DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> ZGOM "fluiera" la viteze mai mari, (antena radio)

dariusboom
post 21 Dec 2004, 09:02
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 91
Joined: 18 October 04




Eu am un altfel de "zgomot": fluiera; nu stiu daca fluiera dupa gagici, dupa ciori sau mai stiu eu ce vrea si masina asta, cert este ca pe la 80 km/h incepe sa se auda un fluierat ciudat, asemeni unui vuiet. Problema nu este aici, pt ca in mod normal as fi zis ca este un zgomot de rulare (cum au zis si handicapatii de la Latin efe(am sa revin sa spun de ce)), problema este ca fluieratul asta, care pare sa fie de undeva din fata masinii apare cateodata si pe la 50 km/h. Sa luam un exemplu: am postat pe forum o problema cu un tremur la 120 km/h, m-am dus cu ea la Latin Efe si aia in final dupa mai multe de 20 km parcursi pe la Politehnica ca nu sunt cauciucurile umflate cum trebuie si ca mecanica este in regula, dar acel fluierat tot persista. Am zis ca sunt handicapati pentru ca aseara (20 dec 2004) in drum spre casa de la serviciu m-am oprit pe la o vulcanizare sa-mi verifice presiunea in pneuri si surpriza: pneurile toate aveau 2,7 sau 2,6 presiune dupa ce au zis si am si semnat ca mi-au reglat presiunea in pneuri, dar fluieratul tot ramane. Cineva mi-a zis mai multe cauze: usile care poate nu se inchid bine, antena, un far care nu este fixat bine, cine stie????!!! Aia de la Latin Efe au zis ca pot fi pietricelele din cauciucuri!!!!!!!!!!

Mai are cineva un asa-zis aspirator de gagici care fluiera dupa...
Este vorba de un Logan Ambiance cu 540 km de nici 3 saptamani
Bafta multa tuturor, Sarbatori Fericite! si sa va aduca mosul un Logan fara probleme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


--------------------
dacia logan prestige 2007 - B-60-NRW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lucian123
post 21 Dec 2004, 12:06
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 240
Joined: 25 August 04
From: Bucuresti




Sa te uiti cum este pozitionata antene. Daca aceasta este ridicata, produce un vajait de te sperie. Eu am fost cu ea la service pe tema asta. Se pare ca stiau de problema pentru ca primul lucru m-a intrebat cum este asezata antena. Dupa de am lasat-o mai jos (cat de mult s-a putut) nu s-a mai auzit.


--------------------
DACIA LOGAN Laureate 1.4 Rosu - B40XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dariusboom
post 22 Dec 2004, 09:01
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 91
Joined: 18 October 04




QUOTE(Lucian123 @ 21 Dec 2004, 12:06)
Sa te uiti cum este pozitionata antene. Daca aceasta este ridicata, produce un vajait de te sperie. Eu am fost cu ea la service pe tema asta. Se pare ca stiau de problema pentru ca primul lucru m-a intrebat cum este asezata antena. Dupa de am lasat-o mai jos (cat de mult s-a putut) nu s-a mai auzit.
*



Multumesc mult, intr-adevar ai avut dreptate!!!Acum nu mai fluiera!!!!


--------------------
dacia logan prestige 2007 - B-60-NRW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lucian123
post 23 Dec 2004, 20:30
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 240
Joined: 25 August 04
From: Bucuresti




QUOTE(dariusboom @ 22 Dec 2004, 10:01)
Multumesc mult, intr-adevar ai avut dreptate!!!Acum nu mai fluiera!!!!
*




Cu placere. Sa conduci bine, fara incidente. Sa te bucuri de masina.


--------------------
DACIA LOGAN Laureate 1.4 Rosu - B40XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 16th April 2024 - 22:28
Forum Renault