DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Comparatii DSN Solenza pe vine...

klaus
post 13 May 2003, 11:13
Post #1


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Si-a luat socru-miu o Solenza Rapsodie.
Dupa ce-l mai las sa se bucure, o sa fac si eu niste teste si comparatii.
O sa va tin la curent, mai ales ca stiu foarte bine comportamentul DSN-ului meu pe care il am de vreo 2 ani.
Cert este ca in ciuda tuturor carcotelilor de pe aici Solenza este mai bine finisata si mai bine gandita dn punct de vedere ergonomic decat DSN (la micile detalii ca in mare e aceeasi masina), IN AFARA DE BANCHETA AIA JEGOASA NEFRACTIONABILA.

Cert este ca deja am observat, fata de Solenzele prezentate la "portile deschise", ca pe radiator scrie Renault, eu nemaigasind inscriptia pe care o gasisem foarte usor la celelalte de Valeo. O sa mai caut.
Si intr-adevar, ambraiajul nu este hidraulic. Cablul se vede foarte bine daca privesti motorul din fata, sub rezervorul servofranei. Dar mre influenta nu area asupra usurintei in utilizare.
Si tot pentru carcotasi, Servodirectia aia isi face toti banii (tin sa mentionez ca directia de pe DSN-ul meu nu merge chiar nashpa).
Pentru cei care se intreaba ce este cu barna aia dintre pragurile fata, trecand pe sub scaune, in urma "sedintei de analiza" am ajuns la concluzia ca trebuie sa fie ranforsarea la impact lateral, altfel nu prea se explica.
Gata pentru acum, o sa va tin la curent.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 17:03
Forum Renault