DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> BORD, Plastic bord desprins

PLICI
post 8 Jun 2005, 13:48
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 8 June 05




Mda,am avut si eu ceva pb. Cu loganul meu,am 15.000km,si aici includ martor la bord ce se aprinde din senin ,de fapt din apa caci numai atunci cand merg pe ploaie(rezolvata),geamul de la sofer zdranganea chiar daca era inchis complet(s-a rezolvat si asta),usa spate stg. Se inchidea mai greu. Eeeee... Si dupa ce le-am rezolvat pe astea am mai descoperit una noua...... De ceva vreme am remarcat ca in partea dreapta a bordului, unde se imbina cu parbrizul s-a desprins de stalpul ce vine din plafon.
Normal, am fost cu ea la service, imi shimba stalpisorul ala si ce credeti ca explicatie a gasit mecanicul ala pentru treaba asta .... "domnule ,cand stergeti praful de pe bord sa -l stergeti mai usor ca loviti in stalpisor si normal ca se desprinde"

Klaus edit: Pe viitor scrierea cu majuscule se va sanctiona conform regulamentului...


--------------------
DACIA LOGAN - B-39-PLY
IRINA LOGHIN E AICI !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 8 Jun 2005, 13:58
Post #2


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Mda... am avut si eu probleme cu citirea mesajului inainte de a-l modifica ...
Ar fi bine daca ai da si detalii, ca pe aici asa se obisnuieste: cauza aprinderii martorului si modul de rezolvare, cauza zdranganitului geamului si modul de rezolvare, cauza inchiderii deficitare a usii si modul de rezolvare etc...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy LGN
post 8 Jun 2005, 22:03
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 28 August 04
From: Bucuresti




La mine si nu numai (exista si alte cazuri) este putin desprinsa bucata de plastic de la airbagul pasagerului in coltul din dreapta sus.


This post has been edited by Andy LGN: 8 Jun 2005, 22:06


--------------------
Skoda Octavia 2 TDI 2007 - B-xx----
Noi, romanii, am stat pe malurile istoriei si ne-am uitat la altii.


User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 9 Jun 2005, 07:50
Post #4


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




eu zic sa ne limitam la plasticul desprins.... pentru zdranganitul geamului exista topic separat: cel de zgomote de toate felurile (despre geam de la #167: http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=8073&st=150.)... idem si pentru alte defecte electrice... deci, daca titlul e despre plastic, despre asta sa ramana... restul se va sterge! multumesc.


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PLICI
post 9 Jun 2005, 10:26
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 8 June 05




QUOTE(klaus @ 8 Jun 2005, 13:58)
Mda... am avut si eu probleme cu citirea mesajului inainte de a-l modifica ...
Ar fi bine daca ai da si detalii, ca pe aici asa se obisnuieste: cauza aprinderii martorului si modul de rezolvare, cauza zdranganitului geamului si modul de rezolvare, cauza inchiderii deficitare a usii si modul de rezolvare etc...
*


EEE... Ai si tu un pic de intelegere.. sunt la inceput .
Cat despre pb. enumerate s-au rezolvat asa:
1.Aprinderea martorului "usa deschisa" era din cauza senzorului de la alarma,montat la capota.S-a rezolvat prin inlocuirea celui de metal cu unul de plastic.
2.Zdranganit de geam - nu statea bine in rama si la orice groapa zdranganea,am fost la service,mi-au dat jos fata de usa si au pus niste mastic, dupa care s-a rezolvat.
3.In cazul usii,care se inchidea mai greu decat celelalte s-a rezolvat si asta relativ usor ,au umblat la cremaliera si au pus niste ulei la balama.
Cam asta a fost...... sper ca mi-a iesit bine de data asta.


--------------------
DACIA LOGAN - B-39-PLY
IRINA LOGHIN E AICI !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 9 Jun 2005, 10:33
Post #6


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




cred ca se poate inchide....e un topic "multi-problema"...noroc ca toate s-au rezolvat smile.gif


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 17:36
Forum Renault