DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

20 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Vodafone

AMW
post 28 Feb 2007, 01:15
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 7 March 06
From: Bucuresti




scuze....a ramas activat quote din alt thread...


--------------------
Volkswagen Passat Highline 2.0 TDI 4MOTION B6
Renault Megane III 1.5 dCI - 90 cp - 2012
Renault Scenic II Dynamique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cossty
post 28 Feb 2007, 09:43
Post #62


Cossty


Group: Members
Posts: 112
Joined: 19 April 06
From: Ploiesti




QUOTE(Cossty @ 26 Feb 2007, 09:53)
Sa va povestesc experienta mea cu vodafone.

Abonat de 4 ani cu 2 abonamente + inca un abonament din decembrie anul trecut.
Am avut vodafone *2 de cand m-am abonat pana in decembrie, cand am trecut la alt abonament.
Pana in decembrie am fost foarte multumit de ei. Acum urmeaza chestia care pur si simplu m-a facut sa cred ca isi bat joc de mine/noi.

Pe 23 decembrie imi este emisa factura pentru luna noiembrie. Factura cu o suma mare, gresita. Sun la ei, le spun ca factura cred ca este gresita. Tipa imi spune ca s-ar putea ca, convorbirile cu cele doua numere favorite sa fi fost taxate cu tarif normal in loc de tariful de 1 cent pe minut si ca imi vor trimite factura detaliata sa pot face contestatie, dar sa platesc factura si imi vor scadea diferenta din urmatoarele facturi. O chestia ca asta mi s-a mai intamplat si a fost OK.
Bun. Platesc factura.
Dupa aproximativ 2 saptamani primesc factura detaliata GRESITA. Factura detaliata era emisa pe cel de-al doilea abonament care n-avea nici o treaba.
Dau iar telefon la ei. Ne scuzati nu stim ce s-a intamplat va mai trimitem inca una.
II INTREB: Este o perioda in care trebuie sa contest factura? Ca sa nu ma trezesc ca trece acea perioada si nu mi se ia in considerare.
Nu este nici o perioada, stati linistit. Bine
Dupa alte doua saptamani primesc alta factura detaliata. GRESITA IAR.
Emisa pe numarul care trebuie dar pe alta perioda.
Dau telefon iar la ei. Ma cert un pic cu un tip, ala zice ca imi trimite alta factura detaliata. Il pun sa imi confirme la telefon pe ce abonament si ce perioada imi va trimite factura detaliata.
Il intreb iar: Este o perioda in care trebuie sa contest factura? El: Nu este nici o perioada stati linistit.
Sigur?
Da!
Peste iar doua saptamani (inceputul lunii februarie) primesc in sfarsit factura detaliata corecta de data asta.
A doua zi fac contestatia, o trimit de la sediul Vodafone din Ploiesti.
Ieri primesc raspuns cum ca au trecut 30 de zile de la data emiterii facturii si ca nu se mai ia in considerare contestatia.

SA INNEBUNESC NU ALTA!
Ii sun aseara, ma cert zdravan cu ei, ii amenint cu OPC-ul (banuiesc ca e vax treaba asta) si isi recunosc greseala si imi spun ca o sa se rezolve.

A ramas sa ma sune ei maine si sa imi spuna cum se va rezolva.

Rugamintea mea este daca puteti sa imi dai niste sfaturi cu pot sa o scot la capat cu ei. Oricum daca nu ma suna maine, miercuri la prima ora sunt la OPC.

Multumesc!
*



A trecut si ziua de ieri si nu m-au sunat (de ce oare nu ma mir).
I-am sunat eu.
Raspuns: Nu au primit raspunsul de la superiorii lor.
Foarte frumos.
Ma duc la ANPC sa vad ce pot face.
Va mai tin la curent.
Bafta si aveti grija!


--------------------
Dacia Logan 2006 - PH-xx-FRG
Dacia Logan Laureate 1.4 MPI (deocamdata multumit)
Opel Corsa D 1.2 enjoy + optionale (f. multumit)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Duyu
post 29 Mar 2007, 08:17
Post #63


Membru dependent de forum


Group: Members
Posts: 2.259
Joined: 10 March 06
From: B u c u r e ș t i




Parerea mea e ca ai gresit ca ai platit factura...mi se pare o porcarie asta cu "plateste-o acum si ti-o scad din urmatoarele"...pai stai frate, daca eu n-am vorbit de ce sa platesc? huh.gif Oricum...bafta multa... sad.gif ROMANIAAAAA... tara tuturor posibilitatilor!


--------------------
Renault Clio Symbol 1.5 dCi, 65 CP - with Vredestein Snowtrac 3

An Fabricație: 2006

Kilometraj: ~95.000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
megane1
post 26 Jun 2007, 17:16
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 793
Joined: 27 March 07
From: Moinesti




QUOTE(argon @ 15 Jan 2007, 11:05)
de 10 ani cartela reincarcabila, si de 7 ani abonament.  Sunt OK, dar cam parsivi uneori.  Abonamentele actuale sunt sub toata critica, e mult mai avantajos la concurenta chiar si cu bani mai putini. Eu am un abonament retras cu avantajele de fidelitate aferente icon_mrgreen.gif
*




poate incercati oferta de acum pt contracte noi, cu MINUTE N A T I O N A LE(adica in orice retea din romania) , cu reducere la JUMATATE pt 2ani! exemplu cu 9,5 usd fara TVA ai 100 minute IN ORICE RETEA(pt contract pe 2 ani)......sau cel mai edificator exemplu : 400 minute N A T I O N A L E cu 31,5 usd fara TVA
alte plus -uri : printre cele mai ok retele ca si functionare, fara delay uri uriase, fara dropped calls(apeluri intrerupte), cu acoperire ok...vb unui client.....folcloru e mare legat de noile aparitii in piata...va rog testati si apoi evaluati obiectiv, numai dupa ce VERIFICATI:d


p.s.erori si probleme apar oriunde;si da, lucrez la ei tongue.gif


--------------------
renault megane2.2 privilege 1,6 16v mai 2007
privilege, gris platine+mp3
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ga!nusha
post 28 Jun 2007, 09:42
Post #65


Still here


Group: Members
Posts: 984
Joined: 6 September 05
From: Paris




cel mai edificator exemplu... 400 minute nationale cu 31.5 usd fara tva...


daca adaugi tva-ul iese 15.1 c/min in orice retea nationala... adica 3600 rol pe minut.

la orange la prepay(adica nu abonament) ai 5000 pe minut(fara limita de minute) dar ai 8 euro credit initail(cu 4 euro) si bonus dublu la reincarcare... adica vodafone ofera la abonament aproape acelasi lucru cu ce ofera orange la prepay!

si nu, nu lucrez la orange si nici la alt operator mare de telefonie mobila.

This post has been edited by ga!nusha: 28 Jun 2007, 09:43


--------------------
Mazda 3 MPS ex: Logan Preference+AC 1.6 2oo8
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 28 Jun 2007, 13:11
Post #66


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




QUOTE(megane1 @ 26 Jun 2007, 17:16)
printre cele mai ok retele ca si functionare, fara delay uri uriase, fara dropped calls(apeluri intrerupte), cu acoperire ok...vb unui client....
*



o fi ok, da' mai zilele trecute pe vijelia aia s-a dus dracu' semnalu' ptr fro 2 ore juma'. imi dadea numa retea ocupata. n-am putut sa sun la bunica-mea sa vad cum e p-acolo vremea. noroc cu fixu'. si ca fapt divers cosmo mergea in perioada asta. de ailalti nu stiu ce sa zic, ca nu am treaba cu ei.

de sarbatori, la fel. pana dai un telefon e jale. da' asta e treaba comuna tuturor. asa ca toti is o apa si-un pamant. numai ca vodafone mi se par cei mai nasoli dpdv al ofertelor si al "recompenselor" ptr clientii vechi.


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristian_
post 29 Jun 2007, 08:43
Post #67


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 23 April 07




QUOTE(ga!nusha @ 28 Jun 2007, 09:42)
cel mai edificator exemplu... 400 minute nationale cu 31.5 usd fara tva...
daca adaugi tva-ul iese 15.1 c/min in orice retea nationala...  adica 3600 rol pe minut.

la orange la prepay(adica nu abonament) ai 5000 pe minut(fara limita de minute) dar ai 8 euro credit initail(cu 4 euro) si bonus dublu la reincarcare... adica vodafone ofera la abonament aproape acelasi lucru cu ce ofera orange la prepay!

si nu, nu lucrez la orange si nici la alt operator mare de telefonie mobila.
*



Nu stiu in ce clasa esti la gimnaziu, dar sa-l rogi pe dl. profesor de matematica sa te mai ajute la calcule.
Daca o luam de la coada la cap avem asa: 3600rol pe minut*400 minute=1.440.000 lei=31.5usd*1.19(TVA) adica 1.440.000 lei=37,485 usd;
Adica 1USD=38.415 Rol.
Ca exercitiu, te las pe tine sa refaci calculul corect. Mult succes!


--------------------
OPEL Astra 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadu
post 29 Jun 2007, 10:04
Post #68


Membru autentic


Group: Members
Posts: 495
Joined: 10 June 05




"oringi" incurajeaza convobirile in retea, de-asta le-a si crescut atat de mult numarul abonatilor, nu pentru ca ar fi cei mai buni. stiu firme care au trecut la oringi prostiti de acest lucru si cand au vazut ca le cresteau facturile cu 50-70% s-au reintors la voda.
voda e singurul care impaca capra, varza si lupul, oringi tine doar cu lupii.

This post has been edited by dadu: 29 Jun 2007, 10:05


--------------------
Megane2.1 Sedan
1.5 dci 100cp, Lux Privilege
Peugot 207
1.6 hdi 90cp, Sport
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eminescu0
post 1 Jul 2007, 14:52
Post #69


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.180
Joined: 1 September 04
From: Colentina, inima strazii




si-atunci ce ce la voda minutele de fidelitate sunt doar in retea iar la orange sunt nationale?
plus ca din cate stiu Connex-ul a venit cu Cent-ul, nu Dialog, Connex-ul a venit cu Campus, cu Vodafone 26 (sau cum s-o numi) s.a.m.d.


--------------------
Reno Megane I hatch
If you can't convince 'em, confuse 'em.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadu
post 1 Jul 2007, 18:01
Post #70


Membru autentic


Group: Members
Posts: 495
Joined: 10 June 05




din moment ce ai 100 min in orice retea, la orice ora de ce ti-ar mai da inca 30 la fel? atunci le ai doar pt retea la orice ora si acelea sunt primele consumate dar cei de la orange iti dau minute nationale la orele pe care le vor ei.
banuiesc ca un om pentru care telefonul nu e un mijloc de barfa sau nu face parte din categoria "celor cu centul" nu va astepta 8 seara sa-si sune partenerii sau sa vada ce face prietenul in spital wink.gif.


--------------------
Megane2.1 Sedan
1.5 dci 100cp, Lux Privilege
Peugot 207
1.6 hdi 90cp, Sport
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMW
post 2 Jul 2007, 03:34
Post #71


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 7 March 06
From: Bucuresti




QUOTE(dadu @ 29 Jun 2007, 10:04)
"oringi" incurajeaza convobirile in retea, de-asta le-a si crescut atat de mult numarul abonatilor, nu pentru ca ar fi cei mai buni. stiu firme care au trecut la oringi prostiti de acest lucru si cand au vazut ca le cresteau facturile cu 50-70% s-au reintors la voda.
voda e singurul care impaca capra, varza si lupul, oringi tine doar cu lupii.
*



ia mai baga un ochi la oferta lor curenta...convorbiri nationale la pretul celor din retea...asa ca nu prea sta in picioare ce spui tu smile.gif


--------------------
Volkswagen Passat Highline 2.0 TDI 4MOTION B6
Renault Megane III 1.5 dCI - 90 cp - 2012
Renault Scenic II Dynamique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadu
post 2 Jul 2007, 08:24
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 495
Joined: 10 June 05




da, la pretul din retea, putin sub cele de la voda in mlte cazuri dar in euro.


--------------------
Megane2.1 Sedan
1.5 dci 100cp, Lux Privilege
Peugot 207
1.6 hdi 90cp, Sport
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ga!nusha
post 2 Jul 2007, 09:43
Post #73


Still here


Group: Members
Posts: 984
Joined: 6 September 05
From: Paris




QUOTE(cristian_ @ 29 Jun 2007, 09:43)
Nu stiu in ce clasa esti la gimnaziu, dar sa-l rogi pe dl. profesor de matematica sa te mai ajute la calcule.
Daca o luam de la coada la cap avem asa: 3600rol pe minut*400 minute=1.440.000 lei=31.5usd*1.19(TVA) adica 1.440.000 lei=37,485 usd;
Adica 1USD=38.415 Rol.
Ca exercitiu, te las pe tine sa refaci calculul corect. Mult succes!
*


corect, my bad... era devreme pentru mine... dar nu tre sa fii asa acid. ps: ce ai facut la capacitate?

QUOTE(eminescu0 @ 1 Jul 2007, 15:52)
si-atunci ce ce la voda minutele de fidelitate sunt doar in retea iar la orange sunt nationale?
plus ca din cate stiu Connex-ul a venit cu Cent-ul, nu Dialog, Connex-ul a venit cu Campus, cu Vodafone 26 (sau cum s-o numi) s.a.m.d.
*



orange are Student, Young, Majorat...


QUOTE(dadu @ 2 Jul 2007, 09:24)
da, la pretul din retea, putin sub cele de la voda in mlte cazuri dar in euro.
*



daca pui la socoteala bonusul dublu(adica 8 euro la activare) plus bonus dublu la reincarcare nu mai este asa de mare diferenta.



--------------------
Mazda 3 MPS ex: Logan Preference+AC 1.6 2oo8
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadu
post 2 Jul 2007, 11:40
Post #74


Membru autentic


Group: Members
Posts: 495
Joined: 10 June 05




arata-ne linkul sau macar spune-ne care sunt conditiile. numai in contracte de miliarde mai vezi atatea conditii si stelute cum are orange. wink.gif


--------------------
Megane2.1 Sedan
1.5 dci 100cp, Lux Privilege
Peugot 207
1.6 hdi 90cp, Sport
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMW
post 2 Jul 2007, 13:17
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 7 March 06
From: Bucuresti




pai daca marketingul lor gandeste mult si bine...si complicat ce sa-i faci...asa sunt ofertele lor....intortocheate smile.gif


--------------------
Volkswagen Passat Highline 2.0 TDI 4MOTION B6
Renault Megane III 1.5 dCI - 90 cp - 2012
Renault Scenic II Dynamique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ga!nusha
post 2 Jul 2007, 18:39
Post #76


Still here


Group: Members
Posts: 984
Joined: 6 September 05
From: Paris




@dadu... apar la tv... nu sunt conditii... orice cartela cumparata vine cu 8 euro pe ea(desi costa 4) si sunt multe alte bonusuri..

aici: http://www.orange.ro/prepay/spec-offers/jumatate-ro.html
si aici: http://www.orange.ro/prepay/spec-offers/jumatate-new-ro.html

This post has been edited by ga!nusha: 2 Jul 2007, 18:40


--------------------
Mazda 3 MPS ex: Logan Preference+AC 1.6 2oo8
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eminescu0
post 2 Jul 2007, 20:00
Post #77


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.180
Joined: 1 September 04
From: Colentina, inima strazii




Cosmote RULLZ ! laugh.gif Mai nou si Romtelecom, ca sunt o familie.
Sa le fie rusine celorlalti cu ofertele lor cu lingurita!


--------------------
Reno Megane I hatch
If you can't convince 'em, confuse 'em.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristian_
post 2 Jul 2007, 21:15
Post #78


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 23 April 07




QUOTE(ga!nusha @ 28 Jun 2007, 09:42)
cel mai edificator exemplu... 400 minute nationale cu 31.5 usd fara tva...
daca adaugi tva-ul iese 15.1 c/min in orice retea nationala...  adica 3600 rol pe minut.

la orange la prepay(adica nu abonament) ai 5000 pe minut(fara limita de minute) dar ai 8 euro credit initail(cu 4 euro) si bonus dublu la reincarcare... adica vodafone ofera la abonament aproape acelasi lucru cu ce ofera orange la prepay!

si nu, nu lucrez la orange si nici la alt operator mare de telefonie mobila.
*




QUOTE(cristian_ @ 29 Jun 2007, 08:43)
Nu stiu in ce clasa esti la gimnaziu, dar sa-l rogi pe dl. profesor de matematica sa te mai ajute la calcule.
Daca o luam de la coada la cap avem asa: 3600rol pe minut*400 minute=1.440.000 lei=31.5usd*1.19(TVA) adica 1.440.000 lei=37,485 usd;
Adica 1USD=38.415 Rol.
Ca exercitiu, te las pe tine sa refaci calculul corect. Mult succes!
*


Vad ca nu ai reusit sa refaci calculul. OK.
Acum sa o luam pe partea economica. Am intrat pe site la dialog,
Nu cred ca ar trebui sa vorbesc despre Orange click, pentru ca se adreseaza studentilor(super tarife, jos cu palaria).
Dar la prepayd avem 16, 18 si 23 eurocenti/minut. Daca luam 16(cel mai mic tarif)*0.32*0.19(TVA)=6091 lei in nici un caz 5000 lei.
Nu cred ca o sa gasesti vreodata un tarif mai mic la prepayd decat abonament(excluzand bombele cosmote si poate, cand o sa le permita telefoanele, zapp)


--------------------
OPEL Astra 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ga!nusha
post 3 Jul 2007, 11:19
Post #79


Still here


Group: Members
Posts: 984
Joined: 6 September 05
From: Paris




vad ca nici tu nu reusesti sa citesti ce scrie pe site la orange... ok.. nu-i problema...mai incearca

si pe partea economica la prepay tva-ul este inclus in pret/min
ca sa nu mai zicem ca nu cunosti cursul euro/leu

asa ca, intreaba tu pe domn profesor...
sau mai bine las-o balta

ps: nu am zis ca sunt mai mici la prepay...nici macar nu am zis ca sunt la fel... daca tot esti la partea cu cititul site-ului mai citeste si ce am scris eu...

LE:
ca sa te lamuresti cu prepay:

ca sa vorbesti ~410 de minute la prepay conform ofertei curente la tariful cel mai mic gasit de tine. trebuie sa cumperi un sim 4 eur + sa incarci in valoare de 59.28 eur cu tot cu tva. adica platesti 64.04 euro. adica mai mult decat dublu fata de cel de la connex. DAR ai in plus 1000 de minute in retea valabile oricand! SI este PREPAY nu abonament...

totul tine de cat vorbesti... dar, eu zic sa cauti cel mai mic tarif existent la prepay si sa refaci tu calculele(sa iei in consideratie si bonusul primit la reincarcare si cursul corect euro/leu)... ca sa nu mai zicem, ca daca esti maniac si vorbesti 1400 de minute pe luna se merita sa treci seara pe planul tarifar ore favorite si dimineata inapoi...

o zi placuta.

This post has been edited by ga!nusha: 3 Jul 2007, 11:36


--------------------
Mazda 3 MPS ex: Logan Preference+AC 1.6 2oo8
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristian_
post 3 Jul 2007, 14:22
Post #80


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 23 April 07




Da, nu prea reusesc sa descifrez site-ul orange.
Nu precizeaza niciunde ca tariful in eurocenti contine deja TVA.
Ai drepatate diferenta de 0,034 lei(3,2 cat am scris minus 3,166 cat era cursul pe 28.06) este uriasa in comparatie cu 1,49lei, diferenta ta de curs. Ai fost fantastic cu remarca ca nu cunosc cursul euro/leu.
M-am lamurit. Eu vorbesc de orange Romania si tu probabil de Orange Franta sau... Eu nu am reusit sa vad la ei pe site cele 1000 minute in retea.

Asemenea!


--------------------
OPEL Astra 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ga!nusha
post 3 Jul 2007, 14:35
Post #81


Still here


Group: Members
Posts: 984
Joined: 6 September 05
From: Paris




ok. hai sa o lasam balta

This post has been edited by ga!nusha: 3 Jul 2007, 14:38


--------------------
Mazda 3 MPS ex: Logan Preference+AC 1.6 2oo8
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
megane1
post 6 Jul 2007, 11:19
Post #82


Membru autentic


Group: Members
Posts: 793
Joined: 27 March 07
From: Moinesti




domnilor, nu va mai ciondaniti... smile.gif e clar ca vor exista tabere si nemultumiti si multumiti de oricare parte... insa e clar ca nu alegem neaparat dupa criterii economice, ci si in urma bombardamentului de marketing la care suntem supusi acasa, pe strada, in supermarket, etc..

daca fiecare e multumit, pt sine, asta e cel mai bine... smile.gif
va doresc numai bine

6 Jul 2007, 11:45:
QUOTE(Duyu @ 29 Mar 2007, 08:17)
Parerea mea e ca ai gresit ca ai platit factura...mi se pare o porcarie asta cu "plateste-o acum si ti-o scad din urmatoarele"...pai stai frate, daca eu n-am vorbit de ce sa platesc?  huh.gif  Oricum...bafta multa...  sad.gif  ROMANIAAAAA... tara tuturor posibilitatilor!
*



daca mi dai voie, conform normelor MINIStERULUI DE finante din romania, nu poate nimeni "edita" o factura fiscala deja emisa.....la fel cum daca ti au cumparat o masina de xxxx euro, ai luat factura, etc, nu mergi peste 2 saptamani sa mai adauge/scada din valoarea ei....o factura emisa se inchide achitand o..nu numai la ei..de asta discountul/reducerea va fi evidentiata in urmatoarele facturi(ti se factureaza ce ai de platit si ti se scade discountul)..

ideea care e: orice reducere/discount trebuie sa apara in scris in factura...iar daca respectiva e emisa, evident nu mai contine reducerea acordata dupa emitere...
nu e atat de complicat insa sunt unele reguli impuse ce trebuie respectate


multumesc mult

This post has been edited by megane1: 6 Jul 2007, 11:45


--------------------
renault megane2.2 privilege 1,6 16v mai 2007
privilege, gris platine+mp3
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 14 Jul 2007, 21:50
Post #83


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.774
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Am si eu o intrebare ce poate parea stupida, dar va rog nu va enervati.
Daca trimit un sms catre un numar Vodafone aflata in roaming (cartela romaneasca aflata in franta), cine plateste cei 45 de centi? Numai eu, cel care trimit, sau mai plateste si cel ce primeste ceva?
Multumesc!


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 14 Jul 2007, 21:53
Post #84


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Cel plecat platește. Pe tine te costă doar tariful unui sms normal către un număr Voda aflat în țară.


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 14 Jul 2007, 21:56
Post #85


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.774
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Banuiam eu..... As fi preferat sa fie invers insa! Oki, merci mult.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fuzz
post 14 Jul 2007, 22:41
Post #86


gHIdusul


Group: Members
Posts: 1.013
Joined: 21 October 06
From: RFG




Err, care 45 de centi ? Nu plateste nimic din cate stiam eu cand primeste mesaje. Doar cand e sunat.


--------------------
Renault Megane Sedan Luxe Privilege 2.2 - 1.6 16v 110cp Decembrie 2006 - B-XX-FUZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady85btz
post 15 Jul 2007, 00:37
Post #87


Membru onorific


Group: Members
Posts: 3.803
Joined: 16 March 06
From: Bucuresti




eu stiam ca un sms in roaming(uk) costa in jur de 15 centi....nici vorba de 45 !!!


--------------------
Kia Cee'd ~the BEST~ 1.4T 16V
"The Power to Surprise"™
Ex- Dacia Logan Ambition 1.5 dCi
Ex- Dacia 1310 Sport
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fuzz
post 15 Jul 2007, 08:18
Post #88


gHIdusul


Group: Members
Posts: 1.013
Joined: 21 October 06
From: RFG




De trimis parca, dar de trimis pe numar strain, daca trimiti tot pe numar din Romania e acelasi tarif ca si cum ar fi langa tine.


--------------------
Renault Megane Sedan Luxe Privilege 2.2 - 1.6 16v 110cp Decembrie 2006 - B-XX-FUZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 15 Jul 2007, 08:27
Post #89


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.774
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Ok, sms trimis intre 2 cartele cu numere romanesti, se trimite din Romania spre cartela aflata in Franta. Cine si cat plateste? Acum am inteles ca plateste cel ce trimite 7 centi si cel ce primeste vreo 35 sau 45. Asa e?


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 15 Jul 2007, 09:23
Post #90


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Da.


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
20 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 17:16
Forum Renault