DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> S-au Scumpit Proiectoarele De Solenza!

GABONE77
post 15 Mar 2005, 23:27
Post #91


el jefe


Group: Members
Posts: 856
Joined: 9 August 04
From: Bucuresti




piesele si optionalele se updateaza saptamanal in functie de cursul si de eventualele noutati aparaute si pana acum nu am vazut sa fii avut probleme pe site ca intru des pe el sa mai vad una alta.


--------------------
Dacia Sandero 2009 1.6 MPI Laureate - TPG
cine e bun e bun si cand e rau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pedrovl
post 16 Mar 2005, 12:47
Post #92


pedrovl


Group: Members
Posts: 1.007
Joined: 12 October 04




QUOTE(bogdan_o @ 15 Mar 2005, 19:55)
Se poate sa nu-si fi updatat site-ul. Ca vad ca inca mai au SLZ de vanzare desi nu se mai primesc de ceva timp comenzi.
*



Bogdan_o, sper sa nu ma intalnesc cu tine si sa ai proiectoarele aprinse ca asa te injuuuurrr... biggrin.gif (glumesc evident). De obicei ma deranjeaza cand e senin (chiar daca e noapte) si merg unii cu proiectoarele aiurea reglate de ma orbesc mai sa intru in sant. Eu daca pun prefer sa nu le aprind decat daca este necesar. (sate neluminate deloc, drum mai prost, ceata). In rest stiti ca nu prea fac bine la cei care vin din sens opus mai ales daca bat in cer. In Ungaria de exemplu sunt interzise pe timp normal!!! Se merge ziua cu faza de intalnire si atat. Acu` sa nu ma injurati ca ziceam si eu asa....


--------------------
DACIA DUSTER 1,6 16v 4x4 Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 16 Mar 2005, 13:11
Post #93


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Dar nu e vorba de injuraturi. Eu merg cu ele aprinse ca mai ajuta la navigatul printre cratele patriei. Dar le-am reglat sa bata in jos tocmai in ideea de a nu deranja. Tot in spiritul asta am scos si becul de la stopul de ceata. Nici eu nu ma omor dupa aia care vin cu farurile/proiectoarele reglate sa dea flash-uri la extraterestri.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pedrovl
post 16 Mar 2005, 13:22
Post #94


pedrovl


Group: Members
Posts: 1.007
Joined: 12 October 04




QUOTE(bogdan_o @ 16 Mar 2005, 13:11)
Dar nu e vorba de injuraturi. Eu merg cu ele aprinse ca mai ajuta la navigatul printre cratele patriei. Dar le-am reglat sa bata in jos tocmai in ideea de a nu deranja. Tot in spiritul asta am scos si becul de la stopul de ceata. Nici eu nu ma omor dupa aia care vin cu farurile/proiectoarele reglate sa dea flash-uri la extraterestri.
*




Trebuie sa recunosc ca esti unicul (in general nu ma refer la forum) pe care il aud ca si-a reglat proiectoarele ca sa nu-si orbeasca colegii de trafic. Asta e mare lucru. Eu merg foarte mult prin tara mai ales in weekenduri cand ma plimb si daca ai stii peste cati "berbeci" iubitori de "extraterestri" dau...Ma bucur ca exista si soferi deja intrati in Europa.


--------------------
DACIA DUSTER 1,6 16v 4x4 Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 16 Mar 2005, 13:39
Post #95


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Dar nici nu-i mare lucru sa le reglezi. Eu am pus masina cu fata la un perete si m-am "jucat" la suruburile alea pana am obtinut rezultatul pe care l-am vrut. Adica sa bata in jos, exact pt ce-mi trebuie mie: gropi. Nici nu ii stresez pe altii si imi folosesc si mie. Ca decat sa bata in boscheti sau in stele mai bine bat pe drum unde imi trebuie mie.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pedrovl
post 16 Mar 2005, 17:54
Post #96


pedrovl


Group: Members
Posts: 1.007
Joined: 12 October 04




QUOTE(bogdan_o @ 16 Mar 2005, 13:39)
Dar nici nu-i mare lucru sa le reglezi. Eu am pus masina cu fata la un perete si m-am "jucat" la suruburile alea pana am obtinut rezultatul pe care l-am vrut. Adica sa bata in jos, exact pt ce-mi trebuie mie: gropi. Nici nu ii stresez pe altii si imi folosesc si mie. Ca decat sa bata in boscheti sau in stele mai bine bat pe drum unde imi trebuie mie.
*




Corect. Dar spune-mi te rog o chestie. Am prieteni cu diverse masini la care au proiectoare si pana acum nici unul nu a scapat cu ele nesparte de la criblura in special. La SLZ sunt ceva mai rezistente sau se poate pune o plasa fina ceva? Ca tare mi se rupe sufletul sa dau bani multi si sa se sparga. Mai ales ca vin destul de des in bucuresti unde probabilitatea de a-i scapa vreunuia dintre roti o pietricica e foarte mare.


--------------------
DACIA DUSTER 1,6 16v 4x4 Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 17 Mar 2005, 23:02
Post #97


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Fara sa am gura pocita, eu le am din oct 2003 si pana acum nu au patit nimic. Klaus a facut un fel de protectie din plasa pentru proiectoarele de LGN (care de fapt sunt aceleasi ca si cele de SLZ) dar mie sincer nu prea imi place cum se vede. Eu zic sa le lasi asa dar sa le asiguri. Asa cel putin stii ca pt o suma modica in plus la asigurare scapi de multe batai de cap, mai ales acum la preturile la care au ajuns.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danygaro
post 2 Apr 2005, 22:36
Post #98


Membru autentic


Group: Members
Posts: 529
Joined: 19 October 04




De acord cu Bogdan. Iese tiganie cu plasa la proiectoare. Le-am asigurat suplimentar cand am vazut cat de mult s-au scumpit, sau sa nu m-i le "sperie " vreunul. Cost suplimentar 2,4 euro/an, o nimica toata si stau linistit. De montat: floare la ureche, o pot face si singur, fara sa mai apelez la natarii din sevice.


--------------------
Dacia Solenza 2003 - Confort - Lot refuzat la export - CT-96-PIX
Ce cate ori mergi cu Dacia, este ca si cand te-ai da intr-un Roller Coaster sau Mountagne Rousse. Niciodata nu stii ce te asteapta, este mereu imprevizibila, de fiecare data traiesti senzatii noi si necunoscute, iar la final poti avea fel de fel de surprize.

Cu prostul nescolarizat, te lupti un pic si ai scapat,
Dar duci o munca colosala, cu prostul care are scoala.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex_axn
post 22 Jun 2005, 22:19
Post #99


Membru autentic


Group: Members
Posts: 639
Joined: 30 December 04
From: Bucuresti




va rog mult cei care si-au montat singuri proiectoarele spuneti-mi si mie cum se leaga (am cablajul cu releu cu tot) am bagat mufele in priectoare, cealalta mufa in mufa aia de la cutia de sigurante, am legat masa si nimic.. as vrea sa le leg la ceata spate.. dar nu stiu exact ce mai trebuie facut. ce fir mai trebuie luat de la comanda de la ceata spate, mai trebuie tras vreun fir ceva.. de unde se ia? cum? exlicati-mi si mie babeste va rog frumos, ca nu mai vreau sa dau inca nu stiu cate sute si pe montat (care 90% sunt in stare sa-l fac singur)


--------------------
vw passat 2009 - B __ ___
"putine lucruri poti sa le faci cu vorba buna dar cu vorba rea nici atatea"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 22 Jun 2005, 22:29
Post #100


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Tie iti mai trebuie firul pe care sa vina plusul care sa comanda releul. Acest fir il tragi de la releul instalatiei proiectoarelor si te legi la firul alb al mufei manetei de faruri/semnalizare. Asa cand o sa aprinzi stopul de ceata or sa se aprinda si proiectoarele.

PS O mica rugaminte. Daca folosesti proiectoarele si cand nu e ceata scoate becul de la stopul de ceata ca e enervant sa mergi pe cer senin in spatele unuia care are ala aprins.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristianH
post 23 Jun 2005, 07:22
Post #101


Membru


Group: Members
Posts: 187
Joined: 10 August 04
From: Sighisoara




Daca ai SLZ Confort( exista mufa alba pentru conectarea releului in cutia cu relee), din blocul de lumini pleaca doua fire albe : unul pentru ceata spate si unul pentru releul proiectoarelor. Deoarece lipseste pozitia separata pentru proiectoare pe inelul bratului de lumini, pe firul pentru proiectoare nu vine +12 V.
Tot ce ai de facut este sa scoti cochilia inferioara de la volan, sa identifici firele albe, sa dezizolezi firele pe 2-3 mm, sa verifici daca atunci cand aprinzi lampa ceata spate apare pe unul dintre ele +12 V si apoi sa le legi impreuna cu o bucla scurta de fir cu aceiasi sectiune.Eu asa am facut.
Succes.

This post has been edited by CristianH: 23 Jun 2005, 07:43


--------------------
Ex DACIA SOLENZA CONFORT 1.4 mpi / Skoda Octavia Tour 1.9 tdi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex_axn
post 23 Jun 2005, 08:39
Post #102


Membru autentic


Group: Members
Posts: 639
Joined: 30 December 04
From: Bucuresti




cristianH uite ce am inteles eu: (sper sa ma intelegi...) desfac partea de jos a cochiliei volanului, si acolo din tabloul de comanda va trebui sa iasa printre altele si 2 fire albe. unul dintre ele va avea +12v care merge la ceata spate; si mai e inca un fir la fel (diametru si culoare- adica alb) care duce la proiectoare fata. sper ca doar astea 2 fire sunt la fel(culoare) (ca nu am aparat de masurat si n-as vrea sa le leg la semnal laugh.gif ) da? si acum eu trebuie sa trag un fir de la cel care duce la ceata spate care are +12v la cel care merge la proiectoare fata care nu are nimic. izolez calumea, pun cochilia volanului la loc si ar trebui sa mearga. atat si nimic mai mult!? dupa aia va ajunge curent (de comanda) si la mufa mea din cutia de relee si cand voi actiona ceata spate se vor aprinde si proiectoarele (sper!!).

si dc va merge voi scoate becul de la ceata spate - pt bogdan wink.gif


--------------------
vw passat 2009 - B __ ___
"putine lucruri poti sa le faci cu vorba buna dar cu vorba rea nici atatea"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristianH
post 23 Jun 2005, 09:40
Post #103


Membru


Group: Members
Posts: 187
Joined: 10 August 04
From: Sighisoara




alex_axn - Ai inteles bine, doar ca nu este un tablou de comanda ci doar un manunchi de fire care iese din blocul de lumini. Firele cred ca sunt de 0.75 mm, albe si singurele cred. De incercat poti si cu un bec auto la care un fir il pui la masa iar cu celalalt incerci pe rand la firela albe dupa ce le dezizolezi pe o portiune mica.
Ar fi bine sa nu tai firele albe ci doar izolatia (eu vreau sa-mi scimb blocul de lumini cu unul care are pozitie separata pentru proiectoare si atunci doar scot bucla de sunt si izolez firele) si intre cele doua pui o bucla de 4-5 cm de fir si izolezi la loc.
+12 V apare pentru lampa ceata spate doar cand ai faza scurta aprinsa.
Pentru demontarea cochiliei inferioare sunt trei suruburi cu torx 15.


--------------------
Ex DACIA SOLENZA CONFORT 1.4 mpi / Skoda Octavia Tour 1.9 tdi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 23 Jun 2005, 17:15
Post #104


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




O mica mentinue. Pentru a scoate cochilia suruburile sunt torx 20.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex_axn
post 23 Jun 2005, 20:22
Post #105


Membru autentic


Group: Members
Posts: 639
Joined: 30 December 04
From: Bucuresti




multumesc cristian &bogdan. am incercat sa dau azi cochilia jos dar n-am avut cu ce:(( oricum am identificat manunchiul de fire dar trebuie neaparat data jos cochilia. mam gandit repede la altceva: (dati va si voi cu parerea pls) vad ca firul ala alb de la mufa de proiectoare din cutia cu sigurante se duce intrun cablu unde sunt mai multe cabluri care cred ca ajung in cochilia de la volan.. bun. deci ar trebui sa pot sa le leg si acolo (adica in cutia cu sigurante). l-am vazut si pe celalalt fir alb care ajunge in cutie.dar m-a pus pe ganduri o treaba.. e o mufa maro dreptungiulara in cutia aia in care intra multe fire (snopul ala de cred eu ca ajunge sub volan). am demufat mufa aia, ca sa vad ce se intampla. si stupoare mergeau luminile, casu, tot. m-am suparat mai rau si am scos si releele si la fel. ma gandeam ca daca demufez alea si daca ele erau raspunzatoare cu luminile, nu ar mai fi trebuit sa mearga. se pare ca ma cam depaseste.. sad.gif(


--------------------
vw passat 2009 - B __ ___
"putine lucruri poti sa le faci cu vorba buna dar cu vorba rea nici atatea"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristianH
post 24 Jun 2005, 07:16
Post #106


Membru


Group: Members
Posts: 187
Joined: 10 August 04
From: Sighisoara




alex_axn, nu cred ca este prea bine sa te joci pe la instalatia electrica a masinii daca nu ai schema si ceva cunostinte in domeniu; improvizatiile pot conduce la neplaceri mari. Solutia pe care ti-am expus-o este simpla si un cap de surubelnita torx este in jur de 20000 lei. T15 si T20 sunt cele mai frecvente la SLZ si ar fi bine sa le ai in masina. Am uitat sa mentionez mai sus ca trebuie sa verifici in cutia cu sigurante daca au pus din fabrica siguranta pentru proiectoare - la mine a fost.

bogdan_o, nu vreau sa te contrazic dar la mine suruburile de la cochilie le-am desfacut ieri ca sa-mi amintesc cum am facut cu proiectoarele, si culorile la fire si le-am desfacut cu T 15. Poate au pus altfel de suruburi (SLZ august 2004).


--------------------
Ex DACIA SOLENZA CONFORT 1.4 mpi / Skoda Octavia Tour 1.9 tdi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex_axn
post 24 Jun 2005, 09:50
Post #107


Membru autentic


Group: Members
Posts: 639
Joined: 30 December 04
From: Bucuresti




tocmai asta ma gandeam si eu ca trebuie sa-mi iau torxurile astea.. le iau sigur ca am mai vrut eu sa dau ceva jos odata si n-am avut cu ce sad.gif nu prea ma pricep la electrica dar sa leg un fir ma pricep. deci daia vreau eu sa le fac.. fiind doar un fir. nu stiu dc am siguranta.. in cutia aia am 2 relee mici, 1 mare (ala de la gmv) si 2 sigurante. sper ca una dintre ele sa fie de la proiectoare:)


--------------------
vw passat 2009 - B __ ___
"putine lucruri poti sa le faci cu vorba buna dar cu vorba rea nici atatea"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristianH
post 24 Jun 2005, 13:42
Post #108


Membru


Group: Members
Posts: 187
Joined: 10 August 04
From: Sighisoara




Cea de care spui tu este in compartimentul motor - cutia cu relee iar cele doua sigurante sunt pentru GMV si calculator injectie, pompa benzina sonda etc..
Tabloul de sigurante este in partea stanga a bordului - ai acces la ea daca deschizi portiera de la sofer. Siguranta de la proiectoare cred ca este pe ultimul rand de jos una alba, stnghera 25 A. Te uiti pe capacul tabloului de sigurante sau in cartea tehnica a masinii si o identifici. Daca ai siguranta probabil ai si bec la martorul din bord si va fi foarte simplu.


--------------------
Ex DACIA SOLENZA CONFORT 1.4 mpi / Skoda Octavia Tour 1.9 tdi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex_axn
post 25 Jun 2005, 11:00
Post #109


Membru autentic


Group: Members
Posts: 639
Joined: 30 December 04
From: Bucuresti




stiu unde e cutia de sigurante din bord. ma gandeam eu ca acolo are sa fie siguranta pt proiectoare. o sa ma uit azi. da daca am martor pe bord asta ar functiona doar in cazul in care il leg separat de ceata spate ca asa imi functioneaza martorul de ceata spate nu? am cautat ieri in big in targ torx si n-am gasit sad.gif . am de gand sa mi le montez eu si doar sa se ocupe cineva de partea electrica (dezizolatul firelor si legarea buclei) asta in cazaul in care fac rost de torx smile.gif mai am o intrebare...: firul ala cu tensiundea de +12v de ajunge la proiectoarele fata n-ar trebui sa aiba capatul dinspre bord liber(adica sa se vada clar, si sa aiba capul liber) pt ca el nu e introdus in nici un comutator, blocul de lumini neavand pozitie si pt el??


--------------------
vw passat 2009 - B __ ___
"putine lucruri poti sa le faci cu vorba buna dar cu vorba rea nici atatea"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristianH
post 27 Jun 2005, 06:55
Post #110


Membru


Group: Members
Posts: 187
Joined: 10 August 04
From: Sighisoara




- Martorul din bord se aprinde impreuna cu cel al lampii de ceata spate atunci cand legi cele doua fire intre ele .Pana nu am avut proiectoarele nu se aprindea.
- Cap surubelnita torx gasesti la magazinele gen "Mester shop".
- SLZ confort are cablata electric partea pentru proiectoare ceata pana la releu ; firul care vine la bord merge pana in priza blocului de lumini deci nu este nici un fir cu capatul liber pe acolo.


--------------------
Ex DACIA SOLENZA CONFORT 1.4 mpi / Skoda Octavia Tour 1.9 tdi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex_axn
post 27 Jun 2005, 22:51
Post #111


Membru autentic


Group: Members
Posts: 639
Joined: 30 December 04
From: Bucuresti




am inteles. la mine se aprinde martorul de ceata spate fara sa fi legat nici un fir.. asa e de la ei. ma gandeam ca imi va aparea un martor si pt proiectoare..biggrin.gif


--------------------
vw passat 2009 - B __ ___
"putine lucruri poti sa le faci cu vorba buna dar cu vorba rea nici atatea"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristianH
post 28 Jun 2005, 06:59
Post #112


Membru


Group: Members
Posts: 187
Joined: 10 August 04
From: Sighisoara




Chiar va aparea un martor pentru proiectoarele de ceata, fix alaturi de cel pentru lampa de ceata spate, dar de alta culoare . Astept rezultatele colaborarii.


--------------------
Ex DACIA SOLENZA CONFORT 1.4 mpi / Skoda Octavia Tour 1.9 tdi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex_axn
post 28 Jun 2005, 20:50
Post #113


Membru autentic


Group: Members
Posts: 639
Joined: 30 December 04
From: Bucuresti




iti multumesc mult cristian. o sa te anunt dar va mai dura ceva pt k inca nu am facut rost de suporti si chiar dc imi vin km 10 zile am f multa treaba si ma indoiesc ca o sa-mi fac tp sa montez proiectoarele.


--------------------
vw passat 2009 - B __ ___
"putine lucruri poti sa le faci cu vorba buna dar cu vorba rea nici atatea"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABONE77
post 15 Aug 2005, 19:02
Post #114


el jefe


Group: Members
Posts: 856
Joined: 9 August 04
From: Bucuresti




azi ma opresc la un magazin din Otopeni in zona unde lucrez eu sa cumpar niste piese Dacia. si tot fiind acolo o intreb pe vanzatoare daca au si cat costa proiectoarele de slz. da avem costa 320 lei o bucata ohmy.gif
au schimbat reperul, l-au facut de Logan si uite pret. mi-a zis ca initial le-a cumparat cu 80 lei apoi s-au dublat si pe urma inca o data o dublare. si ca sunt norocos daca mai gasesc la 160 lei bucata pret vechi sa le cumpar fara sa stau pe ganduri. ce marketing au si astia de la Dacia.... de kko.


--------------------
Dacia Sandero 2009 1.6 MPI Laureate - TPG
cine e bun e bun si cand e rau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lar
post 16 Aug 2005, 08:46
Post #115


Agent Smith


Group: Members
Posts: 456
Joined: 27 September 04
From: Bucuresti




Gabone77 stai linistit cu proiectoarele ca se fura ca-n codru. Iti spune Stan Patitu'. Foarte nasoala senzatia cand te duci la masina si o gasesti chioara de proiectoare. mad.gif


--------------------
Seat Leon 1P 2009 Sport Pack - B xx xxx
Curiozitatea omoara pisica !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABONE77
post 16 Aug 2005, 13:12
Post #116


el jefe


Group: Members
Posts: 856
Joined: 9 August 04
From: Bucuresti




stiu ca e f aiurea dar eu am casco si tot ce am pus pe masina dupa ce am luat-o am asigurat pana la urma tot iei banii inapoi. traiasca casco! (cacofonia copyrighted) blush.gif

This post has been edited by GABONE77: 16 Aug 2005, 13:14


--------------------
Dacia Sandero 2009 1.6 MPI Laureate - TPG
cine e bun e bun si cand e rau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutcc
post 28 Sep 2005, 14:05
Post #117


Membru incepator


Group: Members
Posts: 39
Joined: 15 January 04
From: BRASOV




Poate nu este la subiect, dar stie cineva daca se potrivescu cumva proiectoarele de megane 2?


--------------------
Kia Cee'd 1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristio_79
post 28 Sep 2005, 18:23
Post #118


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.334
Joined: 28 September 05
From: CONSTANTA




QUOTE(ionutcc @ 28 Sep 2005, 14:05)
Poate nu este la subiect, dar stie cineva daca se potrivescu cumva proiectoarele de megane 2?
*


electricianul care mi le-a montat mie a spus ca nu se potrivesc.Crezi ca sunt mai ieftine de megane?Cat sunt de SLZ?


--------------------
Citroen / Peugeot C3 / 308 SX 1.4 HDI 2005 / Allure 1.5 BlueHDI 2020
Mai traiti? Bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
robert.s
post 2 Dec 2005, 15:18
Post #119


De la munte


Group: Members
Posts: 125
Joined: 19 April 04
From: Campulung Muscel




QUOTE(GABONE77 @ 15 Aug 2005, 21:02)
azi ma opresc la un magazin din Otopeni in zona unde lucrez eu sa cumpar niste piese Dacia. si tot fiind acolo o intreb pe vanzatoare daca au si cat costa proiectoarele de slz. da avem costa 320 lei o bucata  ohmy.gif
au schimbat reperul, l-au facut de Logan si uite pret. mi-a zis ca initial le-a cumparat cu 80 lei apoi s-au dublat si pe urma inca o data o dublare. si ca sunt norocos daca mai gasesc la 160 lei bucata pret vechi sa le cumpar fara sa stau pe ganduri. ce marketing au si astia de la Dacia.... de kko.
*



Astazi 2 Dec. 2005 in Pitesti inca se mai gasesc proiectoare de SLZ cu 3,2 bulioane setul cu tot cu suport si instalatie ...
...si injectoare de SLZ ( originale Siemens DEKA ) cu 750000 ...acum costa 2,3 mil prin alte magazine ...


--------------------
Dacia Solenza Europa 2004
Decat pieton mai bine cu masina murdara ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutcc
post 8 Dec 2005, 22:07
Post #120


Membru incepator


Group: Members
Posts: 39
Joined: 15 January 04
From: BRASOV




Stie cineva ce diametru au proiectoarele de SLZ?


--------------------
Kia Cee'd 1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 11:39
Forum Renault