DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

22 Pages « < 14 15 16 17 18 > »  
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sandero Stepway TCe 90 S&S Easy-R 2017

IRONICK
post 23 Aug 2018, 20:29
Post #451


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




Nu mai ruginesc pragurile, aripile spate, usile la fel ca la generatia veche. Nu a fost niciodata o problema, ci au eliminat intentionat niste pasi din tratament, sa le produca mai ieftin si mai repede.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kasio
post 23 Aug 2018, 21:59
Post #452


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 29 July 18




Referitor la rugina care nu se vede as vrea sa va spun ca dupa 1 luna am dat fetele de usi jos si am ramas masca cata rugina era pe acolo; bine ca cel putin nu se vedea dar mi se pare o calitate extrem de slaba iar tabla este foita de ceapa (apasati pe ea si vedeti cum se indoaie peste tot). Si vopseaua e ciudata rau in zona motor si in zona rotii de rezerva sunt mai multe nuante de culori, parca a vopsit unu beat si a dat mai mult intr-o parte decat in alta). Un accident minor face franjuri tabla Dacia+alte piese in comparatie cu cealalta masina (spun din experienta). Astea + motorul in 3 cilindri ma fac sa ma orientez catre alta marca. 1.5DCI la 14k euro mi se pare extrem de mult pentru ce ofera dacia in ansamblu. Nu stiu catre ce ma voi orienta dar sper sa nu dau peste alta la fel de pocnitoare. Cert este un lucru, o sa citesc mai mult forumurile inainte si iau aminte la ce scrie pe ele pentru ca riscul sa fiu cobai este mare!! V-as mai putea da si alte detalii minore dar care la cat costa o dacie prestige iti vine sa iei campii, cum ar fi...scartait ba pe la o usa, ba pe la tetiera, ba in zona haion, nici nu stii exact de unde se aude pentru ca se aude incet si doar cand o apuca. Din primele luni mi-au aparut niste pete albe pe materialul ala negru de pe interiorul capotei care s-au tot extins (parca a aruncat cineva cu var) si dacia zice ca nu are nimic (chiar nu-si dau seama de la ce poate fi). Faptul ca nu are buton de dezactivare ESP e o mare porcarie. Asta iarna pe zapada batatorita in oras mergea super bine masina (eram chiar incantat) dar in vara cand am dat de putin nisip n-a mai vrut sa iasa pur si simplu fara sa o imping pana i-am indoit toate cele pe la aripi (cand o fortezi sare pur si simplu din viteza o ia razna, iti apar 3 linii in CB- am zis ca raman in camp cu copii si sotia) iar de curand am vrut sa urc o panta la tara pietruita si a urcat 30% din ea si gata patinat la greu de a trebuit sa dau inapoi (panta pe care am urcat cu 1310 lol!). Eu nu zic toate astea acum pentru ca am scapat de ea dar am vazut ca mai doreste lumea informatii si pentru ca si eu mi-as dori sa citesc cat mai multe pareri despre orice model de masina (pareri de la oameni care le-au utilizat cat de cat in diverse conditii). Ca idee, inginerul de la reprezentanta la care am facut revizia a zis clar ca au fost probleme la unele masini si cu calculatorul de comanda nu doar cu trepidatiile si ca nu se va putea face nimic pentru ca trebuie schimbata toata linia de comanda si asta inseamna multi bani iar la astea deja facute nu mai rezolva nimeni problema avand in vedere ca trepideaza si astea manuale (pur si simplu zicea ca-s pocnitori astea; va dati seama ce bine ma simteam).

This post has been edited by Kasio: 23 Aug 2018, 22:07


--------------------
Stepway Sandero 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dragos81
post 24 Aug 2018, 13:25
Post #453


Membru


Group: Members
Posts: 147
Joined: 29 April 17




QUOTE(SteppenWolf @ 21 Aug 2018, 16:14)
Am avut si eu programata schimbarea de ambreaj si revizia.
Merge foarte bine acum, nu mai tremura.
Costul reviziei a fost 540 lei, 5l de ulei 5w30 (o fi elf?), filtre si manopera (la AMG Grup Bucuresti).
Dragos, cat si de unde ai pus foliile alea negre pe stalpii centrali ?
Te mai intereseaza upgradeul la difuzoarele Focal ?
*



Salut foliile le-am pus când am montat și cele de pe geam ai fost 50 cu tot cu manopera. E folie neagra mata.
Upgradeul la difuzoare da, o sa îl fac pana în iarna dar numai pe fata. Mai trebuie sa schimb cheder ul și despatitorul de geam de pe ușa stânga spate stricate de aia de la folie. O sa o duc sa fac toate o data la reprezentanta. Cost total estimat cu totul vreo 1300 lei.

Legat de cutia automata dacă dacia nu punea nu îmi luam mașina. Cutia manuala la Dacia e o gluma proasta ma refer la timonerie și jocurile acesteia comparat cu Honda.
Acum as vrea sa știu și eu dacă a schimbat cineva al doilea ambreaj din ce știu eu nu asa ca ne agitam degeaba iar ambreajul nu e consumabil la automata de la Dacia e în contractul de garanție.
Personal bravo Dacia pana acuma eu sunt mulțumit cu unele excepții.


--------------------
Dacia & Honda TCe & i-VTEC 2017 & 2007
17 Dcaia Sandero Stepway
EX 07 Honda Civic
EX 08 Peugeot 207
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kasio
post 24 Aug 2018, 15:15
Post #454


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 29 July 18




@Dragos81, daca nu avea cutie automata Dacia mergeam pe alta marca. Am analizat foarte mult piata la momentul respectiv sa gasesc ceva nou raport calitate pret cel mai bun si cutia a fost decisiva! Bine ca am reusit sa o dau cu cat am luat-o prin remat pentru ca pe loganclub sunt multi cu probleme si mai multi taximetristi am auzit ca au pbl/pareri asemanatoare, acolo este cel putin o persoana la al 3lea kit de ambreiaj (cu cel din fabrica).

This post has been edited by Kasio: 24 Aug 2018, 15:17


--------------------
Stepway Sandero 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 24 Aug 2018, 15:54
Post #455


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(Kasio @ 23 Aug 2018, 21:59)
Referitor la rugina care nu se vede as vrea sa va spun ca dupa 1 luna am dat fetele de usi jos si am ramas masca cata rugina era pe acolo; bine ca cel putin nu se vedea dar mi se pare o calitate extrem de slaba iar tabla este foita de ceapa (apasati pe ea si vedeti cum se indoaie peste tot).
*


Ce treaba are grosimea tablei? Rezistenta la rugina este data de aliaj si tratamentele aplicate, nu de grosime. Sau ne dorim tabla ca pe vremea volgai?
Tabla e mai subtire si ca sa iasa bine la cantar.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 24 Aug 2018, 16:31
Post #456


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




Daca se poate plastic sau aluminiu ... ca sa nu mai caram o tona (sau mai mult) pentru un sofer1.gif


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 24 Aug 2018, 16:45
Post #457


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Da, la tinichigiu.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kasio
post 24 Aug 2018, 21:17
Post #458


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 29 July 18




@MuciX Nu are nicio treaba, a aparut rugina pentru ca pe exterior e vopsit gardul si pe interior habar nu ai ce este.
Sunt de acord ca trebuie sa fie usoare dar cand intra in tine un bolid mai vechi iti face franjuri si dorinta de a avea masina usoara. Iti spun din experienta, sa vezi ca ala care intra in tine are masina putin sifonata iar la tine si directia s-a rupt, de tablarie nu mai zic.
Eu nici nu-mi imaginam ca exista masini cu tabla asa subtire pana am avut un eveniment si am pus mana pe tabla care se indoaie ca foita de ceapa iar la duster e chiar mai subtire.
Am inteles ca la nivel general au subtiat tablaria dar mi se pare o exagerare pentru ca atunci cand te "rezemi" putin pe cotul aripei sa si indoaie!
De acum incolo cand merg in reprezentante asta-i primul lucru la care ma uit, chiar sunt curios daca si la altii-i tabla la fel!!


--------------------
Stepway Sandero 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 24 Aug 2018, 23:00
Post #459


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Sa vezi la A5 cum se face aripa de Al ca hartia creponata wacko.gif


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 24 Aug 2018, 23:13
Post #460


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.904
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Serios baieti?

E moale ca sa absoarba si usoara sa nu consume.

Si directia sa nu se rupa ? Prefer da se rupa...nu sa imi intre in piept.

Tot botul masinii e moale...sa nu mai rupa pietonul in 2....etc..etc...pedale de plastic..etc etc

This post has been edited by wolfin: 24 Aug 2018, 23:15


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 25 Aug 2018, 06:21
Post #461


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




QUOTE(Dragos81 @ 24 Aug 2018, 14:25)
Legat de cutia automata dacă dacia nu punea nu îmi luam mașina. Cutia manuala la Dacia e o gluma proasta ma refer la timonerie și jocurile acesteia comparat cu Honda.
*

Și chestia asta de-ai luat-o e o glumă mai bună? biggrin.gif
Mie unuia mi se pare că ai căzut din lac în puț. Dar în fine, dacă pe tine te satisface... asta-i tot ce contează. up.gif
Apropos, cum te înțelegi cu direcția? Aia cum se simte în comparație cu Honda (sau cu orice altă marcă normală)?

QUOTE(MuciX @ 24 Aug 2018, 16:54)
Ce treaba are grosimea tablei? Rezistenta la rugina este data de aliaj si tratamentele aplicate, nu de grosime. Sau ne dorim tabla ca pe vremea volgai?
*

Teoria sună bine, dar în practică ar fi totuși frumos dacă n-ai face daună totală de la un bobîrnac.
Am mai povestit eu cum s-a făcut muci un sfert din Duster, daună de 5000 de euri, la 25 km/h. O lovitură similară cu Niva s-a lăsat doar cu o mică adîncitură în aripă și o îndoitură ușoară a barei; nici nu m-am obosit s-o repar, că era mașină de offroad. biggrin.gif
Da, bine, știu că Niva era grea și avea minus zero stele NCAP. Dar nici cu stelele Daciei nu mi-e rușine; oricum în fața lui Huidu sîntem toți egali. sleep.gif

QUOTE(wolfin @ 25 Aug 2018, 00:13)
Si directia sa nu se rupa ? Prefer da se rupa...nu sa imi intre in piept.
*

Da' dacă ar putea să nu-ți intre în piept și nici să nu se rupă, n-ar fi și mai bine? unsure.gif

This post has been edited by VladSoare: 25 Aug 2018, 06:31


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 25 Aug 2018, 08:01
Post #462


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Când vezi brațele suspensiei pa Duster, cat creionul, te apuca plânsul.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristic1982
post 25 Aug 2018, 08:58
Post #463


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.192
Joined: 4 February 11
From: Pitești




Alea de pe modelele mai vechi de x-trail sau RAV4 nu erau tot așa? Dar acolo nu erau români să se plângă.

Cât despre dauna aia de 5000 euro la impact la 25 km/h (initial, din spusele lui VladSoare, era o viteză mai mică) eu zic sa mai taie coada la vulpe. Daca era Ford se dărâma gardul iar mașina avea cel mult o zgârietură rolleyes.gif .

This post has been edited by cristic1982: 25 Aug 2018, 09:00


--------------------
Dacia Duster 2010 K9K898 Laureat 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 25 Aug 2018, 09:10
Post #464


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.120
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Și la Suzi e tabla cam subțirică, probabil cam la fel că a Daciei.
Eu cred că asta e trendul general, nu vreo caracteristica a unei mărci anume.....


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 25 Aug 2018, 09:17
Post #465


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Daca dai plasticu jos de pe orice masina pana la sofer ai motorul si cv. Omuletu cu mondeo da 1k de euroi daca i se ciobesc farurile asa k. tongue.gif
icisea vorbim de ambriajul de kkt din asocierea cu CV aftomatizata.


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 25 Aug 2018, 09:55
Post #466


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(Kasio @ 24 Aug 2018, 21:17)
Sunt de acord ca trebuie sa fie usoare dar cand intra in tine un bolid mai vechi iti face franjuri si dorinta de a avea masina usoara. Iti spun din experienta, sa vezi ca ala care intra in tine are masina putin sifonata iar la tine si directia s-a rupt, de tablarie nu mai zic.
*


QUOTE(wolfin @ 24 Aug 2018, 23:13)
E moale ca sa absoarba si usoara sa nu consume.

Si directia sa nu se rupa ? Prefer da se rupa...nu sa imi intre in piept.
*


Lasa-l dracu de piept, pe ala il cresc la sala, sa nu ma loveasca la baieti. blush.gif

Nu trebuie sa va amintesc de experimentul asta, nu? Americanii faceau masini grele din tabla zdravana pe vremea aia nu?


Oare e mai bine cu vechi, bun si rusesc?


Uite si la engleji


Parerea mea, tabla groasa e mai putin buna decat tabla bine inginerita.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 25 Aug 2018, 10:49
Post #467


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(cristic1982 @ 25 Aug 2018, 09:58)
Alea de pe modelele mai vechi de x-trail sau RAV4 nu erau tot așa? Dar acolo nu erau români să se plânga
*

La prima generatie de acum 30 ani. Da doar x-trail le avea asa suntiri, ravu le-a avut mai groase. Ca si freelanderu'


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristic1982
post 25 Aug 2018, 11:36
Post #468


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.192
Joined: 4 February 11
From: Pitești




Mașinile alea au văzut mai mult offroad decât vad majoritatea land/range rover-urilor actuale și totuși nu au fost plângeri cum vezi de la oameni care nu părăsesc niciodată asfaltul.


--------------------
Dacia Duster 2010 K9K898 Laureat 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
axabrt
post 25 Aug 2018, 11:55
Post #469


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.056
Joined: 15 February 05
From: Ploiesti




Auziti da un c5 cu hydractive care are vreo 1700 kg, vi se pare o masina sigura ?


--------------------
Ford Focus mk3.5 Ecob00st
.dracnev si boboru’ este viitoru’.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 25 Aug 2018, 14:48
Post #470


Membru


Group: Members
Posts: 4.192
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




Daca mergi permanent cu 300Kg in portbagaj devine si mai sigura. La 2t nu are cum sa nu fie.


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 25 Aug 2018, 15:14
Post #471


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




QUOTE(axabrt @ 25 Aug 2018, 11:55)
Auziti da un c5 cu hydractive care are vreo 1700 kg, vi se pare o masina sigura ?
*


Sigură la ce? Dacă vrei s-o impresionezi pe profesoara aia ca să-i bagi spânu' în pridvor, nu merge cu mașini d-astea de virgini. rolleyes.gif


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristic1982
post 25 Aug 2018, 15:31
Post #472


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.192
Joined: 4 February 11
From: Pitești




QUOTE(AR-18-MOS @ 25 Aug 2018, 15:14)
Sigură la ce? Dacă vrei s-o impresionezi pe profesoara aia ca să-i bagi spânu' în pridvor, nu merge cu mașini d-astea de virgini. rolleyes.gif
*


radmasa.gif
up.gif


--------------------
Dacia Duster 2010 K9K898 Laureat 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 25 Aug 2018, 17:08
Post #473


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.904
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




LolLolLo.gif radmasa.gif


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 25 Aug 2018, 19:24
Post #474


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




QUOTE(cristic1982 @ 25 Aug 2018, 09:58)
Cât despre dauna aia de 5000 euro la impact la 25 km/h (initial, din spusele lui VladSoare, era o viteză mai mică) eu zic sa mai taie coada la vulpe. Daca era Ford se dărâma gardul iar mașina avea cel mult o zgârietură  rolleyes.gif .
*

Da, știu că nici atunci n-ai crezut și n-am s-o iau acum de la capăt, că n-am nici un interes să te conving. Tu poți să crezi ce vrei.
Treaba cu Fordul nu știu de unde ai scos-o. Eu n-am lăudat niciodată Fordurile și am zis întotdeauna că am Ford numai din motive conjuncturale, nu de ideologie. Tu în schimb ești un mare fan Dacia și nu pierzi nici o ocazie s-o ridici în slăvi, sau să ataci pe oricine ar îndrăzni s-o critice în vreun fel.
Habar n-am cum se comportă Fordul la izbituri, pentru că din fericire n-am avut ocazia să constat personal.

This post has been edited by VladSoare: 25 Aug 2018, 19:27


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristic1982
post 25 Aug 2018, 20:02
Post #475


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.192
Joined: 4 February 11
From: Pitești




radmasa.gif
Daca ți-am spus tie că nu te cred, nu înseamnă că mă iau de oricine critică Dacia, ci doar de cei ce mint și exagerează pentru a își susține ideile (cum ai făcut tu).


--------------------
Dacia Duster 2010 K9K898 Laureat 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 25 Aug 2018, 20:05
Post #476


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.462
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(VladSoare @ 25 Aug 2018, 19:24)
[...]
Habar n-am cum se comportă Fordul la izbituri, pentru că din fericire n-am avut ocazia să constat personal.
*


Se comporta destul de bine. Din pacate am avut ocazia: http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=4602231

Oglinda, un airbag lateral, un geam lateral si revopsit 3 elemente: 4200 lei. E usor sa faci dauna mare, daca bubui airbagurile si tot din fata.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 25 Aug 2018, 20:34
Post #477


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Pentru micutul Moshe. La femei, nu pitzipoance de club, trebe altele inclusiv pooolaaa. Cine nu are, suplinests cu masina, telefon, izmene slim, card biggrin.gif


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 25 Aug 2018, 21:45
Post #478


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




Vezi tu, tataie, femeia oricare ar fi ea, nu a evoluat foarte mult față de când avea doar nevoile primare/animalice, astfel că întotdeauna în subconștientul ei va fi atrasă de bărbatul puternic din orice punct de vedere (fizic, intelectual, financiar), care îi poate da starea de siguranță și încredere. Una e când o scoți în oraș cu-n long wheel base iar când ajungi la restaurant, vine garçon și te ajută să-i deschizi ușa și mai apoi îți parchează mașina. Gest care totdeauna dovedește vene pe "pooolaaa".
În celălalt caz, cu-n C5 touring, garçonul te expediază rapid sub pretextul că locurile alea de parcare-s rezervate.

P.S. Dă și tu un sfat pentru axa, că ar da și el o pedală. blush.gif

This post has been edited by AR-18-MOS: 25 Aug 2018, 21:47


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 25 Aug 2018, 21:51
Post #479


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Vorbesti de japitile de calitate indoielnica printre care probabil te invarti.
Vorba leului. Nu ai pooola ia-ti aifon.
PS Cu asa gandire nici talica nu esti intrecaia evoluati. Hsidi pa, fugica se deschid cluburile.
La axa e multe defecte huh.gif

This post has been edited by bion: 25 Aug 2018, 21:53


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 25 Aug 2018, 21:52
Post #480


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.120
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Hai că ați luat-o razna bine de tot.
Înseamnă că ăla de circulă cu autobuzul ce mai face? laugh.gif


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
22 Pages « < 14 15 16 17 18 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 21:47
Forum Renault