DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages « < 6 7 8 9 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Credeti in Dumnezeu?, o statistica interesanta

Credeti in Dumnezeu?
 
DA [ 221 ] ** [64.24%]
NU [ 71 ] ** [20.64%]
Sunt in dubiu [ 52 ] ** [15.12%]
Total Votes: 344
Guests cannot vote 
maho
post 25 Jul 2011, 08:36
Post #211


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.087
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Off sau nu (depinde cum considerati, daca popii au sau nu vreo legatura cu D-zeu):
Aseara am fost la "Ursus evolution" - concerte in Piata Sfatului Bv - ghiciti cine a aparut prin public, cand a-nceput recitalul "Grasu' xxl": popa Sicoe jr. (din Triaj-cine stie, cunoaste) popa.gif
si...n-as baga mana in foc, da' as putea sa jur tongue.gif ca pe unele "enoriase" le-am remarcat si pe la biserica, dupa cum v-am zis;


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hash
post 25 Jul 2011, 20:54
Post #212


calculatorist


Group: Members
Posts: 1.388
Joined: 13 September 04




QUOTE(Filip @ 16 Jul 2011, 20:39)
Cu totii vom ajunge in mod inevitabil oase in pamant. Intreb si eu: de ce? Cum ar putea ingadui un Dumnezeu bun asa ceva? Atata suferinta, cu totii suferim, indiferent de clasa sociala. In cele din urma organismul cedeaza. Majoritatea oamenilor traiesc in iluzia ca totul are un sens. Si asta este dureros. Pentru cine traim? Pentru amuzamentul bolnav al unei entitati?
Eu cred ca viata este doar o forma de organizare mai ciudata a materiei, o eroare. Consider ca viata este o cruzime. Nu ai cum sa iesi decat pierzator. Nu gasesc nimic pozitiv. Toate lucrurile frumoase vin din atitudinea oamenilor, nu din soarta lor inevitabila. Nu viata in sine este frumoasa, nu noi suntem norocosi ca existam, nu este un privilegiu, este o tragedie. Blestemati sa ne zbatem, sa simtim ce este in jurul nostru, sa fim dependenti. Simt ca nu am nici un refugiu, nici o consolare, merg inainte din inertie. Asta e.
*



smile.gif ei, nu lua lucrurile asa in tragic. Puteai sa nu existi - bine, atunci nici nu stiai ce pierzi tongue.gif
Oricum esti pe drumul cel bun. Unii nu-si pun intrebari si nu cauta raspunsuri la ele niciodata.


QUOTE(Filip @ 19 Jul 2011, 23:48)
NU. Eu nu caut decat sa inteleg cum functioneaza lucrurile. Totul este relativ simplu, numai ca majoritatea oamenilor aleg sa ignore ce e evident si sa inventeze tot felul de chestii: rost al vietii, teluri, scopuri etc. Nu exista asa ceva, decat daca vrei sa existe. Eu nu vreau decat sa traiesc decent (si cat mi-o permite organismul si soarta de mult). Dar asta nu inseamna ca trebuie sa fiu un optimist irational.

Interesant este ca oficial politica unui stat are omul in centru. Se urmareste prosperitatea individului. Insa o tara este un sistem complex, la fel ca un om. La fel cum un organism sacrifica un numar de globule rosii cand apare vreo belea, la fel si cand vine vorba de "un scop mai inalt" omul este sacrificat pentru sistem. Un sistem complex precum o tara are o vointa proprie, diferita decat cea a "pionilor" care o compun. Pana si liderii sunt niste pioni.
Pentru mine singura chestie morala este sa-mi vad de interesul meu.
Oricum, cea mai mare greseala e sa te iei dupa credinta populara. Daca s-a incetatenit o chestie neverificata, sa crezi si tu, doar pentru ca si ceilalti cred. Sau sa faci ceva ce nu este necesar, doar pentru ca ceilalti o fac. Si mai e o chestie pe care o detest: mitul care se creeaza in jurul unor oameni "personalitati". Cutarica e mare doctor, xulescu e mare politician. Desi ei n-au nici un fel de rezultate. Nociv comportament.
*



Incearca sa-ti alegi cu grija lecturile. Pot sa-ti sugerez sa-l citesti pe Michael Shermer? smile.gif
Ah, si ar mai fi un blog interesant - http://lazypawn.com/wordpress

This post has been edited by hash: 25 Jul 2011, 20:55


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 25 Jul 2011, 21:13
Post #213


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(DannyY @ 22 Jul 2011, 10:39)
Filipe, io sunt dispus sa-ti sponsorizez o iesire la curve. Cred ca ai nevoie de una, urgent.
*


asa ceva nu se refuza blush.gif

This post has been edited by Markos: 25 Jul 2011, 21:14


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 25 Jul 2011, 22:54
Post #214


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




QUOTE(DannyY @ 22 Jul 2011, 10:39)
Filipe, io sunt dispus sa-ti sponsorizez o iesire la curve. Cred ca ai nevoie de una, urgent.
*


Filipe, daca-s de pe langa Gara de Nord, nu te baga! dry.gif


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 25 Jul 2011, 23:00
Post #215


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Si ce-ai vrea, sa i-o bage altii? unsure.gif


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 27 Jul 2011, 13:13
Post #216


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Da. Cum se indoapa curcanii si gistele. Ei nu vor, dar le face bine.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 27 Jul 2011, 18:12
Post #217


Forumist


Group: Members
Posts: 2.905
Joined: 23 July 09




Ineaca ratiunea cu femei. Indemnul tipic. Ce e asa de greu de inteles ca pentru natura nu conteaza individul ci specia? Daca eu ca individ nu contez pentru natura, de ce sa ii fac jocul? De ce sa fiu pro-viata? Oricum o sa ma usuc si o sa intru in pamant, ca si cand n-as fi existat. De ce sa intretin pacaleala asta? De ce sa vreau o familie, sa fac copii si sa-i chinui si pe ei? Nu-i mai simplu sa-mi duc in liniste viata meschina si sa supravietuiesc cat pot? Individul este consumabil, resursa, material genetic, cum vreti sa-i spuneti. Si e chiar trist ca este inzestrat cu ratiune si o gama atat de variata de sentimente. Pentru ce? Ca sa-l chinui. Nu vreau sa continui un joc crud, e ceva cu care nu sunt de acord. Intotdeauna am avut o retinere, un sentiment de respingere fata de chestiile astea, acum stiu de ce. smile.gif


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 27 Jul 2011, 18:17
Post #218


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.225
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(Filip @ 27 Jul 2011, 19:12)
Daca eu ca individ nu contez pentru natura, de ce sa ii fac jocul? De ce sa fiu pro-viata? Oricum o sa ma usuc si o sa intru in pamant, ca si cand n-as fi existat.
*



Cumpara-ti naibii un prezervativ, si bucura-te exclusiv de procesul tehnologic.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 27 Jul 2011, 18:23
Post #219


Forumist


Group: Members
Posts: 2.905
Joined: 23 July 09




Ca sa fiu un ipocrit? Nu. Nu sunt genul asta de om. Resping tot ce are legatura cu subiectul. Uite asa, ca sunt incapatant. Cu cat esti mai ferit, cu atat e mai bine. E normal ca societatea sa nu fie de acord cu abstinenta totala, sa fie privit ca o ciudatenie, tocmai pentru ca nu ma comport cum sunt programat de natura. Si e greu sa te opui. Dar asta inseamna pentru mine sa fiu lucid, viu, sa ma simt in control. E ca la masina, conduc eu masina, nu o las pe ea sa ma conduca. Ceva de genul asta.

Si mai retineti un lucru, eu am vazut ce inseamna suferinta, mi-au murit oameni dragi, apropiati, si nu oricum, in chinuri. Eu stiu ce inseamna sa nu aiba natura mila de tine. E suficient sa intrii intr-un salon de spital cu bolnavi cronici. Oamenii normal ca ignora, pentru ca fac parte activa dintr-un sistem ce nu are ca scop principal protejarea individului. Sa ma las pacalit de natura ar fi cea mai mare prostie a mea, dupa tot ce am observat si gandit. Eu sunt in societate ca un fel de celula canceroasa, pentru ca daca toti ar gandi si actiona ca mine, s-ar alege praful de tot in cateva zeci de ani. Imi urmaresc interesul si nu ma intereseaza nimic altceva. Disfunctional da, dar pentru societate, nu pentru mine ca individ.

This post has been edited by Filip: 27 Jul 2011, 18:45


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 27 Jul 2011, 20:02
Post #220


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Filipe, cu penuria de bacalaureati de anul asta, ar putea fi locuri goale la teologie. Te tenteaza? Sectia schituri.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 28 Jul 2011, 09:20
Post #221


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.087
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Da' averea cui o lasi ? intrebare.gif


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 28 Jul 2011, 09:56
Post #222


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




Filipule, ai facut filosofia cu vreun profesor nihilist care te-a abuzat pshihic? Ca prea ai luat-o pe ulei de la o vreme... Incearca o limba straina cu o profa tinerica-frumusica. Limba poate fi atat a ei, cat si a ta. Si nu trebuie neaparat sa fie franceza. Nici ea nu tre' sa fie titulara.



--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BoR
post 28 Jul 2011, 10:48
Post #223


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.847
Joined: 20 October 08
From: Buzau




QUOTE(DannyY @ 22 Jul 2011, 10:39)
Filipe, io sunt dispus sa-ti sponsorizez o iesire la curve. Cred ca ai nevoie de una, urgent.
*


De la ideea din titlul topicului...iata unde s-a ajuns.


--------------------
Dacia SuperNova/ Opel Astra Sports Tourer/ Lada 1200 Combi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 28 Jul 2011, 11:31
Post #224


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




De, parinte, caile domnului Filip sint intortocheate! Mai sint si sensuri giratorii. E greu !


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 28 Jul 2011, 12:13
Post #225


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




Nici Dumnezeu nu vrea pierderea enoriasului, ci indreptarea lui. In ideea asta incercam si noi sa facem lucrarea Domnului, chiar daca prin metode mai putin ortodoxe.
Curvele sigur vor fi iertate (a se vedea pilda femeii usuratice din Noul Testament), iar Filipul nostru va fi revenit pe calea cea dreapta pe care era acu' un an.


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alex4u
post 28 Jul 2011, 15:23
Post #226


Ultima scursura' umana


Group: Members
Posts: 2.131
Joined: 19 March 10
From: Scursureștii de Campie




QUOTE(Filip @ 27 Jul 2011, 18:23)
Ca sa fiu un ipocrit? Nu. Nu sunt genul asta de om. Resping tot ce are legatura cu subiectul. Uite asa, ca sunt incapatant. Cu cat esti mai ferit, cu atat e mai bine. E normal ca societatea sa nu fie de acord cu abstinenta totala, sa fie privit ca o ciudatenie, tocmai pentru ca nu ma comport cum sunt programat de natura. Si e greu sa te opui. Dar asta inseamna pentru mine sa fiu lucid, viu, sa ma simt in control. E ca la masina, conduc eu masina, nu o las pe ea sa ma conduca. Ceva de genul asta.

Si mai retineti un lucru, eu am vazut ce inseamna suferinta, mi-au murit oameni dragi, apropiati, si nu oricum, in chinuri. Eu stiu ce inseamna sa nu aiba natura mila de tine. E suficient sa intrii intr-un salon de spital cu bolnavi cronici. Oamenii normal ca ignora, pentru ca fac parte activa dintr-un sistem ce nu are ca scop principal protejarea individului. Sa ma las pacalit de natura ar fi cea mai mare prostie a mea, dupa tot ce am observat si gandit. Eu sunt in societate ca un fel de celula canceroasa, pentru ca daca toti ar gandi si actiona ca mine, s-ar alege praful de tot in cateva zeci de ani. Imi urmaresc interesul si nu ma intereseaza nimic altceva. Disfunctional da, dar pentru societate, nu pentru mine ca individ.
*


Intr-un fel ai dreptate la ce ai spus aici..dar asta ar insemna ca fiecare sa ne resemnam..sa numai luptam..pentru a supravietui..de a ceda in fata incercarilor si de a'si astepta fiecare sfarsitul asa cum o fii...dar de ce sa nu incercam sa luptam...sa stim ca putem invinge sistemul..ca atunci cand o sa vina clipa sa treci in nefiinta sa stii ca nu ramane in urma ta doar un nume scris pe un lemn..sa stii ca ai avut pentru ce trai...de ce sa iti irosesti sansa de a incerca..macar de a incerca..ca o singura viata avem..nu o putem repeta la nesfarsit ca in jocurile video..de ce in ultimele clipe ale vietii sa zici ca puteai mai mult dar din prea multa comoditate sau pur si simplu din teama nu ai incercat...nu te-ai zbatut..sa fie mai bine..si te-ai complacut cu situatia de leguma..ti-ai irosit viata..spiritul..materia cum vrei sa o numesti supravietuind in neantul lumii asteia marginite...


--------------------
EX:DACIA BERLINA TX 1987
Ex Bmw e36 318i
Ex Opel Astra G 1.6 - Vand piese
Ex Audi A4 1.6 105 HP
Ex Peugeot 206
Ford Focus II 2009.
Opel Astra G 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 28 Jul 2011, 15:52
Post #227


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.225
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(Filip @ 27 Jul 2011, 19:23)
E normal ca societatea sa nu fie de acord cu abstinenta totala,
*


Dimpotriva, societatii i se rupe. Au restul mai multe de unde sa aleaga.

QUOTE(Filip @ 27 Jul 2011, 19:23)
Si mai retineti un lucru, eu am vazut ce inseamna suferinta, mi-au murit oameni dragi, apropiati, si nu oricum, in chinuri. Eu stiu ce inseamna sa nu aiba natura mila de tine.
*



Hai fii serios. Oi fi cumva singurul caruia i s-o intamplat asa ceva. Te complaci sa traiesti in mizeria asta psihologica de-ai construit-o in jurul tau, si te simti bine cand atragi simpatia mila altora cu citate de-astea lacrimogene.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 28 Jul 2011, 19:32
Post #228


Forumist


Group: Members
Posts: 2.905
Joined: 23 July 09




Nu stiu, eu va spun cum ma simt eu, nu vreau mila, nu vreau nimic, doar va spun cum gandesc. Ca d-asta e forum. Nu trebuie sa va resemnati, sa ganditi ca mine. M-am saturat de iluzie, m-am saturat sa presupun lucruri frumoase. Asta e.


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosstti
post 28 Jul 2011, 20:36
Post #229


Membru autentic


Group: Members
Posts: 487
Joined: 26 April 11




Unii spun ca religia este opiumul popoarelor.
Este posibil sa aiba dreptate? Cred ca mai trebuie sa reflectam....
Este religia un suport psihologic? Ca dupa ce murim, nu se sfarseste totul? Cine stie?? Oricum este comod sa credem ca mai exista viata si dupa moarte.
Totusi... pentru ce a fost initiat acest topic? care este scopul??


--------------------
dacia sandero stepway 1.6, 8V, 62Kw. 2o11 - is xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alex4u
post 28 Jul 2011, 21:01
Post #230


Ultima scursura' umana


Group: Members
Posts: 2.131
Joined: 19 March 10
From: Scursureștii de Campie





pentru a vedea parerile lui Filip huh.gif ?

This post has been edited by Alex4u: 28 Jul 2011, 21:02


--------------------
EX:DACIA BERLINA TX 1987
Ex Bmw e36 318i
Ex Opel Astra G 1.6 - Vand piese
Ex Audi A4 1.6 105 HP
Ex Peugeot 206
Ford Focus II 2009.
Opel Astra G 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4x4
post 28 Jul 2011, 21:07
Post #231


Übermensch


Group: Members
Posts: 3.394
Joined: 24 March 07




vizavi de forumul ala cu pamatul plat

atheist_cartoon_1.jpg ( Size: 689.4k ) Number of downloads: 231


--------------------
W S S
Attere Dominatum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 28 Jul 2011, 21:14
Post #232


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




QUOTE(cosstti @ 28 Jul 2011, 21:36)
Unii spun ca religia este opiumul popoarelor.
*



Imi place citatul.
Totusi voi ce ziceti - intre biserica, religie si Dumnezeu exista diferente mari, nu-i asa?
In cea ce priveste existenta lui Dumnezeu (ca entitate 'supranaturala') eu nu pot sa ma pronunt inca, nu sunt sigur ca exista sau nu.
Insa incep sa cred ca religia in general (fie ea crestina, musulmana, hindusa, etc) este un mare rau, un element care incita la violenta si intoleranta.
Biserica luata ca institutie ma dezamageste (aici vorbesc de cea ortodoxa de la noi, pe care o cunosc oarecum bine). Persoanele implicate sunt majoritatea ipocrite si dornice sa castige cat mai multi bani, rari sunt cei care macar incearca sa se ghideze dupa principiile pe care orice credincios adevarat si mai ales om al bisericii ar trebui sa le respecte.


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 28 Jul 2011, 21:30
Post #233


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(cosstti @ 28 Jul 2011, 21:36)
Unii spun ca religia este opiumul popoarelor.
*

Nu a spus-o nici un "unii". A zis-o Karl Marx, daca spune ceva numele. Daca si la ce a spus Marx trebuie sa reflectam, sa ne uitam in ultima juma' de secol, ca din anii 50 pana prin anii 90 am tot reflectat la ce a zis baiatul ala.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosstti
post 28 Jul 2011, 22:00
Post #234


Membru autentic


Group: Members
Posts: 487
Joined: 26 April 11




Nu am vrut sa dau nume Klaus. In general semenii nostrii sant f sensibili cand este vorba de spre subiectul religie!
Unii sant mai ndoctrinati, altii sant mai vehementi... Asta este! Parerile sant impartite!
Fiecare cu ce-l duce capul....
Dupa parerea mea, ar trebui analizat strict influenta religiei asupra populatiei.
Si nu numai...

28 Jul 2011, 22:16:
Si care este explicatia pentru care vrei sa-i indobiocesti in halul asta?

This post has been edited by cosstti: 28 Jul 2011, 22:16


--------------------
dacia sandero stepway 1.6, 8V, 62Kw. 2o11 - is xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4x4
post 28 Jul 2011, 22:22
Post #235


Übermensch


Group: Members
Posts: 3.394
Joined: 24 March 07




Filip ma sperii, ia si pune si tu niste poze cum speli masina in fata blocului, sa mai destindem atmosfera.


--------------------
W S S
Attere Dominatum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 28 Jul 2011, 22:57
Post #236


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(Filip @ 27 Jul 2011, 19:12)
Individul este consumabil, resursa, material genetic, cum vreti sa-i spuneti.
*


Totul e reciclabil pe lumea asta. Ia legatura cu argon.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4x4
post 28 Jul 2011, 23:01
Post #237


Übermensch


Group: Members
Posts: 3.394
Joined: 24 March 07




Da filip, asteapta sa-ti termini rodajul, ai sa mergi mult mai bine atuncea, nu te mai macina atata.

This post has been edited by 4x4: 28 Jul 2011, 23:01


--------------------
W S S
Attere Dominatum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 29 Jul 2011, 22:47
Post #238


Forumist


Group: Members
Posts: 2.905
Joined: 23 July 09




Cred ca am spus tot ce era de spus, si am gandit tot ce era de gandit. Mi-am atins apogeul la 20 de ani, si nici macar n-am citit o carte despre filosofie. radmasa.gif Nici nu e nevoie, orice om cu ceva timp liber poate reflecta si ajunge la aceleasi concluzii. Oricum nu mai am vreun lucru relevant de aflat. Nu stiu, poate in viitor o sa uit, antrenat in fierberea vietii, si o sa ma intorc la prostie, la iluzii, la tampenii. Dar mai lucid decat sunt acum, n-o sa fiu niciodata. smile.gif

This post has been edited by Filip: 29 Jul 2011, 22:49


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 30 Jul 2011, 00:14
Post #239


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Mă băiatule, tu ți-ai atins perineul, nu apogeul...


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 31 Jul 2011, 18:39
Post #240


Forumist


Group: Members
Posts: 2.905
Joined: 23 July 09




Puteti sa glumiti, mie imi este scris sa fiu un "fin observator al vietii". Nu concep sa traiesc altfel, implicat in fel de fel de interese meschine, tipic omenesti.


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
9 Pages « < 6 7 8 9 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 13:05
Forum Renault