DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

26 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> RUGINA si Loganul-TOTUL despre probleme cu rugina, (fost INCEPUT DE RUGINA PLAFON LOGAN)

ionutctn
post 30 Mar 2006, 15:43
Post #31


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




Cumparati ceva facut in alta tara pentru ca se pare ca asta e singura solutie. Asa sunt romanii mai destepti decat toti. Asa ne-am crezut mereu un popor inzestrat si rezultatele se vad .......de fapt suntem niste rahati sa ma scuzati de expresie si aici nu fac atac la nimeni.
Avem impresia mereu ca are mereu cineva ceva impotriva noastra dar iata ca ne punem piedica singuri mereu. Ca sa il citez pe Mitica dragomir: "Dom'le rezultatele vorbeste". mad.gif

This post has been edited by DFA: 30 Mar 2006, 15:51


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 30 Mar 2006, 15:48
Post #32


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




ionutctn, iti recomand sa cumperi o masina de la Porche romania, si sa faci service-ul la ei.
Si sa vezi ce parfum si adevaraciune este cu Dacia...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
avathan
post 30 Mar 2006, 16:07
Post #33


eu.


Group: Banned
Posts: 586
Joined: 16 March 05
From: Buc




QUOTE(nvasiliu @ 30 Mar 2006, 15:36)
Klaus, am dat print si direct la service cu ce mi-ai zis. Oricum multumesc mult de tot.
Later Edit: desi cum sa-i verific eu daca au facut toate astea... pe unde sa fi intrat apa de a ruginit.. condens nu cred ca a fost, ca in portbagaj nu exista incalzire de nici un fel.
Avathan: in portbagaj eu nu car decat trusa medicala, , triunghiurile si laptopul. ATAT. Cand plec in excursii mai iau lada frigorifica si ceva haine... deci... nu avea ce sa curga la mine
*


condens se poate face de la diferenta de temperatura habitaclu exterior...dar nu poate avea drept rezultat ce am vazut in pozele alea
nici eu nu am tinut lichide acolo si totusi am avut apa aia o data asta e...(poate am uitat portbagajul deschis la spalatorie sau pe vreo ploaie ...desi...)
la tine chiar au facut o treaba de mantuiala si trebuie taxati si trebuie sa remedieze problema gratis!

This post has been edited by avathan: 30 Mar 2006, 16:07


--------------------
a Rosu 1800 - @
unu,doi,trei,patru,cinci ... zero
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nvasiliu
post 30 Mar 2006, 16:45
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 16 January 06
From: Romania




Nu e problema ca nu vor sa remedieze. Remediaza pe garantie, nu ma intelegeti gresit. Dar nu vreau la fiecare 6 luni sa ma duc sa remedieze iei tampeniile pe care le-au facut. Numai directorul vrea sa se faca treaba pe-acolo... restu'...



Ce zice Klaus cu Porsche Romania confirm si eu... vai de el de service. Mai mult nu zic ca sa nu ma abat de la subiect.


--------------------
ex-Dacia Logan / New Mitsubishi Lancer ||| Ambition 2005 /Inform Plus - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 30 Mar 2006, 17:07
Post #35


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




QUOTE(klaus @ 30 Mar 2006, 14:48)
ionutctn, iti recomand sa cumperi o masina de la Porche romania, si sa faci service-ul la ei.
Si sa vezi ce parfum si adevaraciune este cu Dacia...
*


Pot sa te contrazic din acest punct de vedere... iti spun din experienta proprie ca nu prea ai dreptate. Ai cumva masina cumparata de la Porsche Romania si iti faci service-ul la ei? Sau vorbesti din auzite?


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 30 Mar 2006, 18:44
Post #36


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Vorbesc din experienta personala odata, si din a unei firme cu parc de cca. 20 skode care s-a mutat cu totul la aviamotors dupa vreo 4 reparatii in service la porsche...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nvasiliu
post 30 Mar 2006, 19:33
Post #37


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 16 January 06
From: Romania




Si tot din experienta unui membru al familiei care la o Octavia a ramas fara blocul de faruri Xenon, fiindu-i inlocuite "accidental" cu unele obisnuite. Avand in vedere ca masina a fost ridicata ziua, evident ca nu s-a obervat. Dupa indelungi scandaluri s-a returnat piesa cu pricina


--------------------
ex-Dacia Logan / New Mitsubishi Lancer ||| Ambition 2005 /Inform Plus - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nvasiliu
post 3 Apr 2006, 13:44
Post #38


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 16 January 06
From: Romania




Se pare ca de vina este service-ul unde mi-am facut masina ca nu a curatat spann-ul dupa ce au terminat lucrarea. S-a pus roata deasupra si aceasta lucrand a creat anumite zgarieturi pe podea si prin urmare a ruginit. Cei de la service au decis sa o dea si cu lac ca sa nu se mai repete distractia.


--------------------
ex-Dacia Logan / New Mitsubishi Lancer ||| Ambition 2005 /Inform Plus - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMW
post 3 Apr 2006, 21:36
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 779
Joined: 7 March 06
From: Bucuresti




QUOTE(MoneyTalks @ 30 Mar 2006, 17:07)
Pot sa te contrazic din acest punct de vedere... iti spun din experienta proprie ca nu prea ai dreptate. Ai cumva masina cumparata de la Porsche Romania si iti faci service-ul la ei? Sau vorbesti din auzite?
*




Ba pardon, 2 masini , experienta personala: prima accident si reparatie...cica...au schimbat parbrizul cu unul sh care avea urma de rovinieta intr-un colt si s-a crapat la 2 luni dupa inlocurie ( trebuia sa fie nou ) sau luat si scutul de sub motor...dupa un timp mi-a zis cineva ca mi-a schimbat turbina cu una veche ( nu stiam de ce nu mai trage masina) m-am dus in service le-am expus problemele au "recunoscut" au schimbat turbina si parbriz, mi-au pus scutu la loc si toate astea in o luna jumatate...ca de era de munca cik. A doua masina: lovita lateral , reparata cica..la un moment dat trebuia sa tin de usa dreapta ca sa merg cu masina ca de...nu se mai inchidea, dupa care ceea de pe spate s-a blocat. Am vrut sa verific uleiu din motor, ridic capota ma uit io pe acolo ...si ce vad? un far era de un fel si altu de altfel (masina era relativ noua) un far cu o culuare spre alb ca de nou si unu ccu masca din interior prafuita, murdara de ulei etc. M-am dus la porsche bucuresti nord ii arat lu ala problemele, aceiasi persoana caruia i-am aratat si prima masina...vine se uita la farul ala...pune mana pe el sa vada ceva...si surpriza, se rup niste chesti de plastic care sustin oarecum faru...si de aici se repeta istoria de mai sus, iar service, iar reparat etc... scuze de off-topic dar nu ii suport pe cei de la porsche romania si vad negru in fata ochilor cand vad ca cineva le ia apararea...mentionez ca astea sunt experientele personale, cele ale prietenilor cu porsche nu le mai expun pt ca nu mai are rost.


--------------------
Volkswagen Passat Highline 2.0 TDI 4MOTION B6
Renault Megane III 1.5 dCI - 90 cp - 2012
Renault Scenic II Dynamique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
foxxbiker
post 7 Apr 2006, 17:29
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 231
Joined: 27 February 06
From: ploiesti




mi-a ruginit usa dreapta spate,pe interior, la logan preference...fab oct 2005...smile.gif..am fost la service iatsa si...au ridicat din umeri..."se mai intampla..""m-au linistit..am parcurs 12500km..fiind o masina de serviciu...astept prima revizie..!!!!


--------------------
dacia logan1,4 2006 - ph xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gheghe
post 7 Apr 2006, 19:00
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 209
Joined: 24 May 05
From: Campina, PH




Iatsa din care oras? Ce inseamna a ruginit usa pe interior? In ce zona? Pe ce suprafata? O poza?
Multumesc!


--------------------
Dacia Logan Ambition - PH 99 xxx
Caut pareri pertinente si argumentate. Ofer recompensa!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 7 Apr 2006, 20:50
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




A fost lovita si reparata?


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florinvfd
post 8 Apr 2006, 22:06
Post #43


florinvfd


Group: Members
Posts: 163
Joined: 4 March 05
From: Bucuresti




QUOTE(foxxbiker @ 7 Apr 2006, 16:29)
mi-a ruginit usa dreapta spate,pe interior, la logan preference...fab oct 2005...smile.gif..am fost la service iatsa si...au ridicat din umeri..."se mai intampla..""m-au linistit..am parcurs 12500km..fiind o masina de serviciu...astept prima revizie..!!!!
*



daca tot ai zis ce ai patit...detaliaza si arata-ne si noua sa stim vindem masina repede sau ce facem? dry.gif


--------------------
Dacia Logan 1.6 MPI 2006, Laureate
bunul simt e cea mai buna regula de circulatie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daciafan
post 14 Apr 2006, 06:59
Post #44


/


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 20 January 05




am un logan laureate de 3 luni si am observat primele pete de rugina smile.gif
la baza lunetei sub capota portbagajului intre luneta si chederul portbagajului este santul pentru scurgerea apei de pe lunete. pe suprafata acestuia sunt 2 linii de sudura puse de-a curmezisul...ce impiedica scurgerea rapida a apei. in jurul acetor linii de sudura au aparut puncte de rugina.
ce ar trebui sa fac? sa o dun in service? nu cred ca s-ar rezolva problema! excl.gif


--------------------
/ / /
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DFA
post 14 Apr 2006, 08:20
Post #45


moderator://DC/Logan


Group: Moderatori
Posts: 3.511
Joined: 30 September 05
From: Buzău, RO




Șterge rugina cu o cârpă umedă și apoi cu un uscată - vezi dacă e rugină de suprafață.
O fotografie înainte și după ar fi concludentă.


--------------------
Logan III Comfort ECO-G 100cp 2021 sedan - 27 Iul 2021
Logan III Comfort ECO-G 100, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălz.+Climă, P. Comfort, P. Park. 2, volan piele, geam. el. sp.
ex Logan I 1.5
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alecs_TGA
post 14 Apr 2006, 14:41
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 778
Joined: 31 January 05




si eu am avut probleme cu rugina si raspunsul dacia a fost ca e datorita factorilor externi :apa, nisip, pietris la care i-am intrebat ce trebuie sa fac cand vad nisip pe drum sa ma dau jos din masina si sa o iau in carca??
am rezolvat problema in service cu o SPAGA MICA si rezultat uimitor de bun pentru un retus pe vopsea metalizata ........... asa ca eu unu sunt satul de serviciile DACIA


--------------------
Dacia LOGAN Laureate - XXX
BUCURESTI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
QUASAR78
post 14 Apr 2006, 15:56
Post #47


Membru


Group: Members
Posts: 167
Joined: 27 December 05




Sfatul meu !

Dupa ce se termina cu garantia asta , sa se faca o antifonare serioasa a masinei pt a o avea mai mult de 6-7 ani mad.gif

Fara carenaj spate mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif HMMMMM

As vrea sa-i intreb pe cei de la firma , unde sar pietrele de pe carosabil dupa ce se desprind de pe roata , unde lovesc ???

wacko.gif wacko.gif wacko.gif



--------------------
LOGAN PREFERANCE - IS 00 CDY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisstian
post 2 May 2006, 08:21
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 236
Joined: 25 January 05
From: Bistrita




De rugina nu am scapat nici eu.
La revizia de 30.000 km masina fiind ridicata pe elevator am facut si eu un tur in jurul masinii.
Ei am gasit RUGINA pe ambele parti la aripile din spate.
A inceput sa-mi rugineasca aripile exact pe muchie in mai multe locuri pe portiuni de 2-3 cm, iar pe-o parte a inceput sa urce pe tabla pe exterior. Se vedea cum se umfla vopseaua.. Ce sa mai..... rugina in toata regula. Pe interior deja tabla care formeaza ,,cupola" si se ,,lipeste" de aripa pe muchie s-a desprins. Intre timp am incercat sa rezolv problema eu. Cand au vazut cei de la service au zis ca trebuie sa vopsesc ambele aripii . Adica sa le dea jos sa le vopseasca. Nici nu m-am gandit sa mai las masina pe mana lor.
Pe interior unde a inceput sa se desprinda ,,cupola" ........nu mai am ce-i face. De nervi am vrut sa ma asez in fata show-roomului si cum as fi vazut un potential client care ar fi iesit din magazin il invitam se admire rugina.
Am o rugaminte la posesorii de loganuri in special cei care au circulat mult iarna pe drumuri cu sare sa se uite la aripile din spate la terminatia aripii (pe muchie), dar neaparat sa o faca de jos in sus (adica aproximativ de la acelas nivel cu al pragului) si sa-mi spuna daca gasesc rugina. Binenteles sa curatati zona inainte cu o carpa deoarece la o privire in treacat ai crede ca e mizerie aruncata de roata.
Eu pe strada m-am mai uitat si la alte loganuri si nu am vazut la prima vedere rugina dar nu m-am putut apleca sa ma uit mai de aproape..........


--------------------
Logan Ambition 1.6l noiembrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ambvision
post 2 May 2006, 10:07
Post #49


Membru


Group: Members
Posts: 104
Joined: 5 January 06




Ieri dupa spalarea masinii am constatat ca am mai multe puncte (10-15) unde e sarita vopseaua, la unele pana la tabla. Nu stiu de ce, ce pietricele ar fi putut sa sara in halul asta. Cert e ca acolo o sa rugineasca daca nu fac ceva. Intrebare: ma poate sfatui cineva ce e de facut, ca tare ma tem ca nu e nici problema de garantie, nici de casco...
BTW - tare naspa vopseaua asta, eu nu am mai pomenit asa ceva in viata mea... masina mea are numai 4 luni si jumatate. Mi se pare inadmisibil


--------------------
Dacia Duster dci 4x4 110hp - ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisstian
post 2 May 2006, 10:52
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 236
Joined: 25 January 05
From: Bistrita




Daca zici ca ai doar niste ,,puncte" le cureti bine si vopsesti zona cu un spray eventual dai si cu lac. Eu asa am rezolvat diversele probleme legate de tablarie. Daca mergi la service o sa-ti zica ca trebuie sa vopsesti componenta respectiva in intregime. Zici ca ai masina de 4 luni. De-abia ti-ai luat masina si deja sa te duci la vopsitorie cu ea.
Eu am ajuns la concluzia ca oricat te-ai agita masina e din fier si trebuie sa rugineasca. E O CHESTIUNE DE TIMP. De aceea nici nu ma gandesc sa dau jos aripile sa mi le vopseasca. Cineva zice ca sunt masini si DACII. Avea dreptate.
Imi pare rau ca nu am observat rugina la aripi mai devreme ...acum nu mai stiu sigur daca am ,,salvat" aripile de la rugina.
Ambvision tie unde ti-a aparut rugina?

This post has been edited by crisstian: 2 May 2006, 10:53


--------------------
Logan Ambition 1.6l noiembrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ambvision
post 2 May 2006, 11:16
Post #51


Membru


Group: Members
Posts: 104
Joined: 5 January 06




QUOTE(crisstian @ 2 May 2006, 11:52)
Ambvision tie unde ti-a aparut rugina?
*



Pai deocamdata nu pot zice ca e rugina... dar punctele sunt pana la tabla, si unele mai mari de 1 mm. Deci, rugina probabil in viitorul apropiat. Si punctele alea sunt peste tot: pe portbagaj spate, pe usi, pe praguri... o sa ma uit mai atent sa vad daca se vede chiar rugina, eventual o sa fac poze


--------------------
Dacia Duster dci 4x4 110hp - ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
strainu
post 3 May 2006, 22:38
Post #52


Membru incepator


Group: Members
Posts: 62
Joined: 10 April 06
From: Bucuresti




Offtopic:
QUOTE
Victor: aia de la Porsche mi-au bulit cd playerul
Victor: i-au bulit memoria
Victor: de aia scoate cdul
Victor: si de aia nu mai memoreaza posturile radio
Victor: si am dat si 1,5M pt montaj
Victor: au zis ca in aia 1,5M e inclus un modul pt imbunatatirea receptiei radio
Victor: ei uite ca mi-au bulit CD playerul
Victor: pe bani chiar!


Asta apropo de Porche Romania, era un MP3 player adus de client, pus pe o Fabia. Acum scoate CD-ul cand pui fata si tre' sa impingi CD-ul de vreo 3 ori pana il ia tongue.gif

Ontopic:
Ce parere aveti: pana la urma, se poate spune ca problema asta cu rugina e una care afecteaza majoritatea Loganurilor? Din cate am citit eu pe forum, cam asa este, dar pe de alta parte daca n-ai probleme, nu postezi,nu?


--------------------
Peugeot 107 1.0E TWO - AG - 0533...
"Software is like sex - It's better when it's free" - Linus Torvalds
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gonty
post 3 May 2006, 23:21
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 23 March 03
From: Iasi




M-am uitat si eu dupa iarna plina de nisip si sare din Iasi si nu a aparut rugina pe aripi. Mai mult, am lovit putin portiera de un perete si mi-a sarit vopseaua pana la tabla pe cantul usii. Asta s-a intamplat la inceputul lui decembrie. Intentionat nu am acoperit tabla cu vopsea. In momentul de fata, dupa 5 (cinci) luni, exista o mica tenta rosiatica. Asa ca ... trageti singuri concluzia.


--------------------
Citroen C4 2.0 HDI 2007, SX Pack - IS96DEA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lucian123
post 4 May 2006, 08:13
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 240
Joined: 25 August 04
From: Bucuresti




Am si eu o portiera lovita, vopsea sarita.
Dupa doua saptamani zona era acoperita cu rugina. Acum dupa 2 luni si ceva e complet ruginita.


--------------------
DACIA LOGAN Laureate 1.4 Rosu - B40XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bujor Stefan
post 4 May 2006, 09:15
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 712
Joined: 17 March 06
From: Bucuresti




Alecs_TGA, crisstian, ambvision, gonty, Lucian123

Va rog, spuneti si ce culoare are vopseaua voastra.
Vreau sa vad daca aceste probleme apar cu precadere la anumite culori sau la vopselele nemetalizate.

Multumesc in avans.


--------------------
Dacia Logan 2006 Ambition 1,6 - B
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 4 May 2006, 09:20
Post #56


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Da' la Lucian123 ce legatura are culoarea cu faptul ca portierea e LOVITA?
Credeti ca la o portiera de culoare galbena lovita ii sare culoarea mai greu decat la o portiera de culoare rosu toreador?


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lucian123
post 4 May 2006, 09:22
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 240
Joined: 25 August 04
From: Bucuresti







Rosu passion.


Capota are 4 locuri unde nu mai este vopsea pe 6-7 cmp

Bara fata are vopseaua sarita in multe locuri (multe=nenumarabile 243.gif ) de pa pietre probabil.


--------------------
DACIA LOGAN Laureate 1.4 Rosu - B40XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 4 May 2006, 09:29
Post #58


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




Nu stiu ce te mira ca la o portiera cu vopsea sarita apare rugina, tu ce te asteptai sa creasca vopseaua la loc, puteai sa dai si tu cu ceva sa protejezi tabla acolo, pina remediai problema .


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lapescuit
post 4 May 2006, 09:44
Post #59


Membru incepator


Group: Members
Posts: 71
Joined: 6 December 04
From: Timisoara




presupun ca nu de critici era nevoie...
poate ne zici si cu ce putea sa dea acolo ca sa protejeze tabla.


--------------------
Dacia Logan Laureate - 1.4 MPI - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisstian
post 4 May 2006, 10:04
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 236
Joined: 25 January 05
From: Bistrita




Eu am rosu toreador (metalizata) .

Daca va mai sare vopseaua pe ici pe colo puneti mana pe un spray si vopsiti zona cu probleme. Mie de la pietre mi-a sarit in mai multe locuri vopseaua pana la tabla , insa imediat am luat masuri. Am locuri vopsite dupa iarna din 2004 si acum in punctele respective nu am rugina.
La aripile din spate din pacate am observat tarziu si deja incepuse sa-mi rugineasca pe o o lungime semnificativa. Nu stiu daca a inceput de la un punct sa treptat a inceput sa cedeze vopseaua de lungul muchiei aripii.
Referitor la problema mea cu rugina: la orice masina ii sunt expuse aripile spate (muchiile) insa eu cred ca la alte marci de masini nu e posibil ca dupa 1 an si jumate sa-ti sara vopseaua si sa te gandesti deja la rugina. Asta e. De aceea am scris mai sus sa verifice si altii sa vedem doar eu am patit sau mai sunt si alti ,,clienti". Nu stiu daca s-ar merita sa dau jos aripile sa mi le vopseasca astia de la DAcia si pe urma dupa vreo 2 ani povestea sa se repete.......
Astia de la Dacia puteau se finiseze aripile din spate indoind tabla putin in interior asa cum este pe fata si asa cum sunt si la alte marci de masini (nu la toate!).
Pe de alta parte cred ca vopseaua metalizata e mai pretentioasa cand vine vorba de retusuri in comparatie vopseaua nemetalizata.
Oricum asa cum mai spunea cineva ....deja am ajuns sa discutam despre rugina.......



--------------------
Logan Ambition 1.6l noiembrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Toate cazurile pe care doriti sa le prezentati in acest topic vor fi insotite de POZE... altfel mesajele vor fi sterse de moderatori.


--------------------
Go to the top of the page
26 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 11:50
Forum Renault