DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

216 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Despre Caini, ce ar fi mai potrivit?

Lexy
post 30 May 2005, 08:01
Post #61


Just ME


Group: Members
Posts: 531
Joined: 9 December 04
From: Bucuresti




Eu am avut rottweiler si-l tineam in casa!!!Si lasa par dar si mai mult par lasa un caine cu parul mic ca intra in covoare mochete peste tot si nu-l mai poti scoate...asa la unul cu parul normal il cureti cu apriratorul/perie/burete/etc


--------------------
Toyota Corolla 1,6 VVTI / SOL - B-01-LEXY
Good girls go to heaven.Bad ones go to hell.
And girls with fast cars go anywhere they want.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tase
post 30 May 2005, 09:05
Post #62


Membru incepator


Group: Members
Posts: 39
Joined: 23 August 04
From: Timisoara




nu sint crescator de ciini si vorbesc din 1(o) experienta personala: ia-ti doi-trei foxterrier.
aveam mai demult si s-a intimplat sa ne sara gardul diversi indivizi. au fost redusi la stadiul de epave
umane insingerate, tremurinde, socate si cu balele curse pe barbie.

dezavantaje, sint isterici, deosebit de agresivi, trebuie sa-i obosesti serios ca sa doarma noaptea si sint
singurii care au atacat membrii ai familiei. aveam o broasca testoasa la un moment dat si cel care a vrut s-o
scoata din coltii lor s-a ales cu niste gauri.

acum am un airedale terrier, alt temperament. agresiv si asta cu alti ciini (in special cu aia mai mari ca el)
dar cu oamenii e lipitoare. ta-su in schimb e o fiara. ergo, depinde si de educatie, asta fiind crescu de bunici
pe cind ta-su s-a crescut singur in cusca.


--------------------
dacia 1310 tx
Cisco IOS uses BGP to find out how much it sucks.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
algor
post 31 May 2005, 14:01
Post #63


Membru


Group: Members
Posts: 158
Joined: 4 December 03
From: iassy




salut din nou!!
am analizat, am citit, m-am documentat..si am ales! am luat un husky spre deliciul nevestii!
Merci mult de sfaturi!


--------------------
LOGAN PREFERANCE - Tico SL
Sa traiti - bine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bolt
post 31 May 2005, 14:19
Post #64


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 16 March 05
From: Tulcea




smile.gif Sa-l ai cu bine. Numa' ca deliciul nevestei va fi (posibil) si al potentialilor nedoriti, daca l-ai luat pt. paza. Ai grija cu socializarea lui. Fii sobru cu el si exigent - cainele absoarbe comportamentul stapanului. Pupaceste-l cand va fi mai mare. Nu-l arata la toti, mai ales sotia sa fie atenta cu asta, ca daca l-ai luat pt. paza va fi doar o iluzie. La avertizari sonore sa nu prea te astepti.
biggrin.gif Aaah, cum ai putut s-o lasi pe doamna sa-ti aleaga (sau sa-ti influenteze alegerea) cainele ? Intre caini si barbati, ca si-ntre masini si barbati e o relatie speciala, care n-ar trebui "intinata" de femei. biggrin.gif La mine asa-i, eu aleg si cainii si masinile si calculatoarele etc. Ea e cu carpele, florile... biggrin.gif


--------------------
Dacia Solenza Clima - .......
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marius
post 31 May 2005, 14:28
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 595
Joined: 13 October 03
From: Bucuresti




Sa-ti traiasca, sa te bucuri de/cu el excl.gif Si sa ne mai spui si noua din cand in cand ce a mai ros prin casa, ce a mai spart, ce a mai rupt si ce tampenii mai face. biggrin.gif
Ai grija la alimentatie. Ai grija la calciu si vitamine. Fa-i vaccinurile. etc.


--------------------
ex Dacia ex Solenza ex 2003 Clima - ex 1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
algor
post 31 May 2005, 14:31
Post #66


Membru


Group: Members
Posts: 158
Joined: 4 December 03
From: iassy




Cum ziceam mai sus....am analizat situatiunea! M-am gindit doar la copil care aste in proiect acu...dar cind va veni vreau sa traiasca in siguranta. Am citit pe net despre ochii bestiei atintiti asupra ultimului membru al familiei.
Pentru hoti pun alarme..caut alte solutii!!
Cat despre nevasta......no comment!! papagal la faza asta biggrin.gif



--------------------
LOGAN PREFERANCE - Tico SL
Sa traiti - bine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marius
post 31 May 2005, 14:50
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 595
Joined: 13 October 03
From: Bucuresti




A, mi-am adus aminte. Chestia cu ultimul venit in casa e si asta discutabila. Cred ca tine de natura fiecarui "individ".
Am fost in weekend la parintii mei cu cainele. Mai fusesem cu el o data acum vreo doua luni; acum are cinci luni si jumatate. Ai mei au si ei doi caini dintre care unul sta intr-un tarc iar altul (cel de talie mica) sta liber. Vreau sa va spun ca nu s-a apropiat nimeni de el. Nici caine, nici om, nimic. Era in stare sa-i manace pe ai mei.
Asta in cazul cainelui meu. Si pe strada latra la unele persoane care nu-i plac lui. D-aia spun ca tine de personalitatea si caracterul fiecaruia.


--------------------
ex Dacia ex Solenza ex 2003 Clima - ex 1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b!ack
post 31 May 2005, 19:51
Post #68


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 3 March 05
From: Bucuresti




see,o singura intrebare am...vrei caine care sa sperie oamenii(hotii) ca sa nu intre in curte sau ditai animalul care sa sfasie eventualii hoti.exista doua cazuri:
1)iti iei un catelus(eventual iti dau de la a mea cand o sa aiba pui) scump,dulce,jucaus,bun pentru un copil mic da' care sa latre din toti plamanii(ex:canisu meu de talie "medie" care,daca o auzi de dupa usa zici ca mai are putin si iese prin ea si cand o vezi...esti pe jos de cat de scumpa e) wub.gif

2)vrei ,dupa cum am spus mai sus,ditai animalu,dar pe care sa nu-l poti lasa cu copilasu de frica,ca ti-l inghite...?

tu decizi,insa goldenu ar fi ceva la mijloc...parerea mea,decizia ta!


--------------------
kia sephia 1996 - B xx LXM
Daca o pasarica ti-a soptit ceva.....atunci inseamna ca ai inebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 1 Jun 2005, 08:15
Post #69


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.002
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




Niciodata! repet, niciodata nu lasati ciinele (indiferent de talie sau rasa), singur cu un oipil mic! Chiar daca aveti incredere in ciine, si chiar daca este o rsa foarte iubitoare de copii! Exista pericolul ca animalul sa fie cel agresat ( si nu stii ce reactie are)!
Ex. io! Cind avea fiu-meu cca 2 ani, a incercat sa-i "demonteze un ochi", animalu' doar a latrat scurt si a fugit, noroc ca a avut pe unde... Dar ma intreb... daca nu putea fugi????


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Aºılırsa
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rott-man
post 29 Jun 2005, 13:35
Post #70





Group: Members
Posts: 0
Joined: 29 June 05




Dupa cum vad "SEE", te-ai hotarat asupra unei rase. Este adevarat ca e cale lunga de la rottweiler la huski, dar pentru o persoana care nu prea are de-a face cu cainii e o solutie mai buna decat sa-ti fi luat un moloss (asta nu e o rasa de caine). Partea frumoasa a problemei e ca acest caine nu prea e de paza. Dar oricum, dupa cate povesti specifice folclorului canin am citit in acest topic (recunoaste un sg stapan, ataca copii, etc) cred si eu ca te-ai ingrozit. Apopos, eu sunt un proprietar de rottweiler si nu e o rasa chiar atat de fioroasa pe cat se spune. De vina e publicitatea negativa care i s-a facut datorita unor "crescatori" si proprietari inconstienti si poate si datorita unor persoane cu o "profunda" educatie chinologica care vorbesc exact ca niste babe. Adica doar din auzite. De la varsta de 5 ani (acum am 28) am crescut langa caini, dar rottweilerul mi se pare rasa care mi se potriveste cel mai mult. Este adevarat ca un astfel de caine implica ceva eforturi financiare (ca de altfel orice caine de talie mare, ca doar nu o sa-l cresti cu paine si mamaliga), iar timp liber aproape ca nu mai am deloc (tot este directionat inspre antrenarea si dresajul lui - fiind foarte inteligent poate sa retina o gramada de comenzi, asa ca tot timpul este intr-un proces de invatare si de repetare a comenzilor pe care deja si le-a insusit). La final, nu pot decat sa-ti urez sa te bucuri de catelul tau si incearca sa ai mare grija de el (un caine nu se tine doar cu apa si mancare !!!!!!!!!)


--------------------
peugeot 309 - BH 04 NCZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marius
post 29 Jun 2005, 16:03
Post #71


Membru autentic


Group: Members
Posts: 595
Joined: 13 October 03
From: Bucuresti




Chiar, uitasem, see ce mai face catelusul ?

Dar papagalul ? LolLolLo.gif


--------------------
ex Dacia ex Solenza ex 2003 Clima - ex 1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ciombe
post 30 Jun 2005, 07:18
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 368
Joined: 9 January 04
From: Arad




Salutare!

Si io sunt proprietar de caine, cam de 2 ani. De fapt, da cand eram mic copil imi placeau cainii, da ai mei nu ma lasau sa aduc "potai" in casa. Am avut la curte un caine (saracu, a murit anul trecut de batranete) - primul meu caine pe care l-am crescut de mic, de cand avea cateva saptamani. Un caine raza Maidanezus Maidanezus - rau si agresiv! Asta aveam nevoie la curte. L-am primit de la o tanti care plimba vacile satenilor- aia avea o haita de caini rai si agresivi... In fine, desi il iubeam, ma purtam foarte bland cu el, niciodata nu a sarit la mine... cu o singura exceptie. Atunci i-am aplicat o corectie dura, si 12 ani de zile nu am mai avut probleme cu el. Era ascultator, imi permitea chiar sa ii iau mancarea din fata. In schimb, cu orice strain era de nestapanit. Si nu era deloc fricos, cred ca ar fi murit cu oricine de gat decat sa renunte... Cand il lasam liber prin curte, nici naiba nu avea curaj sa intre... A fost cel mai bun caine de paza pe care l-am avut. Interesant ca desi habar-nu aveam de notiuni de dresaj, daca ii ziceam "hai la locul tau" ciar si pe un ton linistit, cainele se potolea din latrat (cand era cineva la poarta) si mergea direct la cusca lui si acolo statea! Cum spuneam, a murit saracu de batranete anul trecut....
Acum am un fel de caine cam ciudat... cam tampitel din fire. L-am luat mai mult de mila, ta-su-i Boxer, ma-sa-i Collie ... Combinatie tampita... A fost o alegere proasta facuta de mine. L-am primit cand avea 6 saptamani, iar comportamentul lui era mai ciudat... adica era foarte autoritar, nu suporta sa il dai jos din pat (deh, stateam la garsoniera, cainele cu noi...) Am avut mult de furca cu el. Cand il pedepseam si il inchideam in bucatarie, schelalaia ca un copil... cand a facut 2 luni, deja putea singur sa se urce in pat peste noi... io il dadeam jos, el astepta pana adormeam si hopa sus la loc! Apoi a inceput sa isi manifeste dorinta de dominare, nu accepta sa fie "inferior" in cadrul turmei. Totul a culminat cand intr-o zi, cand a incercat prietena mea (adica actuala nevasta) sa il dea jos din pat- cailele a inceput sa o maraie si sa se dea la ea...iar ea in loc sa ii dea una peste bot, s-a tras din calea lui. Ala a fost momentul culminant, din clipa aia NU i-am mai permis ABSOLUT nimic. A incercat bietul animalut sa se impuna in gasca si a trebuit sa ii arat ca locul lui nu e ala pe care il vroia el. La prima corectie fizica, atunci cand i-am ars una peste bot, s-a repezi pur si simplu la mine maraind... mi-am calcat pe inima si m-am repezit si io asupra lui... am crezut ca daca ii dau vre-o doua mai cu mila, o sa renunte... DA DE UNDE.. era si mai indarjit, parca avea draci! Atunci a trebuit sa-l caftesc. Si de atunci m-a stiut de jupan. cred ca din toata familia (aici includem socrii, cumnatii, etc) io sunt singurul pe care-l asculta - desi nu avut destul timp sa ma ocup de el. Acum sta la curte, i-am facut un tarc. Regret ca nu am luat un caine adevarat, un Rottweiler - acum am un boxer cu botul lung si cu smoc de par in varful cozii wacko.gif - caine care nu e bun deacat sa latre, sa fuga in jurul cozii si sa se gudure pe langa mine. E sperios, e foarte suspicios cu strainii, dar fricos. Daca cineva strain se repede la el, baga coada intre picioare si fuge cat il tin balamalele.
... si inca ceva, e un betivan notoriu... cand vedea ca beau un pahar cu vin saliva acolo langa mine pana ii puneam si lui (bineinteles, din alt pahar). Dupa ce lingea paharul il apuca zbenga si fugea ca disperatul prin casa sau pe unde apuca... parca beuse Red-Bull. Fugea pana cadea lat!
Sfatul meu e sa nu va luati decat caini de rasa, un caine nu e ca o masina, cand te saturi de ea sa o schimbi!

Numai bine!


--------------------
Oltena 12 TRS, Dacia 1304 Papuc - B-83-JJJ, AR-30-JJJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ant
post 30 Jun 2005, 08:12
Post #73


Utilizator resuscitat


Group: Members
Posts: 358
Joined: 21 June 04
From: Bucuresti




Bre Ciombe pe strada am inteles, dar cu bietele animale ce ai ? huh.gif


--------------------
Opel Vectra 2005 cu remorca - B .. AIT
Daca nu merge cu ciocanul din prima, incercati un ciocan mai mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marius
post 30 Jun 2005, 09:07
Post #74


Membru autentic


Group: Members
Posts: 595
Joined: 13 October 03
From: Bucuresti




Hai ca n-a exagerat. biggrin.gif Ma asteptam, dupa felul in care decurgea povestirea, sa coboare cu cainele in brate, sa-l lege de ceva si sa dea cu masina peste el.
Intradevar, sunt momente cand pur si simplu te scot din sarite. Asta cand sunt mici si nu si-au insusit toate educatiile. Dupa aceea, cum il inveti asa il ai. Dar pana sa priceapa ce si cum wacko.gif ... iti cam vine sa-l iei la palme.
Al meu a trecut de 6 luni si si-a furat-o de 2-3 ori. Nu va ganditi ca l-am batut cu lesa. Un papuc pe fund, hai doi. Bine, da e si dus rau. Strig la el si-l trimit la locul lui dupa ce face vreo tampenie si in maxim 2 minute tranteste ceva, rupe altceva. mad.gif Daca ma apuc sa va insir cate a putut face... de unde naiba ii trec atatea tampenii prin cap, nu stiu.


--------------------
ex Dacia ex Solenza ex 2003 Clima - ex 1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ciombe
post 1 Jul 2005, 14:21
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 368
Joined: 9 January 04
From: Arad




Pt ca ma criticati, nu am sa va mai povestesc cum am imbatat odata o gaina... sau cum am imbatat porcii din obor de la tata biggrin.gif ...
Se pare ca la mine mai toate animalutelele mai devreme sau mai tarziu deveneau alcoolice blink.gif


--------------------
Oltena 12 TRS, Dacia 1304 Papuc - B-83-JJJ, AR-30-JJJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marius
post 1 Jul 2005, 14:42
Post #76


Membru autentic


Group: Members
Posts: 595
Joined: 13 October 03
From: Bucuresti




Pai nici sa nu ne povestesti ca ai fi offtopic, nu vezi ca scrie "despre caini"? biggrin.gif

Acu pe bune, ti-a mai trecut sau tot asa faci cand vezi o fiinta ce nu se poate apara in fata ta ?


--------------------
ex Dacia ex Solenza ex 2003 Clima - ex 1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
algor
post 22 Sep 2005, 15:20
Post #77


Membru


Group: Members
Posts: 158
Joined: 4 December 03
From: iassy




QUOTE(Marius @ 29 Jun 2005, 18:03)
Chiar, uitasem, see ce mai face catelusul ?

Dar papagalul ?   LolLolLo.gif
*



Catelusul a crescut!! are opt luni , e tare neastamparat. Acum am inteles si io zicala "nu e un caine, e un husky". E intardevar pe gustul meu.
Cat despre papagal...incerc din rasputeri sa nu repet biggrin.gif faza si alta data.

P.S. daca stiti un exportator de par de caini...spuneti-mi. Dau angro!

This post has been edited by see: 22 Sep 2005, 15:30


--------------------
LOGAN PREFERANCE - Tico SL
Sa traiti - bine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
patratel
post 22 Sep 2005, 16:16
Post #78


Membru


Group: Members
Posts: 186
Joined: 26 May 03
From: Bucuresti




QUOTE(see @ 22 Sep 2005, 16:20)
daca stiti un exportator de par de caini...spuneti-mi. Dau angro!

nenea hai sa ne asociem, facem noi o intreprindere de exportat blana biggrin.gif


--------------------
Skoda Octavia Elegance - B 47 KVN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marius
post 22 Sep 2005, 16:54
Post #79


Membru autentic


Group: Members
Posts: 595
Joined: 13 October 03
From: Bucuresti




Ma luati si pe mine ? biggrin.gif

Defapt, acum ala mic e cat ala mare, deci materie prima exista din plin.

Attached thumbnail(s)
Toby___Borg.jpg ( Size: 70.34k ) Number of downloads: 406


--------------------
ex Dacia ex Solenza ex 2003 Clima - ex 1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vlad Georgescu
post 23 Sep 2005, 03:48
Post #80


/----\ <--- Logan


Group: Members
Posts: 342
Joined: 24 July 03
From: Bucuresti




O solutie pentru paza este un pekinez (cit mai frustrat si mai latrator) si un doberman. Cind vine hotul, pekinezul latra si trezeste dobermanul, care merge si capseaza hotul. smile.gif

Eu am un soricar (teckel), are 12 ani.. si un motan.


--------------------
Volțvagãn Glonț 2080 Tdi Quad BiTurbo DSG 8 - -
Athos, Porcos si Bairamis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Yva
post 23 Sep 2005, 04:06
Post #81


Membru anormal


Group: Members
Posts: 94
Joined: 10 July 04
From: Timisoara




Asa ca opinie personala, sunt de acord cu cineva care a spus ca trebuie sa- cresti bine de mic. Cand eram mai mic, mergeam mult pe la bunici, si au primit un catel. Era caine ( corcitura ) de stana corcit cu lup ( nu caine lup, ci LUP salbatic din padure ). Cainele care il avusesera bunicii mei inainte era foarte bland si la 5 ani cati aveam il calaream prin curte si nu zicea nimic :)chiar daca ma tineam de urechile lui in loc de zgarda. Dupa ce a aparun nea caisa lupu salbatic, am crezut ca el la fel si m-am purtat ca un bou cu el. Evident ce vroiai la 6 ani si ceva... Si aveam obiceiul prost cand, manca sa lovesc un castron de metal cu o bata. Scoate un sunet care il enerva pe caine, iar cand m-am apropiat, mi-a capsat palma. Ok, am zis ca eu sunt devina ca sunt prostul ( asa si era smile.gif ). Dar dupa 2 saptamani m-am indreptat spre banca de lemn din curte unde fara sa stiu, avea un os mare ascuns. Si tin minte ca l-am auzit in spatele meu, dupa care m-am trezit impins la perete cu el de brat. Am avut o muscatura urata ca mi-am vazut muschiul ( bicepsul ) prin piele. Cainele nu a avut nici o vina. A fost doar instinctul de asi apara hrana si idiotul de mine care am contribuit la iesirile lui. Cred ca daca eram in locul lui, faceam la fel. Sper ca ati inteles ce am vrut sa spun cu aventura mea biggrin.gif


--------------------
VW GOLF 4 2001 - TM86PSY
Want me to press Accelerate?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ciombe
post 23 Sep 2005, 08:23
Post #82


Membru autentic


Group: Members
Posts: 368
Joined: 9 January 04
From: Arad




QUOTE
Eu am un soricar (teckel), are 12 ani.. si un motan.


blink.gif
Sa inteleg ca soricarul face scandal si motanul capseaza hotul??
Sau invers, motanul miauna si soricarul sare la jugulara hotului biggrin.gif


--------------------
Oltena 12 TRS, Dacia 1304 Papuc - B-83-JJJ, AR-30-JJJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
patratel
post 23 Sep 2005, 09:01
Post #83


Membru


Group: Members
Posts: 186
Joined: 26 May 03
From: Bucuresti




QUOTE(Ciombe @ 23 Sep 2005, 09:23)
blink.gif
Sa inteleg ca soricarul face scandal si motanul capseaza hotul??
Sau invers, motanul miauna si soricarul sare la jugulara hotului biggrin.gif
*


mai oameni... nu stiu cum de nu ne-am dat seama pana acuma nici unul dintre noi... solutia e urmatoarea:
nu conteaza absolut deloc ce dimensiune are cainele... trebuie sa aiba doar buze reci blink.gif


--------------------
Skoda Octavia Elegance - B 47 KVN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
algor
post 23 Sep 2005, 09:01
Post #84


Membru


Group: Members
Posts: 158
Joined: 4 December 03
From: iassy




pardon!! nasul rece biggrin.gif


--------------------
LOGAN PREFERANCE - Tico SL
Sa traiti - bine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
patratel
post 23 Sep 2005, 09:03
Post #85


Membru


Group: Members
Posts: 186
Joined: 26 May 03
From: Bucuresti




QUOTE(see @ 23 Sep 2005, 10:01)
pardon!! nasul rece biggrin.gif
*


ma rog... sa fie rece... tongue.gif nu conteaza ce biggrin.gif


--------------------
Skoda Octavia Elegance - B 47 KVN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LucVer
post 23 Sep 2005, 10:34
Post #86


Membru foarte autentic! ;-)


Group: Members
Posts: 240
Joined: 9 October 03
From: Brasov




Ba conteaza ca daca-i rece tot, e naºpa! sleep.gif biggrin.gif


--------------------
Renault Fluence Expression Plus 1.6 16v 2011 - BV xx XXX
ex-Logan Laureate 1.4

Fortza fie cu tine! - Star Wars
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marius
post 23 Sep 2005, 10:51
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 595
Joined: 13 October 03
From: Bucuresti




Faza cu pekinezul cam asa e. Pe langa cei doi mari mai am si o catelusa, logic pekinez. Scandalagioaica mare. Noroc ca nu sta in permanente cu astia mari ca nu te-ai mai intelege om cu persoana in casa aia.

Si ca sa fie garnitura completa, mai am si un birmanez care se pare ca s-a nascut doar sa manance si sa doarma. Ciudate sunt unele pisici. wacko.gif Singura lui utilizare prin casa nu e decat cand incep cainii sa-l alerge, se mai antreneaza si ei, mai fac un pic de miscare. rolleyes.gif


--------------------
ex Dacia ex Solenza ex 2003 Clima - ex 1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 26 Dec 2009, 13:40
Post #88


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursureºti Vale




QUOTE(luxcor @ 27 May 2005, 12:09)
Golden Retriver ...

Exact smile.gif Tarra, 10 luni, cam nebuna de jucausa ce e.

Attached thumbnail(s)
Craciun_2009_008.jpg ( Size: 3.28mb ) Number of downloads: 437
Craciun_2009_009.jpg ( Size: 2.96mb ) Number of downloads: 382
Craciun_2009_010.jpg ( Size: 3.35mb ) Number of downloads: 367


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Şuşea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 26 Dec 2009, 13:46
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




grecule ai baut cam mult......


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 26 Dec 2009, 13:50
Post #90


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




De ce? blink.gif


--------------------
ZAZ Zaporojeş 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
216 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 14:36
Forum Renault