DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

54 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Apple iPhone 4, discutii generale, aplicatii, jailbreak, etc.

A l e x
post 5 Oct 2011, 06:57
Post #91


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Acum ca ti-ai descarcat din nou frustrarile, poti te rog sa nu mai faci off-topic? Pliiiiz...

Multumesc anticipat.

Sper sa revenim la discutia initiala, desi mai sunt cativa membri care probabil au ceva de spus despre cum 'puteau sa-si ia iPhone, dar n-au vrut'

biggrin.gif


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 5 Oct 2011, 07:38
Post #92


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




aifon 4-le avea nevoie de-o camera muuuult mai buna, nu putin mai buna...daca pozele vor arata pe 4S asa ca in demo-ul acela io-mi mananc aifoanele icon_mrgreen.gif .


--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 5 Oct 2011, 07:42
Post #93


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Din pacate daca veneau cu ceva noutati toata lumea avea de castigat, obligandu-i pe "ceilalti" sa se gandeasca si ei la ceva nou .... asta este, acum sa-i vad pe ceilalti ce inventeaza ... postul meu nu s-a vrut sub nici o forma un atac, dar chiar asteptam cu mare curiozitate sa vad ce poate I5 ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 5 Oct 2011, 07:48
Post #94


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




iphone 4s = logan kiss fm. biggrin.gif O fi camera aia de 8 mpx dar nu se va compara in veci cu una de pe un bridge sau chiar o sapuniera. Dar na... "give the public what they want", sau cel putin ceea ce cred ei ca vor dar nu vor folosi niciodata.

Iphone a devenit o chestie ce tine mai mult de un statut social la care nu oricine poate ajunge. Totusi ( vorbind de romanica cel putin ) vezi destui portari de pe la institutii sau vanzatori la chioscuri care au iphone. Daca s-ar face un studiu pentru ro, procentul de clienti ce l-au cumparat cash ar fi unul ridicol de mic.

Multi ar spune ca este normal tinand cont de pretul lui, insa chiar merita sa faci un abonament de 2-3 ani pentru un telefon si sa ramai cu sute/mii de minute nevorbite lunar? Mai ramane solutia unui sh dar aici riscul este mare, totusi multi il ignora si uite asa a ajuns "toata lumea" sa aiba aifon.

Totusi, nu mai este un secret ca la aifon o mare parte din pret este "firma" la fel cum se intampla la sony, bmw sau alte marci exclusiviste. Iar cu jumatate din banii de pe el iti poti cumpara lejer un i9000 care face cam aceleasi lucruri, exceptand diferenta enorma dintre sistemele de operare. Sa nu mai zic de i9100 care este cu multe clase peste ip4, insa ceva mai scump decat 9000-ul dar... tot mai ieftin decat ip4. happy.gif


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 5 Oct 2011, 07:55
Post #95


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Parerea mea sincerea este sa nu ajungem din nou la vs. fiecare isi cumpara ce crede ... exact cum mie personal nu-mi place Iphone din diverse motive, exact la fel am prieteni care si l-au luat pt. ca nu le place celelate din diverse motive .... oferta este atat de mare si de variata si pana la urma consumatorul final este cel castigat pt. ca are de unde alege ... dar un vs. chiar nu vad rostul ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 5 Oct 2011, 08:05
Post #96


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Hack, camera e mult mai buna (decat cea de pe iPhone 4), nu doar 'putin mai buna', nu tine totul de megapixeli. Are stabilizator de imagine si diafragma f/2.4, pe hartie cel putin, suna foarte bine.

Chiar sunt curios cum se descurca in lumina slaba...

Dar da, per total e doar un upgrade, de asta se cheama 4S si nu 5. E o mica dezamagire, mai ales ca a trecut ceva timp de cand a aparut 4, dar asta e.

Ma intreb daca nu au avut probleme, si defapt acest 4S sa fie un compromis, din cauza ca 5-ul nu le-a reusit. De aici si intarzierile. Cine stie...

cj98czh: Nu s-a referit nimeni la tine, stai linistit. Pana la urma, toti avem dreptul la o parere, dar sunt unele persoane care intra pe acest topic doar pentru a 'trollui', si mai sunt si moderatori, e usor jenant, dar ce sa faci, asta e romanul.

Cat despre ideea ca trebuiau sa 'rupa' concurenta, pai, nu cred ca au facut-o niciodata cu specificatiile, intotdeauna au existat telefoane mai tari pe hartie. Eu zic ca totul tine de iOS si de aplicatiile lui.

Daca tineai un iPhone 4 langa un Galaxy I si te jucai pe ambele, vedeai o mare diferenta. Daca intre 4S si Galaxy II exista aceeasi diferenta, atunci e un succes. Daca nu, inseamna ca Samsungul a castigat cu generatia asta.

Nu prea m-am jucat cu Galaxy II, deci nu pot sa-mi dau cu parerea. Nu sunt ca altii, sa vorbesc doar din poze. Dar din nou, totul tine de OS si de cum ne impacam fiecare cu el, comparatiile astea matematice intre specificatii nu cred ca sunt prea relevante.

Cand tii ambele telefoane in mana, atunci iti dai seama care e mai bun pentru tine.


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 5 Oct 2011, 08:10
Post #97


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




QUOTE(A l e x @ 5 Oct 2011, 09:05)
Daca tineai un iPhone 4 langa un Galaxy I si te jucai pe ambele, vedeai o mare diferenta. Daca intre 4S si Galaxy II exista aceeasi diferenta, atunci e un succes. Daca nu, inseamna ca Samsungul a castigat cu generatia asta.
*



Dar daca tii un IP4 langa un Nexus S?
Dar stai sa vezi un IP4S langa un Nexus Prime (asta ramane de vazut)

Intr-adevar, softul face diferenta. De aceea insist asupra comparatiilor cu nexus si nu cu samsung ... pentru ca samsung are soft "atins" de producator pe cand nexus-ul are soft facut de firma mama ... si crede-ma ca E o MARE diferenta (as puncta aici 2 aspecte: viteza si stabilitatea .. adica exact ce zici tu ca are IP in plus).

This post has been edited by Liviu: 5 Oct 2011, 08:11


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sandokan85
post 5 Oct 2011, 08:13
Post #98


Membru incepator


Group: Members
Posts: 58
Joined: 21 May 08




Am detinut mai multe telefoane dinastea "destepte", dar de cand am iphone pot spune ca nu cred ca voi mai incerca altceva.

Cum precizeaza colegu mai sus oferta e diversificata si fiecare isi poate alege "otrava" biggrin.gif.

Cat despre Iphone 4S pot spune ca era de asteptat tinang cont de 3G >>>3GS smile.gif)
poate Steve sa apara peste doi ani cu ceva INCREDIBIL ....oricum cine vede prezentarile lui Jobs (va recomand) va ramane uimit cum iti vinde aceast dispozitiv.


Iphone user


--------------------
Megan II 1.5 dci 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 5 Oct 2011, 08:16
Post #99


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




@A l e x: Am vazut si eu ce specificatii are noua camera, eu ma refeream la citatul dat de catre Markos pe pagina anterioara si la felul cum arata pozele in demo-ul acela.


--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 5 Oct 2011, 08:16
Post #100


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Liviu: Nu m-am jucat cu Nexus, nu pot sa imi dau cu parerea.

In schimb comparatii intre iPhone 4 si al meu Desire, am facut. La fel si cu Galaxy I. Incerc sa vorbesc din experienta personala, care e limitata, pentru ca sincer, nu sunt chiar atat de pasionat de telefoane.

Tot ce pot sa spun e ca momentan ma impac bine cu iOS si prefer sa platesc aplicatiile decat sa iau de pe ipmart toate gunoaiele. Cum spunea si colegul cj98czh, totul tine de nevoile personale.

Hack: Eu spuneam doar ca mi se pare o diferenta destul de mare intre camere, la acel capitol chiar cred ca 4S-ul e mai bun. Dar din nou, pe hartie... Sa vedem si rezultatele... Oricum pentru mine camera de la telefon e doar asa, cand mai ai de surprins un moment.

Cand ai de facut poze, folosesti aparat foto, nu jucarii biggrin.gif

This post has been edited by A l e x: 5 Oct 2011, 08:30


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 5 Oct 2011, 08:19
Post #101


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




Nu pot sa cred cum JOBistii au dat chix de data asta! laugh.gif

Cum de nu s a gandit departamentul lor de promovare la romanica,unde nu va cumpara nimeni 4S din simplul motiv ca arata exact ca prima generatie si ,astfel,nu mai aduce nimic in plus "la prestanta"! tongue.gif

This post has been edited by gotty: 5 Oct 2011, 08:23


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 5 Oct 2011, 08:23
Post #102


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Nu e vorba de prestanta, e vorba de placerea personala de a cumpara alt produs. Cel putin la mine

E ca si cum ai trece de la Megane II.2 1.5 dci la Megane II.2 1.9 dci. Da, o conduci altfel, dar nu ai placerea de a schimba cu adevarat masina, cum ai face-o daca ai lua un Megane III.

Dar ce-i drept, multa lume cumpara iPhone doar pentru a fi vazuti cu el, si atunci da, e o problema ca 'noul telefon' arata fix ca cel vechi. La mine nu e problema, al meu e oricum ascuns intr-o husa dupa care nu poti sti ce telefon e.


This post has been edited by A l e x: 5 Oct 2011, 08:25


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 5 Oct 2011, 08:24
Post #103


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Eu zic ca il vor cumpara destui. Stai sa il bage olingi sau vomafone la "super oferta" cu abonament "pe 10 ani", si sa vezi vanzari...


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 5 Oct 2011, 08:26
Post #104


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




QUOTE(A l e x @ 5 Oct 2011, 09:16)
Hack: Eu spuneam doar ca mi se pare o diferenta destul de mare dintre camere, la acel capitol chiar cred ca 4S-ul e mai bun. Dar din nou, pe hartie... Sa vedem si rezultatele... Oricum pentru mine camera de la telefon e doar asa, cand mai ai de surprins un moment.
*


Exact aceeasi impresie o am si eu, dar tare ma indoiesc ca noua camera va da rezultate spectaculoase fata de cea veche.


--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 5 Oct 2011, 08:28
Post #105


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Maskatu: Sunt sigur ca va avea vanzari bune, dar eu il am pe al meu de aproape un an, si m-am cam plictisit de el, speram si eu la ceva diferit. Asta e.

Cat despre ofertele Vodafone, depinde de client. Eu personal nu m-as lega niciodata la cap cu un abonament mare, doar pentru un telefon. De luat la liber nici nu vorbesc. Dar uneori, chiar au oferte bune, cel putin eu l-am luat pe al meu foarte ieftin, fara abonament wink.gif

Hack: Pana nu vedem rezultate concrete, chiar nu putem discuta...

This post has been edited by A l e x: 5 Oct 2011, 08:32


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 5 Oct 2011, 08:56
Post #106


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




QUOTE(A l e x @ 5 Oct 2011, 09:16)
Liviu: Nu m-am jucat cu Nexus, nu pot sa imi dau cu parerea.

In schimb comparatii intre iPhone 4 si al meu Desire, am facut. La fel si cu Galaxy I. Incerc sa vorbesc din experienta personala, care e limitata, pentru ca sincer, nu sunt chiar atat de pasionat de telefoane.

Tot ce pot sa spun e ca momentan ma impac bine cu iOS si prefer sa platesc aplicatiile decat sa iau de pe ipmart toate gunoaiele. Cum spunea si colegul cj98czh, totul tine de nevoile personale.
*



Pai tocmai de asta spuneam ... nu se compara la nivel software. De asta am si renuntat la Galaxy S pentru Nexus.

Cat despre aplicatii ... am platite toate aplicatiile pe care le folosesc pe telefon. Bineinteles, am dat banul doar dupa ce m-am convins ca aplicatia respectiva merita. Deci e bun si ipmart la ceva.

This post has been edited by Liviu: 5 Oct 2011, 08:59


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 5 Oct 2011, 09:33
Post #107


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




QUOTE(A l e x @ 5 Oct 2011, 09:05)
Daca tineai un iPhone 4 langa un Galaxy I si te jucai pe ambele, vedeai o mare diferenta. Daca intre 4S si Galaxy II exista aceeasi diferenta, atunci e un succes. Daca nu, inseamna ca Samsungul a castigat cu generatia asta.
*



Ca fost posesor de Iphone4 si actual posesor de SGS2, iti spun ca pentru mine singurul lucru mai bun la iphone decat la samsung e bateria.


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 5 Oct 2011, 09:43
Post #108


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




Io am avut I4 aproape 1 an (inainte am avut un 3G) si, de vreo doua luni am Galaxy S II. Ca si hardware e net superior S II-ul, dar ca si stabilitate, user-friendly si feeling, e net superior I4-ul.
Asteptam I 5-ul ca sa ma intorc la Apple, dar de data asta mi-au tras teapa sad.gif.
In opinia mea Androidul mai are de lucru muuult pana sa ajunga IOS-ul. Chiar asa "open" cum se zice ca este el, e la mare departare fata de IOS.
Si asta e diferenta intre a avea un telefon care NICIODATA nu s-a blocat in 9 luni de zile, nu l-am restartat NICIODATA din motive de malfunction, toate erau la locul lor, il foloseai cu placere, sau a avea un telefon racheta (cumparat la liber, nebranduit, cu softul cu care vine de la mama lui), ne-rootat, neumblat in el, care se blocheaza in medie o data la doua saptamani, restartat de cel putin 3 ori (astea in doua luni). Si nu-l folosesc decat pentru a asculta muzica, net, filme, joace, telefonie si doar putin GPS.
Nu imi pasa ca e de 32785654 ori mai bun pe parte de hardware daca nu pot folosi acel hardware la intreaga lui capacitate.
Acum ca sa il si laud putin (pe SGS II) ecranul e mult mai misto ca la I4, chestia ca pot sa il folosesc ca si storage, vede direct FLAC-urile (deci am scapat de conversia FLAC - ALAC pentru I4), pot pune muzica mai simplu (am scapat de etapa cu iTunes), camera mai buna (il pot folosi cu succes in locul sapunierei ziua).

Ah! Si sa nu uit: la baterie sux rau de tot SGS II! E cam la jumate fata de I4!


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 5 Oct 2011, 09:52
Post #109


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(A l e x @ 5 Oct 2011, 09:16)
prefer sa platesc aplicatiile decat sa iau de pe ipmart toate gunoaiele.
Si platite, si neplatite, tot gunoaie sunt toate, fie ca-s de android sau ios. Gunoaie pentru care unii au muncit...
QUOTE(A l e x @ 5 Oct 2011, 09:23)
Nu e vorba de prestanta, e vorba de placerea personala de a cumpara alt produs.
*

Asta ar trebui sa o pun in rama. E un fel de orgasm datorat terapiei prin shopping...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 5 Oct 2011, 10:21
Post #110


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




kum: Da, la display iPhone-ul sta destul de prost, doar rezolutia il mai salva pana acum, dar la 4S vad ca e aceeasi deci raman si mai in urma, la acest capitol.

klaus: Nu cred ca am spus ceva prea exagerat, si nu cred ca sunt singurul care se entuziasmeaza cand cumpara un produs nou. Nu stiu daca as folosi termeni gen 'orgasm' sau 'terapie' totusi. tongue.gif


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 5 Oct 2011, 11:43
Post #111


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




pozele de zi sunt foarte bune pentru un telefon: http://www.apple.com/iphone/features/#camera (e un link cu galeria in dreapta sus).
E multa (multa, multa) prelucrare pe ele de la ISO mic, pe canalul de albastru mult zgomot, culori naturale (un pic cam saturate totusi), detalii multe (blana veveritei), focalizare buna, diafragma mare (claritate de camp mica).
Eu o camera cam la nivelul unei sapuniere de acum vreo 5 ani, deci foarte buna pentru un telefon, cel putin pe lumina de zi (o ajuta si prelucrarea imaginii, cel putin pe partea de culori)
Fara aberatii cromatice si, pare-se, fara deformari ale imaginii
In lumina slaba am niste indoieli referitor la performante, dat fiind prelucrarea aia inca de la iso 64.

Bursele insa au reactionat, telefonul asteptat fiind altceva decat un IP4 imbunatatit. Actiunile apple au scazut cu 5% pana acum ( http://www.gandul.info/international/actiu...hone-4s-8839322 )


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Garett
post 5 Oct 2011, 11:58
Post #112


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 4 June 05
From: Galati




A mai fost?
biggrin.gif


--------------------
No Reno Forever
"Tara asta a avut doua dezastre din '89 incoace: Iliescu si ProTV-ul!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2dor
post 5 Oct 2011, 12:01
Post #113


Desi nu pare, acum sunt fan iPhone


Group: Members
Posts: 2.827
Joined: 14 April 06
From: Bucuresti




Hai sa ma bag si eu in ciorba. In ciuda faptului ca sunt fan Android ca user, dar am si un telefon cu WP7 pentru teste, sa vad si eu cu ce vine Microsoft in lupta, sunt dezamagit de noul Iphone 4S. Sincer voiam sa vad un Iphone 5, ala cu ecran de 4 inch, subtire si superb. Nu pentru ca urma sa imi iau, dar admir designul celor de la Apple si orice produs al lor face concurenta sa scoata ceva la acelasi nivel sau peste. Speram sa vad un ecran de 4 inch cu rezolutie 720p, Nexus Prime care are lansarea pe 11 Octombrie o data cu Ice Cream Sandwitch, are ecran de 4,5 inch si rezolutie 720p. Speram totusi ca poate in primavara lanseaza acel Iphone 5...

Sincer daca as avea Iphone 4, nu l-as schimba cu 4S.
Pe partea de software, nu mi se pare nici o mare noutate, poate Cloud-ul. Vorba lui Alex, comanda vocala e super tare, dar fara limba Romana e degeaba...

Dar de ce nu vorbiti de noua strategie a celor de la Apple? Iphone 3GS este free la abonament, iar Iphone 4 este 100 de dolari. Baietii vor sa intre pe piata low end, sa vanda si la amarati nu numai la cei cu bani. Multi din cei care voiau Apple, pentru fite sau sa incerce macar, acum isi pot permite. Sa vedem la Voda si la Orange noile oferte. Toata admiratia pentru Apple care acum vor sa manance si din painea celor de la Nokia, Samsung, LG, Motorola, care au telefoane si mai accesibile la pret.

This post has been edited by 2dor: 5 Oct 2011, 12:10


--------------------
Ford Mondeo Vignale Hybrid 2018
Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 5 Oct 2011, 12:10
Post #114


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(kum @ 5 Oct 2011, 10:43)
Asteptam I 5-ul ca sa ma intorc la Apple, dar de data asta mi-au tras teapa
*


Pai de ce ti-au tras teapa? Ca au pastrat ambalajul?

Practic, exceptand ambalajul, totul e nou la 4S, corect? Procesor, camera foto, grafica, antene, sistem de operare, autonomia cica e mai mare samd. Ce te nemultumeste la 4S?


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aleksanders
post 5 Oct 2011, 12:14
Post #115


.


Group: Members
Posts: 2.976
Joined: 6 November 07
From: ...




si cand te gandesti ca acum o luna era un baietas care vindea iphone 5 replica pe site-ul asta radmasa.gif ce lovitura pe piata chinezeasca, acuma trebuie sa revina la cutia vechiului 4 radmasa.gif


--------------------
. . . - .
....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ncristi
post 5 Oct 2011, 12:15
Post #116


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.910
Joined: 9 April 05




Dupa ce am vazut marea fasaiala 4s singura concluzie care se poate trage este aceea ca samsung (poate si HTC si LG) are cale libera .


--------------------
Renault kadjar - 1.2 tce 130 hp ZEN - 2017
Sandero stepway 0.9 tce
Ford focus 1.6 tdci 110 hp
Ford ecosport 1.0 ecoboost 125hp
Skoda octavia 1.2 tsi 105 hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 5 Oct 2011, 13:56
Post #117


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




QUOTE(grecu @ 5 Oct 2011, 13:10)
Pai de ce ti-au tras teapa? Ca au pastrat ambalajul?

Practic, exceptand ambalajul, totul e nou la 4S, corect? Procesor, camera foto, grafica, antene, sistem de operare, autonomia cica e mai mare samd. Ce te nemultumeste la 4S?

Ecranul? Asta e singurul handicap a' lu' aifonfor fata de competitori. Inca sunt fan aifon, da' la ecran sax fata de SGS II.
Asta ar fi fost unul din motivele pentru care am zis sa incerc si concurenta. Din pacate, a ramas cam singurul sad.gif
Alaturi de bug-uri, evident. sleep.gif
Ah... Si sa nu uit: si bateria e tot aia veche (la aifon)!
Sincer, pentru ce folosesc eu spartfonu', un aifonfor cu ecran de SGS II ar fi telefonul ideal. Asa ca nu vad de ce as da peste 400 de euro pe aifonforgees.


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 5 Oct 2011, 14:07
Post #118


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




Ca sa fii cool. tongue.gif


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 5 Oct 2011, 14:08
Post #119


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




QUOTE(kum @ 5 Oct 2011, 14:56)
Asa ca nu vad de ce as da peste 400 de euro pe aifonforgees.
*


Ei, nu toată lumea-i ca tine.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 5 Oct 2011, 14:40
Post #120


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....






--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
54 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 15:50
Forum Renault