DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Stare drum Brezoi - Voineasa - Petrosani

romanvs
post 4 May 2008, 21:41
Post #61


membru autentic


Group: Members
Posts: 1.248
Joined: 14 January 08
From: CRAIOVA




Intre lacul Vidra si pana aproape de Petrosani drumul este dezastru(aprox 50 km) se merge doar cu treptele I si II.L-am facut eu a treia zi de paste ,cica drum national cand colo este cel mai prost drum forestier pe care am mers. mad.gif


--------------------
Hyundai Elantra 2021
D A C I A S O L E N Z A
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PaulT
post 5 May 2008, 17:18
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.294
Joined: 23 June 06
From: Bucuresti




Intre Lacul Vidra si Obarsie,cu exceptia catorva gropi...drumul e acceptabil.L-am facut cu a 4-a...Si crede-ma,am grija de masina(de 50000km nu am schimbat nimic la suspensia berlinei si ma duc la munte de 4- 5 ori pe an prin zona asta--si nici nu trebuie sa schimb ceva).Intr-adevar,cam cu 2-2,5 km inainte de Obarsie,se merge a2-a a 3-a..La urcare pe zona nemodernizata,se merge cu 1-a a 2-a,iar dupa intrarea in judetul HD se merge cu tr 2-3(mai mult 2 din cauza pantei accentuate si a virajelor dese unde ai nevoie de frana de motor) pana la 2km dupa cabana Groapa Seaca,dupa care chiar cu tr 3-4 pana la iesirea din defileul Jietului.Dupa....4-5.Dar trebuie sa fii atent la ocolirea gropilor.Daca ala ti s-a parut "mai prost decat orice drum forestier" tind sa cred ca nu ai umblat pe prea multe forestiere...


--------------------
Dacia/Mitsubishi Logan 1.6 mpi/Berlina 1300/Lancer Clasic 2006 Laureate/1973/2008 - B-00-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Brainie
post 6 May 2008, 09:58
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 464
Joined: 2 May 07
From: Bucuresti




Ai dreptate PaulT. Așa era în sept 2007, când am trecut ultima dată pe acolo, dar nu cred că s-a degradat așa mult cum zice romanvs.


--------------------
Ex Dacia 1310 Li ; Ex Logan ABS+ 1.6 MPI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
romanvs
post 6 May 2008, 15:04
Post #64


membru autentic


Group: Members
Posts: 1.248
Joined: 14 January 08
From: CRAIOVA




Eu am vrut doar sa avertizez pe cei care la place sa se aventureze printre munti.
Nu am nici un interes sa nu spun adevarul. Pt mine drumul a fost dezastru.
IMG_0858.JPG ( Size: 121.77k ) Number of downloads: 1780

Am pus si o poza cu drumul.


--------------------
Hyundai Elantra 2021
D A C I A S O L E N Z A
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 6 May 2008, 16:04
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




Da, numai ca tu ai pus o poza EXACT de unde spun si baietii de mai sus ca e stricat rau, adica chiar pe limita dintre judete (VL/HD); daca ai pune un film cu toti cei 50 de km (lac Vidra-Petrosani) de dezastru, te-am crede cu totii.
Pana atunci, cu exceptia bucatii forestiere (2,5 km, 3 km, 4 km - dupa cum o estimeaza fiecare), drumul este decent pentru un drum de munte in Romania.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 6 May 2008, 20:48
Post #66


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




N-or fi ei chiar 50 km de drum degradat, dar in afara celor 4 km de drum nemodernizat (masurat cu calc. de bord) mai sunt destui km de asfalt plin de gropi mari si adanci, cand ti-ai dori mult de tot sa nu fi cu masina personala... In schimb peisajele compenseaza aceste neajunsuri. Ce parere aveti de statiunea "fantoma" Vidra?


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corvinarh
post 6 May 2008, 21:44
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 684
Joined: 24 November 06




intre brezoi si voineasa este bun drumul, eu am fost in decembrie pe el... am urcat si pana la vidra... o portiune ceva mai proasta... mai departe nu am mers... nu stiu cum este...


--------------------
mercedes C 220 CDI 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
romanvs
post 6 May 2008, 22:01
Post #68


membru autentic


Group: Members
Posts: 1.248
Joined: 14 January 08
From: CRAIOVA




Ma repet ,eu am vrut sa ajut prin cele doua posturi,daca ma credeti sau nu este treaba voastra.Dupa cum am mai spus drumul e varza,daca nu ma credeti mergeti pe acolo si apoi postati.Mie unul imi venea sa plang cand am vazut pe ce drum national mi-am bagat masina.
Am mai multe filmari de pe drum dar nu pot sa le pun.


--------------------
Hyundai Elantra 2021
D A C I A S O L E N Z A
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PaulT
post 7 May 2008, 18:45
Post #69


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.294
Joined: 23 June 06
From: Bucuresti




radian----


Locatia statiunii "fantoma" Vidra este mai mult decat superba.Si intr-o tara cu un popor normal ar fi oferit niste conditii excelente de cazare,aducand o groaza de bani proprietarului.Din pacate a ajuns aproape o ruina.Si nu ma refer la hotelul adus "la rosu" si apoi abandonat,care este asa de dupa 89,nici la partia de schi dotata cu telescaune finalizate ,ci la cele 3 cladiri care coboara in trepte spre lac.Cladiri care erau in stare f buna.In cea de sus am stat de multe ori,camerele erau decente,singura problema fiind lipsa incalzirii centrale si a apei calde.Era posibila cazarea numai in perioada de vara...asta in timp ce langa ruginea cazanul pentru centrala termica...abandonat si el.In mod cert sunt interese care dicteaza starea de semi-abandon in care este acum statiunea.Cineva,la un moment dat,probabil o va lua pe nimic...Ce e si mai dezgustator e distrugerea padurii chiar in apropierea statiunii...In cateva zone pe drumul spre baraj deja abia se mai putea trece datorita apei si noroiului ce coboara de pe versantul acum complet despadurit.


--------------------
Dacia/Mitsubishi Logan 1.6 mpi/Berlina 1300/Lancer Clasic 2006 Laureate/1973/2008 - B-00-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sadi
post 7 May 2008, 18:52
Post #70


tanti moderatoreasa


Group: Moderatori
Posts: 2.001
Joined: 23 August 07
From: Bucuresti




QUOTE(corvinarh @ 6 May 2008, 22:44)
intre brezoi si voineasa este bun drumul, eu am fost in decembrie pe el... am urcat si pana la vidra... o portiune ceva mai proasta... mai departe nu am mers... nu stiu cum este...
*



confirm starea drumului, am fost si eu weekendul trecut pe acelasi drum si brezoi-voineasa e chiar bun.. iar pana la vidra e mai bun decat multe strazi din bucuresti; nu am coborat insa de la vidra spre petrosani


--------------------
VW Passat Confortline 2.0 TDI 140 cp 2009 - numar de moldova :)
Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PaulT
post 7 May 2008, 19:20
Post #71


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.294
Joined: 23 June 06
From: Bucuresti




De la Vidra se merge relativ la acelasi nivel pana la Obarsia Lotrului,dupa care se urca(destul de mult..) pana in pasul Groapa Seaca si abia pe urma se coboara spre Petrosani,trecand prin cheile Jietului.Daca mai treci pe acolo sa faci neaparat tot drumul.Merita


--------------------
Dacia/Mitsubishi Logan 1.6 mpi/Berlina 1300/Lancer Clasic 2006 Laureate/1973/2008 - B-00-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sadi
post 7 May 2008, 19:23
Post #72


tanti moderatoreasa


Group: Moderatori
Posts: 2.001
Joined: 23 August 07
From: Bucuresti




multumesc de sfaturi, cu siguranta va fi in plan in viitorul apropiat tongue.gif


--------------------
VW Passat Confortline 2.0 TDI 140 cp 2009 - numar de moldova :)
Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DanCVA
post 10 May 2008, 17:22
Post #73


Membru care arde gazu'... accelerand


Group: Members
Posts: 4.262
Joined: 23 December 07
From: Bucuresti




Am vazut cam tarziu topicul asta. Vreau sa va spun ca pe 29 aprilie am parcurs intreg drumul Brezoi - Petrosani.
E ok drumul, iar peisajul merita toata benzina. Dezamagirea a fost statiunea Vidra, pe care am vazut-o singura data in sept. '89, atunci aratand foarte promitator.
Am prins o zi ok, cu temperaturi de minim 4 grade, zapada de o parte si de alta a drumului la altitudini mari. Se mai topea si mai crea balti si namol pe portiunile neasfaltate de la Obarsie. E clar ca e drum pentru vreme frumoasa. Merge toata vara si va recomand.
Totusi sa nu veniti cu masini care au garda la sol mai mica decat le-a facut fabrica.
Pentru cei care se grabesc sunt cei mai lungi kilometri din viata, mai ales ca mergi in treptele inferioare, iar masina tanjeste dupa oxigen la 1950m.
Va aduc aminte ca prioritate pe drum are cel care urca. Sunt portiuni foarte inguste si tineti cont ca e neplacut sa pleci de pe loc din panta sau sa trebuiasca sa dai inapoi.
Sa luati aparatul foto cu voi si sa-l convingeti pe cel din dreapta sa faca poze cat se poate de multe.

Concluzie: Frumos la voi in Romania! biggrin.gif

10 May 2008, 17:46:
QUOTE(romanvs @ 6 May 2008, 22:01)
Ma repet ,eu am vrut sa ajut prin cele doua posturi,daca ma credeti sau nu este treaba voastra.Dupa cum am mai spus drumul e varza,daca nu ma credeti mergeti pe acolo si apoi postati.Mie unul imi venea sa plang cand am vazut pe ce drum national mi-am bagat masina.
Am mai multe filmari de pe drum dar nu pot sa le pun.
*



Ok, romanvs. Se pare ca am mers in aceeasi zi pe aici, dar un drum prost cu adevarat in tara asta este atunci cand nu poti sa-l parcurgi fara sa nu-ti fortezi masina sau sa atingi cu scutul. Fiid gladiator ma asteptam sa stii asta. biggrin.gif
Sa nu te superi de gluma, te rog.
Jiji la Pipera are drumuri mai proaste. Pac-pac!
A... si nimic nu se compara cu Sos. Colentina anul trecut, anul acesta si anul viitor... Caci Sos. Colentina nu e a noastra, nu e a voastra, ci a Videanului, bomboana pe coliva Bucurestiului, decedat prin lovirea repetata cu capul de bordura si care a urcat la cer pe Pasajul Basarab. radmasa.gif

This post has been edited by dancva: 10 May 2008, 17:46


--------------------
Renault Megane Sedan 2007/Expression/Keyless-Go/MP3/6CD Changer/Autolights/CC/Heated seats/Tuxedo/1.6 16V - B 82 KVA
Repar oglinzile de Megane 2, Senic 2 si Clio 3.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 11 May 2008, 08:00
Post #74


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Cabana Groapa Seaca se afla la o altitudine de 1208 m ( http://salvamont.org/main/poteci/puncte_ro...ca_id_3583.html ), Cabana Obarsia Lotrului la 1217 ( http://muntiicarpati.org/bin/poteci/puncte.php?lng=ro&id=531 ), iar Cabana Rusu la 1168 ( http://www.studentie.ro/Cabane_Parang_CABA...-205345096.html ).

Ma indoiesc ca cel mai inalt punct de pe traseu, granita dintre judetele HD si VL ar ajunge pana la 1950 m.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DanCVA
post 11 May 2008, 22:53
Post #75


Membru care arde gazu'... accelerand


Group: Members
Posts: 4.262
Joined: 23 December 07
From: Bucuresti




Ai dreptate Radian, m-am grabit. Pasul Groapa Seaca are 1575m. Am sa ma mai duc sa-l masor ca e prea frumos acolo. biggrin.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 2007/Expression/Keyless-Go/MP3/6CD Changer/Autolights/CC/Heated seats/Tuxedo/1.6 16V - B 82 KVA
Repar oglinzile de Megane 2, Senic 2 si Clio 3.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lexiulia
post 30 May 2008, 13:59
Post #76


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 13 June 06




sofer5.gif Buna, baieti !
Stiu ca e putin tangent la topic, dar , ati fost careva in ultima luna de la Obarsia Lotrului la Cabana Sureanu (este pe drumul spre Sebes si se trece pe langa lacul Oasa )?
Noi am mers pe acolo acu trei ani, era loganul tinerel si am cam incercat baltile de pe drum cu un bat ca sa vedem daca putem trece... Drumul a fost grozav de frumos si de prost, dar a meritat peisajul, si a'propos, asta e trecut ca drum national pe unele harti.
Vrem sa recidivam in acest week-end, si am dori ceva informatii mai calde despre starea drumului, daca ne-ar putea ajuta cineva, la intoarcere punem o poza, doua cu "carosabilul".


--------------------
dacia logan logan 2005, 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DanCVA
post 24 Jun 2008, 22:40
Post #77


Membru care arde gazu'... accelerand


Group: Members
Posts: 4.262
Joined: 23 December 07
From: Bucuresti




Stiu ca nu e chiar pe subiectul acestui topic, dar fiind in aceeasi zona geografica, tin sa va spun cel mai recent traseu facut printre munti cu masina:
Polovragi - Cheile Oltetului - Lacul Petrimanu - Valea Latoritei - Brezoi

Acum am inteles ce este ala pachetul de drumuri grele. smile.gif) Adica urci cu Meganul unde nu ai baga un Tuareg nou (vezi reclama). smile.gif)

Nu e un drum pentru masini cu garda joasa si ampatamentul lung. Asta chiar e un drum prost, peisajul merita vazut. Totusi nu merita sa rupi masina.
Nu am poze pentru ca eram prea concentrat la drum si ingrijorat despre masina pana am ajuns la asfalt.

Asta ar fi o schita cu drumurile practicabile cat de cat motorizat intre Olt si Jiu: http://www.carpati.org/harti_harta/harta_h...ii/capatanii-9/


--------------------
Renault Megane Sedan 2007/Expression/Keyless-Go/MP3/6CD Changer/Autolights/CC/Heated seats/Tuxedo/1.6 16V - B 82 KVA
Repar oglinzile de Megane 2, Senic 2 si Clio 3.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fluturas
post 4 Jul 2008, 12:29
Post #78


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 9 May 07




felicitari pentru drum... eu am vrut sa-l fac anul trecut dar nu am apucat, sper ca anul asta sa nu mai scape smile.gif

spun-mi te rog in ce au constat dificultatile, sunt portiuni cu noroi mare, portiuni cu bolovani mari, rupturi in drum provocate ploile torentiale etc? ca sa stiu la ce sa ma astept post-336-1110552459.gif


--------------------
Dacia Logan 2006 LaureatPlus - TMxxNSZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 9 Jul 2008, 10:42
Post #79


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




doresc sa merg si eu acum in concediu la vidra, cine are informatii actuale despre vilute, hotelurile acelea de doua sau trei niveluri, preturi cazare, posibilitati masa, starea statiunii(acum 8 ani cand am fost era un jeg pe malul lacului deeeee......) ?!


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DanCVA
post 13 Jul 2008, 02:14
Post #80


Membru care arde gazu'... accelerand


Group: Members
Posts: 4.262
Joined: 23 December 07
From: Bucuresti




QUOTE(fluturas @ 4 Jul 2008, 12:29)
felicitari pentru drum... eu am vrut sa-l fac anul trecut dar nu am apucat, sper ca anul asta sa nu mai scape  smile.gif

spun-mi te rog in ce au constat dificultatile, sunt portiuni cu noroi mare, portiuni cu bolovani mari, rupturi in drum provocate ploile torentiale etc? ca sa stiu la ce sa ma astept  post-336-1110552459.gif
*



Scuze de intarziere fluturas. Drumurile astea sunt in general spalate de apa, disparand pietrele mici si pamantul. Raman la suprafata doar bolovanii mari sau pietrele colturoase, iar dupa ploi pe unde au fost torentii se creaza gauri de 30-40 cm adancime transversal pe drum.
Noroi e foarte putin, dar suficient sa iti murdaresti masina.
Astea ar fi obstacolele. Ca sa nu ai griji pentru masina iti recomand un 4x4, altfel te trec transpiratiile si te gandesti ca daca ramai blocat acolo si fara semnal la telefon o sa ai de tras. Daca vrei sa te aventurezi totusi, ia-o incet.
Bafta!

13 Jul 2008, 02:18:
QUOTE(Axe @ 9 Jul 2008, 10:42)
doresc sa merg si eu acum in concediu la vidra, cine are informatii actuale despre vilute, hotelurile acelea de doua sau trei niveluri, preturi cazare, posibilitati masa, starea statiunii(acum 8 ani cand am fost era un jeg pe malul lacului deeeee......) ?!
*



Hotelurile sunt abandonate complet, vilele inca supravietuiesc, dar langa hotelurile alea neterminate este dezolant.
Bucura-te de peisaj pe drumul pana acolo!

This post has been edited by dancva: 13 Jul 2008, 02:18


--------------------
Renault Megane Sedan 2007/Expression/Keyless-Go/MP3/6CD Changer/Autolights/CC/Heated seats/Tuxedo/1.6 16V - B 82 KVA
Repar oglinzile de Megane 2, Senic 2 si Clio 3.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian_lazar2
post 29 Jul 2008, 14:54
Post #81


AdrianL


Group: Members
Posts: 92
Joined: 23 July 08




Petrosani-Vidra-Voineasa e practicabil cu Meganu?

Dupa cate am intelese e bunicel.

Sunt ceva aspecte care ar trebui sa le stiu(gropi MARI, alunecari, surpari, poduri stricate etc -> dupa ploile din luna iulie)?

Mersi mult! smile.gif



--------------------
Renault Megan 2 Confort Expression - TM81LAL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DanCVA
post 29 Jul 2008, 19:27
Post #82


Membru care arde gazu'... accelerand


Group: Members
Posts: 4.262
Joined: 23 December 07
From: Bucuresti




Nu bag mana in foc pt drum dupa ploi, dar nu cred ca se poate strica prea tare. O sa mergi ceva mai mult cu treapta I, in cel mai rau caz. smile.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 2007/Expression/Keyless-Go/MP3/6CD Changer/Autolights/CC/Heated seats/Tuxedo/1.6 16V - B 82 KVA
Repar oglinzile de Megane 2, Senic 2 si Clio 3.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian_lazar2
post 29 Jul 2008, 23:08
Post #83


AdrianL


Group: Members
Posts: 92
Joined: 23 July 08




O sa pun poze cand ma intorc+feedback.

Plec in 14 August, sper sa tina vremea cu mine.

biggrin.gif


--------------------
Renault Megan 2 Confort Expression - TM81LAL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DanCVA
post 30 Jul 2008, 07:18
Post #84


Membru care arde gazu'... accelerand


Group: Members
Posts: 4.262
Joined: 23 December 07
From: Bucuresti




Bafta! Sa-ti convingi pasagerii sa faca poze din mers, ca pasagera mea era prea blazata sa apese de cateva ori pe butonul de la aparat. Ii era ca strica filmul de pomana. A... scuze memoria SD. smile.gif)

30 Jul 2008, 21:57
Am gasit pozele de dupa Pasti la Vidra si coborarea spre Petrosani:
Tristete (statiunea Vidra) si frumusete (restul)

30 Jul 2008, 22:01
Imi cer scuze pentru ca pozele sunt asa de intunecate. Nu am setat eu bine aparatul si nici Doamne-Doamne nu a deschis jaluzelele. smile.gif

30 Jul 2008, 22:19
Bonus, va postez si 4 poze cu drumul de la Ranca la Obarsia Lotrului, vazut de la iesirea din Ranca. Mi se parea incredibil de ingust asa ca nu l-am parcurs si m-am intors pentru ca plouase cu o seara inainte.

This post has been edited by dancva: 30 Jul 2008, 22:22

Attached thumbnail(s)
HPIM3156.JPG ( Size: 1.1mb ) Number of downloads: 1745
HPIM3158.JPG ( Size: 1.07mb ) Number of downloads: 1516
HPIM3161.JPG ( Size: 1.06mb ) Number of downloads: 1454
HPIM3164.JPG ( Size: 1.03mb ) Number of downloads: 1431
HPIM3165.JPG ( Size: 950.16k ) Number of downloads: 303
HPIM3170.JPG ( Size: 1.17mb ) Number of downloads: 345
HPIM3176.JPG ( Size: 968.76k ) Number of downloads: 314
HPIM3186.JPG ( Size: 1.03mb ) Number of downloads: 304
HPIM3181.JPG ( Size: 857.03k ) Number of downloads: 297
HPIM1392.JPG ( Size: 1.12mb ) Number of downloads: 315
HPIM1402.JPG ( Size: 1.06mb ) Number of downloads: 361
HPIM1407.JPG ( Size: 1.07mb ) Number of downloads: 337
HPIM1399.JPG ( Size: 1018.99k ) Number of downloads: 322


--------------------
Renault Megane Sedan 2007/Expression/Keyless-Go/MP3/6CD Changer/Autolights/CC/Heated seats/Tuxedo/1.6 16V - B 82 KVA
Repar oglinzile de Megane 2, Senic 2 si Clio 3.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian_lazar2
post 1 Aug 2008, 17:05
Post #85


AdrianL


Group: Members
Posts: 92
Joined: 23 July 08




Fain ca ai pus si poze.

Am vorbit cu o tanti la care o sa stam in Voineasa si a zis ca sunt in jur de 17 km pana la coada lacului Vidra de drum neasfaltat

Dar e practicabil.

Acuma ce imi doresc e sa fie vreme buna. biggrin.gif

Mentionez ca am bagat meganu pe un drum forestier(20 km) in judetul Harghita.

Muncitorii int pe traseu au zis ca nu stiu daca masina o sa poata sa treaca, dar am reusit si la revizie nu a fost nimik stricat.

biggrin.gif


--------------------
Renault Megan 2 Confort Expression - TM81LAL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DanCVA
post 1 Aug 2008, 23:51
Post #86


Membru care arde gazu'... accelerand


Group: Members
Posts: 4.262
Joined: 23 December 07
From: Bucuresti




Nu risti nimic pe drumul pana la Vidra, pentru ca nu e foarte dificil.

Te rog sa faci poze cand urci catre Vidra, mai ales cu valea catre Brezoi. E fantastica privelistea de sus.

Vacanta frumoasa!

2 Aug 2008, 22:53:
Am mai gasit un topic referitor la zona Voineasa: http://www.reno.ro/2-drumuri-interesante-z...0-p1476926.html
Merita sa-l cititi!

This post has been edited by dancva: 2 Aug 2008, 22:53


--------------------
Renault Megane Sedan 2007/Expression/Keyless-Go/MP3/6CD Changer/Autolights/CC/Heated seats/Tuxedo/1.6 16V - B 82 KVA
Repar oglinzile de Megane 2, Senic 2 si Clio 3.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vi_escu
post 3 Aug 2008, 12:49
Post #87


Membru somnambul


Group: Members
Posts: 1.996
Joined: 13 November 04
From: republica procurorilor




E superb la Voineasa, merita vazut si se ajunge usor (pentru cei mofturosi pot fi probleme cu masa).
Nici drumul pana la Vidra nu ridica probleme.
Am pus si doua peisaje "proaspete"precum si dezastrul in care prostia neocapitalista a adus statiunea Vidra.

Attached thumbnail(s)
HPIM1020.JPG ( Size: 211.48k ) Number of downloads: 361
HPIM1022.JPG ( Size: 269.85k ) Number of downloads: 318
HPIM1038.JPG ( Size: 134.47k ) Number of downloads: 302
HPIM1043.JPG ( Size: 154.32k ) Number of downloads: 293


--------------------
Logan ABS plus 1,6MPi . 2007
Decat mult si fara rost mai bine putin si prost!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
valiaviator
post 3 Aug 2008, 14:24
Post #88


Membru autentic


Group: Members
Posts: 710
Joined: 9 March 06
From: Bucuresti




Vineri m-am intors din binemeritata vacanta! Nimic interesant pana aici! Am facut insa greseala sa folosesc asa-zisul "drum national" DN67C, Voineasa-Obarsia Lotrului-Sebes! DEZASTRU! De ce o fi considerat acest drum forestier ca drum national nu voi putea sa-mi explic niciodata! Am parcurs 80km in 5 ore! Va vine sa credeti sau nu, acesta-i adevarul! Va dau un sfat prietenesc: daca tineti la masini, evitati acest drum! Nu merita nici macar pentru peisajele intr-adevar superbe!


--------------------
dacia logan/laureate 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian_lazar2
post 3 Aug 2008, 15:53
Post #89


AdrianL


Group: Members
Posts: 92
Joined: 23 July 08




Pe harta apare ca drum national nemodernizat! radmasa.gif

Intradevar e de evitat!


--------------------
Renault Megan 2 Confort Expression - TM81LAL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DanCVA
post 3 Aug 2008, 16:33
Post #90


Membru care arde gazu'... accelerand


Group: Members
Posts: 4.262
Joined: 23 December 07
From: Bucuresti




E considerat drum national pt ca este printre putinele care strabat Meridionalii de la Sud la Nord. Din timpul comunismului au aparut drumurile strategice si ghici cum li s-a zis?... Ai ghicit drum national. smile.gif)
Daca nu ti-ai avariat masina e foarte ok. Eu am reusit azi sa dau cu bara de jos in Bucuresti. Cat am chinuit masina in munti nu am patit asta. mad.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 2007/Expression/Keyless-Go/MP3/6CD Changer/Autolights/CC/Heated seats/Tuxedo/1.6 16V - B 82 KVA
Repar oglinzile de Megane 2, Senic 2 si Clio 3.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 17:10
Forum Renault