DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> ce se intampla cu cele 25 bulioane avans daca as renunta ?

jhr
post 16 Apr 2003, 22:13
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 276
Joined: 23 March 03
From: Bucuresti




asa ma enerveza astia ca nu o mai primesc, desi m-am inscris pe 10 martie... pe de alta parte prietenii ma critica, cica as fi un mare fraier, mai bine sa-mi iau un astra de banii astia
cand m-am inscris am semnat dar nu m-am uitat foarte bine, ce se intampla daca renunti, iti dau banii inapoi sau trebuie sa faci circ si sa te iei de gat cu ei ? :shock:


--------------------
AUDI A6 2006,2.7 TDI QUATTRO, 180 CP TIPTRONIC - bo1xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GeorgeB
post 16 Apr 2003, 22:30
Post #2


the 7 stars of Pleiades constellation


Group: Members
Posts: 1.870
Joined: 7 January 03
From: Bucuresti




pai , ti-ai fi luat un astra la mana a doua, care masina sunt 95% sanse sa aiba ceva in neregula (pe incercate, de fiecare data (3 ori) m-am fript). fraier nu esti. dar de luat in gura, am mai intrebat pe aici, ati semnat un contract in care sa fie stipulata o data limita? ca daca e stipulata o data limita atunci este stipulat si ceva in caz de nerespectare. de ex, la opel ai termen de livrare 75 zile cu conditia ca dupa sa se plateasca 5% din contravaloarea masini pentru fiecare sapt lucratoare, adica 1% pe zi din valoarea masinii!!!


--------------------
SUBARU Legacy 2.5 - ---
L7 2.5 all in black - edition -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 17 Apr 2003, 07:05
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
asa ma enerveza astia ca nu o mai primesc, desi m-am inscris pe 10 martie... pe de alta parte prietenii ma critica, cica as fi un mare fraier, mai bine sa-mi iau un astra de banii astia
cand m-am inscris am semnat dar nu m-am uitat foarte bine, ce se intampla daca renunti, iti dau banii inapoi sau trebuie sa faci  circ si sa te iei de gat cu ei ? :shock:


Fi calm...io am platit pe 27 februarie si nimic...... :wink:


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GeorgeB
post 17 Apr 2003, 13:00
Post #4


the 7 stars of Pleiades constellation


Group: Members
Posts: 1.870
Joined: 7 January 03
From: Bucuresti




ma, berbecilor, ati semnat vreun contract sau nu???????
ca daca da puteti sa mergeti pe ce e scris in contract!!! adica clauze de reziliere si PENALITATI!!!!!!!!!!!!!!!!!


--------------------
SUBARU Legacy 2.5 - ---
L7 2.5 all in black - edition -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CATALIN CONSTANTIN
post 18 Apr 2003, 11:48
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 25 March 03
From: Bucuresti




ptr. cei care au dat 25 bulioane citeste contractul bine, acolo scrie ca masina poate fi livrata in termen de 30 pina la 90 zile si in cazul in care renunti de tot, pierzi bani sau poti renunta la alegerea pe care ai facut-o respectiv modelul ptr. care ai optat si pierzi doar termenul de livrare , adica o iei de la inceput cu asteptat-ul.

Pentru cei care sau inscris deja la masina nu pot sa le spun decit ca merita sa astepte , masina este ok , eu o am deja.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 18 Apr 2003, 12:01
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




io nu am semnat nici un contract..... mi-au dat o factura pt avans si un aviz de plata....ce contract?????????? :?: 182.gif:


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CATALIN CONSTANTIN
post 18 Apr 2003, 12:10
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 25 March 03
From: Bucuresti




eu am avut un contract de culoare albastra dat de cei de la pitesti (cred), eu am luat-o de la adras, unde pe fata era scris tipul de masina , culoare,serie motor si caroserie, iar pe spate erau scrise conditiile de livrare in care era specificat si termenul de 30-90 zile.

daca ma chinui un pic am sa scanez contractul zilele urmatoare ca nu il am la mine si am sa-l postez.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alberto
post 21 Apr 2003, 09:18
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 81
Joined: 26 March 03
From: Bucuresti




Despre cele 25 de mil. ce-ti pot spune este ca sar putea sa ai sau nu norocul sa-i recuperezi.

Ex: Am un prieten care a dat avansul de rigoare ptr, o Solenza Confort prin Ianuarie pe la sfarsit, omu a fost zilele trecute la Meridian si s-a dat cu o Scala si inca una nu mai tin minte ce, problema este ca nu i-a placut in totalitate si anume decat cam 60%, atunci a spus domne eu vreu sa renunt, aia de la Meridian au spus ca nu se poate omu a dat telefon la Pitesti si i-a intrebat cum procedeaza la recuperarea banilor!! raspunsul a fost ca se poate face cu o cerere completata la dealer dupa care asteapta cateva zile raspunsul, bun zis si facut, ieri a vorbit cu iel si mi-a zis ca nu iau aprobat cererea ca vezi doamne sunt prea multe, acum nu stiu ce sa iti spun asa a patit el.

Sau mai exista varianta daca doamne fereste nu-ti aproba cererea sa te intelegi cu unul care vrea sa cumpere dar pierzi destui bani asta mi-a zis el.
PS. Am sa va tin la curent cum o sa rezolve problema.

O zi buna tuturor
DSN Confort


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 21 Apr 2003, 14:43
Post #9


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




La alte firme daca faci comanda la o masina si te razgindesti, 10% din pretul total al masinii il pierzi. Pe undeva este logic, fiind vorba de o valoare mare, daca te razgindesti si nimeni nu vrea sa cumpere ceea ce ai comandat? Firma ramine cu produsul pe cap. Asa au siguranta ca esti "cointeresat" icon_twisted.gif


--------------------
Lexus ES300H 2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 10:50
Forum Renault