde este Bosh Car Service in Constanta? Este bun de ceva? A fost cineva acolo? Am dat intr-un sant super nasol si am facut directia praf... acum imi drage masina dreapta super tare... si ma gandeam sa trec pe la ei sa imi zica daca e grav sau nu... aaa si vreau sa reglez farurile.


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 23:35
Forum Renault