DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> BAHRAIN GP, Detalii despre circuit

CGDBZ
post 14 Mar 2010, 20:20
Post #91


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Cred ca putin din amandoua dar nu e rau un loc 6 pentru inceput.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Altis
post 14 Mar 2010, 20:26
Post #92


Membru autentic


Group: Members
Posts: 754
Joined: 24 December 04
From: Bucuresti




In ultimul an cand ma uitam eu la F1, Ferrari se intrecea cu mcmercedes. Schumi era la Ferarri, Coulhart la Mcm(sau BMW), Barichelo (nu stiu cum se scrie exact) era la Ferrari. Desi fan Ferrari, eram cam ofticat ca neamtu manca tot ce era pe pista. Deja mi se parea la vremea aia ca nu mai este spectaculos nimic. Shumie era pole sau locul doi dupa Bari care il lasa in fata si apoi punea minute distanta intre el si pluton. Azi, pentru mine a redevenit subit interesant, repet, dupa pauza sus amintita, cand l-am vazut pe Schumi pe 6. As fi vrut sa vad un BMW sau Renault pe locul I cu un Ferrari in coada sau invers, dar nu a fost sa fie smile.gif
EDIT: Si nu ma refer la masina cu aripi ( ce echipe ciudate, India, Redbull...) ci de ex. sa il vad pe Schumi in locul doi alergand dupa primul.

This post has been edited by Altis: 14 Mar 2010, 20:28


--------------------
Tucson JM 2007 - .
Luati saitu' de cultura si bagati-l in duba sa-i acordam "primul ajutor"!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 14 Mar 2010, 20:28
Post #93


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




QUOTE(sorin_f39 @ 14 Mar 2010, 19:31)
Daca ar fi depins strict de Vettel, poate ca as fi de acord cu tine. Sincer vorbind, daca masina germanului nu ar fi avut probleme, atunci 99% cred ca Vettel ar fi castigat.
Dar cum in curse victoria depinde atat de pilot cat si de masina, revin la ceea ce am scris.
*



Si eu sunt de aceeasi parere.
Pe f1.com apare un raspuns al lui Alonso in care afirma ca, atata timp cat Vettel a mers pe pneuri soft, ca si Alonso, i-a fost imposibil sa mearga in ritmul lui Vettel chiar daca a facut tot ce tinea de el.
Dupa schimbul de pneuri cu unele mai dure a inceput sa tina ritmul si sa se apropie dar nu stie sigur daca asta se datora pneurilor sau inceputului problemelor la masina lui Vettel.

This post has been edited by DMP: 14 Mar 2010, 20:31


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Altis
post 14 Mar 2010, 21:12
Post #94


Membru autentic


Group: Members
Posts: 754
Joined: 24 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(DigitalScribe @ 22 Oct 2006, 21:12)
Ce satisfactie poti avea cu adevarat la finele cursei cand nu exista nici o batalie in vreo depasire la baioneta ? Victoriile trebuie furate, nu asigurate
*



QUOTE(CGDBZ @ 14 Mar 2010, 18:29)
Schimbari de regulament o gramada dar cursa a fost in nota majoritatii curselor de formula 1 din ultimul timp ,plictisitoare
*



Incercand sa revin la zi, citeam din urma...
Azi chiar am vazut cateva depasiri, si cand spun depasiri, ma refer la unele in care ma asteptam sa vad motorul scotand fum in linia dreapta. Plus ca a fost una la limita, nu mai stiu care (nefiind la curent cu echipele nu stiu sa spun, am vazut doar ca pilotul respectiv a riscat destul de mult). Acum am realizat ca au trecut mai bine de 10 ani de cand ma uitam disperat la F1 si am renuntat tocmai pentru ca era anost deja...
http://www.formula1.com/results/driver/1997/

Chiar astept cu nerabdare urmatoarea cursa!

This post has been edited by Altis: 14 Mar 2010, 21:14


--------------------
Tucson JM 2007 - .
Luati saitu' de cultura si bagati-l in duba sa-i acordam "primul ajutor"!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 15 Mar 2010, 13:08
Post #95


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




QUOTE(TMihai @ 14 Mar 2010, 19:28)
Pana la problemele lui Vettel poate. Pana sa-i cedeze esapamentul neamtului, nu mi s-a parut nici o clipa ca ar fi avut sanse la victorie.
Raman la parerea mea, subiectiva de altfel, Vettel merita mai mult victoria.
*



Alonso se apropia deja de Vettel inainte sa apara problema tehnica a masinii germanului. Alonso era mai rapid si se apropia clar; daca Vettel nu ar fi avut probleme Alonso ar fi incercat sa-l depaseasca fara discutii - daca ar fi reusit ramane sa vedem intr-o cursa viitoare.

15 Mar 2010, 13:24:
QUOTE(Altis @ 14 Mar 2010, 21:12)
Incercand sa revin la zi, citeam din urma...
Azi chiar am vazut cateva depasiri, si cand spun depasiri, ma refer la unele in care ma asteptam sa vad motorul scotand fum in linia dreapta. Plus ca a fost una la limita, nu mai stiu care (nefiind la curent cu echipele nu stiu sa spun, am vazut doar ca pilotul respectiv a riscat destul de mult).
http://www.formula1.com/results/driver/1997/

Chiar astept cu nerabdare urmatoarea cursa!
*



http://www.wat.tv/video/gp-f1-2010-bahrain...bxo7_vbhb_.html



This post has been edited by Modus: 15 Mar 2010, 13:24


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DanCVA
post 15 Mar 2010, 13:55
Post #96


Membru care arde gazu'... accelerand


Group: Members
Posts: 4.262
Joined: 23 December 07
From: Bucuresti




Cred ca masina lui Vettel a avut prea putina benzina si ca si-au dat seama in timpul cursei ca motorul lor papa mai mult ca un 1.5dci, iar noua ne-au servit o gogoasa cu pierderea de putere.


--------------------
Renault Megane Sedan 2007/Expression/Keyless-Go/MP3/6CD Changer/Autolights/CC/Heated seats/Tuxedo/1.6 16V - B 82 KVA
Repar oglinzile de Megane 2, Senic 2 si Clio 3.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 15 Mar 2010, 13:58
Post #97


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Spune-mi ca dancva nu vine de la Dan Mihai Alexandrescu! rugaciune.gif


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 15 Mar 2010, 14:38
Post #98


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




A fost Team Radio in care Vettel a intrebat daca nu pot remedia problema pierderii de putere iar inginerul i-a raspuns ca e o problema mecanica ce nu se poate rezolva de catre ei in timpul cursei.


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 15 Mar 2010, 15:11
Post #99


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.218
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(AlexV @ 14 Mar 2010, 16:12)
spectacol zero barat sad.gif

regulamentul de anul asta parca e facut de guvernul boc.
*



radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

True... Io tot asteptam sa se intample minunea, sa revina anii '80-'90 in F1, da' nimic. Cu regulamentul pacii nici n-ai sanse... Ar trebui sa se dea 1 punct daca depasesti pe cineva, si sa se scada 2 daca esti depasit. Sa vezi dupa aia tragedie daca vreunu' ca Schumi se califica pe ultimul loc. Termina aia de la HRT campionatul cu -4 puncte biggrin.gif
Acu' ani buni se puncta si fastest lap-ul. ar trebui s-o faca iar.

Idei ar fi, dar cata vreme F1 e in mainile unui basinos batran, care deja de o bucata buna de vreme abereaza doar ca sa se afle in treaba (Fratele de sange al lui Michi, Bernie) n-o sa se intample. Sa ajunga si Michi sa observe ca timpii din GP2 nu-s asa departe de aia din F1?

Pe de alta parte... io cred ca e din cauza lui Schumi. Ca si inainte, tot spectacolul se dadea pe ultimele locuri, alea de nu primeau puncte. Si locurile astea fara puncte devin din ce in ce mai putine... Estimez ca in urmatorii ani, o sa se schimbe podiumul, n-o sa mai aiba 3 trepte, ci 22-24-26, cati piloti or fi, sa nu se simta nici ceilalti lasati pe dinafara.

Acu' se c@c@ pe ei ca n-ar fi rea regula cu 107%. Avand in vedere ca si in calificarile astea aia de la HRT s-ar fi incadrat in limita aia (Senna, nu mai tin minte sigur de bronzat), toata discutia cu pericolul pilotilor inceti mi se pare alt bullshit.

A, da... nu petitii online anti alexandrescu sunt calea...
Mail-uri repetate...

Sa va transcriu si voua continutul mail-ului de astazi.

relatiicupublicul@tvr.ro

QUOTE
Buna ziua, draga televiziune platita din banii mei.
Tin sa te felicit pentru munca extraordinara depusa de cand m-am uitat prima oara la sticla cu lumini miscatoare si pana acum.
Ma bucur mai ales ca ai refolosit personajul principal al emisiunii "Feriti-va de magarus", dar nu inteleg de ce a trebuit sa-l trimiti pana in Bahrein, ca sa comenteze curse de automobilism?
Pentru ca nu este deloc in aria lui de expertiza... Sunt ferm convins ca ar face mai bine fata unor evenimente mondene, dupa cum tot incearca sa scape aluzii subtile de-a lungul comentariilor de cursa.

Nici prietenul sau credincios nu este mai breaz, insa el nu se pricepe la absolut nimic, el doar polueaza sonor de-a lungul fiecarei transmisiuni.

Este totusi de apreciat efectul umoristic al celor doi prezentatori. In timpul unei transmisiuni de la boxe, au reusit sa se avertizeze unul pe altul "VEZI CA SUNT TRANSMISIUNI DE LA BOXE" de suficiente ori incat sa nu se mai si auda transmisiunile despre care era vorba... Nici macar baiatul ala care era in studio, si care mai avea si el idee ce se intampla prin cursa n-a reusit sa inteleaga ce se spusese, atat de tare il deranjasera acesti Balanel si Miaunel moderni.


Daca cumva o sa le desfaceti contractul de munca celor doi incapabili, o sa ma mai uit la TVR-uri. Daca nu, de-acum incolo cursa o s-o privesc pe RTL . La cate lucruri utile (sau macar inteligente) se spun pe TVR1 in timpul cursei, as putea s-o privesc si pe postul natonal chinezesc, tot as iesi mai castigat. Partea nasoala e ca daca nu ma uit la cursa, n-o sa mai am absolut nici un motiv sa ma uit la postul ala de televiziune platit din banii mei. Urmeaza, in timp, scaderea venitului din reclame, reduceri de personal, reduceri in grila de emisiuni, va fi concediat in sfarsit Michi & co, dar nu va mai conta, ca deja F1 va fi transmis pe ProTV/PrimaTV/Antena1/OTV. Ceea ce inseamna ca aceasta miscare va continua sa spiraleze spre un faliment incet, dar sigur al TVR-urilor. Si toate astea, doar pentru ca ati ales cel mai mare bolovan de pe planeta pe post de comentator la cursele de Formula 1.


Va recomand si voua sa faceti la fel. In fiecare zi in care Michi deschide gura pe sticla. Cineva tot trebuie sa cedeze psihic, pana la urma. Si al naibii daca o sa fiu eu.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 15 Mar 2010, 15:32
Post #100


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




de-acum incolo cursa o s-o privesc pe RTL radmasa.gif , eu chiar m-am uitat o data pe RTL fiind enervat la culme de superbul comentariu in direct al stimabilului nostru comentator .


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 15 Mar 2010, 16:15
Post #101


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




QUOTE(bucatzel @ 15 Mar 2010, 15:11)
radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif
...
Sa ajunga si Michi sa observe ca timpii din GP2 nu-s asa departe de aia din F1?
...
*



radmasa.gif

Aiurea. Nu s-a prins el. I-a spus tataie Bernie ca au fost obligati aia din GP2 sa faca modificari la masini ca sa nu fie mai rapide decat astea de F1 modificate in litera noului regulament.
Bineinteles asta s-a intamplat cand s-au intalnit ei doi si au batut cuba ca doi vechi prieteni.

Foarte inspirata ideea cu mail-uri la TVR. up.gif


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 15 Mar 2010, 16:16
Post #102


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




bucatzel, nu vreau sa fiu rau dar daca in prima parte a mailului trimis le puteai starni celor de la tvr un sentiment de regret (dar sentiment care tine vreo 3-4 secunde), in a 2-a parte le-ai starnit un ras in hohote... Pun pariu ca acel mail va face ture prin tvr ca sa se amuze toate departamentele radmasa.gif Ma refer la partea cu "faliment si rtl"...


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 15 Mar 2010, 16:34
Post #103


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.218
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Am mai postat inca un mail de-al meu la sectiunea 1 banc, impreuna cu asta. Asta-i si ideea mea... Un mail de-asta nu-i facut sa-l citesti si sa-l stergi. E facut sa-l imparti cu ceilalti. Cat rezista aia din birouri sa nu bufneasca in ras cand trece Michi pe langa ei? Desi... cre' ca asta se va intampla oricum.

Ma si improscam pe mine de ras gandindu-ma cum ar fi F1 in direct la OTV cu DDD la controale... s-ar tura ala mai tare ca motoarele.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
betamax
post 15 Mar 2010, 16:49
Post #104


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.343
Joined: 11 September 08
From: din lumea asta, prost făcută..




Radu are dreptate. Din pacate, TVR-urile n-au cum sa intre in faliment, ca plateste prostimea. Si reclame vor avea pentru ca, avand spatele asigurat, isi pot permite tarife mici (asta e lucrul cel mai injust, dupa parerea mea, distorsioneaza piata).
Dar ideea cu trimisul multor mail-uri catre tvr mi se pare buna, n-am mari sperante, dar nici la Loto nu castigi daca nu joci. Asta e gratis. Dupa ce ies de pe forum la trimit si eu un mail.


--------------------
renault Scenic Rx4 2000, 1.998 l, 16 V, 102 kW
"... imi place sa lucrez cu intelectuali, astia pricepe repede."
"Ori traim cu totii, ori va ia dracu' !"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 15 Mar 2010, 17:04
Post #105


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.218
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Nici eu nu-mi fac iluzii ca ar intra TVR-ul in faliment. Am scris chestia asta in primul rand pentru caracterul umoristic.

E si un sambur de adevar, daca am fi destul de multi care am face chestia asta, li s-ar duce pe pustii o sursa importanta de venit, ca cineva plateste pentru reclamele difuzate in timpul curselor... Si plata asta se face in functie de sondaje de piata. Si vorba aia, daca nu castigi, se spune ca pierzi. N-as pune baza totusi pe asemenea miscari revolutionare. Dar dupa fiecare cursa le mai scriu un mail.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 15 Mar 2010, 17:38
Post #106


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




Buna idea asta cu mailurile. O sa ma pun si eu sa trimit.
Noroc ca am acasa RTL-ul de la unguri unde ma uit la curse de cativa ani buni. Diferenta e de la cer la pamant. Cand nu pot sa ma uit pe RTL prefer sa iau cursa de pe torente decat sa ma bag pe TVR.


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DanCVA
post 15 Mar 2010, 19:02
Post #107


Membru care arde gazu'... accelerand


Group: Members
Posts: 4.262
Joined: 23 December 07
From: Bucuresti




Ce aveti fratii mei cu Miki Alexandrescu? Este cel mai mare cunoscator de Formula 1 din Romania. Sigur sunteti invidiosi pe el, nu-i asa Manuel. biggrin.gif
Cred ca insusi Bernie, cand vinde drepturile de TV in Romania pune clauza in contract sa comenteze Miki. biggrin.gif

Manuel, acum serios vorbind, chiar crezi ca trebuie sa luam in serios tot ce se transmite ca TEAM RADIO? Ce interes ar avea o echipa ca sa stie toata lumea ca are probleme sau nu masina. Se poate spune ceva adevar, dar nu intregul adevar.


--------------------
Renault Megane Sedan 2007/Expression/Keyless-Go/MP3/6CD Changer/Autolights/CC/Heated seats/Tuxedo/1.6 16V - B 82 KVA
Repar oglinzile de Megane 2, Senic 2 si Clio 3.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 15 Mar 2010, 19:20
Post #108


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Sunt de acord, insa de aici si pana la aberatiile aluia cum ca ar ramane fara benzina, e cale lunga. "Pana prostului" era posibila acum cativa ani, cu tehnologia actuala insa, mi se pare imposibil la acest nivel.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 15 Mar 2010, 19:23
Post #109


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Or ce defectiune ce face masina sa consume mai mult poate aduce pilotul in "pana prostului" sau ca sa nu ajunga in aceasta situatie reduce ritmul .


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 15 Mar 2010, 19:48
Post #110


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




QUOTE(Manuel @ 15 Mar 2010, 19:20)
[...]"Pana prostului" era posibila acum cativa ani, cu tehnologia actuala insa, mi se pare imposibil la acest nivel.
*



Da da...d-aia Trulli a incetinit enorm spre final si nici nu a terminat cursa tongue.gif ..si mai sunt exemple...de ex. Webber care imediat dupa finish, pac a oprit motorul... Exemple sunt multiple, insa si eu sunt de parere ca atunci cand a trecut prin dreptul standurilor aia au apasat butonul eco si au dat-o ca problema de evacuare... yea right.... d-aia Vettel in ultimele 3-4 ture in loc de 2:03 -2:04 facea 2:01, fix cat sa stea in fata lui Rosberg...s-a reparat brusc esapamentul cu 2 secunde pe tur radmasa.gif

Din pacate cu realimentare era mai jmecherie...acum de pomana sunt o groaza de nume pe pista ca nu s-a intamplat ABSOLUT NIMIC!!!

This post has been edited by dantes: 15 Mar 2010, 19:49


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 15 Mar 2010, 19:52
Post #111


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




QUOTE(Manuel @ 15 Mar 2010, 19:20)
Sunt de acord, insa de aici si pana la aberatiile aluia cum ca ar ramane fara benzina, e cale lunga. "Pana prostului" era posibila acum cativa ani, cu tehnologia actuala insa, mi se pare imposibil la acest nivel.
*


Nu uita ca acum un an sau doi, Massa a ramas in "pana prostului". Era pe locul 2, echipa i-a strigat sa mearga incet deoarece nu va termina cursa, brazilianul a incetinit, a terminat daca nu ma insel pe locul 7, iar dupa ce a trecut linia de sosire, la capatul liniei drepte, a ramas fara benzina.
Deci, se poate.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 15 Mar 2010, 21:50
Post #112


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Se poate sa ma fi grabit... aveti dreptate.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 16 Mar 2010, 07:53
Post #113


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




QUOTE(sorin_f39 @ 15 Mar 2010, 19:52)
Nu uita ca acum un an sau doi, Massa a ramas in "pana prostului". Era pe locul 2, echipa i-a strigat sa mearga incet deoarece nu va termina cursa, brazilianul a incetinit, a terminat daca nu ma insel pe locul 7, iar dupa ce a trecut linia de sosire, la capatul liniei drepte, a ramas fara benzina.
Deci, se poate.
*



In Marele Premiu al Spaniei. Ultimul care l-a depasit a fost Alonso (atunci la Renault) care a terminat pe 6.


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 16 Mar 2010, 09:32
Post #114


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




@Dantes: spuneam si eu treaba asta cu benzina inca de pe pagina anterioara, asa cum am si concluzionat duminica iar Dancva a spus bine ce a spus despre team radio. Avand in vedere ca o cursa e transmisa live toata lumea stie ce se intampla. Pe radio se transmit numai lucrurile evidente si eventual o mica dezinformare.
@Manuel: vai ce dragut...


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 16 Mar 2010, 09:50
Post #115


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




În vremurile bune


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 16 Mar 2010, 10:25
Post #116


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




ca tot ati transformat topicul intr-unul antiMIKI, fac si eu un comentariu apropo de filmul de mai sus si vremurie bune ale formulei 1 (dar nu 1983 ca atunci ma uitam la Tom si Jerry smile.gif ). Pt mine Rothmans si Marlboro au ramas sinonime cu F1.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 16 Mar 2010, 11:06
Post #117


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.218
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Nu am vrut sa devina antimichi... dar cand ai parte de cea mai plictisitoare cursa posibila, orice "bonus" te scoate din sarite.

Apropo de filmul de mai sus. Aia au facut intr-o cursa mai multe depasiri decat o sa pupam noi tot sezonul asta... Si aici am vazut doar 10 minute din cursa... sad.gif

Mi se pare strigator la cer ca daca reusesc doua masini sa apara in acelasi cadru, asta deja se numeste duel. Nu conteaza ca ruleaza unul in spatele altuia 20 de ture, e duel.

La sfarsitul cursei asteia ma gandeam la ultimele doua ture de Monaco, cu Senna pe I, si Mansell incercand sa-l depaseasca in absolut fiecare colt. Ultima oara cand am vazut ceva asemanator, o fost cand Schumi o plecat de pe 22 si o terminat pe 5, acu' ceva ani. Anul asta, cred ca vor face toti defilare timp de 300 km, si gata.

Daca nu-si dau seama iute ce-i de schimbat in F1, eu o sa incep sa caut pe net filme cu curse vechi, si o sa ma uit cum se impungeau in anii de glorie. Atat de plictisitoare o fost cursa de duminica. Chiar si daca as fi urmarit-o comentata de Murray Walker.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 16 Mar 2010, 11:08
Post #118


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Păi Murray e Miki-ul englezilor smile.gif)


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 16 Mar 2010, 11:32
Post #119


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.218
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Nu-l insulta pe Murray, te rog.

QUOTE
Germany's Bild quoted Adrian Sutil's father Jorge as saying: "Next time I will take with me something to read."
coffee_spitsk.gif

Articolul complet aici: http://en.espnf1.com/bahrain/motorsport/story/11367.html


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mugur
post 17 Mar 2010, 20:00
Post #120


Membru autentic


Group: Members
Posts: 360
Joined: 5 December 05
From: Bucuresti




Da , cursa plictisitoare , nimic notabil nu s-a intamplat, incantat ca schumi a mers bine si a terminat cursa pe un loc bun pt inceput. Sper doar ca masina sa fie mai rapida si atunci o sa fie mai in fata. E bine ca a parcurs ceva km, iar pt alonso ma bucur, sper sa ii fie bine aici la ferrari si sa obtina rezultate, locul 2 nu mai sus...locul 1 schumy se stie... rugaciune.gif

This post has been edited by mugur: 17 Mar 2010, 20:00


--------------------
renault clio dci daewoo tico 2002 /2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
11 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 01:40
Forum Renault