DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

258 Pages « < 135 136 137 138 139 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Primarul meu, de oras, de sector, de municipiu

DragosP
post 25 Mar 2020, 11:16
Post #4081


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Mă gândesc că, în ciuda ideilor pe care le tot expune, nu trebuie să fii atât de agresiv verbal.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 25 Mar 2020, 12:01
Post #4082


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.002
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




QUOTE(einstein1984 @ 25 Mar 2020, 12:04)
"decat" daca faci ciocu mic si nu pretinzi ca mersul cu motoreta sau velocipedul este rezolvarea tuturor problemelor de trafic si poluare sau nu ceri piste speciale de motorete. Eu pot sa cer autostrada speciala de masini? ace  epericulos asa cum imi sar pietonii in fata
*


Pai cine te opreste?!
Poti chiar sa faci un ONG sau sa aderi la unul biggrin.gif


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 25 Mar 2020, 12:45
Post #4083


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.907
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(DragosP @ 25 Mar 2020, 12:16)
Mă gândesc că, în ciuda ideilor pe care le tot expune, nu trebuie să fii atât de agresiv verbal.
*


Ai dreptate, eram in culpa.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 25 Mar 2020, 13:52
Post #4084


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.983
Joined: 29 May 06




QUOTE(tatabobu @ 24 Mar 2020, 20:39)
Incredibil cum ai reusit, nu-mi vine sa cred! In continuare ti-a scapat sensul amuzamentului meu.


Recunosc, esti prea profund pentru mine in perioada asta.
Rugaminte este sa spui clar ce doresti de la mine, cu subiect si predicat. Si apoi discutam, chiar si in contradictoriu, cu cea mai mare placere.

QUOTE(einstein1984 @ 25 Mar 2020, 13:04)
"decat" daca nu pretinzi ca mersul cu motoreta sau velocipedul este rezolvarea tuturor problemelor de trafic si poluare sau nu ceri piste speciale de motorete. Eu pot sa cer autostrada speciala de masini? ca e  epericulos asa cum imi sar pietonii in fata


Degeaba iti tot spun ca nu am pretins niciodata ca existenta unei infrastructuri velo in oras este unica modalitate pentru "rezolvarea tuturor problemelor de trafic si poluare".
Vezi conversatia de ieri pe care am avut-o cu @YRK referitor la tramvaile low-floor.

Dar nicio problema, poti ramane in bula ta si sa sustii in continuare ca gibonu este un nebun.

Bineinteles, se poate face si autostrada.
Inaintea ta a fost alticineva care a sustinut cu tarie ca autostrada urbana rezolva toate problemele de trafic si poluare ale Bucurestiului.
Exact ca si tine, refuza sa inteleaga ca si alte orase, cum ar fi Seul si Boston, au incercat ideea autostrazii urbane, au vazut ca nu aduc nimic bun si le-au demolat / facut parcuri.
Pe respectivul il chema Sorin Oprescu, si a fost ceva timp primar la Bucurestiului. Pana cand niste oameni rai l-au arestat, acuzandu-l de coruptie.

P.S. Degeba ti-ai editat postarea. Colegul @Miki a fost mai rapid ca tine, in postarea lui se vede forma initiala a postarii tale.

L.E. Iti mai dau niste munitie, pentru interventiile viitoare.
Pe langa impertinenta maxima pe care am comis-o detinand masina si bicicleta, mai am si un caiac, pe care bineinteles il car pe masina de acasa pana la apa pe care ma dau cu el, idiferent ca-i vorba de lacul Tei sau marea Ionica.
Sa-mi fie rusine, ar trebui sa car caiacul in carca. Cine stie, maine cer piste speciale pentru caiac pe lacul Herastrau.

This post has been edited by gibonu: 25 Mar 2020, 13:55


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 25 Mar 2020, 14:29
Post #4085


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.907
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Mai bine te dai cu caiacul pe dambovita, ca acolo nu te calca vaporul, ca sa faci naveta? Am vazut ca pot negocia si mici caderi de apa.

Pe de alta parte, nu zici sa fie mai multe linii de tramvai sau dedicate ratb, zici doar ca pe liniile existente sa fie tramvaie LF (BTW, daca pui LF pe 41 trebuie sa refaci toatre peroanele ca sunt ridicate), ceea ce rezolva o problema de accesibiliatte pentru unii cetateni defavorizati. Orasele alea cu piste ciclabile multe au inceput sa le faca INAINTE sau DUPA ce au avut metrou usor, autobuze cu benzi dedicate etc?

This post has been edited by einstein1984: 25 Mar 2020, 14:32


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 25 Mar 2020, 15:59
Post #4086


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.002
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




Utrecht de exemplu nu are metru usor nici benzi dedicate 100% inca
Upsala de exemplu nu are metrou de loc
Nijmegen deasemenea


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 25 Mar 2020, 16:06
Post #4087


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.983
Joined: 29 May 06




@einstein1984
Sunt ok pe Herastrau. Desi, suna ok si Dambovita. N-am studiat prea bine problema (acces la apa, curs intrerupt sa stavilare / saritori, etc).

Macar sa faca liniile de tramvai existente circulabile (vezi linia lui 5) si apoi vorbim de constructia altora noi.
Repet, investitie inseamna si aducerea peronului statie la nivelul tramvaiului LF.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 25 Mar 2020, 16:25
Post #4088


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




QUOTE(miki @ 25 Mar 2020, 16:59)
Utrecht de exemplu nu are metru usor nici benzi dedicate 100% inca
Upsala de exemplu nu are metrou de loc
Nijmegen deasemenea
*



Hai mey miki

Upsala 188000 locuitori, cat Praila lu domnu' cu lingurita

Nijmegen deasemenea 170.000 locuitori

Utrecht 360000 locuitori cat Timisoara lu' Nea Bion

In orasele astea nu are sens sa faci metrou pe dedesubt.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 25 Mar 2020, 16:29
Post #4089


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.907
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(miki @ 25 Mar 2020, 16:59)
Utrecht de exemplu nu are metru usor nici benzi dedicate 100% inca
Upsala de exemplu nu are metrou de loc
Nijmegen deasemenea
*


asta ce durerea mea este? https://en.wikipedia.org/wiki/Utrecht_sneltram

upsala e un fel de braila, 160 000 locuitori are 41 mai multi calatori pe zi, evicent ca nu are nevoie de metrou, usor sau greu.. Vorbim si noi de orase de minim 1000 000 de locuitori ca bucurestiul? Nijmegen are 176k....
bucurestiul are 8000 de locuitori pe km patrat, alea au abia 3000-3500. Ca asa sa faci piste de bicilete printre case cu masini parcate in curte e usor.
Mai astept, e ok.

This post has been edited by einstein1984: 25 Mar 2020, 16:31


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 25 Mar 2020, 16:40
Post #4090


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.087
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Voi vorbiti de orase dintr-o tara micuta, unde bicla e regula (ca merge lejer si intre orase), da' au si masini si barci. Biclele se fura in draci. Nu merita se ne comparam cu ei, din nici un pdv. Din fericire, nu suntem olandeji.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 25 Mar 2020, 16:50
Post #4091


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.983
Joined: 29 May 06




@maho
Olandejii? Da-i dracu' de drogati.
Saraciile alea dau toti banii pe droguri, normal ca n-au bani de masini si merg toti ca prostii cu bicicleta.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 25 Mar 2020, 16:59
Post #4092


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.907
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




amsterdam, 850 000 de locuitori si vreo 5000/km patrat.... mai astept
evident ca e mai putin periculos un prajit pe bicileta (raeste max 1-2 oameni, mai greu de omorat daca nu cad in canal)decat un prajit la volan (care poate rade lejer 10 oameni).

FUn fact, un tramvai LF are capaictate mai mica decat unul cu podea inalta (ca intra rotile inauntru)
fun fact 2, germania, in cottbus si gera aveau tramvaie din aceiasi tara care nu mai exista.... cu sectiune LF in mijloc. si parca vad ca or mai fi niste orase cu tramvaie RFG

This post has been edited by einstein1984: 26 Mar 2020, 08:14


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 25 Mar 2020, 17:02
Post #4093


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.983
Joined: 29 May 06




QUOTE(YRX @ 18 Mar 2020, 10:56)
Adica ce conteaza ca autobuzele sunt supra aglomerate si la pranz, sa aibe el loc de bicicleta.


Vad ca atunci cand ai nevoie poti folosi functia "quote".
Astfel, imi permit sa te rog sa arati unde am scris eu ca doresc dotarea vehiculelor STB cu suporti de bicicleta in interior.
Si, pe viitor as aprecia foarte mult daca ai inceta sa imi atribui sustineri pe care nu le-am facut.

In cazul in care n-ai inteles, am dat exemplul Germaniei (unde poti lua 2 biciclete in tramvai) ca sa arat diferenta de ani lumina existenta intre conceptia din RO si cea din Germania referitorare la transportul public si implicit la tranportul alternativ.

Imi pare rau, dar nu sunt eu de vina pentru ca tu nu vrei sa accepti realitatea.

QUOTE(YRX @ 18 Mar 2020, 10:56)
Ce dracu' e aia blocaj informational? Dupa cum vezi am acces la internet...


Imi pare rau sa te anunt, insa simpla detinere a accesului la Internet nu inseamna ca intelegi problema pe care o discutam aici.
Este optiunea ta sa ignori tot ce se intampla in Europa civilizata referitor la transportul public (tren, tramvai) si la cel altenativ (piste de bicicleta).

Insa nu incerca sa acreditezi aici ideea ca ignorarea realitatii este solutia cea mai buna.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 25 Mar 2020, 17:25
Post #4094


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.907
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




pana la ala alternativ, trebuie sa-l avem pe asta de baza zic....


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RDK
post 25 Mar 2020, 17:32
Post #4095


Membru incepator


Group: Members
Posts: 98
Joined: 6 March 16
From: București




Poate nu îi trebuie, are mașină.


--------------------
Dacia Duster 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 25 Mar 2020, 20:29
Post #4096


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.724
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Bai nene, sunt eu prost si nu inteleg sau s-a incurcat gibonu in firul logic al ideilor lui si a cazut pe pista de biciclete?

@Gibonu - deci nu vrei suporti de biciclete in STB? Da sau nu? Sa fie clar. Mie mi s-a parut ca dupa ce ai pozat cu obstinatie aceste suporturi prin toate periplurile tale, dupa ce dai exemplul cu Germania ca urci cu 2 biciclete si ca asta e bine, logic ca eu am inteles ca ar fi bine si la noi acest lucru si ca tu militezi pentru ele. Nu folosesc quote, te citesc si raspund daca am ceva de zis direct, ca intr-o conversatie face to face. Asta presupune intr-adevar sa nu ne sucim, sa nu ne dam dupa cires si sa nu contorsionam logica doar sa ne demonstram o idee.

Cat despre acceptarea realitatii, este doar un cliseu de limbaj pe care il folosesti destul de des. Mai folosesti si "in tarile civilizate", "Europa civilizata", "imi pare rau sa-ti spun..." ," te anunt ca..." si inca cateva. Nu ma deranjeaza prea tare, dar pot sa spun ca sunt un om destul de ancorat in realitate, ma obliga activitatea. Dar bine ar fi sa le mai eviti, e obositor.

Accesul la internet era o gluma fina...


Nenea Einstein nu-i da idei cu caiacul pe Dambovita, ca dupa aia vrea ecluze, culoar special de caiace, si sa poata iesi pe sosea cu prioritate.... laugh.gif


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 25 Mar 2020, 21:11
Post #4097


membru


Group: Members
Posts: 4.528
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




QUOTE(gibonu @ 25 Mar 2020, 13:52)

Rugaminte este sa spui clar ce doresti de la mine, cu subiect si predicat. Si apoi discutam, chiar si in contradictoriu, cu cea mai mare placere.
*


Sa-ti arat fracturile de logica, dar vad ca nici cand citez aproape tot nu e suficient. Lasa, mai bine ignora-ma decat sa batem apa-n piua degeaba.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 26 Mar 2020, 12:04
Post #4098


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.983
Joined: 29 May 06




@YRX
Interesanta argumentatia ta (ca sa nu spun tehnica de manipulare).

Mergand pe argumentatia ta:

Gibonu s-a plimbat cu TGV-ul, i-a placut. Concluzia: Gibonu vrea TGV in RO, insa nu realizeaza ca in RO inca se merge cu material rulant din anii '40.
Gibonu s-a plimbat cu tramvai LF, i-a placut. Concluzia: Gibonu vrea tramvai LF in Bucuresti, insa nu realizeaza ca in Bucuresti inca se merge cu tramvaie din fabricate in anul 1975.
Gibonu spune ca in Germania salariul minim este 1000 Euro (cifra aproxiamtiva). Concluzia: Gibonu vrea si in RO salariul minim este 1000 Euro insa nu realizeaza ca situatia economica actuala din RO nu permite acest lucru.
Concluzia generala: Gibonu este un nebun.

Referitor la "deci nu vrei suporti de biciclete in STB? Da sau nu?" iti rapund clar ca nu vreau suporti de bicicleta in STB, pentru ca situatia actuala a STB-ului si a traficului din Bucuresti nu perminte acest lucru.
Multumit?

Eu iti expun realitatea care exista in Europa civilizata, insa tu spui ca asta este doar un cliseu. Foarte tare.

Asta ca tot ii explicam unui coleg de forum, zilele trecute, motivul pentru care sunt interesante conversatii de aici.

In intenia de a avea un dialog, revin cu rugamintea de a expune niste argumente solide din care sa rezulta ca in Bucuresti nu se pot construit piste de biciclete si nu se pot achizitiona tramvaie LF.

Cat despre caiaciul pe Dambovita, o luam usor, treptat, sa se obisnuiaca lumea cu ideea.
Prima data militez pentru piste de caiac pe lacul Herastrau, apoi trec la Dambovita.
Acolo, pe langa "ecluze, culoar special de caiace, si sa poata iesi pe sosea cu prioritate...." voi milita pentru oprirea traficului auto si pietonal pe poduri atunci cand un caiac trece pe sub pod.
Motivul: sa nu ma scuipe vreunul in cap de pe pod.

@tatabobu
Tehnica veche, nimic nou.
Cand nu ai argumente, incepi sa vezi la celalat fracturi logice si bataia apei in piua.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 26 Mar 2020, 12:28
Post #4099


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.907
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Se pot construi piste de biciclete (sau autostrazi suspendate sau canele de caiace). Problema e: ar trebui sa facem asta? Poate banii aia nu ar fi mai bine cheltuiti pe remanierea sistemului de termoficare? pe transport in comun mai performant (gen metrou usor colentina-unirii de exemplu)? Pe troleibuze si autobuze hibride, cu benzi dedicate? pasaje peste sau pe sub centura curenta ca pe bulevadul epriferic din paris (sau parcarea periferica,depinde de ora)?
Dar noi ca romanii ne luam X6 hibrid si stam lagarsoniera in chirie in ferentari, ca nu avem prioritati clare si urmarite si dupa incetarea mandatlui curent al primarlui.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 26 Mar 2020, 13:03
Post #4100


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.724
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




QUOTE(gibonu @ 26 Mar 2020, 13:04)
Referitor la "deci nu vrei suporti de biciclete in STB? Da sau nu?" iti rapund clar ca nu vreau suporti de bicicleta in STB, pentru ca situatia actuala a STB-ului si a traficului din Bucuresti nu perminte acest lucru.
Multumit?


ALELUIA !!!! party.gif party.gif party.gif

Asta iti spuneau mai multi inclusiv moi, sub toate formele de exprimare posibile.


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 26 Mar 2020, 13:24
Post #4101


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




QUOTE(einstein1984 @ 26 Mar 2020, 13:28)
Se pot construi piste de biciclete (sau autostrazi suspendate sau canele de caiace). Problema e: ar trebui sa facem asta? Poate banii aia nu ar fi mai bine cheltuiti pe remanierea sistemului de termoficare? pe transport in comun mai performant (gen metrou usor colentina-unirii de exemplu)? Pe troleibuze si autobuze hibride, cu benzi dedicate? pasaje peste sau pe sub centura curenta ca pe bulevadul epriferic din paris (sau parcarea periferica,depinde de ora)?
Dar noi ca romanii ne luam X6 hibrid si stam lagarsoniera in chirie in ferentari, ca nu avem prioritati clare si urmarite si dupa incetarea mandatlui curent al primarlui.
*



Tramvaiul 21 poate fi dus pana in Afumati minim,
Si un alt traseu pana in Stefanesti.


Cu sistemul de termoficare dans mare.
Macar au anvelopat blocurile ca sa scada pierderile... tot e bine.

This post has been edited by dizzy: 26 Mar 2020, 13:25


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 26 Mar 2020, 14:05
Post #4102


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.907
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




foarte buna idee, dau bani si jupanii din afumati si Stefanesti (exproprieri,lmucrari la sine, peroane si staiimacar, alea de sunt la ei in batatura, nu parcul rulant)? Sau tot pe banii bucurestenilor sa se faca si asta?

This post has been edited by einstein1984: 27 Mar 2020, 09:32


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 26 Mar 2020, 17:15
Post #4103


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.064
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




"Madame de Sarmancour" - Vladimir Tismaneanu

radmasa.gif



--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RDK
post 26 Mar 2020, 19:08
Post #4104


Membru incepator


Group: Members
Posts: 98
Joined: 6 March 16
From: București




Doar atât pot screme marii teoreticieni ai neamului nomenclaturist ?
Cu glumițe d-astea abia strâng semnături pentru candidatură darămite să câștige.


--------------------
Dacia Duster 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 26 Mar 2020, 20:26
Post #4105


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Obraznicia rasei.


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 29 Mar 2020, 22:43
Post #4106


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.983
Joined: 29 May 06




QUOTE(YRX @ 26 Mar 2020, 15:03)
ALELUIA !!!!  party.gif party.gif party.gif

Asta iti spuneau mai multi inclusiv moi, sub toate formele de exprimare posibile.



Exact, foarte bine marcat. Am recunoscut ceea ce nu am sustinut vreodata.

Acum intelegi de ce spun ca unele discutii de aici de pe forum sunt "mereu suprinzatoare"?


30 Mar 2020, 00:47:
QUOTE(Bicicleta galbena @ 26 Mar 2020, 19:15)
"Madame de Sarmancour" - Vladimir Tismaneanu


Bai nene, cine este Vladimir Tismaneanu, ca sa isi permita sa o ia la misto pe "lumina blonda"?



This post has been edited by gibonu: 29 Mar 2020, 22:47


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RDK
post 30 Mar 2020, 11:33
Post #4107


Membru incepator


Group: Members
Posts: 98
Joined: 6 March 16
From: București




Nu te supăra, dar o avem pe lumina blondă fiindcă niște isterici au considerat că un candidat care este cercetat într-un dosar penal e ceva inacceptabil în procesul democratic electoral.
A fost cazul candidatului Ludovic Orban, achitat ulterior.
Ce vreau să spun că e suficientă prezența istericilor de rit nou, nu prea mai e loc și de înțelepciunea fosilelor staliniste.


--------------------
Dacia Duster 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 30 Mar 2020, 12:19
Post #4108


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




Sa nu uitam totusi istericul principal, care nu a mai candidat tongue.gif


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 30 Mar 2020, 15:04
Post #4109


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.002
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




QUOTE(RDK @ 30 Mar 2020, 12:33)

A fost cazul candidatului Ludovic Orban, achitat ulterior.

*


Ptiu drace!
Sica Mandolina..... ?! Zic eu ca era mai varza orasul asta


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 30 Mar 2020, 15:59
Post #4110


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.983
Joined: 29 May 06




QUOTE(RDK @ 30 Mar 2020, 13:33)
Nu te supăra, dar o avem pe lumina blondă fiindcă niște isterici au considerat că un candidat care este cercetat într-un dosar penal e ceva inacceptabil în procesul democratic electoral.
A fost cazul candidatului Ludovic Orban, achitat ulterior.
Ce vreau să spun că e suficientă prezența istericilor de rit nou, nu prea mai e loc și de înțelepciunea fosilelor staliniste.
*



Nu ma supar.

In primul rand, daca vrem sa fim obiectivi, o avem pe "lumina blonda" pentru ca multi dintre locuitorii orasului, in special cel mai tineri, n-au putut face un mimin efort intr-o zi de duminca pentu a merge la vot.
Nu trebuie sa reamintesc numarul de voturi cu care "lumina blonda" a ajuns primar. Si nici pe meseriasii cu tricou pe care scria "ma pis pe el de vot"

Sica Mandolina nu prea are nicio treaba in ecuatia asta, putea candida si Tutankamon, cam tot asta era rezultatul.

Eu am fost la vot, probabil si tu si restul celor care participa (din Bucuresti) la discutia asta. Dar asta nu a ajutat la nimic.

In al doilea rand, "lumina blonda" este un dezastru in administrarea unui oras.
Dau un singur exemplu: linia tramvaiulul 5.
Te rog, da-mi tu un argument solid din care sa rezulte ca este ok sa fie (de cativa ani) masini parcate pe linie.
Linia asta de tramvai este direct in subordinea "luminii blonde", aici nu mai poate invoca eternul deja "n-am fost lasata sa fac".

<span class='edit'>30 Mar 2020, 18:02:</span>
QUOTE(miki @ 30 Mar 2020, 17:04)
Sica Mandolina..... ?! Zic eu ca era mai varza orasul asta


Greu de crezut.
Avand in vedere "performantele" din ultimii 4 ani ale "luminii blonde", cred ca si un scaun gol ar fi adoptat niste decizii mai bune.

This post has been edited by gibonu: 30 Mar 2020, 16:04


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
258 Pages « < 135 136 137 138 139 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 23:13
Forum Renault