DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Contact dezaburire de la inchiderea haion

Andrei_pack
post 2 Jan 2012, 17:46
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 91
Joined: 18 May 09




Salut , am o problema , mi s-a stricat contactul de la dezaburire luneta, cel de la haion. Masina este model 2001 deci are inchiderea haion ca la nove (modelul cu 6 contacte) . Stie cineva unde mai gasesc asa ceva? pentru ca la toate magazinele din Constanta nu s-a mai adus de vreo 2 ani.Mersi


--------------------
Dacia SuperNova 2001 Clima - provizoriu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SERGIULICA04FUX
post 2 Jan 2012, 18:42
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.357
Joined: 9 November 08
From: Satu Mare/Cluj Napoca




cauta pe la dezmembrari


--------------------
Skoda Fabia 2005/Confort
Pentru toti cei care ma irita am o vorba sa va spun inca: GURA MICA!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 2 Jan 2012, 22:10
Post #3


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Eu am cumparat din targ acum vreo 2 ani partea pe care calca cuiele. Am dat parca 15-20 de lei. Cred ca aveau si cuiele pe vremea aceea, insa in constanta habar nu am. Daca chiar nu gasesti, trage direct fir si scapi de o grija. Renunti la cui.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clalexxxx
post 3 Jan 2012, 09:40
Post #4


Happy and cofee


Group: Members
Posts: 261
Joined: 27 September 07
From: Craiova




Salut, se gaseste la magazin de piese auto (Craiova si in Bucuresti) si costa nou inte 19-22 lei carcasa de plastic cu contactele de se fixeaza in partea de jos a portbagajului acolo unde este surubul de prindere cu cap hexagonal.
Numai tin minte denumirea tehnica a piesei. Daca nu resusiti sa gasesti poti sa refaci contactele, desfaci carcasa de plastic si scoti contactele electrice si te duci la magazin electrice si cumperi contact cu papuc similar cu ala, lipesti si tu fludor, sau improvizezi artizanal iei un papuc mama si unul tata. Pe mama legi firul masinii si pe papucul tata pui fludorul si lipesti o tablita decupata la dimensiunea contactelor vecine, adaugi fludor pana ajungi la inaltimea celorlalte contacte. In partea de jos la baza papucul pentru intarire poti pune niste poxipol de exemplu ceva sa tina fix contactul sa nu se duca inapoi cand imping pinii la inchiderea portbagajului.

This post has been edited by clalexxxx: 3 Jan 2012, 09:53


--------------------
Dacia Logan oct 2007,1.4L Laureate - DJ-AKP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 17:46
Forum Renault