DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Kit caseta directie Eurotexso, Merita?

Florin27
post 14 Dec 2012, 13:07
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 466
Joined: 11 October 11




Am si eu o intrebare : Sunt pe cale de a cumpara acest kit de semeringuri pentru caseta de la eurotexso...A cumparat cineva efectiv si montat pe caseta de solenza? Merita? Cum se prezinta?

Aveti sugestii sa cumpar din alta parte semeringuri separat ?

Multumesc mult ! smile.gif


--------------------
Dacia Solenza 2004/Scala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nikuniku
post 14 Dec 2012, 13:38
Post #2


Nu ne tragem din maimuță,dar ne îndreptăm cu pași repe


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 14 January 11
From: bucuresti




da sunt buni la piese eu am cumparat pentru Zafira mea kit-ul de reparatie si sunt ok ca piese si bani


--------------------
opel zafira f75 1.6-16valve
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nutu_n20
post 17 Dec 2012, 14:13
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 17 December 12




Am cumparat si eu de la Eurotexso un kit pentru logan, am reparat caseta la cineva din Targoviste. Mecanicul a zis ca sunt foarte bune piesele !
Cred ca poti cumpara cu incredere mai ales ca reparatia si kitul nu fac nici pe departe cat pretul pentru o caseta noua.


--------------------
dacia logan 2008 - DB.07.CRZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Florin27
post 17 Dec 2012, 14:16
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 466
Joined: 11 October 11




Multumesc mult !


--------------------
Dacia Solenza 2004/Scala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
KitDirectie
post 23 Jan 2013, 14:54
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 24
Joined: 23 September 12




Si ati cumparat pana la urma Dl. Florin? Cum este kit-ul ati fost multumit?


--------------------
Peugeot 107 2007 - b 63 sok
unde-i simering nu-i tocmeala!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Florin27
post 23 Jan 2013, 15:02
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 466
Joined: 11 October 11




Am cumparat...Dar de montat poate il montez pe la primavara ...


--------------------
Dacia Solenza 2004/Scala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Crap
post 23 Jan 2013, 15:21
Post #7


It's all about fishing !


Group: Members
Posts: 289
Joined: 29 June 05
From: Bucuresti / Militari




QUOTE(nutu_n20 @ 17 Dec 2012, 14:13)
Am cumparat si eu de la Eurotexso un kit pentru logan, am reparat caseta la cineva din Targoviste. Mecanicul a zis ca sunt foarte bune piesele !
Cred ca poti cumpara cu incredere mai ales ca reparatia si kitul nu fac nici pe departe cat pretul pentru o caseta noua.
*




Eu zic sa astepti raspunsul lui Florin,

Useru de sus...facut la 3 zile si primu post feedback pozitiv. unsure.gif


--------------------
Dacia/VW/Audi Solenza/MK5/A3/Megane III 2003/2008/2007/2013 - ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
KitDirectie
post 14 Feb 2013, 07:02
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 24
Joined: 23 September 12




QUOTE(Crap @ 23 Jan 2013, 15:21)
Eu zic sa astepti raspunsul lui Florin,

Useru de sus...facut la 3 zile si primu post feedback pozitiv.  unsure.gif
*




Cred ca utilizatorul nutu era platit sa spuna asta la 154 de lei cat este un kit de logan sau solenza a primit 14 lei pentru a face reclama smile.gif). Ideea e ca firma pe care o reprezint este in acest moment (si o zic cu mandrie de director general si mai ales de roman) Lider Mondial in productia de kit-uri pentru reparat casete de directie. Avem cel mai mare sortiment din lume de kituri pentru reparat casete de directie, vindem kituri in peste 40 de tari si intamplarea face ca avem o reprezentanta si in Romania (pe langaAnglia, Brazilia si Turcia). Cam in cate domenii de activitate se poate mandri Romania ca este lider mondial?
On topic: Simeringurile aflate in kituri au provenienta diferita in functie de producatorul casetei. Intrucat nici un producator nu doreste repararea/reconditionarea casetei ci doreste sa isi vanda produsul in continuare incearca sa faca cat mai speciale simeringurile din interior. Un kit se realizeaza desfacand caseta originala se masoara si se identifica partile componente si apoi se face comanda la fabrica de simeringuri unde a fost facut simeringul original (minim este 1500-2000 de bucati). Unii producatori (nici unul nu are o fabrica a lui de simeringuri ci comanda simeringurile la unul din cei vreoo 20 de "lideri" mondiali in domeniu) comanda cele 4 simeringuri [I](in unele cazuri 2) aflate in caseta de directie in 4 tari diferite si pe 4 continente diferite tocmai pentru a descuraja repararea casetelor de directie, dar stati linistiti...noi nu ne lasam si avem la acest moment kit-uri pentru peste 2600 de modele de casete. Pentru alte detalii va stau cu placere la dispozitie.

Dl. Florin daca ati cumparat deja un kit probabil ca v-am spus ca, cu cat amanati mai mult reconditionarea casetei cu atat caseta se uzeaza iar daca ea curge rugina isi face de cap si axul va trebui rectificat mai mult, avem si simeringuri speciale cu cote de reparatie si le putem schimba pe cele din kit daca este cazul sa luati mai mult de 2-2,5 zecimi de milimetru din ax. De asemenea avem mecanici si service-uri colaboratoare (~120) care repara in toata tara si va putem pune la dispozitie unul in zona in care locuiti.

This post has been edited by KitDirectie: 14 Feb 2013, 07:09


--------------------
Peugeot 107 2007 - b 63 sok
unde-i simering nu-i tocmeala!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 14 Feb 2013, 11:32
Post #9


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(KitDirectie @ 14 Feb 2013, 07:02)
Cred ca utilizatorul nutu era platit sa spuna asta [...] a primit 14 lei pentru a face reclama [...] ca firma pe care o reprezint este in acest moment (si o zic cu mandrie de director general [...]
*


radmasa.gif Hai sa mori tu infipt!!
Ia zi, sa iti dau ban pentru clona cu userul "nutu_n20"? Sau pentru clona la userul "NEGULESCUANA"? Sau pentru clona "Alex9012"?

La dracu, fii si tu mai destept, cand iti ma faci clona du-te naibii la vecinul de scara, intra de pe alt calculator...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
KitDirectie
post 16 Feb 2013, 10:31
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 24
Joined: 23 September 12




QUOTE(klaus @ 14 Feb 2013, 11:32)
radmasa.gif Hai sa mori tu infipt!!
Ia zi, sa iti dau ban pentru clona cu userul "nutu_n20"? Sau pentru clona la userul "NEGULESCUANA"? Sau pentru clona "Alex9012"?


Mea culpa, dar ce sa fac daca am angajati care insista in a face reclama, chiar am fost depasit de inventivitatea colegilor de a alege nick-uri (avem 4 calculatoare si toate sunt la acelasi router) si e dreptul tau de moderator sa banezi pe cei ce incalca regulamentul.

This post has been edited by i96nds: 2 Mar 2013, 22:42

Attached thumbnail(s)
IMG_20130216_084405.jpg ( Size: 572.97k ) Number of downloads: 929
IMG_20130216_084423.jpg ( Size: 679.1k ) Number of downloads: 1022


--------------------
Peugeot 107 2007 - b 63 sok
unde-i simering nu-i tocmeala!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
KitDirectie
post 23 Feb 2013, 11:14
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 24
Joined: 23 September 12




QUOTE(nikuniku @ 23 Feb 2013, 10:40)
KitDirectie hai sa te mai intreb ceva
-ce firma din afara tarii este in,,spatele,, acestei afaceri,sau tara daca nu stii firma??
atelieru meu seamana a atelier nu a bucatarie de bloc,dar ma rog trecem peste asta
*



Nu prea am inteles-o pe asta cu bucataria, poate doar daca ai achizitionat de la mine, kit-ul de zafira parca ai spus, acum un an cand vindeam din "balcon". Asta nu e un secret am inceput in Romania acum 1 an si in prima faza am vandut din apartamentul meu prin urmare daca ai fost la mine in casa aia era chiar bucatarie, nu doar semana cu una smile.gif Din iulie 2012 ne-am mutat in "casa" noua (am deschis DEPOZITUL DE SIMERINGURI pe Calea Giulesti 6-8 langa Podul Grant) si aici chiar este un magazin (nu atelier) nu doar "seamana cu unul"!
P.s.: Daca ai nevoie de unelte poti gasi aici o gama foarte larga pentru dotarea atelierelor auto si service-urilor!
Cu privire la tara sau firma care sta in "spatele" afacerii poti sa o verifici singur la registrul comertului ro30451150 este o firma romaneasca se numeste EUROTEXSO DISTRIBUTION si avem filiale deschise in mai multe tari si suntem in curs de expansiune! Te asteptam cu placere sa ne vizitezi magazinul cand ai drum prin Giulesti si iti putem raspunde si la alte nelamuriri sau curiozitati ale tale!

This post has been edited by KitDirectie: 23 Feb 2013, 11:16


--------------------
Peugeot 107 2007 - b 63 sok
unde-i simering nu-i tocmeala!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 16:09
Forum Renault