DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

192 Pages « < 167 168 169 170 171 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Bulgaria - Grecia

AndreiMR
post 13 Aug 2018, 20:28
Post #5041


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.808
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Tocmai ce m-am întors de la greci. Traseul a fost Giurgiu Sofia Kulata apoi Salonic / Halkidiki. La ambele vami s-a trecut repede, și la dus și la întors. Puțină coadă la trecerea de la bulgari în România pentru taxa de pod, dar erau mai multe ghișee deschise deci se mișcau decent. Am plătit taxa în euro, o monedă de 2 euro, dar am văzut că accepta și card.

Anul asta am văzut mai multe echipaje de politie la bulgari decât în alte ocazii, dar erau marcați pe waze. Mai puțin un echipaj care avea un radar pus în boscheți, pe poziție ca să te ia din spate. Nu am văzut mașina care să oprească mai târziu, așa că sunt curios dacă va veni ceva prin posta. În rest, drumul la fel ca anul trecut, decent cu excepția unei porțiuni din A2 bulgăresc care e plină de denivelări și ocazionale sleauri pe DN. Am remarcat ca bulgarii lucrează intens la autostrada spre Grecia, deja se vedea ca au ajuns la stadiul de asfaltare spre bucata de lângă granița. Probabil că în curând mai deschid din ea.

La greci, primele zeci de kilometri după granița sunt execrabile. E limita de 70 dar e imposibil să mergi cu viteza aia dacă ții la mașina. Gropi și plombe la greu. Apoi se merge excelent, și nu știu motivul pentru care există o asemenea porțiune de drum nereparata. Până la Salonic nu am plătit decât 2.4 euro la intrarea pe autostrada.

Fiindcă a fost isterie cu noul cod rutier grec, am fost atent la cum se circula și totul e ca înainte. Nu am văzut picior de polițist, limita de viteza e orientativa în continuare și se parchează tot după bunul plac, indiferent de indicatoare. Cel puțin așa a fost pe unde am umblat eu. Deci deocamdată nu e ceva de speriat.

Benzina am pus la Giurgiu și la greci,nu am alimentat la bulgari, dar e de evitat OmV de la sandanskI, care era extrem de aglomerat. Mai bine e la acel omv nou de la Kulata, era aproape gol. Mi s-a părut destul de clar vizibil, nu prea poate fi ratat, chiar dacă e lângă Lukoil.


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_dsn
post 19 Aug 2018, 14:45
Post #5042


Membru autentic


Group: Members
Posts: 730
Joined: 14 September 07
From: Cluj-Napoca




Voi pleca peste 2 saptamani in Grecia si de acolo trebuie sa ajung la Constanta. As doru sa intreb daca am de unde cumpara vigneta pt Bulgaria de la Makaza. Am cautat pe google si m-am uitat pe google maps sa vad daca vad o benzinarie langa frontiera, dar nu apare nimic.

Multumesc


--------------------
Kia Ceed SW 1.4 TGDI 2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 19 Aug 2018, 18:59
Post #5043


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.113
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Nu se poate cumpăra de la Ruse vigneta cu data de incepere a valabilității ulterioară?


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_dsn
post 19 Aug 2018, 19:32
Post #5044


Membru autentic


Group: Members
Posts: 730
Joined: 14 September 07
From: Cluj-Napoca




La dus plecand din Cluj, ma duc prin Serbia-Macedonia. Doar dupa aceea ma duc Grecia-Bulgaria


--------------------
Kia Ceed SW 1.4 TGDI 2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 19 Aug 2018, 20:29
Post #5045


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.113
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Eu cred că nu-i bai dacă iei vigneta de la prima benzinărie care îți iese-n cale după intrarea pe la Makaza. Logica îmi spune că nu te întreabă nimeni de sănătate imediat după granița, cunoscând situația dată....


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 19 Aug 2018, 23:59
Post #5046


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




In ultimii 12 ani am iesit cel puțin o dată pe an la bulgari. Au fost si ani cu 5-6 ieșiri, dar minim una anual. De doar două ori am fost controlat de vigneta și în ambele dați la întoarcere, la vama la intrarea in Romania. Deci nu nicio problemă dacă intri in BG si mergi fără vigneta până la prima benzinărie.

Acum sunt in Sveti Vlas. Am iesit pe la Giurgiu. Am stat vreo 10 minte în vamă. De data asta (față de alte dați) era deschis ghișeul de viniete din vamă. De obicei e inchis asa ca iau de la benzinarie.

Nu accepta insa card in vama asa ca a trebuit sa platesc cash, noroc că mai aveam niste leva de la ultima ieșire. Altfel ma duceam la benzinarie.

Traseul a fost Ruse-Razgrad-Shumen-autostrada catre Varna, iesire dup vreo 40 km prin Provadia-Dolni Chiflik-Byala-Sveti Vlas. Am fost un pic sceptic cu privire la ieșirea de pe autostrada și scurtătura prin sate. N-a fost cazul insa, drumul e superb, excelent calitativ și liber.

Insa de la reintrarea pe drumul Varna-Burgas, mai preacis din Byala incolo drum infect. Practicabil insa te zguduie ca toti dracii. Destul de denivelat, gropi de trebuie sa faci slalom. Ma rog macar a foat relativ scurt.

Data viitoare când mai vin undeva in zona, (prefer fara discuție sudul litoralului decât partea de nord) mai bine lungesc drumul, de la Shumen nu o mai iau către Varna ci cobor către Karnobat și mă înțep in autostrada catre Burgas.

Am trecut acum seara si prin Sunny Beach, care personal mi se pare o mizerie. Aglomerat, zgomotos, scump, drum prost.....poate daca aveam vreo 15 ani mai puțin înțelegeam ceva din el. Acum însă nu m-as duce acolo nici plătit.

Sveti vlas insa îmi place. Nu rupe gura târgului dar nici n-am deocamdată nimic special sa-i reproșez.

This post has been edited by vallixx: 20 Aug 2018, 00:06


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 20 Aug 2018, 08:48
Post #5047


membru


Group: Members
Posts: 4.518
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




QUOTE(bogdan_dsn @ 19 Aug 2018, 14:45)
Voi pleca peste 2 saptamani in Grecia si de acolo trebuie sa ajung la Constanta. As doru sa intreb daca am de unde cumpara vigneta pt Bulgaria de la Makaza. Am cautat pe google si m-am uitat pe google maps sa vad daca vad o benzinarie langa frontiera, dar nu apare nimic.

Multumesc
*



Dar de ce nu-ti iei de la prima tranzitare o vigneta pe o luna? Ai doar una de dat jos de pe parbriz.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 20 Aug 2018, 08:50
Post #5048


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.825
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




pt ca merge catre Grecia pe Serbia si se intoarce pe Bg ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MyKe89
post 20 Aug 2018, 10:58
Post #5049


Membru RFG


Group: Members
Posts: 3.012
Joined: 16 December 07
From: Bucuresti




Am trecut prin Makaza alaltăieri și nu mi-a sărit în ochi niciun ghișeu cu vignete. Cred că cel mai sigur e să fie întrebat vameșul.

În altă ordine de idei, am plecat pe la 5 și ceva sâmbătă dimineața din București spre Thassos, ajuns la 6 în vamă la Giurgiu, plătit 14 lei taxa de pod, luat vignetă de la un nene cu o mini-benzinărie aflată la 2-3 Km de vamă, căruia i-am dat 10 EUR și am primit rest 5 lei. biggrin.gif
Continuat drumul cu Waze, ne-am oprit la un Lukoil de lângă Stara Zagora pentru cafea, am înjurat de toții sfinți asfaltul de pe lângă Radievo și am mai oprit la OMV în Kardzhali să facem plinul și să mâncăm ceva. Cozi de mașini aici, am stat cam juma’ de oră să alimentez.
Ajunși în Makaza la 12:00, prins coloană de 2 Km, scăpat la 14:06. Vameșul a vrut să îi deschid geamul din spate, să vadă dacă mai avem pasageri. Multe radare fixe imediat după, drumul e în pantă (cobori de la aproape 700 de metri altitudine la cca. 50 în doar câteva minute) și te îmbie să o calci, însă limita e de 60. Românii și bulgarii depășeau pe linie continuă fără nicio greață.
În Keramoti am ajuns pe la 15:30, am tras mașina la coada pentru bilete, s-a așezat șoferița în locul meu să miște mașina (mai erau 6-7 mașini în fața noastră) și am plecat la ghișeu. Imediat ce am luat biletele ne-a venit și nouă rândul să urcăm în ferry. 18 euro mașina de până la 4.25 metri lungime (te întreabă modelul, eu mă temeam că trebuie să o măsurăm, având 4.22 m radmasa.gif dar n-a fost cazul) și 4 euro adultul. La 16:00 am părăsit portul și am ajuns pe insulă la 16:40.
Returul sâmbătă.


--------------------
'23 Honda CR-V e:HEV
‘23 Honda NC750XA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 20 Aug 2018, 11:18
Post #5050


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.113
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




QUOTE(MyKe89 @ 20 Aug 2018, 10:58)
i am mai oprit la OMV în Kardzhali să facem plinul și să mâncăm ceva. Cozi de mașini aici, am stat cam juma’ de oră să alimentez.

*



Cred ca are aur benzinaria aia ca altfel nu inteleg atractia... chiar nu gaseai alta? smile.gif


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MyKe89
post 20 Aug 2018, 11:30
Post #5051


Membru RFG


Group: Members
Posts: 3.012
Joined: 16 December 07
From: Bucuresti




Nu știam că va fi așa aglomerat, în planificarea de acasă am ales ultima benzinărie mai acătării din BG în ideea că e prea scumpă benzina la greci. Cum Shell nu era în drum, am ales OMV. Lukoil e lângă, însă nu îi agreez. Și tot aici am văzut că trag și cei care vin din Grecia.


--------------------
'23 Honda CR-V e:HEV
‘23 Honda NC750XA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 20 Aug 2018, 15:53
Post #5052


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




Eu in ultimii 3 ani, alimentez la intrarea in Kardzhali, nu la iesire, mai precis de la Rompetrolul de aici.

Bag doar benzina, nu stau sa mananc si sa-mi iau cafele, asa cum fac toti romanasii la OMV. Niciodata nu am avut o masina in fata.
In rest, cam mult 10h pana in Keramoti.


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MyKe89
post 20 Aug 2018, 17:00
Post #5053


Membru RFG


Group: Members
Posts: 3.012
Joined: 16 December 07
From: Bucuresti




Uite, chiar am omis Rompetrolu’. Acolo opresc la întoarcere, mulțam. smile.gif


--------------------
'23 Honda CR-V e:HEV
‘23 Honda NC750XA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 21 Aug 2018, 09:49
Post #5054


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




Eu ma facut 8 alimentari la Kardhzali, la diferite ore, diferite perioade ale anului.Niciodata nu am prins mai mut de 2-3 masini in fata.

Recunosc ca am tendinte de brand-addicted si parca nu m as manji cu Rompetrol sau Lukoil.


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MyKe89
post 25 Aug 2018, 19:17
Post #5055


Membru RFG


Group: Members
Posts: 3.012
Joined: 16 December 07
From: Bucuresti




QUOTE(Avani @ 20 Aug 2018, 16:53)
Eu in ultimii 3 ani, alimentez la intrarea in Kardzhali, nu la iesire, mai precis de la Rompetrolul de aici.

Bag doar benzina, nu stau sa mananc si sa-mi iau cafele, asa cum fac toti romanasii la OMV. Niciodata nu am avut o masina in fata.
In rest, cam mult 10h pana in Keramoti.
*


Am oprit azi, la întoarcere, la acel Rompetrol și aveau doar sortimente standard. Nu-i de mirare că nu îl luasem în considerare inițial. smile.gif

This post has been edited by MyKe89: 25 Aug 2018, 19:18


--------------------
'23 Honda CR-V e:HEV
‘23 Honda NC750XA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 26 Aug 2018, 12:23
Post #5056


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.825
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Nu stiu daca am bagat de 10 ori altceva decat standard ... cand am bagat nu am vazut nici o diferenta asa ca am ramas pe standard atat la benzina cat si la diesel ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 26 Aug 2018, 13:04
Post #5057


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Am bagat eu de la Shell.

Cea normală, Fuel Saver 95 si cealalta, V Power 95.

N-am "vazut" nimic special la cea V Power in afara de prețul mai mare cam cu 0.10 - 0.14 leva/litru, adica 2.42 vs 2.28-2.33.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MyKe89
post 26 Aug 2018, 15:17
Post #5058


Membru RFG


Group: Members
Posts: 3.012
Joined: 16 December 07
From: Bucuresti




Al meu vrea minim 98. Acceptă și 95, dar cu “performanțe reduse” și nu sunt curios să aflu ce ar însemna. Ultima alimentare la întoarcere a fost la Shell-ul din Ruse, chit că a trebuit să mă abat puțin din drum (era pe sensul opus). 2.72 leva per litru (V-Power Racing).

Apropo de întoarcere, am părăsit Prinos cu primul feribot către Keramoti (7:15) și am ajuns la Makaza la 9:45. Mă temeam că iar stăm în aglomerație, din contră, a fost foarte liber. Am stat maxim 5 minute. În schimb, coada la ieșire din BG era de vreo 4 kilometri, chiar m-au oprit oamenii să mă întrebe dacă e ceva în neregulă sus.


--------------------
'23 Honda CR-V e:HEV
‘23 Honda NC750XA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 26 Aug 2018, 21:34
Post #5059


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




Acum nu știam de preferințe. Eu am zis că pentru experiența all inclusive de la o benzinărie, e bun omv-ul ăla. Doar pentru benzină e bun, pentru mine cel puțin, acel Rompetrol. Eu bag numai standard de '95.


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 27 Aug 2018, 10:06
Post #5060


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.963
Joined: 29 May 06




Deranjez cu o intrebare.

Daca-i dau masina mea (inmatriculata pe persoana fizica) unui prieten ca sa mearga cu ea in Bulgaria, trebuie sa ii fac si procura?

Parca am citit pe aici ca nu mai este nevoie, atata timp cat cel care conduce are talonul masinii iar masina nu figureaza ca furata.

Multumesc,


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 27 Aug 2018, 10:08
Post #5061


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.825
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Fratele meu a fost cu masina mea in Bg si nu l-a intrebat nimeni de sanatate. Acuma poate si ca era acelasi nume de familie ... nu stiu ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hepea
post 27 Aug 2018, 10:17
Post #5062


Membru autentic


Group: Members
Posts: 814
Joined: 8 June 10
From: Bucuresti




Fiind in UE nu mai este nevoie de procura. Sa aibe talon cu ITP valabil si, binenteles, RCA valabil


--------------------
ex Dacia Spring 2021 - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 27 Aug 2018, 11:17
Post #5063


Membru autentic


Group: Members
Posts: 941
Joined: 5 December 09




Cica nu mai e nevoie

Nici inainte nu mi-a cerut nimeni nimic. Cand aveam auto in leasing imi scoteam singur procura de pe site dar pe nicaieri nu s-au uitat la ea, vama Bulgaria sau Ungaria. In schimb la Moldova mi-au cerut originalul.

De asemenea nici la granita RO cu Serbia, Serbia - Bosnia - Croatia, sau Serbia - Bulgaria nu mi s-a cerut nimic desi am un contract de comodat.



--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 27 Aug 2018, 11:20
Post #5064


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.963
Joined: 29 May 06




Perfect.
Multumesc tuturor pentru raspunsuri.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sudsemnatu
post 27 Aug 2018, 15:04
Post #5065


Membru Huligan


Group: Members
Posts: 1.703
Joined: 28 November 06
From: Bucuresti




Nu, nu trebuie in UE, doar daca se duce la Sarbi, Moldoveni, Albanezi, Ukrainieni ( am enumerat aici destinatii populare in randul romanilor). La vama iti cere maxim talonul, dar nu e obligatoriu, asigurarea nu ti-o cere niciodata, mai ales ca bulgaria nu are treaba cu cartea verde ( nu e vreun asigurator care sa nu acopere bulgaria).


--------------------
Skoda Fabia 2005 Ex: Dacia Nova/Logan/Supernova 2000/2007/2002
Midland Alan 52/PNI ML 160
Speed doesn't kill people, its the sudden stop that does
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 27 Aug 2018, 17:29
Post #5066


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Depinde de cheful vameșului. Uneori, rar, mi-a cerut buletine, permis, talon....altadata nici macar buletinul.

Iar cand aveam masina pe firma ..... procura niciodată. Nici când era obligatorie.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 27 Aug 2018, 22:11
Post #5067


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.963
Joined: 29 May 06




@Sudsemnatu & @valixx

Multumesc.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_dsn
post 2 Sep 2018, 09:38
Post #5068


Membru autentic


Group: Members
Posts: 730
Joined: 14 September 07
From: Cluj-Napoca




Puteti va rog sa imi ziceti unde trebuie sa platesc taxa de pod de la giurgiu-russe? Am venit in grecia prin serbia-macedonia, dar trebuie sa ajung miercuri la bucuresti. Nu am mai traversat prin bulgaria niciodata si nu stiu unde trebuie sa achit taxa de pod.


Vigneta voi lua din vama Kultata(vad ca pe acolo ma duce gps-ul).


--------------------
Kia Ceed SW 1.4 TGDI 2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 2 Sep 2018, 09:58
Post #5069


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.808
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Taxa de pod o plătești la vama. Nu o poți rata, se trece pe la ghișee de plată înainte să intri pe pod. Poți plăti cu euro sau cu card dacă nu ai leva


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 2 Sep 2018, 10:18
Post #5070


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Înainte să treci de vama se plătește, nu poți să o ratezi pentru că e barieră.
Fara sa plătești nu poți trece.

Recomand sa ai numerar. 4 leva sau 2 euro. Am pățit o data sa nu mearga cu card.

După aia treci podul și intri in vama propriu zisa unde se face controlul pașapoartelor.

This post has been edited by vallixx: 2 Sep 2018, 10:21


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Aici pentru plecari spre Grecia (ora, data, grupari etc.) http://www.reno.ro/Plecari-spre-Grecia-2008-t112394.html

Aici pentru intoarceri din Grecia (ora, data, grupari etc.) http://www.reno.ro/Intoarceri-din-Grecia-t81731.html

Cititi si cautati cu atentie pe forum si in topic, exista deja scrise info. despre taxe de drum.


--------------------
Go to the top of the page
192 Pages « < 167 168 169 170 171 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 08:42
Forum Renault