DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> dacia sandero stepway 2013, prima impresie

petrobogdan
post 31 Dec 2013, 02:56
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 11 January 11




Buna tuturor fanilor Dacia ( stepway in acest caz)

Astazi dupa multe sute de kilometri parcursi si 25 masini noi si second hand vizionate, am ales sa comand un stepway full option.
Este vorba de a doua masina ( pentru sotie) si am vrut sa fie in jur de 12000 euro.
a fost cea mai buna alegere ca raport pret / look / calitate si mai ales faptul ca este inaltata a contat foarte mult ( in statele nordice conteaza)
Am ezitat la motorizare ( am avut dacii logan cu motor diesel si 1,6 16v) dar dupa test drive am ramas placut surprins de elasticitate si cuplu intr-o plaja exclenta pentru benzina.
Am noroc - livrarea va fi in max 6 saptamani, iar ca dotari ( am citit mai sus ca in Romania nu prea sunt optionale) am ales ........ harta europei si vopsea metalizata...
Asta pentru ca aici nici sa vrei nu poti sa iei o masina fara media, senzor de parcare etc , ca nu se deranjeaza sa aduca - cica ar fi nordic edition asa cum au toate brandurile serioase aici.

Ca si cost in total iese in jur de 13000 euro, dar pentru cei care nu stiu aici un peugeot 107 sau citroen c1 este la acelasi pret cu navigatie si AC, asa ca nu se compara .

Astept noi impresii despre motorul de 0,9TCE .

AN NOU FERICIT!






--------------------
dacia logan mcv 1.6mpi 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Stanciu_Paul
post 11 Feb 2014, 13:35
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 37
Joined: 30 September 11




Buna ziua. Revin dupa aproximativ 6 luni si 5000 de km de cand sunt proprietarul unui stepway sa spun si parerile negative.
Dupa prima ninsoare m-am trezit cu motorul,alternatorul si bateria acoperite cu zapada.
Alta problema cu care ma confrunt acum este inghetarea parbrizului pe interior.
Nu am mai patit pana acum la nici o masina pe care am mai avut-o.
O alta problema a fost o vibratie pe care eu o localizam sub volan,dar dupa un drum la Dacia cei de acolo au spus ca vibra priza de aer..
Dupa desfacerea unor suruburi de prindere si strangerea lor la loc nu s-a mai sesizat zgomotul.
In concluzie,raman 2 mari intrebari si sunt curios daca a mai patit cineva asa ceva:
1) De ce era acoperit cu zapada tot de sub capota?
2) De ce ingheata parbrizul pe interior?
Atasez si 2 poze; una cu zapada de la motor si una cu gheata racaita dupa interiorul parbrizului. Mentionez ca poza cu gheata din interior este facuta in aceasta dimineata la ora 7-30.IMG200.jpg ( Size: 897.64k ) Number of downloads: 4070
IMG213.jpg ( Size: 593.95k ) Number of downloads: 4403


--------------------
Dacia Stepway 2013
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ovi83
post 11 Feb 2014, 14:07
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 21 June 13




Salut Paul. Intradevar pozele puse de tine sunt clare si intradevar cred ca este o problema. Eu am Stepway-ul din octombrie 2013, si sunt foarte multumit de el. Legat de ,,problemele'' tale ,recunosc ca si eu am avut problema cu gheata pe interior doar intr-o dimineata si asta cred ca sa intampat deoarece am venit seara, era parbrizul cald si ningea foarte tare...in rest nu mi sa mai intamplat, iar cu zapada la motor cred ca trebuie sa te duci la reprezentanta cat mai repede deoarece gandestete ca daca a intrat zapada acolo, vine primavera si va ploua, si atunci.........
Depinde cand sa intamplat asta, unde era parcata masina, si cum a fost vremea deoarece cunosc pe cineva care a patit la fel dar la prins ninsoarea in camp deschis....si atunci s-ar explica. In rest multi km fara probleme.
In alta ordine de idei eu vreau sa-mi pun gpl pe masina la reprezentanta si ei o dau in barci cu garantia(ca pierd garantia la piesele cu care intra in contact gpl-ul,ca vedem,ca nu stiu ce....), si in plus mi-au spus ca nu au mai montat pe stepway motorul asta in Brasov,cel putin,dar ca nu o sa fie probleme si tot asa....deci in final nu stiu ce sa fac,daca merita investitia avand in vedere ca vreau sa tin maisina vreo 5 ani(cat am garantia extinsa).


--------------------
Sandero Stepway 2013
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Stanciu_Paul
post 11 Feb 2014, 14:34
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 37
Joined: 30 September 11




Salut Ovi83. La prima ninsoare masina era ferita doar de un gard pe partea dreapta,dar la a doua ninsoare era parcata intre 3 munti de zapada cat jumatate de masina,adica era ferita atat din fata si lateral dreapta cat si din spate de zapada care nu putea fi viscolita.
Am sunat la cei de la Dacia dupa prima ninsoare si le-am explicat ce am patit si ei au spus sec:"Domnu'Stanciu,asa e iarna la noi".Eu trebuie sa tin masina 5 ani pentru ca am creditul pe 5 ani biggrin.gif.
Oricum nu ma gandesc sa o vand pentru ca sunt destul de multumit de ea. Pana acum astea au fost constatarile mele. Consumul nu ma deranjeaza chiar daca am trecut de la 1,5 dCi de pe un megane 2.
Si totusi pentru toate chichitele astea,chiar daca este o masina low-cost, nu ar trebui sa se intample asa ceva.
La inceputul lui decembrie am fost cu ea la Dacia Meridian Vest, de unde am achizitionat-o, sa le arat cum este asezata caroseria pe spate. Adica usa portbagajului aproape atinge stopul dreapta,bara are un luft mai mare la imbinarea cu aripa stanga spate,usita de la rezervor statea iesita in afara liniei caroseriei. Usita rezervorului a fost trasa la loc,dar restul problemelor de caroserie le-am lasat asa pentru ca nu am incredere in mesterii de acolo.
O zi buna si multumesc de raspuns.


--------------------
Dacia Stepway 2013
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victorine
post 11 Feb 2014, 15:42
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.983
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




N-au pus nici acum cheder perimetral pe tabla aia goala la copartimentul motor?... De-aia iti intra zapada cand bate vantul si ploaia+toata mizeria de la masinile din fata. Auzi, cica asa e iarna - in loc sa zica asa face Dacia masinile...

La vechile loganuri se putea pune usor cheder sub capota astfel incat la inchiderea acesteia sa opreasca mizeria/ apa sa intre. dar la tine vad ca are alt profil tabla, inclusiv indoiturile alea de pe aripi, asa ca poate e putin mai greu, dar nu imposibil. Investitia merita pentru un motor mai curat. Daca nu stii despre ce e vorba, cauta cu google "logan, cheder sub capota motor", vezi ce si cum.


--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Stanciu_Paul
post 11 Feb 2014, 17:24
Post #36


Membru incepator


Group: Members
Posts: 37
Joined: 30 September 11




Multumesc pentru sfat. Ma voi interesa de acest cheder,desi nu ar fi trebuit sa fie treaba mea..cum am mai spus; chiar daca e o masina low-cost nu ar fi trebuit sa se intample asa..si nu ma refer doar la mine,ci la mai multi posesori de Dacia,pentru ca sunt sigur ca nu sunt singurul cu zapada la motor.
Inca o intrebare de 100 de puncte: Daca nu eram curios de cum arata zona motorului dupa prima zapada si plecam la drum cu zapada acolo,pentru ca mentionez si alternatorul era acoperit de zapada,daca facea masina un scurt si ma trezeam ca ia foc in timpul condusului,cine ma despagubea? Ma credea ca a luat foc din cauza zapezii din aceasta zona?
Pun pariu ca faceau ei ceva si se scoteau.
Dupa prima iarna acoperit de zapada ma astept ca la vara pe caldurile alea mari sa ridic capota si sa vad ca toate plasticele de acolo sunt topite . radmasa.gif

This post has been edited by Stanciu_Paul: 11 Feb 2014, 17:28


--------------------
Dacia Stepway 2013
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 11 Feb 2014, 17:40
Post #37


-


Group: Members
Posts: 21.803
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(Victorine @ 11 Feb 2014, 14:42)
N-au pus nici acum cheder perimetral pe tabla aia goala la copartimentul motor?...
*
Sa stii ca la vechile loganuri, chiar si fara cheder nu intra zapada.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 11 Feb 2014, 19:31
Post #38


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Nici in Solenza din dotare nu cred ca am vazut atata zapada in motor... watarfac... Zapada = apa... care la contactul cu toate balariile alea electrice nu fac tocmai bine... unsure.gif .


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tavy84
post 11 Feb 2014, 23:41
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 235
Joined: 5 February 10
From: Bucuresti




Plus ca exista riscul de a face scurt la baterie si atunci frumusete, ca se prajeste si "creierul" masinii. Rezista masina 5 ani, au rezistat ale noastre din 2003 dar barami astea facute dupa alta tehnologie.


--------------------
Dacia Solenza Clima 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
negura_7391
post 25 Apr 2014, 14:32
Post #40


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 25 April 14




Salut,

Bine v-am gasit, eu am avut pana acum dacia super nova culoare neagra(cumparata de la armata) si acum am o Solenza din 2003 1,4mpi, ieri mi-am comandat noul stepway negru cu motor 0,9 fara piele...
Cine poate sa imi spuna daca am facut o alegere buna intre stepway nou si o masina second hand si cine poate sa imi dea detalii despre motor si despre comfortul interior ???
merci mult


--------------------
Dacia Solenza 2003 confort - 91VAF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marius 77
post 26 Apr 2014, 00:22
Post #41


Membru


Group: Members
Posts: 189
Joined: 30 September 12




QUOTE(negura_7391 @ 25 Apr 2014, 14:32)
ieri mi-am comandat noul stepway negru cu motor 0,9 ...
.....
cine poate sa imi dea detalii despre motor

Câteva "detalii" (adică multă batjocură) găsești aici :
http://www.daciaclub.ro/zeronoua-teceie-t273352.html

Nici eu nu sunt fan al motorului 0,9 Tce dar asta nu înseamnă că trebuie să fac bășcălie de cei care au cumpărat mașini cu acest motor, cu atât mai puțin de cei care sunt conștienți că 0,9 Tce nu e vreo "bestie".
În schimb, marea majoritate se simte cool ironizând "morișca".

A, să nu omitem faptul că topicul din link-ul de mai sus, este al unui MOTOR, nu al unei mașini, topic făcut (la secțiunea Jurnal de bord ???) cu scopul evident de a se da frâu liber la cât mai multă caterincă pe seama lui.
Inițiatorul topicului (un măscărici care își face veacul doar pe la jurnalele de bord ale altora) nici măcar nu deține o mașină dotată cu acest motor, deci, "bunele" intenții se cunosc din start.

Cred că te-am lămurit, acum știi ce te așteaptă.

QUOTE(negura_7391 @ 25 Apr 2014, 14:32)
Cine poate sa imi spuna daca am facut o alegere buna intre stepway nou si o masina second hand

Vei afla repede de la aceiași colegi că ai făcut cea mai proastă alegere cumpărând o mașină nouă, și mai ales, Dacie.
Orice rablazină "străină" este net superioară unei Dacii noi.

- Ce contează că au peste 300.000 km la bord, la astea străineze abia ieși din rodaj la km ăștia.
- Ce contează că înaintea ta mai sunt pe carte vreo 5-6 proprietari. Toți erau pensionari liniștiți care au avut grijă de mașină cum nu se poate mai bine.
- Ce contează că pe o astfel de rablazină plătești 2 - 3.000 euro și te bucuri (la început), trebuind apoi să mai investești în ea încă pe atât doar ca să poți trece ITP-ul.
- Ce contează că la o rablazină second-hand, timbrul de mediu este mai mare decât valoarea mașinii, doar e străineză, merită, e un fleac dacă vrei mașină "adevărată".
- Ce contează că totul este învechit și uzat iar când te urci în ea parcă te simți cățărat pe o curvă bătrână.

În încheiere, nu cumva să te pună Nosferatu să-ți faci jurnal de bord pe forum, uite ce pățești dacă ai Dacie nouă :
http://www.daciaclub.ro/Logan-2-0-9-Tce-t272999.html
Exemplară primire făcută unui coleg nou, trebuia tocat mărunt că doar a fost îndeajuns de idiot să-și cumpere Logan nou, nu-i așa ?

Dacă tot nu ești convins de "amabilitatea" colegilor față de posesorii de modele Dacia din generația nouă, ai aici încă un exemplu, un jurnal de bord al unui Logan, jurnal ce avea câteva zeci de pagini.
Inițiatorul, sătul probabil de "simpatia" colegilor, a cam șters ... tot :
http://www.daciaclub.ro/Logan-Prestige-2011-t223882.html
După cum se vede din fotografii, este o mașină numai bună de făcut miștouri, un jaf.
De altfel, ca și Loganul 2 din link-ul de mai sus.

PS: bine ai venit pe forum.


--------------------
Dacia Logan 2006 Prestige 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
giuroiu1984
post 9 Jul 2014, 17:21
Post #42


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 9 July 14




SSalutam nevoie urgent de o persoana cu dacia stepway pentru o zi de filmare se plateste cu 600 ron.va multumesc.


--------------------
dacia sandero stepway 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Attilla
post 18 Jul 2014, 06:31
Post #43


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 17 July 14




dupa "lupte seculare" cu cel mai nesimtit posibil dealer am pus mana pe noua jucarie: Stepway 1.5dci...azi o scot pe autostrada.

intrebare: cam cand ati inceput sa simtiti ca "si-a dat drumul" motorul?


--------------------
Dacia Sandero 2008 Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ampt
post 20 Jul 2014, 06:03
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.597
Joined: 25 July 10
From: București




@Attilla: Cu adevărat după 15-20.000 de kilometri smile.gif
P.S Despre ce dealer este vorba?


--------------------
Dacia SupeRNova / Logan ph2 2000/Rapsodie/Laureate 1,5 dCi 75 CP, Euro 5/2011
Este mai ușor să previi, decât să remediezi !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Attilla
post 21 Jul 2014, 15:13
Post #45


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 17 July 14




Meridian vest


--------------------
Dacia Sandero 2008 Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danyboruga
post 18 Oct 2014, 12:55
Post #46


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 5 October 14
From: Bucuresti




Sautare,
Ceva recomandari pentru cauciucuri de iarna? pot merge si pe 195?
Bugetul gandit este de 1000lei gasesc ceva?

This post has been edited by danyboruga: 18 Oct 2014, 12:57

Attached thumbnail(s)
DSCN8570.JPG ( Size: 1.1mb ) Number of downloads: 1440


--------------------
Dacia Sandero Stepway 0,9 2014 / 0.9
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slider2
post 18 Oct 2014, 17:42
Post #47


doar membru si atat


Group: Members
Posts: 3.630
Joined: 15 April 08




Debica frigo 2, am avut pe o masina de serviciu cu care faceam cam 2500 km pe luna. Am fost mai multumit cum s.a comportat masina cu frigo 2 decat cu michelin alpin, ambele modele le.am avut de noi. Frigo 2 ar trebui sa le gasesti pe la maxim 200 lei bucata (daca te ocupi un pic de cautat o sa le iei si mai ieftin). In ceea ce priveste dimensiunea ai optiuni asa:
- daca ai jante de 15:
185/65/15 - cea mai ieftina dimensiune din cele compatibile, vei pierde un pic din garda la sol, dar anvelopa va sapa mai repede in zapada pana va da de ceva pe care sa prinda aderenta (acelasi principiu ca si la masinile de raliu)
195/65/15 - nu mult mai scumpe decat cele de mai sus, pastrezi garda la sol, tinand cont ca nu faci raliuri nu se va simti prea tare diferenta in puterea de a sapa in zapada, sunt cele mai apropiate ca diametru de dimensiunea originala (205/55/16)
- daca ai jante de 16:
195/55/16 - ceva mai piperare la pret, vei castiga la garda la sol dar doar un pic, ok ca si compatibilitate fata de dimensiunea originala
195/60/16 - si mai scumpe fiind o dimensiune atipica, vei castiga un pic la garda la sol dar vei pierde la buget
205/55/16 - tot cam in aceeasi zona de pret ca predecesoarele, garda la sol va fi cea normala, au o amprenta o idee mai mica fata de cele de deasuprea


--------------------
symboala neagra 2008
mormantul n-are decat o singura usa... intrarea... atat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
torquemada
post 18 Oct 2014, 21:08
Post #48


torquemada


Group: Members
Posts: 1.875
Joined: 17 January 05
From: Bucuresti




Bcross52 (Stepway) are 205/55 R16, dacă în carte ai trecute și alte dimensiuni atunci e ok.
ATENȚIE ca ai valve TPMS(sistem de verificare a presiunii în pneuri)

Tocmai că 195/55/R16 sunt mai exotice ca 195/60 R16


--------------------
DACIA Logan II 2012 / 0.9 TCe Laureate - B-xxx-xxx
Există două feluri de oameni:
1 - Cei care pot extrapola din date incomplete
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spik1
post 19 Oct 2014, 20:01
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 227
Joined: 14 February 13




Debica am gasit, cel mai ieftin, la Dinamic 92.


--------------------
Dacia Sandero 2012 - IF 08 GTA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slider2
post 23 Oct 2014, 15:15
Post #50


doar membru si atat


Group: Members
Posts: 3.630
Joined: 15 April 08




QUOTE(torquemada @ 18 Oct 2014, 21:08)
Bcross52 (Stepway) are 205/55 R16, dacă în carte ai trecute și alte dimensiuni atunci e ok.
ATENȚIE ca ai valve TPMS(sistem de verificare a presiunii în pneuri)

Tocmai că 195/55/R16  sunt mai exotice ca 195/60 R16
*



stii ce mi se pare ciudat? ca pe stepway sunt 205/55/16, iar pe logan 10 ani sunt 195/55/16


--------------------
symboala neagra 2008
mormantul n-are decat o singura usa... intrarea... atat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
torquemada
post 24 Oct 2014, 16:20
Post #51


torquemada


Group: Members
Posts: 1.875
Joined: 17 January 05
From: Bucuresti




Bine zis și se pare, uite ceva intereasnt din ABS-ESP -ul de L52

This post has been edited by torquemada: 24 Oct 2014, 16:21

Attached thumbnail(s)
itahi.jpg ( Size: 27.52k ) Number of downloads: 1217


--------------------
DACIA Logan II 2012 / 0.9 TCe Laureate - B-xxx-xxx
Există două feluri de oameni:
1 - Cei care pot extrapola din date incomplete
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slider2
post 24 Oct 2014, 21:31
Post #52


doar membru si atat


Group: Members
Posts: 3.630
Joined: 15 April 08




eu stiam dinainte ca 185/65/15 = 195/55/16 si 195/65/15 = 205/55/16, sunt foarte multi care au trecut pe 205/55/16 pentru ca este o dimensiune foarte intalnita raportata la 195/55/16, si de asemenea cea din ultima varianta asigura (cel putin teoretic) un nivel de confort mai mic avand balonul mai redus (55% din 195 < 55% din 205)


--------------------
symboala neagra 2008
mormantul n-are decat o singura usa... intrarea... atat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spik1
post 25 Oct 2014, 20:11
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 227
Joined: 14 February 13




Cum asigura un balon mai mic un confort mai bun decat un balon mai mare ?


--------------------
Dacia Sandero 2012 - IF 08 GTA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adi1122
post 27 Dec 2014, 17:40
Post #54


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 27 December 14




Va salut , sunt in cautare de o masina si sincer noul logan sau sandero imi face cu ochiul, astazi am vazut un anunt ce mi,a atras atentia My Webpage
ce parere aveti? eu as opta pt 90 cp e diferenta mare intre 75 si 90?


--------------------
vw golf 2002 - vs 21 nnb
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spik1
post 27 Dec 2014, 22:09
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 227
Joined: 14 February 13




Salut !
Sigur ca este diferenta.
Cel mai bine este sa testezi inainte de a cumpara. Eu asa am facut si...am optat pentru alta marca ! biggrin.gif


--------------------
Dacia Sandero 2012 - IF 08 GTA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maru
post 27 Dec 2014, 22:54
Post #56


Rromania..da leand uof cios


Group: Members
Posts: 672
Joined: 1 September 13




am condus cateva sandero stepway benzina si diesel si m`ar incanta unul diesel
momentan am un cazan de dacie pe gpl si m`am cam saturat sa ma incurce butelia prin portbagaj si facand un calcul la consum gpl-motorina tot cam pe acolo se invarte


--------------------
Dacia 1310 Break 2003
Zambeste, maine poate fi mai rau !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adi1122
post 29 Dec 2014, 12:43
Post #57


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 27 December 14




Va multumesc pentru raspunsuri.


--------------------
vw golf 2002 - vs 21 nnb
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ygi_17
post 3 Mar 2015, 22:05
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 328
Joined: 2 February 09




ce consum aveti la Stepway 0.9 tce? (separat oras si pe autostrada 120 km/h)


--------------------
Renault Clio II - Symbol 2003 / 8V 75 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
killerul
post 6 Mar 2015, 10:49
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 814
Joined: 5 December 07
From: Timisoara




Eu de exemplu in oras cu ECO activ la 0.9 TCe am undeva la 7.0-7.5 l/100 km si ultima data cand am mers pe autostrada + putin pe nationale cu pilot automat am scos un consum de 6.2 -6.4 l/100 km(conditii de iarna si vant pe autostrada).


--------------------
Ex-Renault Kadjar Intens 159 EDC 1.33 Tce 2019
Nissan Qashqai Tekna 1.33 Tce X-tronic 2023
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ygi_17
post 5 Apr 2015, 09:12
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 328
Joined: 2 February 09




Buna ziua,

Revin cu intrebarea ce consum aveti la Stepway 0.9 TCE pe autostrada la 110,120 sau 130 km /h?
Va rog raspunsuri precise, ce viteza si ce consum.

Am un i30 motor 1.4 benzina si pe Autostrada A2 Constanta - Buc si retur la 120 km/h consuma cam 7-7.2%

Poate pe viitor, cine stie, trec la Stepway.

This post has been edited by Ygi_17: 5 Apr 2015, 09:13


--------------------
Renault Clio II - Symbol 2003 / 8V 75 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 01:52
Forum Renault