DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> DEDEMAN, Dedeman - Bacau

vi_escu
post 3 Sep 2007, 01:01
Post #1


Membru somnambul


Group: Members
Posts: 1.996
Joined: 13 November 04
From: republica procurorilor




Dedeman (cu filiale in Bacau, Onesti si promisiuni pentru Comanesti) este aproape singurul service dacia autorizat din jutet. Aproape, pentru ca mai este si Ideal Service Tg. Ocna (fostul IATSA, fostul DaciaService, fostul ... etc)
Parca treburile au inceput sa se mai miste, dar greu. Acum ai acces la masina in timpul interventiilor, programarile sunt mai organizate si incep sa respecte timpii normati pentru operatiuni.
Au disparut cateva din acriturile de la ghiseu dar zeflemeaua mecanicilor nu. Daca ai noroc, dupa o vizita, te poate suna o duduie sa se intereseze de calitatea serviciilor, pe care poti sa-ti versi naduful dar cu atat te alegi.
Au schimbat si pagina web dar multe link-uri nu duc nicaieri si formularele de contact par a fi de forma.
Le propun un schimb de experienta in Harghita, ca nu este departe dar mi-e fraca ca-i strica si pe aia.


--------------------
Logan ABS plus 1,6MPi . 2007
Decat mult si fara rost mai bine putin si prost!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zanga
post 3 Sep 2007, 08:39
Post #2


Daciot solenzar


Group: Members
Posts: 972
Joined: 17 July 05
From: Bacau




QUOTE(vi_escu @ 3 Sep 2007, 02:01)
Daca ai noroc, dupa o vizita, te poate suna o duduie sa se intereseze de calitatea serviciilor, pe care poti sa-ti versi naduful dar cu atat te alegi.
*



Eu am fost "norocos", m-a sunat dupa o revizie o mandra care avea un chestionar dupa care a pus intrebarile du raspuns gen nemultumit/mulrumit/foarte multumit dar tare ma indoiesc eu ca se vor lua in considerare raspunsurile dar in fine.


--------------------
Dacia Logan Preference - 2004 - BC ## MSU
Daca Ai Cap Iese Altfel

Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vi_escu
post 14 Feb 2008, 21:34
Post #3


Membru somnambul


Group: Members
Posts: 1.996
Joined: 13 November 04
From: republica procurorilor




Se apropie revizia si sunt curios daca celor de la DEDEMAN - Bacau le-a mai trecut greata? A mai fost cineva pe la ei in ultimul timp?


--------------------
Logan ABS plus 1,6MPi . 2007
Decat mult si fara rost mai bine putin si prost!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zanga
post 14 Feb 2008, 21:39
Post #4


Daciot solenzar


Group: Members
Posts: 972
Joined: 17 July 05
From: Bacau




In vara am fost cu amandoua si nu au fost probleme(in afara de timpul inutil de lung pentru un schimb de ulei si filtre).


--------------------
Dacia Logan Preference - 2004 - BC ## MSU
Daca Ai Cap Iese Altfel

Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bejenaru Ionut
post 4 Mar 2008, 18:52
Post #5


Doar membru, atat.


Group: Members
Posts: 708
Joined: 9 December 05
From: Bacau




QUOTE(vi_escu @ 3 Sep 2007, 01:01)
Aproape, pentru ca mai este si Ideal Service Tg. Ocna (fostul IATSA, fostul DaciaService, fostul ... etc)

*



Daca tot ai adus in discutie acest service imi poti spune si mie ceva despre ei (cum lucreaza cum sunt mecanicii pe acolo) ca am ales sa merg la ei sa fac prima revizie.


--------------------
Reno Megane 2.1 break 2005, ful opshan, 1.6 16v - Numar de Bacau.
Good things come to those who wait.
Va urma...
"Nimeni nu scapa virgin...viata ne f.te pe toti..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vi_escu
post 6 Mar 2008, 00:41
Post #6


Membru somnambul


Group: Members
Posts: 1.996
Joined: 13 November 04
From: republica procurorilor




Sunt OK. Te duci dimineata, nu se face rezervare. Poti sa stai langa masina. Ai grija sa faca tot ce scrie in carnetul de intretinere (pag 13) ca au tendinta de a schimba doar uleiul si gata.


--------------------
Logan ABS plus 1,6MPi . 2007
Decat mult si fara rost mai bine putin si prost!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bejenaru Ionut
post 7 Mar 2008, 21:44
Post #7


Doar membru, atat.


Group: Members
Posts: 708
Joined: 9 December 05
From: Bacau




Mersi mult de informatii.Am fost azi dimineata la ei dar se pare ca eu stiam mai multe ce se face la revizia de 10000.Baiatasul care a luata in primire masina mi-a spus ca filtrul de aer nu se schimba decat la 20000 iar de purjat filtrul de motorina parca nici nu auzisera.Chiar l-am pus pe manager sa citeasca in carnetul de intretinere unde scrie ca se purjeaza.Eu am pus ulei castrol magnatec 10w-40 si au spus ca nu corespunde ca daca pica turbina sau injectoarele(!) sa nu vin la ei dupa aia, si mi-au scris in carnet la ulei necorespunzator.Ce sa mai service de service.Au fost destul de ieftin insa am platit cu tot cu un litru de antigel 130 RON.


--------------------
Reno Megane 2.1 break 2005, ful opshan, 1.6 16v - Numar de Bacau.
Good things come to those who wait.
Va urma...
"Nimeni nu scapa virgin...viata ne f.te pe toti..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bejenaru Ionut
post 10 Mar 2008, 20:45
Post #8


Doar membru, atat.


Group: Members
Posts: 708
Joined: 9 December 05
From: Bacau




O intrebare cam off topic: Credeti ca se pierde garantia din cauza faptului ca nu am pus ulei recomandat de dacia?


--------------------
Reno Megane 2.1 break 2005, ful opshan, 1.6 16v - Numar de Bacau.
Good things come to those who wait.
Va urma...
"Nimeni nu scapa virgin...viata ne f.te pe toti..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adycez_1410_Sport
post 1 Aug 2008, 17:08
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 18 July 05




Va pot povesti multe despre DEDEMAN - Caroserie-Vopsitorie:
Va scriu mai jos mail-ul ce l-am trimsi la ei chiar aucm jumatate de ora si va veeti da seama cit sunt de parolisti:

"SUNT FOARTE NEMULTUMIT DE SERVICIILE CE SUNT ACORDATE LA SERVICE-UL DACIA.
PE DATA DE 16 IUNIE AM ACHIZITIONAT DE LA DEDEMAN AUTOMOBILE UN AUTOTURISM DACIA LOGAN MCV. PE DATA DE 14 IULIE MASINA A FOST LOVITA IN PARCARE. AM MERS CU CEL CARE MI-A LOVIT MASINA LA UNITA ASIGURARI UNDE AVEA DUMNEALUI RCA, AM PRIMIT DE LA UNITA NOTA DE CONSTATARE SI IN ACEEASI ZI M-AM PREZENTAT LA SERVICE-UL DVS. LA CAROSERIE-VOPSITORIE LA DL. INGINER DANILA CARE A CONSTATAT NECESARUL DE PIESE SI AM FOST PROGRAMAT SA ADUC MASINA LA SERVICE PE DATA DE 23 IULIE FIIND INFORMAT CA MASINA VA FI GATA PE DATA DE LUNI 28 IULIE SAU CEL MAI TIRZIU MARTI 29 IULIE.
VINERI, 25 IULIE AM SUNAT LA CAROSERIE-VOPSITORIE SA INTREB DACA ESTE GATA DEVIZUL PENTRU A-L PREZENTA ASIGURATORULUI SI MI S-A SPUS CA ABIA MARTI 29 IULIE VA FI GATA MASINA SI SA MA PREZINT LUNI 28 IULIE PENTRU A LUA DEVIZUL.
LUNI 28 IULIE AM SUNAT DIN NOU SI MI S-A TRANSMIS CA ABIA MIERCURTI 30 IULIE VA FI GATA DEVIZUL SI CA DE PE MASINA TOCMAI AU FOST DEMONTATE ELEMENTELE DEFECTE.
MIERCURI DIMINEATA M-AM PREZENTAT LA SERVICE DE UNDE AM PRIMIT DEVIZUL, IAR DOMNUL INGINER DANILA MI-A ZIS CA MASINA VA FI GATA CEL MAI TIRZIU VINERI 1 AUGUST DINDU-SI CUVINTUL IN ACEST SENS.
ASTAZI 1 AUGUST IN JURUL OREI 12 AM SUNAT SA INTREB LA CE ORA SA MA PREZINT AZI SA IAU MASINA.
DOMNUL INGINER DANILA MI-A TRANSMIS CA MASINA ESTE GATA VOPSITA SI CA IN MAGAZIE NU ESTE CHIT DE USCARE RAPIDA PENTRU LIPIT GEAMURILE SI ASTFEL NU AU CUM SA LIPEASCA GEAMUL LATERAL DECIT DUPA O USCARE DE MINIM 12 ORE, IAR CA MASINA VA FI GATA IN ACEASTA SEARA LA ORA 21 SAU CEL MAI TIRZIU MAINE DIMINEATA LA ORA 10.
ACUM (17:30) AM SUNAT LA VOPSITORIE-CAROSERIE DE UNDE AM AFLAT DE LA UN ALT DOMN CARE A RAPSUNS LA ACEL TELEFON CA MASINA ABIA A IESIT DIN CABINA DE VOPSIT SI CA NU ARE CINE MONTA IN SEARA ACEASTA ELEMNETELE PE MASINA SI CA ABIA MAINE VOI FI SUNAT DE CATRE DL. INGINER DANILA SA MA ANUNTE CIND VA FI GATA MASINA.
CONSIDER CA ESTE O MARE PATA PE OBRAZUL UNEI FIRME CA DEDEMAN CEEA CE SE INTIMPLA.
CRED CA A INLOCUI UN GEAM FIX, O TRIPLA, O BARA SI UN ORNAMENT SUPERIOR TRIPLA, SI A FACE REPARATII SI VOPSITORII LA O USA DE 0,6 ORE MANOPERA SI LA O ARIPA DE 2,8 ORE (LUCRURI TRECUTE IN NOTA DE CONSTATARE) SA FIE NECESARE 11 ZILE LUCRATOARE, DA O NOTA FOARTE PROASTA DE OPERATIVITATE A SERVICE-ULUI DEDEMAN.
IN CAZUL IN CARE NU VOI FI CONTACTAT DE CATRE UN REPREZENTANT AL DEDEMAN BACAU PENTRU REZOLVAREA AMIABILA A ACESTEI SITUATII, IMI VOI LUA LIBERTATEA DE A TRANSMITE TOATE ACESTEA PRESEI SI DE A PUBLICA ACEASTA RECLAMATIE SI PE INTERNET.



"


--------------------
LOGAN / FORD MCV / FIESTA 2008 / 1996 - BC-??-SEP / B-??-JUM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vi_escu
post 28 Aug 2008, 17:24
Post #10


Membru somnambul


Group: Members
Posts: 1.996
Joined: 13 November 04
From: republica procurorilor




Și ce s-a mai întamplat?


--------------------
Logan ABS plus 1,6MPi . 2007
Decat mult si fara rost mai bine putin si prost!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
god
post 29 Aug 2008, 08:48
Post #11


wizard


Group: Members
Posts: 328
Joined: 15 November 04
From: Bucuresti




Probabil nimic pentru ca nu sunt singurii care te tin atatea zile ca sa-ti revopseasca o aripa/usa si sa-ti schimbe o bara si-un car/stop.


--------------------
Dacia Duster 1.5 dci 4X4 Iunie 2010 / Prestige
It's time to burn™
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 12:39
Forum Renault