DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> ZGOM Scartait din spate la trecere peste denivelari, (repartitorul de frana)

rhadoo81
post 29 Jul 2005, 03:57
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 169
Joined: 15 December 04
From: Constanta




Povesteam intr-un topic care vad ca e inchis acum, despre un scatait pe spate, cand treaceam peste denivelari. Am crezut ca sunt amortizoarele, dar era repartitorul de frana. Atunci mi l-au uns si gata, totul a fost OK ... doua saptamani. Acum cateva zile am fost din nou la service ca facea urat de tot. Mi s-a schimbat repartitorul. Sa vedem cat o sa tina acum.
Culmea e ca vorbind cu oameni care erau pe acolo cu masinile multi aveau acest zgomot dar nu il luau in seama. Unii isi iau masina doar ca are 4 roti si casetofon.


--------------------
Dacia Logan Preference 2005 - CT-81-ADU
Aro American (Jeep Cherokee) 2500 cmc CT-81-CZR
Dacia Sandero Stepway 2009 B-318-CZR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
the_erty
post 29 Jul 2005, 09:27
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 35
Joined: 21 June 05




QUOTE(rhadoo81 @ 29 Jul 2005, 03:57)
Am crezut ca sunt amortizoarele, dar era repartitorul de frana. Atunci mi l-au uns si gata, totul a fost OK ... doua saptamani
*



Am si eu aceeasi problema...Candva am rezolvat-o :vaselina din belsug, si a fost ok.Am mers apoi vreo doua zile numai pe ploaie ~ torentiala si s-a dus dracu toata vaselina =>zgomot din nou. O mai las asa pana la 7500, macar sa aiba aia ce schimba in service ph34r.gif


--------------------
Dacia LOGAN Laureate 1.4mpi - BZ xx XXS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
frantic
post 29 Jul 2005, 10:47
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 6 June 05
From: Campia Turzii




Problema cu scartaitul de la repartitor am intalnit-o si eu pe cand aveam 500 km. S-a rezolvat rapid la service cu putina vaselina. De atunci nu a mai aparut acel scartait. (acum am 1500 km)


--------------------
Alfa Romeo 156 In curand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 19:01
Forum Renault