DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

30 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> cu BICICLETA in Buc., greu dar frumos....

lar
post 10 Jul 2008, 18:46
Post #91


Agent Smith


Group: Members
Posts: 456
Joined: 27 September 04
From: Bucuresti




Urmand exemplul lui Liviu azi am plecat si eu pe bicla la serviciu. Super misto, mai ales ca in drumul meu am trecut prin parcurile Carol si Tineretului. La intoarcere a fost mai nasol, aglomeratie mai mare, gradul de poluare mai sporit fata de dimineata si bineinteles mai cald afara. Intamplare hazlie pe drumul de intoarcere, in parcul Carol. Evit printr-o frana pe o alee posibilitatea sa cad neluand sub roti o minge sutata aiurea de niste copii si imediat dintr-un alt grup de copii alaturat ma pomenesc cu o mare minge de fotbal expediata exact in mecla mea, dar frontal, temeinic, nu asa oricum laugh.gif Dupa ce mi-au clantanit putin dintii in urma impactului si dupa o injuratura trimisa lor mai pe sest (nu prea imi place sa fac scandal) am continuat linistit drumul amuzat chiar de faza petrecuta. Saracii copii se uitau la mine putin speriati si repetau intr-una ca nu au vrut laugh.gif Ideea e ca unii spun ca as avea o fata putin cam dura, norocul meu ca doar fata e asa, nu si caracterul wink.gif Recomand mare atentie la masini celor care au de gand sa practice mersul pe bicicleta in Bucuresti, uneori poate fi sport extrem din cauza unor specimene de "soferi" care nu considera ca ar trebui acordata o oarecare atentie si biciclistilor, macar putina acolo cat sa nu-i puna jos si Doamne fereste sa-i omoare... wacko.gif
LE: Mentionez ca la serviciu am posibilitatea de a face dus si de a-mi schimba hainele. Altfel chiar nu as putea merge cu bicla, fiind necesara o tinuta de office acolo unde lucrez sad.gif

This post has been edited by lar: 10 Jul 2008, 18:48


--------------------
Seat Leon 1P 2009 Sport Pack - B xx xxx
Curiozitatea omoara pisica !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_2300
post 10 Jul 2008, 18:52
Post #92


Banned


Group: Members
Posts: 5.050
Joined: 5 May 06
From: București




radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif Super hazlie povestea ! radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

lar ... ne bucuram ca te speli si nu le muti nasul colegilor wink.gif


--------------------
Opel Astra J - 2016 - Diesel inside.
My friends, it has often been said that I like war. Friends, I love war!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nasty
post 28 Jul 2008, 14:12
Post #93


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.308
Joined: 3 January 05




"Primul centru de inchirieri biciclete, cu un parc velo de 100 de biciclete, va fi deschis in luna august,in Bucuresti, la initiativa MaiMultVerde "

http://www.hotnews.ro/stiri-mediu-3709991-...esti-august.htm
http://www.hotnews.ro/stiri-mediu-3709991-...esti-august.htm

PACAT CA NU SE FAC IN CONTINUARE PISTE PT BICICLISTI.


--------------------
. bicl/trt 2006/2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skija
post 28 Jul 2008, 14:23
Post #94


proud not to be american


Group: Members
Posts: 513
Joined: 5 January 05
From: Bucharest/Buzau




degeaba iei bicla daca nu ai unde sa o parchezi... daca ar pune locuri de parcare a bicicletelor la ficare 2 statii de autobuz... ar fi ok.. dar ar trebui pazite.. deci.. no chance...


--------------------
LOGAN MCV 1.5dci 2007 - BZ 80 SKJ
decat o viata Cioran, mai bine o zi Van-Damme...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nasty
post 13 Aug 2008, 11:05
Post #95


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.308
Joined: 3 January 05






--------------------
. bicl/trt 2006/2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nasty
post 17 Sep 2008, 11:33
Post #96


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.308
Joined: 3 January 05




QUOTE(vis-a-vis @ 19 Mar 2008, 12:13)
Si daca esti in masina, respiri cumva alt aer? Ca nu le iei direct in mufa, e alta treaba, dar sunt aceleasi noxe peste tot.
*


difera intervalul de timp - in masina respiri 3 ore dus si intors, iar cu bicicleta 1 ora ( fara sa fortezi- sa nu respiri gafait)


--------------------
. bicl/trt 2006/2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nasty
post 30 Oct 2008, 13:52
Post #97


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.308
Joined: 3 January 05




fff interesant:

http://forum.hotnews.ro/index.php?showtopic=421

" Mi-am petrecut o luna din vara prin Amsterdam. Un mix de teleworking si turism. Suficient timp cat sa-mi schimbe cateva perceptii despre coabitarea in marile aglomeratii urbane. Vecina noastra, olandeza la origini, avea 4 biciclete.. ne-a imprumutat 2 ca eram fara masina si transportul in comun e cam scump la ei. Initial am avut retineri majore: nu prea stiam sa merg pe bicicleta si primisem o bicicleta mica, pliabila, cu roti de 16". Dupa primele 2-3 zile nu mai concepeam sa ies fara bicicleta
Asa ca am venit in Bucuresti si mi-am cumparat si eu una (mai exact ne-am cumparat.. doua.. ). Trebuie sa recunosc, acelasi model din amsterdam e mai scump la noi, ba chiar a venit fara aparatori si portbagaj. Am inceput sa o folosesc treptat.. o zi pe saptamana.. 2 zile.. am ajuns sa merg 3-4 zile pe saptamana cu ea. Mai am de carat dupa mine si laptop&stuff, uneori ma duc la clienti, uneori ma trezesc cu cornu'n perna si am chef sa ma urc la volan.
Diferenta este evident enorma intre Amsterdam si Bucuresti. Cele 2-3 piste de biciclete de la noi pe care parcheaza toti magarii nu se compara cu ce au facut ei, inclusiv piste separate de strada, care taie orasul in lung si'n lat, trec prin pasaje pe sub sosele. La ei nu ai voie pe trotuare, dar ai prioritate in fata masinilor.
Traseul meu se adapteaza la ce am invatat acolo: nu merg pe trotuar decat daca este lat si gol, niciodata nu claxonez un pieton daca se intampla sa ajung totusi in spatele unuia, pe strada cat mai mult posibil, dar la intersectii folosesc trecerile de pietoni, inclusiv cand fac stanga.

Am invatat ca pericolele cele mai mari sunt in ordinea urmatoare:
1. cainii vagabonzi - nasol daca sare unul cand sunt masini pe langa tine
2. masinile care stationeaza romanul nu se asigura cand deschide portiera..
3. retardatii care te depasesc si se baga in fata ta sa parcheze.. daca esti mai sportiv si ai un bmx de figuri merita sa te urci pe capota lor, sa le lasi o amintire pentru toata viata
4. taximetristii.. singuri care trec intentionat la cativa centrimeti de tine in viteza

O data ajuns la destinatie, bicicleta pliabila se strange frumos si ii car cele 10kg in birou, departe de bronzatii patriei. Senzatia de euforie ca am 'trisat' traficul, am facut ceva miscare si mai sunt si un mic ecologist ma trezeste mai bine decat cafeaua. Merg lejer ca sa nu ajung transpirat, cred ca scot o medie de 10-15km/h. Nu ma iau la intrecere cu nici o masina, dar avantajul major in traficul nostru este ca scot aceeasi medie cand e strada goala, dar si atunci se merge bara la bara. Am doar vreo 2-3km pana la birou, daca as avea 10 as alege probabil sa fac o parte din ei cu metroul. Am un coleg care vine cu bicicleta din Politehnica (pana la Piata Muncii), deci se poate.
M-am gandit sa va scriu despre experienta mea in speranta ca din 100 care citesc 10 vor fi suficient de curiosi cat sa caute pe site-uri o bicicleta pliabila si 1 sa-si cumpere. Mi-as dori sa fim cat mai multi, o masa suficient de mare cat sa schimbam perceptia autoritatilor asupra acestui mijloc de transport.
Deeeeci, daca v-am convins ca merita studiat subiectul si aveti intrebari va raspund cu placere. Daca nu v-am convins nu e nevoie sa postati nimic, mi-as dori sa fie un topic constructiv, nu unul in care soferi spumega la biciclisti si viceversa."


--------------------
. bicl/trt 2006/2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nasty
post 8 Jan 2009, 12:37
Post #98


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.308
Joined: 3 January 05




bilant 2008:

apoximativ 200 zile x 8 km/ zi = 1600 km cu bicicleta la servici
reducerea timpului pierdut in trafic =
1 ora / zi x 200 zile = 2000 ore castigate

8 Jan 2009, 13:14:
am vrut sa vad daca sunteti atenti. Nu - hibernati.
1 ora / zi x 200 zile = 200 ore = 8 zile ( un concediu in plus, pe care l-am petrecut la mare) party.gif

This post has been edited by nasty: 8 Jan 2009, 13:14


--------------------
. bicl/trt 2006/2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 8 Jan 2009, 14:41
Post #99


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.442
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




de pierderea in greutate poti sa ne zici ceva smile.gif ?


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
and_rei
post 8 Jan 2009, 14:46
Post #100


Membru multumit de fosta lui SupeRNova


Group: Members
Posts: 3.015
Joined: 20 November 08
From: Bucuresti




acum e tare cu bicicleta la serviciu.cand ninge afara biggrin.gif


--------------------
Renault Megane 2.1 Silver 2005
"Concentrati in metropole, condusi de GPS, vom renunta la creier ca se pare ca gandim prea des."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 8 Jan 2009, 14:52
Post #101


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.442
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




in viena merg dementii aia cu bicicleta pe orice tip de vreme, inclusiv ploaie (nu stiu pe ninsoare). Ba mai mult, am vazut mame cu copchiii dupa ei intr-un carucior special tras de bicicleta !

Bicycle-Trailer-4620h.jpg

This post has been edited by Ov: 8 Jan 2009, 14:54


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nasty
post 8 Jan 2009, 15:45
Post #102


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.308
Joined: 3 January 05




QUOTE(Ov @ 8 Jan 2009, 14:41)
de pierderea in greutate poti sa ne zici ceva smile.gif ?
*


n-am avut de dat jos, ci numai sa mentin greutatea, dar dupa ce pedalezi vreo 10 minute lejer, te incalzesti putin si pulsul ajunge pe la 100. Asta zi de zi - dus/intors echivaleaza cu putin sport, nu mai esti asa sedentar, ajuta la sanatate.


--------------------
. bicl/trt 2006/2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 9 Jan 2009, 11:19
Post #103


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.887
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




La ce jeg e prin Bucuresti, te umplii de moloz... nu-i ca prin Belgia, unde chiar daca ploua, sa dea dracu daca e altceva decat apa pe jos.
Abia astept sa se faca cat de cat bine afara sa bag si eu zilnic pana la munca...


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nasty
post 16 Feb 2009, 16:24
Post #104


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.308
Joined: 3 January 05




mai e timp sa se faca parcari pt biciclete, in fond se sudeaza niste fier-beton, daca nu... :

http://www.filebox.ro/video/play_video.php...iuyns0ehs91xgcb


--------------------
. bicl/trt 2006/2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nasty
post 2 Mar 2009, 16:20
Post #105


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.308
Joined: 3 January 05




parea ca nu mai sunt asa blocaje mari in Bucuresti, dar vad ca iar au inceput, daca se mai incalzeste putin- pistele pt biciclete ne asteapta...

Attached thumbnail(s)
blocaje_006.jpg ( Size: 1.03mb ) Number of downloads: 392
blocaje_007.jpg ( Size: 1.08mb ) Number of downloads: 405
blocaje_008.jpg ( Size: 1.28mb ) Number of downloads: 397
blocaje_003.jpg ( Size: 1.12mb ) Number of downloads: 401
blocaje_004.jpg ( Size: 1.27mb ) Number of downloads: 395


--------------------
. bicl/trt 2006/2020
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 5 Mar 2009, 10:56
Post #106


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Bre, de unde-mi cumpar si io o țoaclă de om normal, stil MB? Sa fie la vreo 2-3 milioane.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 5 Mar 2009, 11:00
Post #107


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




sper ca nu noua, ca decat sa iei noua la banii aia mergi pe jos. SH bun gasesti pe la 400 ron.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladG
post 5 Mar 2009, 11:43
Post #108


Membru preistoric


Group: Members
Posts: 2.386
Joined: 23 January 03
From: Bucuresti




Urmareste anunturile de pe ciclism.ro
In nici un caz nu-ti lua d'astea de supermarket. Sunt stifturi. Mult mai bun un SH de calitate si intretinut.
Si aici nu se compara cu alegerea nou/SH ptr masini. Masina noua si ieftina functioneaza, in schimb bicicletele astea de calitate egala cu doi lei iti pot da numai frustrari si batai de cap...

This post has been edited by VladG: 5 Mar 2009, 11:45


--------------------
Ex Dacia SuperNova -- - --
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 5 Mar 2009, 19:47
Post #109


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.887
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Comparativ, nici o dacie a bicicletelor nu iei de banii aia. biggrin.gif

Saptamana asta am bagat zilnic pana la munca. Incep sa intru in ritm.
Azi am stabilit recordul... 16 minute, e adevarat, doar 5 kilometri, dar nu drept si prin trafic.
La intoarcere am probat noile aripi, cea din fata ar fi fost bine daca era un pic mai lunga pentru ca m-am cam udat pe adidasul stang biggrin.gif
Cel mai urat e ca se prelinge un soi de nisip fin de pe cauciucuri, pe jante si la franare face ca toti dracii.


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
V a L y O
post 5 Mar 2009, 21:11
Post #110


Membru autentic


Group: Members
Posts: 673
Joined: 27 January 07
From: Bucuresti




Ieri si alaltaieri am scos bicla la dezmortit. Mers lejer, in jur de 20Km/h. Am ajuns la concluzia ca pistele pentru biciclisti sunt doar de forma: masini parcate, pietoni cu capul in nori, borduri facute sa-ti rupi rotile, asfalt denivelat. Pana la urma prefer tot soseaua. Mai bagi un sprint sa prinzi semaforul, o frana cand iti ia bizonul fata, o injuratura (sau mai multe, dupa caz) cand te loveste vita cu oglinda.


--------------------
Dacia Logan Laureate Plus 2007 - FVV
If You Have Nothing Nice to Say, Say Nothing At All.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 5 Mar 2009, 21:28
Post #111


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.887
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Eu trec pe trotuar doar cand n-am loc printre masini. In apropierea semaforului se comaseaza. Dar niciodata nu am fost lovit de vreo oglinda, sau de vreo alta componenta a caroseriei vreunei masini.
M-am uitat foarte atent la diferitele stiluri de mers ale biciclistilor, scuteristilor, motociclistilor si am concluzionat ca cei mai periculosi sunt fricosii, care se baga mult in dreapta si fiind prea aproape de masinile parcate sau bordura, au reactii haotice de evitare.
Asa ca eu merg ca si cum as fi cu masina, pe dreapta, dar nu foarte aproape de masinile parcate sau bordura, iar la intersectii, pastrez banda de inainte, fara a oscila prea mult stanga-dreapta.
Deasemenea, nu intorc capul decat arareori, cand traversez, pentru ca ma fura ghidonul.
Mersul cat mai constant si drept ajuta in orice situatie. In cel mai rau caz iti poti lua claxoane la ureche.


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
V a L y O
post 5 Mar 2009, 23:14
Post #112


Membru autentic


Group: Members
Posts: 673
Joined: 27 January 07
From: Bucuresti




Pot spune ca ma uit destul de des in spate. De asemenea incerc sa merg cat mai drept si la o distanta suficient de mare fata de masinile parcate, asta in caz ca se gaseste vreo unul sa imi tranteasca o portiera in nas. Incerc sa nu incomodez traficul, incerc sa mentin o viteza pe cat posibil apropiata de cea a masinilor. La semafoare inaintez cat de mult se poate si pe oriunde se poate - aici e greseala mea si astea sunt situatiile potential periculoase...soferii nu se prea asteapta sa fie depasiti de un biciclist pe banda 2 sau 3, te inghesuie, se baga in fata ta, scuza fiind cea clasica: "nu te-am vazut". La intrarea in intersectii ocup toata banda sa reduc sansele de a fi daramat de unul care vrea sa faca dreapta. Cam asa merg prin Bucuresti, iar in 8 ani nu am avut decat un singur accident din vina unuia care "nu m-a vazut" (a virat la dreapta de pe banda a 2-a).


--------------------
Dacia Logan Laureate Plus 2007 - FVV
If You Have Nothing Nice to Say, Say Nothing At All.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladG
post 5 Mar 2009, 23:20
Post #113


Membru preistoric


Group: Members
Posts: 2.386
Joined: 23 January 03
From: Bucuresti




QUOTE(vis-a-vis @ 5 Mar 2009, 21:47)
... cea din fata ar fi fost bine daca era un pic mai lunga pentru ca m-am cam udat pe adidasul stang biggrin.gif....
*



Visule, da' tu mergi in cerc? wacko.gif


--------------------
Ex Dacia SuperNova -- - --
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 6 Mar 2009, 07:47
Post #114


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




QUOTE(V a L y O @ 5 Mar 2009, 23:14)
in 8 ani nu am avut decat un singur accident din vina unuia care "nu m-a vazut" (a virat la dreapta de pe banda a 2-a).
*


Si cati caini te-au muscat de glezna?


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bendix
post 6 Mar 2009, 08:02
Post #115


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 10 November 04
From: Timisoara.RO




Daca mergi pe pista de biciclete, ii bizonul parcat pe traseul tau si treci cu bicicleta peste capota masinii lui e contraventie ? Ca tu, ca biciclist, ai mers regulamentar.


--------------------
Dacia Logan Ambiance - 2005 - TM10### , alb arctic
In mileniul III automobilele vor merge cu apa sau nu vor merge deloc !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
V a L y O
post 6 Mar 2009, 08:16
Post #116


Membru autentic


Group: Members
Posts: 673
Joined: 27 January 07
From: Bucuresti




QUOTE(Victoras2001 @ 6 Mar 2009, 08:47)
Si cati caini te-au muscat de glezna?
*



Nu m-a ajuns nici unul pana acum. icon_mrgreen.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate Plus 2007 - FVV
If You Have Nothing Nice to Say, Say Nothing At All.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 6 Mar 2009, 08:22
Post #117


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Dupa parerea mea pistele de biciclete facute de tembeli sunt trase de par rau de tot. Nu-s bune de nimic. Sunt facute ca sa mai fure cineva lovele, nicidecum pentru biciclisti.
Pai pe trotuare circula batrani, copii de cativa anisori... Cum le explici tu ca n-au voie sa calce pe pista de biciclete? Iar tu ca biciclist, in mod normal poti circula si cu 40km/h daca te tin picioarele. E, sa te vad cum faci asta printre copii si babe. Ca sa nu mai spun ca am vazut niste curbe pe care, fizic, n-ai cum sa le urmezi cu bicicleta. Bataie de joc si hotie pe fata, ca de obicei.
A pus cineva mai sus niste poze de pe Ana Ipatescu. Pai daca stam sa ne gandim, de la Teatrul Nottara si pana in Piata Victoriei nu exista niciun loc de parcare amenajat. Dar sunt probabil 2km. Unde sa parchezi masina? Ca sa nu mai spun ca intre Unirii si Victoriei pana gasesti un loc de parcare te prinde noaptea.


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 6 Mar 2009, 09:50
Post #118


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.887
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




QUOTE(VladG @ 5 Mar 2009, 23:20)
Visule, da' tu mergi in cerc?  wacko.gif
*

Nu! tongue.gif
Am observat ca ma relaxez din pedalat, tianand stangul jos si putin inainte, iar curbele spre dreapta poti sa le iei usor, fiind aproape de bordura... atunci vine jetu' biggrin.gif

QUOTE(Victoras2001 @ 6 Mar 2009, 07:47)
Si cati caini te-au muscat de glezna?
*

Mie, o singura data mi-a pus o cotarla botul umed pe gamba... iesise brusc de sub o masina pe Lizeanu. Cine dracu' m-a pus sa o iau p-acolo, nu stiu, ca mergeam maxim cu 3 la ora prin hartoapele alea. In rest, ori nu-i bag in seama, ori ma opresc si merg usor pana trec de ei, ori bag o mare goneta biggrin.gif dar ca la orice prost, ignoranta ii debusoleaza.

6 Mar 2009, 14:49:
Am comandat schimbatoare revo shift (d-alea pe ghidon, in prelungirea manerului) si cauciucuri 28-622 si mi-au trimis 23-622. Prima oara ma durea capul de nerci, ca-s prea subtiri dar acum nu-mi mai pare rau. Fraaate, dai doua-trei pedale si mergi juma' de statie... E adevarat ca se simt toate pietricelele (deh, 8 atmosfere le-am bagat) dar e parfum. Sper sa tina la pene.
Acum cu aripile alea late si cauciucuri cat degetu', arata ca Arnold cu picioare de cocostarc radmasa.gif

This post has been edited by vis-a-vis: 6 Mar 2009, 14:49


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 6 Mar 2009, 14:52
Post #119


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




8 bar? blink.gif care e maximul, trebuie sa srie pe ele pe undeva..


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 6 Mar 2009, 15:10
Post #120


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.887
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




8.5 bar, 120 psi


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
30 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 06:42
Forum Renault