DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Achizitionare SuperNova, Sfaturi achizitionare

Constantin1993
post 4 Oct 2015, 08:06
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 4 October 15




Salut dragi soferi de Dacii, va rog sa ma ajutati cu putin din experienta voastra daca se poate, 22 de ani vreau sa imi iau si eu prima masina nu am fost fan BMW mai ales ca prima masina (tractiune spate) sau a trendului i-ati jaguar ieftin cu volan pe dreapta sau vreun cazan din 80...Sunt roman imi iau dacie pentru ca asta imi permit si pe premiza asta merg. Sa imi cumpar o masina care imi permit sa o intretin.

Prefer sa imi iau o Dacia SuperNova, voi da maxim 2000 lei pe ea, sperand sa gasesc una in stare mai buna eventual tinuta in garaj si daca gasesc sa fie si unic proprietar pe ea ar fi ideal sa nu o iau de la vreun bisnitar, daca are si GPL cred ca e mai bine dar o sa incerc sa ma orientez si eu.

Ce trebuie sa am in vedere cand verific masina?
Care sunt hibele?
Din ce am rasfoit topicurile rugina e moartea lor...Sa verfic oalele din spate , din fata, pragurile sa , aripile, sa ma bag sub masina sa ma uit la praguri si la lonjeroane...intreb si eu.
Cum se cheama modelul full option sau macar cel care are AC?

Fiind prima mea masina care doresc sa o achizitionez sper sa ma ajutati cat de putin puteti, sper sa nu aruncati cu pietre in mine.

Mecanic auto sunt la inceput 1 an experienta deci ma mai pot baga la mecanica bucsaraie, frane , directie, iar daca e nevoie ma pot initia si pe tinichigerie toate au un inceput.



Va multumesc anticipat tuturor colegilor ! rolleyes.gif


--------------------
Dacia Super Nova 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 4 Oct 2015, 09:10
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.578
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




-rugina e prima problema... nu cred ca mai gasesti una nefacuta la oale sau macar la pasajele rotilor spate... are rugina pe unde nu te astepti.
-ploua in ea... curge apa prin diverse locuri
-aerul conditionat e ok dar masina e prost antifonata si ai pierderi
-insonorizare proasta

puncte forte: motorul si cutia
puncte slabe: restul masinii

multe variante nu au fost facute... europa campus rapsodie clima
clima e cea mai dotata: aer conditionat, jante aliaj, eleron cu stop frana pe portbagaj, proiectoare, inchidere centralizata.

This post has been edited by sorin1983: 4 Oct 2015, 09:10


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
donlucyan
post 4 Oct 2015, 09:16
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.726
Joined: 28 March 11
From: Valenii de Munte-Ploiesti




Mai pune ceva peste bani si cauta o solenza scala ,sunt sanse sa o gasesti intr-o stare mai buna la tablarie +ca modelul de baza ( scala) are servo directie,geamuri electrice ,airbag,aer conditionat ceva mai bun.

sorin1983- Gasesti supernove impecabile cat de cat dar nu le da nimeni pe 19-20 mil parerea mea.

Eu la cotetu meu nu am probleme cu apa ,cu rugina la oale,podea,cu troncanitul hayonului.
Acum 3 ani am antifonato toata masina + pasla in toata masina ,podea,usi,porbagaj,hayon ,plafon, si crede-ma se simte diferenta foarte mult.




This post has been edited by donlucyan: 4 Oct 2015, 09:26


--------------------
Dacia SuperNova 2003 Opel Vectra C GTS 1,4MPI-2003 75CP 2005-2.0 TDI 160cp - PH-40-Secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 4 Oct 2015, 09:34
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.578
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




QUOTE(donlucyan @ 4 Oct 2015, 10:16)
Gasesti supernove impecabile cat de cat

cum vine asta?


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
donlucyan
post 4 Oct 2015, 09:41
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.726
Joined: 28 March 11
From: Valenii de Munte-Ploiesti




Pur si simplu........supernove impecabile 100% nu gasesti ......dar cu cateva pete de rugina pe o aripa , cateva puncte pe o usa merge fara probeleme.

Dar sfatul meu pt domnu Constantin1993.....cauta orice altceva si nu DACIE wink.gif

This post has been edited by donlucyan: 4 Oct 2015, 10:00


--------------------
Dacia SuperNova 2003 Opel Vectra C GTS 1,4MPI-2003 75CP 2005-2.0 TDI 160cp - PH-40-Secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danciusergiu84
post 4 Oct 2015, 10:59
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.738
Joined: 25 February 08




La 20 de mil. orice ar lua nu e prea grozav, sa vedem daca ii raman si bani de taxa inmatriculare etc...


--------------------
ex Dacia ex Nova GTi 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
avi_marryan
post 4 Oct 2015, 13:24
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 27
Joined: 5 April 15




Chiar si de garaj, tabla tot e proasta.Uite cazul meu ,masina de garaj tipla in 2010,a prins-o afara iarna imediat urmatoare si si-a facut facut de cap.Urmeaza sfatul colegilor de mai sus,mai strange banuti si mergi pe o solenza.(am un coleg care si-a dat loganul chel pe o solenza scala full)


--------------------
DAcia SuperNova SuperNova 2002 confort - GL 10 jpk
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
donlucyan
post 4 Oct 2015, 13:39
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.726
Joined: 28 March 11
From: Valenii de Munte-Ploiesti




La 20 mil o sa cumperi o coaja de masina......am vazut si eu destule supernova la 17-20mil vai de mama lor.
Daca vi cu 40mil poate iti dau supernova mea wink.gif))) care e stas cam la orice......si la tabla garantez ca trece iarna fara probleme de rugina.

This post has been edited by donlucyan: 4 Oct 2015, 13:41

Attached thumbnail(s)
12002182_899925686710413_345980049135786044_n__1_.jpg ( Size: 108.54k ) Number of downloads: 366


--------------------
Dacia SuperNova 2003 Opel Vectra C GTS 1,4MPI-2003 75CP 2005-2.0 TDI 160cp - PH-40-Secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Constantin1993
post 4 Oct 2015, 13:41
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 4 October 15




QUOTE(sorin1983 @ 4 Oct 2015, 09:10)
-rugina e prima problema... nu cred ca mai gasesti una nefacuta la oale sau macar la pasajele rotilor spate... are rugina pe unde nu te astepti.
-ploua in ea... curge apa prin diverse locuri
-aerul conditionat e ok dar masina e prost antifonata si ai pierderi
-insonorizare proasta

puncte forte: motorul si cutia
puncte slabe: restul masinii

multe variante nu au fost facute... europa campus rapsodie clima
clima e cea mai dotata: aer conditionat, jante aliaj, eleron cu stop frana pe portbagaj, proiectoare, inchidere centralizata.
*




Multumesc frumos, am citit si am bagat la cap ce ai zis, la fel si cu restul colegilor raspund la toti in parte. Apreciez ajutorul vostru!!! rolleyes.gif

4 Oct 2015, 13:43:
QUOTE(danciusergiu84 @ 4 Oct 2015, 10:59)
La 20 de mil. orice ar lua nu e prea grozav, sa vedem daca ii raman si bani de taxa inmatriculare etc...
*




intentionez sa o las pe numele proprietarului daca reusesc altfel nu cred ca se merita taxa fiind exagerata dupa cum stiti si din cate am vazut ... o las pe proprietar si platesc eu impozitele si restul.

4 Oct 2015, 13:46:
QUOTE(donlucyan @ 4 Oct 2015, 09:41)
Pur si simplu........supernove impecabile 100% nu gasesti ......dar cu cateva pete de rugina pe  o aripa , cateva puncte pe o usa merge fara probeleme.

Dar sfatul meu pt domnu Constantin1993.....cauta orice altceva si nu DACIE wink.gif
*




sa imi iau ce la banii astia?

renault19?
citroen dx 17 /19
golf 2?

sunt masini din 80+ nu cred ca se compara cu o dacie cu motor si cutie de renault fiind vechi

This post has been edited by Constantin1993: 4 Oct 2015, 13:46


--------------------
Dacia Super Nova 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
donlucyan
post 4 Oct 2015, 14:02
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.726
Joined: 28 March 11
From: Valenii de Munte-Ploiesti




Gasesti si vw golf 3 la 25-30 mil sau 1310 pe injectie.

Cauta una cat mai intretinuta la tablarie ca asta e buba cea mai mare......eu zic ca la 25-28 mil gasesti una foarte ok.


--------------------
Dacia SuperNova 2003 Opel Vectra C GTS 1,4MPI-2003 75CP 2005-2.0 TDI 160cp - PH-40-Secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 4 Oct 2015, 14:19
Post #11


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




QUOTE(donlucyan @ 4 Oct 2015, 10:16)
Gasesti supernove impecabile cat de cat
*



Tu esti precum aia care isi vand cazanul la Bursa, in titlu masina fiind impecabila, ca mai apoi sa enumere tot felul de zgarieturi, elemente inlocuite si eventual probleme.

N-ar strica sa cauti definitia cuvantului "impecabil".

"Impecabil cat de cat" e ca si cum ai zice ca "mortul e aproape viu".

This post has been edited by C a t a l i n: 4 Oct 2015, 14:21


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Constantin1993
post 4 Oct 2015, 17:09
Post #12


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 4 October 15




QUOTE(donlucyan @ 4 Oct 2015, 14:02)
Gasesti si vw golf 3 la 25-30 mil sau 1310 pe injectie.

Cauta una cat mai intretinuta la tablarie ca asta e buba cea mai mare......eu zic ca la 25-28 mil gasesti una foarte ok.
*



Recunosc ca un golf 3 m-ar tenta dar pana in 30 de mil greu sa gasesti ceva ingrijit catusi de putin se vede cu ochiul liber ca au fost forjate plus ca nu cred in km reali care le dau vanzatorii la golf 3..zici ca iei un golf 3 1.4 benzina/ 1.6 benzia cu 200de mii si el are saracu peste 370 km lejer.

iar sa iau o dacie 1310 pe injectie m-am gandit si la asta dar nu vad cum ar fi mai buna ca o dacie super nova cu motor si cutie de renault care la 20 de mil mi se pare best buy...

legat de ce ziceam mai sus cu golf 3 , la dacia super nova nu cred ca si-ar bate multi capul cu resetatul kilometrajului e o dacie pana la urma nu o sa se ingramadeasca lumea daca il daca nici la 10,000 km si scrie ca e in rodaj.


Multumesc dinou tututor, citesc si raspund la fiecare. Apreciez ajutorul vostru. smile.gif


--------------------
Dacia Super Nova 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danciusergiu84
post 4 Oct 2015, 18:09
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.738
Joined: 25 February 08




Constantin1993 - care e obsesia cu km la de 20 mil ? La 20 mil ai pretentia sa nu arate forjata ? Plus nici nu vrei sa o transcrii de parca ai face proprietarului o binefacere ca i-o iei aproape moca de pe cap...

Prietene nu te supara pe mine dar ce ai tu acolo sunt bani de caruta nu de masina decenta: http://olx.ro/anunturi-agricole/animale-do...i/cai/q-caruta/


--------------------
ex Dacia ex Nova GTi 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Constantin1993
post 4 Oct 2015, 19:36
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 4 October 15




QUOTE(danciusergiu84 @ 4 Oct 2015, 18:09)
Constantin1993 - care e obsesia cu km la de 20 mil ? La 20 mil ai pretentia sa nu arate forjata ? Plus nici nu vrei sa o transcrii de parca ai face proprietarului o binefacere ca i-o iei aproape moca de pe cap...

Prietene nu te supara pe mine dar ce ai tu acolo sunt bani de caruta nu de masina decenta: http://olx.ro/anunturi-agricole/animale-do...i/cai/q-caruta/
*



Cred ca o sa strang mai mult de o solnita cum zicea unul din colegii de mai sus


--------------------
Dacia Super Nova 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
avi_marryan
post 4 Oct 2015, 20:07
Post #15


Membru incepator


Group: Members
Posts: 27
Joined: 5 April 15




mergi pe solenza, adica mai mult de 20 am dat pe laptop, sa nu mai zic de telefon,scz da nu m-am putut abtine. laugh.gif


--------------------
DAcia SuperNova SuperNova 2002 confort - GL 10 jpk
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Constantin1993
post 5 Oct 2015, 11:11
Post #16


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 4 October 15




QUOTE(avi_marryan @ 4 Oct 2015, 20:07)
mergi pe solenza, adica mai mult de 20 am dat pe laptop, sa nu mai zic de telefon,scz da nu m-am putut abtine. laugh.gif
*



vreun posesor de daewoo cielo pe aici? mi s-a recomandat de un prieten am inteles ca la consum te rupe in oras mai ales iarna , dar in schimb ai dotari si o masina in care nu iti ploua nu rugineste asa tare si e mai bine inchegata fara zdraganeli de plastice.



--------------------
Dacia Super Nova 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 5 Oct 2015, 12:01
Post #17


membru


Group: Members
Posts: 4.518
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Da, ma trambalez eu cu unul. Cine iti zice ca nu rugineste ori a avut unu' mai vechi din Coreea, ori macar unul antifonat de nou. Rugineste destul, in partea de jos a usilor (incepe pe interior si o vezi tarziu) si la aripi. Consum urban: ~13 benzina, ~16 gaz. Dar pe de alta parte e ieftin de intretinut, si merge acceptabil.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fuzzzy
post 5 Oct 2015, 14:23
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.080
Joined: 21 February 09
From: BucureSHIT!




La Cielo confirm cele spuse mai sus de colegu.. totusi consumul ceva mai mic se poate, nu e imposibil.


--------------------
reno clio hb '02 - X-xXx-XxX
"Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guță
Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Constantin1993
post 5 Oct 2015, 15:51
Post #19


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 4 October 15




QUOTE(tatabobu @ 5 Oct 2015, 12:01)
Da, ma trambalez eu cu unul. Cine iti zice ca nu rugineste ori a avut unu' mai vechi din Coreea, ori macar unul antifonat de nou. Rugineste destul, in partea de jos a usilor (incepe pe interior si o vezi tarziu) si la aripi. Consum urban: ~13 benzina, ~16 gaz. Dar pe de alta parte e ieftin de intretinut, si merge acceptabil.
*




deci nu e mit ca cielo are consum de peste 11 in oras, asa am auzit si eu de asta am zis sa va intreb, in rest am inteles ca e o masina draguta care se comporta binisor.


--------------------
Dacia Super Nova 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 5 Oct 2015, 20:38
Post #20


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Orice buget ai avea, nu gasesti o supernova cum vrei tu. Cine a avut grija de ea nu o sa o dea pe banii aia, chiar daca ea valoreaza mult putin. Rugina este problema nr 1. Apoi avem problemele clasice. Bucsi, pivoti, capete de bara, cadru motor, ax volan, caseta directie, suspensii, etc. Crezi ca cineva care a pus-o la punct la capitolele astea, o sa o dea cu 450 de euro? Eu unul as prefera sa o tin cu prelata pe ea decat sa ti-o dau cu banii astia. Cel putin 2000 de lei am bagat in fiecare an in piese. Inmultit cu 7 ani... intr-adevar banii aia nu ii mai recupereaza nimeni dar nici sa o dai pe 2000.

Sfatul meu este sa mai strangi din fund si sa pui bani macar pentru o solenza sau un logan. Asta ca ziceai ca vrei dacie. Loganul este o masina ok pentru un incepator. Gasesti loganuri si la 1000-1500 de euro. Grija mare cu taxa. Este mare si trebuie sa te intelegi cu propietarul sa te lase sa circuli cu ea pe numele lui.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 6 Oct 2015, 13:41
Post #21


membru


Group: Members
Posts: 4.518
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Ma, nu-i mit. Daca mergi "normal" nu o sa consume putin. Daca mergi batraneste probabil scoti un 10 l/100 km in Bucuresti, dar cu accelerari lente si schimbat la 2500 de ture. In rest are portbagaj cat toate zilele, dar in habitaclu e cam inghesuiala.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 6 Oct 2015, 20:13
Post #22


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




9,5-10 in bucuresti. 5,5-6,5 afara... cam asa scot eu.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
donlucyan
post 6 Oct 2015, 22:38
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.726
Joined: 28 March 11
From: Valenii de Munte-Ploiesti




Parerea mea este ca nu are rost sa spargi bani cu niste petarde de masinii ,gen (cielo,supernova,solenza) nu de alta,dar sa nu iti para rau de bani. Eu zic sa mai stai putin pe bara si sa strangi bani pt o masina ,dar masina. ( supernova si cele sugerate mai sus nu are nimic in comun cu o masina ,in afara de cele 4 roti.

Supernova are probleme cu rugina, si la 20 mil nu te astepta sa gasesti una buna, pt ca nimeni nu vinde ceva bun pe bani de o bicicleta. Gasesti numai petarde la bani astia.

De cielo nu se pune problema.....consuma cat un bmw seria 5 cu motor de 3L......tot felu de probleme la instalatia electirca, rugineste si ala in draci ,o petarda de masina.

Solenza aceiasi probleme ca la supernova + - cateva .

Loganul ar fi cea mai buna varianta pentru un incepator ca si dotari si motorizare, si gasesti desule intre 1000-1600e in stare foarte buna,doar ca trebuie sa vb cu proprietarul sa poti merge in continuare pe numele lui.

This post has been edited by donlucyan: 6 Oct 2015, 22:46


--------------------
Dacia SuperNova 2003 Opel Vectra C GTS 1,4MPI-2003 75CP 2005-2.0 TDI 160cp - PH-40-Secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Constantin1993
post 8 Oct 2015, 15:47
Post #24


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 4 October 15




QUOTE(donlucyan @ 6 Oct 2015, 22:38)
Parerea mea este ca nu are rost sa spargi bani cu niste petarde de masinii ,gen (cielo,supernova,solenza) nu de alta,dar sa nu iti para rau de bani. Eu zic sa mai stai putin pe bara si sa strangi bani pt o masina ,dar masina. ( supernova si cele sugerate mai sus nu are nimic in comun cu o masina ,in afara de cele 4 roti.

Supernova are probleme cu rugina, si la 20 mil nu te astepta sa gasesti una buna, pt ca nimeni nu vinde ceva bun pe bani de o  bicicleta. Gasesti numai petarde la bani astia.
 
De cielo nu se pune problema.....consuma cat un bmw seria 5 cu motor de 3L......tot felu de probleme la instalatia electirca, rugineste si ala in draci ,o petarda de masina.

Solenza aceiasi probleme ca la supernova + - cateva .
 
Loganul ar fi cea mai buna varianta pentru un incepator ca si dotari si motorizare, si gasesti desule  intre 1000-1600e in stare foarte buna,doar ca trebuie sa vb cu proprietarul sa poti merge in continuare pe numele lui.
*




Se pare ca voi mai starnge ceva si ma voi duce pe un Logan decat sa imi para rau ca imi iau un cazan.

Se poate inchide, multumesc frumos colegilor care m-au ajutat o rezolvare la problema mea. smile.gif


--------------------
Dacia Super Nova 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caphonne
post 13 Oct 2015, 10:26
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 968
Joined: 22 August 06
From: Buc. Drumul taberei si Berceni




Salutare, nu am mai intrat de mult pe aici.Supernova inca o mai am, anul trecut i-am reparat una alta, a fost curatata rugina si colantata.Se tine bine dar pe alocuri sub colant se vad asa mici umflaturi...rugina e rugina din pacate.Deci nu stiu ce sa te sfatuiesc iti cam iei belea pe cap mai ales cu actele.


--------------------
Dacia Supernova 2003 Rapsodie rosu imperial
Skoda Octavia Facelift 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
donlucyan
post 13 Oct 2015, 20:30
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.726
Joined: 28 March 11
From: Valenii de Munte-Ploiesti




Rugina este cea mai mare problema la supernove. Cum este a mea arata acceptabil pt varsta ei si merge foarte bine......insonorizata ok de mine mult fata de ce a fost de fabrica +multe imbunatatiri dar nu o va gasi la 20 mil cat vrea el sa dea.
Si asa sunt multe supernove-solenza cojii care se vand pe preturi de nimic .


--------------------
Dacia SuperNova 2003 Opel Vectra C GTS 1,4MPI-2003 75CP 2005-2.0 TDI 160cp - PH-40-Secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fuzzzy
post 13 Oct 2015, 22:06
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.080
Joined: 21 February 09
From: BucureSHIT!




QUOTE(Constantin1993 @ 8 Oct 2015, 15:47)
Se pare ca voi mai starnge ceva si ma voi duce pe un Logan decat sa imi para rau ca imi iau un cazan.

Se poate inchide, multumesc frumos colegilor care m-au ajutat o rezolvare la problema mea. smile.gif
*



Ai mare grija si cu Loganul, nu e chiar asa frumos cum pare, are si el problemele lui, destule as putea spune..


--------------------
reno clio hb '02 - X-xXx-XxX
"Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guță
Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caphonne
post 14 Oct 2015, 08:48
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 968
Joined: 22 August 06
From: Buc. Drumul taberei si Berceni




Depinde si cu Loganul, unchiul meu are modelul ala primul a avut casco la el si vara asta l-a vopsit total la un service ok, cu demontat geamuri, bandouri, tot dupa care aranjat si vopsit.Masina a iesit super belea il mai tine lejer cativa ani.Asta ar fi singurul avantaj la Logan sa fi avut casco din ala pe 10 ani si sa te intelegi cu omul sa ti-l bage la vopsit.

This post has been edited by caphonne: 14 Oct 2015, 08:48


--------------------
Dacia Supernova 2003 Rapsodie rosu imperial
Skoda Octavia Facelift 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fuzzzy
post 14 Oct 2015, 10:06
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.080
Joined: 21 February 09
From: BucureSHIT!




Combinatii d-astea sunt chiar bune... mare noroc si cu altii care au tinut masina in garaj si au mers putin.. te scoti cu o distributie si niste furtune pe ici, pe colo.. dar cam rare ocaziile astea.. nu mai zic de vanzatori onesti care sa iti spuna sincer ce probleme/incidente a avut masina..


--------------------
reno clio hb '02 - X-xXx-XxX
"Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guță
Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 18:23
Forum Renault