DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

26 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> RUGINA si Loganul-TOTUL despre probleme cu rugina, (fost INCEPUT DE RUGINA PLAFON LOGAN)

escobar
post 3 Aug 2006, 21:05
Post #91


Membru incepator


Group: Members
Posts: 75
Joined: 27 March 06




Bine am inteles sa mai sara vopseaua mai ales in zonele unde este expusa cel mai mult in pasajul rotilor , praguri si in alte locuri dar sistemul de cataforeza nu ar fi putut sa permita asa ceva mai ales cand toata caroseria este scufundata in acea baie si este supusa acestui tratament la 20.000 de amperi acea solutie practic se lipeste de caroserie si nu permite corodarea atunci cand apar aceste probleme ale vopselei
Daca va uitati la urmatorul concept pe care dacia il va scoate in aceasta toamna Logan Stepe acela are prevazut in zona pasajului rotii o aparatoare din plastic care e continuata cu bara atat din fata si din spate
Citez din descrierea de pe situl Dacia referitor la aceste imbunatatiri "în care nici un detaliu nu este inutil"


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 plus 2006 - x xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian78
post 3 Aug 2006, 22:51
Post #92


Membru autentic


Group: Members
Posts: 816
Joined: 24 April 06
From: Bucuresti




@thecagero
Exista o firma care se ocupa si cu retusuri din cate stiu eu ... incearca la ei si vezi ce zic ... si cat e de scump ... www.expertdetailing.ro.


--------------------
Logan Laureate 1.6 gri perla
"Ce ție nu-ți place, altuia nu-i face!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
1.6
post 5 Aug 2006, 21:15
Post #93


Membru autentic


Group: Members
Posts: 276
Joined: 2 May 05




Aceeasi problema si eu!Rosu toreador..aceeasi aripa dreapta spate..2 puncte de rugina de aprox 2mm patrati si umflarea vopselei ascendent cu punct de plecare de la aceste 2 puncte de rugina!O sa incerc sa revin cu poze..dar nu am digital!
Sa fie vreo problema si cu scurgerea apei si am mizeriei de la trapa de alimentare cu carburant(nu stiu daca exprimarea este corecta)?
Ce ma oftica al dracului de mult este ca mi-a zgariat-o careva in parcare pe aripa, in apropierea usii spate(deci nu langa locul unde e rugina), si deci o voi rezolva pe asigurare si daca tot umbla acolo imi retuseaza si aceste defecte pe banii mei si nu pe garantie!
Masina este din martie 2005!Foarte tare...

This post has been edited by 1.6: 5 Aug 2006, 21:17


--------------------
Dacia Seat Logan Preferance 1.6 - Leon 2.0 TDI 2004 - 2007 - PH 08- GPK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ICET
post 6 Aug 2006, 19:55
Post #94


O fi bine sa fii rau sau e rau sa fii bine??


Group: Members
Posts: 750
Joined: 3 December 04
From: Bucuresti





Un loc ciudat,descoperit din intamplare de mine,unde poate sa fie rugina la mai multe logane si anume sub emblema "Dacia" de pe capacul portbagajului.Aceasta emblema este prinsa de un suport negru de plastic prin 4 cleme de metal,acest suport are 3 picioruse cu care se prinde de tabla masinii si care se vad pe partea interioara iar daca acele cleme de metal ale emblemei nu sunt suficient de bine pliate pe acel suport,ating de tabla si de la vibratii zgarie vopseaua si apare rugina.
La mine 2 din ele atingeau de tabla masinii,asta deja fiind cu rugina.Ar fi bine sa verificatii sa nu va treziti cu surprize neplacute mai tarziu....


--------------------
FIAT Grande Punto 2006 - B 07 CHE
StarGuide Sg-43-ds

Marbella M-5010 defect

Membru Frigotehnist.STELIST pe viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
novio
post 6 Aug 2006, 20:29
Post #95


Membru autentic


Group: Members
Posts: 229
Joined: 13 November 05
From: ... din anticul Aegyssus.




QUOTE(1.6 @ 5 Aug 2006, 22:15)
Aceeasi problema si eu!Rosu toreador..aceeasi aripa dreapta spate..2 puncte de rugina de aprox 2mm patrati si umflarea vopselei ascendent cu punct de plecare de la aceste 2 puncte de rugina!O sa incerc sa revin cu poze..dar nu am digital!
Sa fie vreo problema si cu scurgerea apei si am mizeriei de la trapa de alimentare cu carburant(nu stiu daca exprimarea este corecta)?
Ce ma oftica al dracului de mult este ca mi-a zgariat-o careva in parcare pe aripa, in apropierea usii spate(deci nu langa locul unde e rugina), si deci o voi rezolva pe asigurare si daca tot umbla acolo imi retuseaza si aceste defecte pe banii mei si nu pe garantie!
Masina este din martie 2005!Foarte tare...
*



Dupa ce am citit ce s-a scris pe acest topic, am coborat la garaj sa fac o verificare si surpriza: pe aripa dreapta spate, in dreptul pasajului rotii, un punct de rugina si doua puncte, unde vopseaua este umflata.

Promit ca saptamana viitoare revin cu poze.

This post has been edited by novio: 6 Aug 2006, 20:30


--------------------
RENAULT Fluence Expresion/2011 - TL-11-***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian78
post 6 Aug 2006, 20:39
Post #96


Membru autentic


Group: Members
Posts: 816
Joined: 24 April 06
From: Bucuresti




post-336-1110552475.gif Am vazut un gainat pe portbagaj si am coborat iute cu o carpa si l-am sters.

Multumiri Dacia pentru felul in care m-a adus. 251.gif


--------------------
Logan Laureate 1.6 gri perla
"Ce ție nu-ți place, altuia nu-i face!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
escobar
post 6 Aug 2006, 21:26
Post #97


Membru incepator


Group: Members
Posts: 75
Joined: 27 March 06




Trebuiau sa faca aceiasi indoitura a tablei cum e la aripille din fata , de la nisip si pietre acolo e foarte expusa zona mai ales ca tabla e foarte subtire eu unul nu vad bine cum va arata loganul peste 2 -3 ani mai ales in zona pasajului rotii pe cantul acela mad.gif

This post has been edited by escobar: 6 Aug 2006, 21:30


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 plus 2006 - x xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisstian
post 7 Aug 2006, 08:09
Post #98


Membru autentic


Group: Members
Posts: 236
Joined: 25 January 05
From: Bistrita




Pe langa rugina de la aripile spate am mai descoperit zilele astea inca 2 locatii cu rugina.
Am gasit rugina pe usa de la portbagaj tot pe muchie in partea de jos la ,,colturi" pe stanga si pe dreapta. M-am tot gandit cum dracu mi-a inceput acolo rugina pentru ca e la ,,colturi". Probabil iarna desi am avut grija, e posibil sa se fi format gheata in zonele respective si fie cand am tras de usa s-a desprins din vopsea, fie cand am inchis-o am lovit-o de gheata. Desi eu am fos atent la chestia asta. Alta explicatie n-am. Cum prind un pic de timp liber ma apuc de vopsit si muchia de la portbagaj ca vin ploile si frigul......Asta e masina.
Deci, deschideti usa la portbagaj complet si urmariti muchia cu atentie. Sunt curios daca a aparut si la altii.
Oricum sunt cam dezamagit de tablarie. Masina nici 2 ani nu are.


--------------------
Logan Ambition 1.6l noiembrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Como
post 7 Aug 2006, 12:29
Post #99


Membru autentic


Group: Members
Posts: 679
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




Am fost la service sa-mi fac programare pentru revopsirea aripii spate. Ei zic ca nu se poate vopsi doar partial. Numai ca, supriza-surpriza, nu pot sa vopseasca fara constatare de la politie!!! Asta desi nu exista semn de lovire, ci doar vopsea sarita. Asta se intampla vineri, ziua cand plecam in concediu. Pentru ca nu mai aveam timp sa ma duc la politie, am plecat acasa, la Roman.

Azi dimineata ma duc la asigurari; au spus ca nu se poate despagubi pentru ca nu exista semn de lovitura, deci e problema producatorului.

Si ma duc la politie... Intreb de biroul accidente usoare, ala de la poarta deschide ochii mari si ma intreaba ce vreau de fapt; pe urma ma trimite la biroul politiei rutiere, unde era incuiat, evident. Dupa ce ma vede ca patrulez nervos pe hol prin fata lui, isi face mila de mine si ma trimite la chioscul de vizavi sa "cumpar" formularul de accident!!!

Pe urma intreaba prin statie unde e masina de patrulare, si ma trimite la "rondul de la Sagna" dupa ea. Eu iau formularul, ma duc acasa si-l completez (ca azi 7 august am gasit masina asa in fata casei etc.), dau telefoane sa aflu unde e rondul de la Sagna, ma duc acolo, nu era nimeni. Ma duc inapoi la politie, unde tocmai parca meseriasul. Opresc langa el, el tipa la mine sa mut masina ca e parcarea politistilor.

In fine, incep sa-i explic ca e sarita vopseaua, ii arat, el zice ca nu vrea sa-mi dea constatare pentru asa ceva. Ii explic ca service-ul refuza sa repare masina fara constatare, el zice ca nu-l intereseaza. Fug dupa el si incep sa ma rog, iar domnu' ma intreaba de unde am scos faza cu dovada. II zic ca am fost la un service in Bucuresti ca sa..., si pac dobitocu' ma intrerupe si-mi spune: aaa... ati fost la Bucuresti, pai trebuia sa va duceti acolo sa faceti constatare... Ii zic nene, am fost cu alta dauna, el nu si nu. Si evident ca a refuzat sa faca constatare. M-am dus dupa el in birou sa ma milogesc la el, el m-a dat afara...

Deci, la service nu pot sa ma duc fara constatare, iar cap de creta a refuzat insistent si in mod repetat sa-mi dea constatare. Ar mai exista solutia sa "scap" poarta peste aripa spate atunci cand o bag in curte, altfel nu vad cum as putea sa-mi repar aripa.

Dar ma intreb si eu daca idiotul de agent are vreun motiv sa refuze sa faca constatare, in afara faptului ca el zice ca nu e lovitura recenta si ca trebuia sa ma duc la dracul in praznic s-o raportez. Nu a vrut nici sa se prezinte, dar mi-am notat numarul de la masina si ma gandesc sa-i fac reclamatie pe site-ul politiei romane.

This post has been edited by thecagero: 7 Aug 2006, 12:44


--------------------
Ford Focus 1.6 Ti-VCT, Ex-Logan
“In a gentle way, we can shake the world.” – M. Gandhi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
avathan
post 7 Aug 2006, 12:58
Post #100


eu.


Group: Banned
Posts: 586
Joined: 16 March 05
From: Buc




mai zi-o o data p'aia cu "m-a dat afara"... cum adica ?!
oricum pare absurd ce-ti cere service-ul...

This post has been edited by avathan: 7 Aug 2006, 12:58


--------------------
a Rosu 1800 - @
unu,doi,trei,patru,cinci ... zero
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 7 Aug 2006, 13:03
Post #101


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(thecagero @ 7 Aug 2006, 13:29)
...Ar mai exista solutia sa "scap" poarta peste aripa spate atunci cand o bag in curte, altfel nu vad cum as putea sa-mi repar aripa...
*

Pai, vezi ca ai gasit rezolvarea ?
Dupa ce GASESTI MASINA LOVITA IN PARCARE, du-te la alta sectie, sa nu te tina minte ala, ca avea si el saracu' dreptate: cum sa-ti dea dovada daca vopseaua e sarita, fara urma de impact???

This post has been edited by vijelie: 7 Aug 2006, 13:08


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian78
post 8 Aug 2006, 02:51
Post #102


Membru autentic


Group: Members
Posts: 816
Joined: 24 April 06
From: Bucuresti




@vijelie
Da' ce ... il durea mana sa scrie o dovada acolo?

@thecagero
Fa-i reclamatie.
Nu tranti poarta. Las-o asa ... saraca ... e destul de afectata. Dupa aia poate iti mai pune si chit sa o indrepte sau cine stie ce mai fac ei acolo si mai si plesneste dupa aia in timp. Du-te in Bucuresti ... astia dau dovezi pe banda rulanta, si daca nu iti dau nici aici, fa scandal la service.

In alta ordine de idei ... la ce service ai fost? La mine la serviciu este un Logan cu vopseaua sarita pe muchia de la capota. La revizie s-a mentionat si problema asta ... au facut poze ... au zis ca le trimit la Dacia si daca raspunsul e favorabil (e posibil sa nu fie ???) trebuie mers in service si ei fac revopsirea. Atat.


--------------------
Logan Laureate 1.6 gri perla
"Ce ție nu-ți place, altuia nu-i face!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alinakes
post 8 Aug 2006, 09:06
Post #103


X


Group: Members
Posts: 341
Joined: 24 March 06
From: X




Decat sa scapi poarta peste aripa si sa indoi aripa ( faci varza tabla si asa subtire ) mai bine cu un cui sau o cheie tragi o dunga frumoasa , asta in cazul in care esti acoperit de CASCO !

Si apoi la politie iti da dovada !


--------------------
X X X - X
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Como
post 14 Aug 2006, 08:06
Post #104


Membru autentic


Group: Members
Posts: 679
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




Am fost si la casco, iar baietii au zis ca nu depagubesc asa ceva. E sarita vopseaua fara nici o zgarietura si fara nici o urma de impact, asa ca e problema de fabricatie conform paragrafului nu-stiu-care din contractul de asigurare.

Numai ca lucrurile se agraveaza: mi-a pocnit vopseaua in 4 (patru!!!) locuri pe suprafata dintre marginea de jos a parbrizului si capota motorului. Revin cu poze. In zona aia numai David Copperfield ar putea sa arunce griblura, pietre etc. De rahat de pasare nici nu poate fi vorba. Culmea e ca masina fusese spalata si a stat in curte la maica-mea, unde nu exista nici un copac.

Asa ca directia garantie, OPC, VC etc.


--------------------
Ford Focus 1.6 Ti-VCT, Ex-Logan
“In a gentle way, we can shake the world.” – M. Gandhi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
1.6
post 14 Aug 2006, 21:51
Post #105


Membru autentic


Group: Members
Posts: 276
Joined: 2 May 05




QUOTE(Adrian78 @ 6 Aug 2006, 21:39)
post-336-1110552475.gif   Am vazut un gainat pe portbagaj si am coborat iute cu o carpa si l-am sters.

Multumiri Dacia pentru felul in care m-a adus.  251.gif
*



Tot off-topic dar nu ma pot abtine: nici sa zic ca ma ca.. pe ea nu mai am curaj!

Tin sa multumesc si eu Dacia Renault pentru ca-mi deschide ochii! Bah..reveniti-va...ca nu o sa mai vindeti nimic in curand!N-aveti pic de mandrie sa faceti o masina buna...teparilor!Ce ambitii..auzi cum e Skoda pentru vw asa o sa ajunga dacia pentru renault..
Deja astea sunt probleme serioase dupa parerea mea si nu sunt deloc izolate!Si sa te duci in service si sa ti-o vopseasca aia cu zambetul pe buze si sa nu-ti comenteze nimic..cum e posibil ca la o masina de nici un an si jumatate sa incepi sa vopsesti la ea?

This post has been edited by 1.6: 14 Aug 2006, 22:01


--------------------
Dacia Seat Logan Preferance 1.6 - Leon 2.0 TDI 2004 - 2007 - PH 08- GPK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Como
post 15 Aug 2006, 14:14
Post #106


Membru autentic


Group: Members
Posts: 679
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




Am fost la garantie la un service Dacia si a ramas ca face raport si sa astept raspuns (in vreo 3 zile).

S-a uitat cineva la aripa, a intrebat daca a fost vopsita vreodata, s-a uitat daca e bine aliniata aripa. Pe urma a sugerat ca ar fi fost lovita de o piatra, desi nu tin minte sa am BMW cu roti motoare pe spate. Si l-am intrebat cum loveste piatra aia aruncata de cauciuc, de reuseste sa coteasca dupa ce trece de muchia aripii, ca planul aripii e binisor in afara masinii, fata de planul rotii. Dar sunt sanse mari sa scap de insinuarea asta, pentru ca - azi am observat si eu, o data cu persoana de la service - ca e INCRETITA vopseaua pe intreaga suprafata a muchiei pe care o face aripa deasupra rotii, plus ca mai aparut un punct mic de rugina. Asadar, urmeaza sa cada vopseaua de tot in zona aia.

Cat despre vopseaua exfoliata pe marginea parbrizului, zice ca ar fi de la lichidul de parbriz. I-am spus ca am folosit un bidon de 5l. de Elf, dupa care am pus 2l. de Mol, si ca nu obisnuiesc sa pun acid de baterie in spalatorul de parbriz; plus ca l-am intrebat de ce nu s-a intamplat nimic cu lamele stergatoarelor, daca tot crede ca am pus lichid carnivor.

O sa pun si poze daca reusesc sa fac telefonul sa se inteleaga cu Windows.

This post has been edited by thecagero: 15 Aug 2006, 14:16


--------------------
Ford Focus 1.6 Ti-VCT, Ex-Logan
“In a gentle way, we can shake the world.” – M. Gandhi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 15 Sep 2006, 10:38
Post #107


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




Cu tristete intru si eu in clubul posesorilor de Logan ruginit. S-a umflat si incretit vopseaua in zona lunetei, pe montantul din stanga-spate. O sa pun poze in weekend.
Nu stiu daca este acoperita de garantie intamplarea, desi daca bine imi amintesc era vorba de perforare din interior (deci trebuie sa astept sa se faca gaura, dupa care sa demonstrez ca a inceput din interior showfinger.gif )

A fost "ultima sansa" pe care am "acordat-o" Daciei. Sper sa reusesc sa trec la Skoda peste cateva luni.



--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Como
post 15 Sep 2006, 10:41
Post #108


Membru autentic


Group: Members
Posts: 679
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




Garantia la coroziune se aplica pentru perforare din interior. Daca ti-a s-a incretit vopseaua singurica atunci trebuie sa se rezolve pe garantie (evident, cu conditia sa nu fi fost lovita, revopsita, sub actiunea unor factori externi - gainati, acizi, gunoaie de la vecinii de sus etc.) Si cred ca ar fi recomandat sa o duci la constatare cat timp se mai vad carliontii (fara sa o speli si fara sa-i cureti), ca sa demonstrezi ca e exfoliere.

This post has been edited by thecagero: 15 Sep 2006, 10:52


--------------------
Ford Focus 1.6 Ti-VCT, Ex-Logan
“In a gentle way, we can shake the world.” – M. Gandhi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
undemerg
post 15 Sep 2006, 11:48
Post #109


Fan Logan


Group: Members
Posts: 448
Joined: 15 February 05
From: Bucuresti




Postase cineva mai sus o poza cu niste protectii de cauciuc sau plastic pentru pasajul rotii. Ne poate spune de unde putem lua asa ceva?


--------------------
Renault Symbol I 2009 1.5DCI 84
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvanescu
post 15 Sep 2006, 13:43
Post #110


Membru incepator


Group: Members
Posts: 90
Joined: 6 January 05




QUOTE(undemerg @ 15 Sep 2006, 12:48)
Postase cineva mai sus o poza cu niste protectii de cauciuc sau plastic pentru pasajul rotii. Ne poate spune de unde putem lua asa ceva?
*


In targ la Vitan sigur gasesti si ar trebui sa fie la orice dealer Dacia deoarece sunt accesorii originale Dacia. Pentru cine nu s-a uitat pe site la dacia la accesorii, aici sunt prezentate toate accesoriile originale inclusiv aparatorile pentru aripi.
http://www.dacia.ro/piese-si-accesorii/accesorii


--------------------
Logan Preference 1,6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 25 Sep 2006, 08:08
Post #111


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




Am fost la service cu problema ruginii. Mi s-a spus sa stau linistit ca nu e rugina, sunt "imperfectiuni ale sudurii" ("adica aia e zgura peste care s-a dat cu vopsea?" am intrebat eu). Au apasat cu un varf de surubelnita ( ohmy.gif ) peste zona aia ca sa-mi arate ca "nu se duce nici vopseaua si nici nu se perforeaza tabla".


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BAC
post 28 Sep 2006, 07:23
Post #112


Membru autentic


Group: Members
Posts: 450
Joined: 1 September 04
From: Reghin




Iata cum arata pasajul rotii pe drepta spate, la un coleg ce are masina din decembrie 2004. Initial a fost doar un punct, care acum e cel mai mare, dar vad ca se extinde acum de-a lungul margini pasajului.

Attached thumbnail(s)
DSCF3628.JPG ( Size: 41.65k ) Number of downloads: 4144
DSCF3630.JPG ( Size: 47.11k ) Number of downloads: 5028


--------------------
ex. Opel ex.Vectra C 2007 OPC line - MS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Como
post 28 Sep 2006, 09:02
Post #113


Membru autentic


Group: Members
Posts: 679
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




Pare ca se umfla vopseaua din interior, la garantie pana nu pica vopseaua de tot (ca asa se vede mai bine).

LE: Cu o conditie: aripa sa nu fi fost reparata intre timp.

This post has been edited by thecagero: 28 Sep 2006, 13:04


--------------------
Ford Focus 1.6 Ti-VCT, Ex-Logan
“In a gentle way, we can shake the world.” – M. Gandhi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cameleon_boy
post 28 Sep 2006, 12:23
Post #114


Membru


Group: Members
Posts: 172
Joined: 21 October 05




Si dc nu si-o repara eu la Logan daca o pietricica mi-a zgariat vopseua imediat o retusez nu o las sa se faca maro ,si o retusez cu aceeasi culoare a ei nici nu se cunoaste diferenta,a mea este din iulie 2005 si nu are pic de rugina si am inteles ca este si din lotul cu probleme cu vechiul cod de vopsea albastru marin ,dar am spalato in fiecare sambata si nu am avut probleme cu ea,si inca o chestie ceruitio ceara ajuta fff mult vopseaua.Numai bine


--------------------
fara fara fara - fara
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
constructorul99
post 27 Oct 2006, 21:00
Post #115


Membru autentic


Group: Members
Posts: 236
Joined: 17 January 06




la mine s au schimbat bratele stergator pt aparitia ruginii.si am obtinut si orevopsire de portiera pt . un punct de rugina


--------------------
DACIA LOGAN preference 1.6 - IS 78 XXX
membru iesean
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stemno
post 7 Mar 2007, 12:34
Post #116


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 24 January 07




cameleon_boy: de unde ai luat (spray) vopsea identica cu cea originala?
De la service?


--------------------
dacia logan 2004, 1.4 mpi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cameleon_boy
post 7 Mar 2007, 12:45
Post #117


Membru


Group: Members
Posts: 172
Joined: 21 October 05




Nu stiu de unde esti dar din targ de la Vitan este un magazin scrie mare Piese import spui ce cod de vopsea ai si iti fac ei un spray sau o cutie cu vopsea si pe bune daca se cunoaste ceva e aceeasi culoare dar trebuie sa cumperi si un spray de lac sa dai peste ca sa nu existe nici o diferenta intre ce a fost vopsit de fabrica si ce ai vopsit tu ,chestia misto ca nici nu s-a gazat .Bafta


--------------------
fara fara fara - fara
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dydycom
post 7 Mar 2007, 12:58
Post #118


daca exista vointa, orice se poate


Group: Members
Posts: 628
Joined: 24 March 05
From: Bucharest




sunt in "carfur" creioane de retus...cu nuante de logan


--------------------
laguna 2.0 dci cva 2008 privilege
Imi vand Laguna 3, Detalii la bursa!
http://https://www.reno.ro/index.php?act=ST&f=5&t=313709
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
je_design
post 11 Mar 2007, 10:57
Post #119


Membru autentic


Group: Members
Posts: 425
Joined: 27 August 06




am o intrebare pt voi, daca stiti cumva cat ar costa o vopsire integrala la un logan??


--------------------
Logan Laureat plus 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 11 Mar 2007, 11:50
Post #120


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




Ca la orice alta masina, asta daca vopsirea "Logan" nu implica tehnologie Nasa...atunci e mai scump.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Toate cazurile pe care doriti sa le prezentati in acest topic vor fi insotite de POZE... altfel mesajele vor fi sterse de moderatori.


--------------------
Go to the top of the page
26 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 20:58
Forum Renault