DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Probleme la motorul ..1300, Motorul se invarteste f repede.....

ZTV
post 4 Feb 2008, 01:48
Post #31


fost membru activ pe Daciaclub


Group: Members
Posts: 1.674
Joined: 14 December 07




da e off, acasa tata are ford orion, socru ( in viitor ) Cielo, logodnica Matiz, sora mea Chevrolet Aveo, eu DACIA smile.gif...in afara de problem,a ca deschid mai des capota la motor, nu ma deranjeaza nimic, chiar ma incanta sa conduc Dacia


--------------------
------- xxx xxx - xxx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ruse_lau24
post 4 Feb 2008, 11:18
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 88
Joined: 9 December 07
From: Bucuresti




[tzuku]
Am si eu vecini din astia la bloc care comenteza exact la fel , dar ce e mai rau e ca am si in casa pe cineva care comenteaza( socrul meu drag care e tare mandru ca are cielo ) "orice ii faci tot dacie e ....da-o la remat ca a inceput programul ....bla bla bla " da i-am facut -o am mers la service sa vad cat costa sa o fac cap -coada si cand mi-au spus aia sa imi pregatesc vreo 40 de mil pt inceput a ramas tampit mi-a zis ca mai bine dau avans la alta cu banii aia . Faza tare e cand merge in service si lasa acolo milioane iar eu cu cateva mil imi fac bucsaraia fata-spate si placute si saboti (si mai si beau o saptamana daca vreau pe restul pana sa ajung la sumele care le da el )

[Muratu] vb ta nici intr-o masina nu simt ca conduc in adevaratul sens al cuv decat in dacia mea (la drum lung e adevarat ca ma simt bine intr-una straineza cu toate ca am condus si dacia ha ha ha pe unde nu intra multe straineze )

[tzuku ]eu la a mea nu am deschis capota aprox 2 ani doar pt lichidul de spalat parbrizul si retine ca e ' 80 masina ( nu completam ulei la nici un schimb faceam schimbul la 6000 atat cu mobil 1 )

SA O STAPANIM SANATOSI si daca spun unii "TOT DACIE IE" sa-si vada de treaba lor .....


--------------------
DACIA 1300 1980 BERLIMA - B-27-CCU
Dacia Logan Laureate 1.4MPI 2008
KIA Cee'd sw 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ZTV
post 4 Feb 2008, 11:32
Post #33


fost membru activ pe Daciaclub


Group: Members
Posts: 1.674
Joined: 14 December 07




am zis ca eu am ovit pe a mea destul de tare frontal( aripi fata, capota motor, masca, spoiler, radiator elicee pumpa de apa trebuia schimbata ), si de atunci sunt tent cum functioneaza, siu deschid capota mai des....


--------------------
------- xxx xxx - xxx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ruse_lau24
post 7 Feb 2008, 11:51
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 88
Joined: 9 December 07
From: Bucuresti




[megane 2.2] Domnul acesta mi-a pus lumea -n cap dupa ce m-a luat la misto( "ete-te ce mare descoperire ai facut tu , pana acum bocea-i si acum esti domn profesor , sa ne spui cat ulei curge pe la garnitura de la baie -capac distributie" . )si i-am dat niste replici nu prea ortodoxe (recunosc) bine nici el nu a fost mai ortodox in ceea ce a scris . Sa aflu cu stupoare ca el face parte din LISTA MEMBRILOR chestie care m-a dezamagit si mai mult , eu stiu ca un members nu ia la misto pe nici un membru incepator , ei tot pe mine ma critica pt ca am fost luat la misto de megane 2.2 F URAT DIM PARTEA UNUI MEMBERS SA FACA ASA CEVA ........



--------------------
DACIA 1300 1980 BERLIMA - B-27-CCU
Dacia Logan Laureate 1.4MPI 2008
KIA Cee'd sw 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 16:48
Forum Renault