DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Garantie refuzata de Huawei, magazinul nu este partener

meganus_bicorpus
post 30 Aug 2017, 10:39
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Cu P9 lite ajungeam acasa dupa o zi plina cu 40% baterie, acum mai tai BT, mai folosesc modul ultra (raman 6 aplicatii deschise) si seara la 18 mai am 15-20% maxim.
Nu are sens sa mai zic ca lanterna nu o mai folosesc, incerc sa fac cat mai multa economie....


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 30 Aug 2017, 10:46
Post #62


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




Overall, the Huawei P9 scored a 75h rating, which means you can count on the battery to last just a few hours north of 3 days if you do an hour each of calling, browsing the web and video playback a day. Such usage pattern may be somewhat artificial, but we've established it, so our battery results are comparable across devices.


http://www.gsmarena.com/huawei_p9_battery_...-blog-18025.php


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 30 Aug 2017, 10:55
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 575
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




@argon,
P9 e un telefon absolut corect, d.p.m.d.v. Și dacă raportez ceea ce oferă la preț, cred că iese mai bine decât S7.
Camerele foto de pe telefoane sunt jucării, nu cred că merită atenție sporită. Că unele au un senzor mai luminos, altele compensează prin efecte de lumină sau o a doua cameră pentru balansul alb/negru... toate sunt, repet, jucării, lipsite de substanță. Un compromis pentru cine vrea să pozeze, dar niciodată pentru cine vrea să facă fotografii.


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 30 Aug 2017, 11:05
Post #64


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(argon @ 30 Aug 2017, 09:06)
Imposibil, la teste tine 9 ore, dar aia e in conditii ideeale, in viata reala 5-6 ore de butonat non stop tot tine.
*



daca ai timp 5-6 ore de butonat non stop... ai prea mult timp liber. Insa sunt de acord ca softul neoptimizat poate sa reduca drastic bateria ( exemplu e samsung, care face asta intentionat de fiecare data cand apare un model nou ). Cu consumul excesiv de baterie apare si incalzirea telefonului... so poti spune ca e in parametri.

This post has been edited by rtBK: 30 Aug 2017, 11:06


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 30 Aug 2017, 20:33
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Dupa o zi cu multe ore de vorbit, dar cu putin stat pe net si fara poze, cu modul ultra de economisre activat, am ajuns acasa cu 34% baterie...incepe sa nu imi placa deloc!


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 30 Aug 2017, 20:38
Post #66


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




34%?! Si te plangi? smile.gif E mult prea bine


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 30 Aug 2017, 21:02
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Eu la ora 14'am 60%il mai incarc o ora si ajung seara la 23 cu30-40%.
De incalzit se incalzeste de zor.


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 31 Aug 2017, 07:08
Post #68


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Cand trag de telefon sa fac economii ca sa ajung acasa cu un minim de baterie...nu prea mai imi convine!


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 31 Aug 2017, 07:11
Post #69


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




Telefon subtire, octacore, cu nu stiu cat ram si ecran de calitate foarte buna... ia un note 8 si o sa te tina o zi fara modul de economisire.


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 31 Aug 2017, 07:22
Post #70


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




up.gif


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 31 Aug 2017, 07:37
Post #71


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




Doar mie mi se pare aiurea sa iei smarfon sa stai in modul de economie? Modul ala il folosesc cand mai am 15%, si atunci estimeaza ca mai tine 22 de ore pana se stinge.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatimeu
post 31 Aug 2017, 07:44
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.710
Joined: 6 September 06




pai dacas pana atunci nu l-ai folosit normal ca iti mai arata 22 de ore radmasa.gif


--------------------
renault/audi Megane III RS/Audi A4 2014/2019 benzinar/tractor 302/190 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 31 Aug 2017, 11:20
Post #73


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.875
Joined: 13 October 06




Imi pare rau de patania colegului meganus_bicorpus.
Din pacate, e un fenomen destul de bine cunoscut si care s-a tot amplificat in ultimii ani.

A inceput cu quickmobile, care ramane in continuare principalul furnizor de "gunoi".
Folosesc termenul "gunoi" pentru a defini telefoane si in general electronice venite in Romania pe cai, altele decat cea oficiala. Terminalele respective provin de pe piata gri, in marea lor majoritate sunt terminale pentru asia si middle east, dar gasesti si din Germania sau UK provenite pe canale la fel de gri.

In privinta garantiei, garantia este acordata de vanzator, care e obligat de lege sa-ti acorde minim 2 ani de garantie. Cu alte cuvinte daca cumpar un Samsung de la unul din buticarii online, in cazul in care am o problema cu telefonul, o sa ma rezolve buticarul, nu Samsung Romania, nu service-ul oficial Samsung. Cred ca si acest aspect e limpede pentru majoritatea. Ca unii aleg sa-l ignore si sa mearga pe principiul nu mi se intampla mie e alta discutie.

Hai sa intram un pic in miezul problemei.
Un simplu google search te lamureste cine sunt respectivii bisnitari si cu ce se ocupa.
Forumurile gem de oameni tepuiti. A devenit aproape common knowledge, ca daca cumperi de la bisnitari, garantia e doar pe hartie.

Cu toate astea lumea se inghesuie sa cumpere de la ei mai ceva ca la oalele la promotie de la lidl:

http://www.capital.ro/afacerile-quickmobil...ne-de-euro.html

De ce ?
Pentru acei 2-3-400 lei in minus fata de pretul oficial
Nu cred.
Cred ca are mai degraba de-a face cu mentalitatea paguboasa.

La urma urmei, sunt cumparatorii romani care se inghesuie la audi cu 180k km in bord, stiind foarte bine ca la banii respectivi masina e real pe la 400-500k km.
Sunt aceeasi cumparatori romani care se calca in picioare sa-si cumpere un apartament intr-un bloc contruit pe maidanul - spatiul verde dintre blocurile deja existente. E acelasi cumparator roman care stie ca nu e in regula nici ce-a facut dezvoltatorul, nici ce face el, dar ia rahatul si-l inghite cu doua maini. Ba mai face si credit pentru asta.

Totul pentru ca ulterior, firea mioritica sa-si poata construi noi drame.



--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 31 Aug 2017, 11:30
Post #74


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Dragule, ma faci sa plang plange.gif...


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 31 Aug 2017, 11:38
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Sa nu te sinucizi. Mai bine stai in colt incruntat si iti rozi buzele. biggrin.gif
Solutia la problemele de mai sus e simpla. Cumperi shk9. Sa isi rupa altii capu cu garantiile.


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 31 Aug 2017, 11:48
Post #76


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Ma enerveaza ca nu primesc un raspunclar, adica cei cu care vorbesc ori sunt constienti ca forteaza nota ori nu cunosc legea.Cei de la Huawei au ajuns sa accepte reparatia in garantie, dar imi spun ca bateria pt telefonul meu e diferita cu bateria de Romania si o sa astept dupa piese??iar cei de la service-ul lor imi zic ca daca nu este pt Romania ei nu repara in garantie....cine sa mai inteleaga.
Cei de la magazin tot insista cu reparatia la ei, desi teoretic nu exista reparatie fiind vorba de incompatibilitate intre produse facute pentru piete diferite iar cand le dau numarul de inregistrare de la ANPC sunt de acord sa se mai gandeasca si asteapta inca un mail de la mine cu factura si garantia....Asta e bataie de joc in tara lui Papura-Voda!


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 31 Aug 2017, 12:04
Post #77


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




probabil au cerut garantia si factura ca sa se gandeasca la o stornare sau cauta motive sa nu onoreze garantia motivand lipsa documentelor.

De unde stii ca nu au piese sa iti repare telefonul? Doar pentru ca Huawei romania nu are? smile.gif

This post has been edited by rtBK: 31 Aug 2017, 12:08


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 31 Aug 2017, 12:05
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Scumpul mult pagubeste, lenesul mult alearga. sad.gif


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 31 Aug 2017, 12:21
Post #79


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Trecand peste comentariile pline de simtamant uman si filozofic si care simt ca ma ajuta enorm....revin la partea tehnica si la discutia cu producatorul, care insista pe faptul ca acest tip de P9 nu are ce cauta in Romania, avand diferente hardware si software.
Iau de bun ce zice producatorul si constat ca reparatia practic nu exista, e nevoie de alt telefon adaptat pt piata din Romania.
Notific magazinul de aceasta incompatibilitate si acesta tot insista sa le trimit magazinul sa il repare, desi nu au cum.Le spun ca vreau banii inapoi si aud "vom vedea"....La ANPC e liniste in continuare, nimeni nu zice nimic...


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 31 Aug 2017, 12:31
Post #80


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




De unde știi că n-au cum să-l repare?


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Thaddaus
post 31 Aug 2017, 12:35
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 278
Joined: 23 November 14




In acelasi mod cum au adus telefonul in Romania pot aduce si piesele necesare pentru reparatie..


--------------------
- - - - -
The coolest car in the world is the one in your possession.
Renault Captur 0.9TCE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatimeu
post 31 Aug 2017, 12:40
Post #82


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.710
Joined: 6 September 06




deci nu stiu cu cine de la Huawei ai vorbit, dar cum si tu si altii ati mentionat daca telefonul era cumparat din tata cu apa calda si aveai factura nu era o problema cu garantia. Faptul ca , componentele hard sunt diferite e o mare gogoasa. cum adica e mai groasa, mai lunga....

in ceea ce priveste garantia de la telefonultau.eu hai sa iti spun ce am patit eu...practic nu eu

am cumparat un telefon de la ei cu fact, garantie etc. Vand telefonul pe olx . pe langa telefon am pus copie dupa factura dar nu si carnetul de garantie.

dupa mai bine de doua luni de la vanzare ma trezesc cu un e-mail de la garantii (telefonultau) in legatura cu telefonul. Cumparatorul meu a avut ghinion cu el, l-a trimis in garantie dar nu a pus decat factura iar pe colet nu a trecut expeditor (nu stiu cum dracu)
in mesaj se spune sa tri it carnetul de garantie si unde sa tri ita produsul dupa reparatie.
Eu frumos le raspund ca daca factura apare pe numele x cu cnp-ul y intradevar produsul e cel cumparat de la ei dar eu am vandut telefonul si nu stiu cine e noul proprietar, dar am spus ca nu e nici o problema cu carnetul de garantie ca o sa-l listez de la ei de pe site....cu conditia sa se poata asa cum ei scriu alb pe negru. bineinteles ca nu se poate lista, dar baiat bun cum sunt am reusit sa iau legatura cu cumparatorul sa ii spun ce s-a intamplat si sa transmita telefonultau.eu cine e expeditorul sa poata sa isi reprimeasca telefonul, reparat in garantie sau nu- asta nu o mai stiu, dar stiu sigur ca ei au nevoie de factura in copie si certifcat de garantie, desi e o mare porcarie atata timp cat cel putin in cazul telefonului ai IME trecut pe cutie, care trebuie sa apara in baza lor de date si care sa corespunda atat cu cel trecut pe baterie cat si cu cel din telefon


--------------------
renault/audi Megane III RS/Audi A4 2014/2019 benzinar/tractor 302/190 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 31 Aug 2017, 12:47
Post #83


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(meganus_bicorpus @ 31 Aug 2017, 12:48)
Ma enerveaza ca nu primesc un raspunclar, adica cei cu care vorbesc ori sunt constienti ca forteaza nota ori nu cunosc legea
*



Pai legea spune ca trebuie sa ti-l repare ... lucru pe care ei il accepta ... si ti-au spus sa il trimiti .... ca nu il repara in reprezentanta ci in service unde vor ei este alta treaba .... de aia nici ANPC nu o sa le faca nimic ... pentru ca ei nu au refuzat sa ti-l repare ... tu nu esti de acord unde vor ei sa il repare ...

parerea mea strict personala ... ori il trimiti unde zic ei ... ori il folosesti asa ... ori il treci la pierdieri ... si il vinzi cu cat poti ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 31 Aug 2017, 13:08
Post #84


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.875
Joined: 13 October 06




Mare grija sa-i tragi niste poze inainte sa-l trimiti.
Sunt cazuri de telefoane carora li s-a refuzat garantia pe motiv de soc mecanic.
Adica au tras cu cutterul o zgarietura pe el, au refuzat garantia, si transportul la retur a cazut tot in sarcina pagubitului. Marca cuicmobile. Nu stiu daca telefonutau procedeaza la fel...

Legal, cred ca s-a raspuns destul de clar: garantia e acordata de telefonultau, cade in sarcina lor sa ti-l repare.
Daca huhuvei romania face un gest comercial, si ti-l repara ei, zici frumos multumesc.
Nici moral, nici legal, nu sunt obligati sa ti-l repare.


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 31 Aug 2017, 13:31
Post #85


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




Te-au aburit cu pietele diferite, telefoanele sunt identice, nu fac chinezii 2 linii de asamblare cu piese diferite. Astea sunt povesti ramase de la Dacia 1310 pentru export.

This post has been edited by argon: 31 Aug 2017, 13:32


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 31 Aug 2017, 14:08
Post #86


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




In ce domeniu zici tu ca activezi? Iar mananci cu polonicu' doar ca sa aduni posturi!? stfu...


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 31 Aug 2017, 14:13
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




La asta ma gandesc si eu, ca diferentele nu ar trebui sa fie foarte mari si in cazul de fata, in beneficiul meu.Dar imi este greu sa cred ca o firma asa de mare se incurca cu mine doar pentru un certificat de achizitie din tara respectiva...


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 31 Aug 2017, 14:15
Post #88


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




Toate 3 versiunile au aceași baterie, diferă niste cipuri pe placa. Posturi am destule, nu mai îmi trebuie sa adun, iar cu limbajul nu mă cobor la nivelul tău să-ți răspund cu aceași moneda, că iar ai orgasm când apare motiv de ban.

This post has been edited by argon: 31 Aug 2017, 14:16


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 31 Aug 2017, 15:33
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.875
Joined: 13 October 06




Problema reala e una de licente si patente si se refera la modem-ul de date in principal.
Cel mai bine exemplificata de samsung care vinde S-urile cu exynos in Europa si Asia, iar in US merge tot timpul pe procesoarele celor de la qualcomm.

Procesoarele in sine contin pe placa de silicon si un modem de date si wi-fi si GPU-ul si un modul dedicat procesarii imaginii primite de la camera, si un modul audio si unul GPS...si-or mai fi avand si altele, dar nu mai stiu eu.
Cam asa arata schematic un procesor din ziua de azi:

http://cdn03.androidauthority.net/wp-conte...n-835-cores.jpg

Bun, modemul asta de date stie si el sa citeasca diferite benzi in 2/3/4G. Unele frecvente sunt comune intre regiuni, altele difera. O specificatie non-europeana de telefon nu-ti garanteaza ca vei avea toate benzile pe care transmite operatorul tau gsm, ceea ce presupune sa faci o minima munca de auto-informare in prealabil.

Alta diferenta hardware notabila e prezenta dual-sim-ului, in general in detrimentul sd-card-ului (tot pentru ca modificarile aduse terminalului sa fie minime). Variantele single sim + sd card sunt in general cele adresate pietei europene, cele dual-sim celei asiatice.

Foarte rar vorbim de baterie de capacitate diferita.
Putem vorbi de 1-2-3 furnizori pentru o baterie, dar ca specificatii e aceeasi baterie.
In general variaza cantitatea de ram si de memorie, schimbari ce din nou nu presupun vreo modificare de arhitectura.

Cam astea-s principalele modificari hw care determina o localizare regionala.
In general orice producator din lumea asta, indiferent de industrie ar fi fericit daca ar putea livra fix acelasi produs in acelasi ambalaj peste tot in lume. Din nefericire nu e atat de simplu.

Partea cu reparatia poate fi tricky, depinde care e defectul pe care il identifica.
Nu stiu cum lucreaza huawei, dar exista localizare pe parts si exista si posibilitatea ca un anumit reper sa nu fie in catalogul pentru tara respectiva.

Daca o luam logic, iar telefonul este facut pentru vestul EU, eu nu vad niciun motiv sa nu poata fi reparat si la noi. Vorbesc de service-ul oficial, ca neoficial, poate comanda telefonultau piesa respectiva oricand si de oriunde doreste sau o gaseste in stoc.

Eu zic sa nu-ti bati capul cu astfel de detalii, singurul lucru pe care il poti face e sa ii strangi cu usa pe cei de le telefonultau in timp ce incerci sa ajungi la o rezolutie favorabila cu huhuvei, peste capul celor de la telefonultau. Hai doamne-ajuta !


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 31 Aug 2017, 15:45
Post #90


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Cam asa gandesc si eu, sa obtin inlocuirea de la Huawei iar cu magazinul oricum obtin ceva, dar nu e ce trebuie


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
11 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 16:30
Forum Renault