DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> nu se mai incuie usa

kriiss888
post 19 Dec 2003, 15:13
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 158
Joined: 19 December 03
From: Bucuresti




mai ajutati-ma intr-o problema

usa din dreapta uneori nu mi se mai incuie!!! si chiar cand se incuie daca apas de cateva ori pe buton usa se deshide(incuietoare cu buton si cheia sub buton)
sa fie incuietoarea sau butucul de vina? am vazut cam cat costa: butucul-500klei iar yala 350klei si as vrea sa nu arunc banii aiurea poate se repara cumva, am inteles ca e o chestie din plastic care se rupe..


--------------------
Dacia Logan Laureate Plus 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RALLYMAN
post 20 Dec 2003, 00:13
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 57
Joined: 23 November 03
From: CONSTANTA




Este usor sa presupui ca ar fi una sau alta dar cel mai usor este sa desfaci si sa schimbi ce este uzat ca este foarte usor si iti ia 10 min max la demontare si 15 min la montare.


--------------------
Volkswagen Passat Var. GT 16V - CT-97-NFL
Volkswagen Passat Variant GT 16V 1992 CT-97-NFL
Dacia 1310 1995 CT-02-YAL
Dacia 1300 1983 CT-97-FNL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 22 Dec 2003, 02:13
Post #3


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Problema ta s-ar putea sa fie mai simpla decat crezi. Eu am patit la fel. Nu mi se mai incuia cu cheia si trebuia sa blochez de la buton. Dupa care mi-a facut surpriza sa nu se mai descuie. Dupa ce am intrat prin portbagaj (o parchez langa un gard - noroc ca am break smile.gif ) am mers fuguta si am cumparat un set de yale. In service omul mi-a spus ca de vina este de fapt o furca din material plastic care "oboseste", devine elastica (de unde si fazele cu incuiatul-descuiatul) dupa care crapa. O furca costa cam 7500 si vine in set de 2 (15k in vara trecuta).
Nu bag mana in foc ca asta e dar merita sa incerci inainte da dai cateva sute de mii pe yale sau pe butuc.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kriiss888
post 22 Dec 2003, 16:19
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 158
Joined: 19 December 03
From: Bucuresti




am rezolvat problema cu incuiatul usii. nu era nimic defect dar am inchidere centralizata pneumatica si o tija era cam scurta si nu permitea 'clantaului' care blocheaza yala sa faca toata cursa... din pacate mi-a trebuit o luna sa ma gandesc sa desfac eu usa .....si nici nu era mare filozofie...


--------------------
Dacia Logan Laureate Plus 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 01:11
Forum Renault