DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Senzori de parcare cu probleme

niveless
post 24 Nov 2019, 08:55
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 9 September 19




Am cautat rezolvarea sau macar sugestii la rezolvarea acestei probleme si nu am intalnit nimic la cat e internetul asta de mare. Pare a fi mai mult o problema specifica BMW, Audi... ceea ce nu poate decat sa ma bucure ca Dacia s-a aliniat din toate punctele de vedere cu marcile "premium".
Ieri dupa ce a stat in ploaie toata ziua Dasia Sandero Stepway sept. 2019, senzorii de parcare se activau la mersul inapoi desii nu aveau obstacol. Este posibil ca pelicula de apa sa fie "obstacol"? desii ar fi foarte grav sa fie asa. Am sters senzorii si la fel. Au fost montati la ridicarea masinii de reprezentanta (Delta Plus Pitesti) ca bonus pentru achizitia de la ei, aveti idee, o asemenea defectiune face obiectul garantiei? Faine multumiri!


--------------------
Dacia Logan 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
torquemada
post 24 Nov 2019, 13:22
Post #2


torquemada


Group: Members
Posts: 1.875
Joined: 17 January 05
From: Bucuresti




Corect e Senzorii de parcare after market au probleme.

Senzorii de fabrică, ăia cu buton de oprire, nu au astfel de probleme. Cei montați în reprezentanță sunt diferiți, făcuți de Directed (și mai nou de cobra) și nu au nicio treabă cu mașina.

Evident pot face obiectul garanției la dealerul care i-a montat.


--------------------
DACIA Logan II 2012 / 0.9 TCe Laureate - B-xxx-xxx
Există două feluri de oameni:
1 - Cei care pot extrapola din date incomplete
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 03:06
Forum Renault