DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

19 Pages « < 17 18 19 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Stopuri modificate, Poze, sfaturi, impresii

CT-03-JTR
post 17 Oct 2012, 18:40
Post #541


Verifpro.net - paypal, ebay, banks, crypto, docs and more!


Group: Members
Posts: 568
Joined: 23 September 07
From: Sweden




QUOTE(gabriel.bv @ 17 Oct 2012, 13:46)
imi poti trimite si mie o schema cum ai legat ledurile(cu rezistente, diode , etc)??felicitari....au iesit foarte fain(leduri bifat, tigari - bifat...tongue.gif )zilele astea am sa ma apuc si eu de o imbunatatire de genu asta...o zi buna va doresc. la toti smile.gif
*




Nu ai nevoie de schema daca folosesti module de leduri pentru ca iti arata unde trebuie plusu si minusul lipit,rezistenta nu conteaza cum o legi doar sa fie inaintea diodei si dioda inaintea plusului de la modul atata tot.


--------------------
-8861 Sweden Boden - ThomasabirmDO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claudiu_iosip
post 10 Nov 2012, 16:04
Post #542


Laguna


Group: Members
Posts: 179
Joined: 5 March 09
From: barlad




salut. in proiect printre multe altele cu finalizare sper saptamana viitore:
cele 2 randuri de sus si lateralele= frana, restul pozitie. am folosit leduri de 5mm, rosu transparent, legate in serie cate 4 cu rezistente de 0,25w de 100 ohmi.


--------------------
Renault Laguna 2 2001
Nu sufar de nebunie, doar savurez fiecare moment al acesteia!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CT-03-JTR
post 22 Nov 2012, 18:33
Post #543


Verifpro.net - paypal, ebay, banks, crypto, docs and more!


Group: Members
Posts: 568
Joined: 23 September 07
From: Sweden




50% done...

Attached thumbnail(s)
Imagine0169.jpg ( Size: 283.47k ) Number of downloads: 730


--------------------
-8861 Sweden Boden - ThomasabirmDO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 24 Nov 2012, 07:56
Post #544


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Interesant dar mi-ar fi frica sa circul asa. Daca intra unul in curul tau tot pe tine te face vinovat pe motiv ca ai adus modificari instalatiei de iluminat. In fine...


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Catamarios
post 23 Feb 2013, 13:00
Post #545


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 23 February 13




Întrebare pt JTR: de câte ori ti.a luat certificatul pt toba aia sport?ca mie m.i l.a luat de 2 ori!
Si încă una: pt ce mama lui e stopul acela din bara de jos din spate?am firul tras acolo am bec,nu arde niciodata,măcar sa stiu pt ce e ca sa.l repar,nu am vazut la nici o sn sa arda stopul acela

This post has been edited by Catamarios: 23 Feb 2013, 13:01


--------------------
Dacia Supernova Rapsodie 2001 Rapsodie - TL 03 HJS
[B][I]Daca am Dacia asta nu inseamna ca trebuie sa fiu umilit in trafic!Si motorul de Renaul se duce bine![B][I]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 23 Feb 2013, 13:08
Post #546


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.578
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




e pentru ceata... si de aia nu "Arde" mereu... doar pe CEATA ca si proiectoarele.


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Catamarios
post 23 Feb 2013, 13:16
Post #547


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 23 February 13




QUOTE(sorin1983 @ 23 Feb 2013, 13:08)
e pentru ceata... si de aia nu "Arde" mereu... doar pe CEATA ca si proiectoarele.
*


Stai linistit ca am aprins si proiectoarele si tot nu merge ms ca mi.ai zis cand ajung in tara ma pun pe treaba sa vad ce are


--------------------
Dacia Supernova Rapsodie 2001 Rapsodie - TL 03 HJS
[B][I]Daca am Dacia asta nu inseamna ca trebuie sa fiu umilit in trafic!Si motorul de Renaul se duce bine![B][I]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Razvan_Ionut
post 23 Feb 2013, 13:35
Post #548


Distrigaz Jr.


Group: Members
Posts: 1.497
Joined: 31 March 09
From: Bucuresti




ai buton in bord pentru becu ala...doh.gif...becul de ceata se aprinde doar cand e faza scurta aprinsa...


--------------------
Dacia / Daewoo Nova GT / Cielo Executive 8v 1999 / 2005 - B 62 MHL / B 989 XXX
Mai bine fiare vechi decat plastice de ultima generatie.
"Un pacient bine fixat nu necesita anestezie."
Respecta-ma si te voi respecta!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Catamarios
post 23 Feb 2013, 14:07
Post #549


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 23 February 13




QUOTE(Razvan_Ionut @ 23 Feb 2013, 13:35)
ai buton in bord pentru becu ala...doh.gif...becul de ceata se aprinde doar cand e faza scurta aprinsa...
*


Dupa cum am zis...am aprins proiectoarele si fazele amandoua si nimic...nu se aprinde,daca ai tu vre.un buton separat pt stopul din spate e ok,afla ca eu nu am.

This post has been edited by Catamarios: 23 Feb 2013, 14:08


--------------------
Dacia Supernova Rapsodie 2001 Rapsodie - TL 03 HJS
[B][I]Daca am Dacia asta nu inseamna ca trebuie sa fiu umilit in trafic!Si motorul de Renaul se duce bine![B][I]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 23 Feb 2013, 14:08
Post #550


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




In partea stanga a bordului ai doua butoane. Ceata spate si ceata fata (proiectoare). Daca nu ma inseala memoria, pentru ca proiectoarele sa poata fi aprinse este nevoie de cel putin pozitii aprinse, iar pentru ca lampa spate de ceata sa poata fi aprinsa este nevoie de faza scurta (lumini de intalnire).

Este posibil totusi sa ai o problema cu becul sau cablajul. Eu cand am luat masina nu imi functiona deloc ceata. Verifica becul si cablurile ce intra in lampa. Eu am mai avut probleme si cu butonul. Apasam si revenea singur asa ca am scos arcul care il impingea si nu am mai avut probleme.

bafta


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Catamarios
post 23 Feb 2013, 14:10
Post #551


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 23 February 13




QUOTE(Maskatu @ 23 Feb 2013, 14:08)
In partea stanga a bordului ai doua butoane. Ceata spate si ceata fata (proiectoare). Daca nu ma inseala memoria, pentru ca proiectoarele sa poata fi aprinse este nevoie de cel putin pozitii aprinse, iar pentru ca lampa spate de ceata sa poata fi aprinsa este nevoie de faza scurta (lumini de intalnire).

Este posibil totusi sa ai o problema cu becul sau cablajul. Eu cand am luat masina nu imi functiona deloc ceata. Verifica becul si cablurile ce intra in lampa. Eu am mai avut probleme si cu butonul. Apasam si revenea singur asa ca am scos arcul care il impingea si nu am mai avut probleme.

bafta
*


Nu frate la mine in partea stânga am un singur buton pt proiectoare si încă unul dar e buton fals


--------------------
Dacia Supernova Rapsodie 2001 Rapsodie - TL 03 HJS
[B][I]Daca am Dacia asta nu inseamna ca trebuie sa fiu umilit in trafic!Si motorul de Renaul se duce bine![B][I]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 23 Feb 2013, 14:18
Post #552


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Daca nu ai doua butoane rezulta ca nu ai proiectoare de ceata (alea din fata de sub far), ci ai doar lampa de ceata (aia din spate amplasata in spoiler). Rapsodie parca are mai putine dotari de genul... fara tetiere spate, fara lumina in torpedou si portbagaj, fara doua plafoniere in interior, etc. Au facut economie la lumina...


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Catamarios
post 23 Feb 2013, 14:34
Post #553


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 23 February 13




QUOTE(Maskatu @ 23 Feb 2013, 14:18)
Daca nu ai doua butoane rezulta ca nu ai proiectoare de ceata (alea din fata de sub far), ci ai doar lampa de ceata (aia din spate amplasata in spoiler). Rapsodie parca are mai putine dotari de genul... fara tetiere spate, fara lumina in torpedou si portbagaj, fara doua plafoniere in interior, etc. Au facut economie la lumina...
*


Vin din fabrica cu proiectoare cele care sunt sub faruri cu lumina in torpedou,nu ai in portbagaj,si are o singura plafoniera la pasagerul din fata,cat despre bord...cred ca e schimbat de cel care a avut.o inainte ca nu stiu ce probleme a avut el la bord,i se arsese ceva nu mai stiu ce mi.a zis el mie si nu am fost atent nici la alte mașini sn sa vad butonul.da nu are teriere in spate!


--------------------
Dacia Supernova Rapsodie 2001 Rapsodie - TL 03 HJS
[B][I]Daca am Dacia asta nu inseamna ca trebuie sa fiu umilit in trafic!Si motorul de Renaul se duce bine![B][I]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
19 Pages « < 17 18 19
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 13:22
Forum Renault