DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mp3/Cd (usb) Player Original Renault, pret, compatibilitate, unde gasesc

nuc
post 22 Nov 2010, 23:24
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 22 November 10




Salut, am un Megane I din 2002 cu radiocasetofon. Vreau sa l schimb si sa pun pe el un CD player sau MP3 player (eventual DACA exista si unele care citesc usburi) de la Renault (TunerList?) sau producatorul/producatorii care se ocupa de asa ceva pentru aceasta marca sau orice altceva care pastreaza acelasi model sa se potriveasca vizual cu restul bordului, sa nu se vada ca un kitsch.
Unde pot gasi si pe la ce pret? Sunt cumva aceleasi care sunt montate si pe Megane II?
Nu ma pricep si de-aia va rog pe voi sa ma ajutati, eventual mai trebuie cumparate si mufe pt afisaj si comenzile de pe volan?



--------------------
Renault Megane 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meryn89
post 25 Dec 2010, 14:57
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 13 August 10




QUOTE(nuc @ 22 Nov 2010, 23:24)
Salut, am un Megane I din 2002 cu radiocasetofon. Vreau sa l schimb si sa pun pe el un CD player sau MP3 player  (eventual DACA exista si unele care citesc usburi) de la Renault (TunerList?) sau producatorul/producatorii care se ocupa de asa ceva pentru aceasta marca sau orice altceva care pastreaza acelasi model sa se potriveasca vizual cu restul bordului, sa nu se vada ca un kitsch.
  Unde pot gasi si pe la ce pret? Sunt cumva aceleasi care sunt montate si pe Megane II?
    Nu ma pricep si de-aia va rog pe voi sa ma ajutati, eventual mai trebuie cumparate si mufe pt afisaj si comenzile de pe volan?
*



Nu vei gasi mp3 original renault pentru anul de fabricatie al masinii tale , singurele playere cu mp3 sunt cele cu updatelist( unele dintre ele ) care s-au pus pe megane II dar la megane 1 nu se potrivesc )

iti recomand sa incerci sa cauti o magazie de cd cu mp3 care sa se poata conecta la radiocasetofonul tau e cea mai estetica varianta


--------------------
RENAULT MEGANE 2002
Cumpar radio-cd original renault megane 1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nuc
post 27 Dec 2010, 12:52
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 22 November 10




mersi intre timp am descoperit existenta unor casete adaptoare pe care le conectez la playere media portabile


--------------------
Renault Megane 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
babone
post 24 Sep 2012, 11:13
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 90
Joined: 23 April 05




Stie cineva unde gasesc si cat costa player original megane 2.2 cu mp3 si update list? Nu-mi merge cd playerul, imi da cd error si il scoate imediat, in rest totul functioneaza perfect.

Dar stie cineva unde il pot repara? Sau daca se poate inlocui numai unitatea cd? Eu cred ca deja o am inlocuita cu una defecta :-) , am scris aici:

http://www.reno.ro/index.php?showtopic=236...dpost&p=3559750

Sh nu prea se gasesc, iar alea care se gasesc sunt praf (am vazut vreo doua)...


--------------------
Renault Megane 2.2 Estate 2008, 1.5dci 78kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eugen6000
post 21 Jun 2018, 21:51
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 14 January 10




Salutare, am achiziționat de curând un M3 si doresc sa montez pe el sistemul audio arkamis
Am reusit sa fac rost de display am montat casetofonul , dar nu stiu cum sa leg si cbox-ul ca sa imi functioneze si usb. Se pricepe cineva sa monteze? Casetofonul functioneaza împreună cu display-ul dar nu stiu cum sa fac cu usb-ul si cbox-ul.
Multumesc.


--------------------
Renault Megane III 2013
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eugen6000
post 30 Jun 2018, 18:23
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 14 January 10




Am rezolvat.


--------------------
Renault Megane III 2013
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 00:57
Forum Renault