DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Zgomot(tiuit metalic) la mersul inapoi

sorin moraru
post 6 Aug 2017, 13:26
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 14 May 15




Salut!
Am si eu o problema la loganul meu 1.6 16v din 2008.La mersul cu spatele se aude un zgomot(tiuit) metalic in spatele masinii.Acest zgomot se aude doar cand merg cu spatele.Cand merg cu fata nu se aude sunetul acesta metalic(ca si cum ar freca 2 metale).Aveti idee cam ce ar putea fi?Vreau sa mentionez ca acest sunet il am de cam 1 luna perioada in care am fost si in concediu am facut peste 1500km.
Multumesc!


--------------------
Dacia Logan Prestige 1.6 16v 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin moraru
post 7 Aug 2017, 19:43
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 14 May 15




Am mai intrebat in stanga si in dreapta si am inteles ca ar putea fi de la ferodo sau de la rulmementi.
Ca parere aveti?


--------------------
Dacia Logan Prestige 1.6 16v 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
user123
post 8 Aug 2017, 07:14
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.114
Joined: 4 August 09






Cred ca are de-a face cu sis de franare- saboti- ferodo deslipit

Daca e rulment, are un zgomot mai gros, incepe de la viteze mai mari iar daca ajungi sa se auda la viteze mici l-ai cam gripat


Mergi la cineva sau desfa-ti singur tamburul ca precis gasesti problema......nu intarzia prea mult, asta e un avertisment, e posibil ca sa ti se blocheze tamburul si sa nu mai poti da in marsarier........sau mai rau, sa nu mai mergi inainte


Am schimbat recent sabotii lui taica-meu la un 16v din 2007 pt ca se blocase unul de la ferodo....



--------------------
Dacia Renault 2004/2018

Stop, drop and roll will not save you in hell - inscriptie pe o biserica in Virginia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 13:54
Forum Renault