DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cum scot vitezometrul?

adytzu14
post 23 Jun 2014, 16:50
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 29 March 14




Vreau sa scot vitezometrul la dacia mea nova din 99 sa inlocuiesc becurile si sa pun altele albastre.Problema mea este ca nu stiu cum sa il scot.As fi foarte recunoscator daca mi-ati zice cum sa il dau jos..


--------------------
VW si Dacia Jetta si Nova 2008,1999 - TM 71 ARC,TM 06 DMW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius dacia nova gt
post 6 Apr 2015, 19:30
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 6 April 15




din ce am vazut la a mea nu ar fii mult de munca trebuie sa desfaci cateva suruburi de pe sub volan si ar trebui sa iasa cred ca o sa ma apuc si eu intr-o zi sa-l dau jos ca am becul ars la kilometraj sper sa nu stric ceva pe acolo biggrin.gif

7 Apr 2015, 14:57:
l-am desfacut azi sa vad de ce nu am lumina la kilometraj si erau 2 becuri arse le-am luat de la consola de la butoanele pentru caldura etc pana cumpar altele noi. am zis sa fac bordul complet pentru ca e mai greu de dat consola e mai usor. in fine a fost ceva de munca trebuie sa lasi volanul jos sub el in stanga si dreapta ai cate 2 suruburi, apoi trebuie sa scoti protectia aia de vine pe ceasuri aia neagra, dupa ajungi la ceasuri mai ai si acolo 4 suruburi deci e ceva de munca si apoi poti scoate ceasurile dar trebuie sa scoti kilometrajul din spate ca nu ies, eu nu l-am mai scos pentru ca becurile arse erau sus si am putut sa inclin ceasurile si sa ma strecor cu mana pe acolo. deci inarmeaza-te cu vreo 1-2 de munca

This post has been edited by marius dacia nova gt: 7 Apr 2015, 13:57


--------------------
Dacia Nova 1999 - vl 08 afc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ORIJINAL21
post 8 Apr 2015, 10:10
Post #3


Membru Oficial


Group: Members
Posts: 1.865
Joined: 11 November 09
From: Romanian City Life




Sfatul meu este ca daca tot umbli acolo, sa iti schimbi si becurile cu leduri albe (sau dupa gust) - treaba este de efect smile.gif


--------------------
DACIA NOVA GT / GTI Se dezmembreaza 1998/1999
Dezmembrez Dacia Nova Gt (carburatie) 1998 - culoare alba
Dezmembrez Dacia Nova GTI (injectie) 1999 - culoare gri sobolan
Piese, in stare buna!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adytzu14
post 25 Apr 2015, 18:36
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 29 March 14




In legatura cu becurile.Ce model de becuri sa pun?Apropo,"foaia " aceea in care este scris kilometrajul,l-as putea face in alta culoare?Din ce il pot face?Multumesc


--------------------
VW si Dacia Jetta si Nova 2008,1999 - TM 71 ARC,TM 06 DMW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 16:26
Forum Renault