DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Invitație la acțiunea umanitară, pentru copiii din Cetățuia și Nămăiești

Ov
post 23 May 2012, 16:20
Post #1


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.444
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




Invitație la acțiunea umanitară
pentru copiii din Cetățuia și Nămăiești


Dacioții Iulian, Alexandru și Nicu, împreună cu asociația Beneva – Pași către viață am organizat în luna mai o acțiune de strângere de jucării, îmbrăcăminte și încălțăminte pentru copiii din preajma mânăstirilor Cetățuia și Nămăiești (jud. Argeș).

Duminica aceasta, pe 27 mai, vom pleca într-o caravană de Dacii către zona Câmpulung, unde vom dona hainele și jucăriile adunate. Pentru că voi știți cel mai bine ce înseamnă să fii Daciot, vă invităm să fiți alături de noi și să ne ajutați să transportăm lucrurile strânse.

Plecarea se va da din București de la sediul Home Matache, Intrarea Marin Alexe nr. 8, sector 1. Ne vom strânge în jurul orei 9, vom încărca jucăriile, îmbrăcămintea și încălțămintea și vom purcede la drum.

Vă rugăm să confirmați. Persoană de contact: Iulian Angheluță / 0722.234.727 / jules@freemiorita.ro

Info: facebook.com/dacioti și facebook.com/pasicatreviata

„Dacioți până-n Mongolia” este un proiect al Free Miorița, asociație înființată de Iulian, Alexandru și Nicu din dorința de a demitiza basmul Miorița. Dacioții nu se complac cu imaginea mioritică a românului: am curățat plaja de la Vadu, am plantat copaci în Maramureș și Călărași, am dus ajutoare familiilor nevoiașe din Vaslui, am deszăpezit casele oamenilor din Buzău și altele.

Despre proiectul Dacioți până-n Mongolia:

În luna iulie vom merge cu o Dacie 1310 până în Mongolia, în cadrul raliului umanitar Mongol Rally 2012. Este pentru prima dată când o Dacie va ajunge în Mongolia și este prima Dacie care participă la acest raliu.
Startul se va da la Praga pe 16 iulie, iar aventura va dura, după toate probabilitățile, aproape două luni. Două luni vom fi pe cont propriu: fără ajutorul organizatorilor, fără asistență tehnică sau medicală și fără aer condiționat.
Scopul principal al acestui raliu, care se desfășoară din 2004, este umanitar. Toate echipajele, circa 400 în fiecare an, se angajează să doneze la destinație, în Ulan Bator, mașinile pe care le conduc și cel puțin 1.000 de lire sterline. Banii strânși sunt folosiți pentru ajutorarea copiilor fără posibilități din Mongolia. Noi, Dacioții, vom dona Dacia 1310 și cel puțin 500 de lire sterline către Lotus Children’s Centre, iar celelalte 500 de lire sterline către poiectul Beneva – Pași către viață.

This post has been edited by Ov: 23 May 2012, 16:22


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 23 May 2012, 23:30
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.587
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




Crezi ca ar putea folosi calculatoare?
http://www.daciaclub.ro/Calculatoare-jocur...92679-s360.html

This post has been edited by sorin1983: 23 May 2012, 23:32


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 24 May 2012, 08:43
Post #3


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.444
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




Din cate stiu pana acum, pentru actiunea de duminica este nevoie de noi pentru a transporta respectivele ajutoare pana la destinatie.


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 25 May 2012, 09:32
Post #4


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.444
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




Eu in proportie de 90% voi fi prezent, deci pana acum avem Miorita si Purcica. Am inteles ca evenimentul va fi mediatizat si pe la TV, ar fi frumos sa fim mai mult de 2 dacii smile.gif

This post has been edited by Ov: 25 May 2012, 09:48


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 15:46
Forum Renault