DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

16 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> UNGARIA GP, Detalii despre circuit

sqryn
post 8 Aug 2006, 13:53
Post #91


Clio rulezzz


Group: Members
Posts: 736
Joined: 2 February 06
From: München




Si MS si FA au avut noroc. dar pe rand. Prima data alonso caci ferrari s-au bazat pe o strategie pentru dry conditions si a reusit sa se distanteze. Apoi MS caci a abandonat si KR (+safety car) si FA si putea sa recupereze mult din diferenta de puncte din clasament. Si apoi iar FA caci a abandonat MS. In fine, MS ca a fost descalificat ala micu smile.gif
Pe pista uda renault a fost mai rapid, cand a inceput sa se usuce ferrari a avut best lap si a recuperat gramada. sincer sa fiu si eu in locul lui MS as fi pastrat pneurile intermediare, daca intra sa le schimbe (cu 10-15 tururi inainte de final) pierdea 25 sec si cateva locuri sigur. asa a preferat sa pastreze pozitia chiar daca mergea mai lent.


--------------------
RENAULT Clio II Bicorp Phase1 1.4 8v Alize/1999 - B-xx-xxx
Clio II Bicorp Phase1 Alize, 1.4 8V 75cp - sept.99
Opel Astra H 1.9 CDTI DPF 120cp - iun 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 8 Aug 2006, 14:27
Post #92


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Cursa beton, si iata cateva pareri personale...
1. Ferrari au mers de tot rahatu' din cauza strategiei. PUNCT
2. Renault au mers bine urmare a inspiratiei cu pneurile.

Si pentru a incheia discutia cu Alonso providential la Hungaroring, ia sa privim un pic niste fastest lap-uri....

1. Felipe Massa 1:23.516 in turul 65
2. Pedro dl Rosa 1:24.315 in turul 67
11. M.Schumacher 1:27.834 in turul 57
14. F. Alonso 1:29.408 in turul 50
17. G.Fisichella 1:35.550 in turul 9

Pe GF il scot din calcule ptr. ca fastest lap-ul lui a fost la inceput, cand se mergea mai incet... INSA...
Massa avea cauciucuri de uscat pe uscat... care l-a batut pe urmatorul la 0.800 miimi.
MS avea intermediare pe pista semi uscata ca si F.Alonso intermediare pe pista semi uscata.... Diferenta...aprox. 1.6 sec...
Diferentele de ture arata ca pista e asemanatoare... La un moment dat, cand facea Schumi fatesturi, mergea mai repede cu 4 sec decat toti! asta daca ati vazut livetimingul la momentul cursei..

Oricum, sa vedem ce va iesi in continuare, si cert e ca se va disputa titlul pana in Brazilia inclusiv... SA CASTIGE CEL MAI BUN!!!


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cuvy
post 8 Aug 2006, 16:35
Post #93


Membru


Group: Members
Posts: 134
Joined: 16 September 04




A fost clar cea mai frumoasa cursa de pana acum a anului.
Sunt fericit ca am vazut-o LIVE, din tribuna Silver 1, exact in locul unde s-au produs cele mai multe incidente (accidentul lui Kimi si majoritatea depasilor asupra lui Schumi - Alonso, de la Rosa, Heidfeld, etc).

Alonso in ataca pe Shumi:
S3607555.JPG ( Size: 30.89k ) Number of downloads: 139


Kimi se da jos din masina dupa accident:
S3607556.JPG ( Size: 30.92k ) Number of downloads: 124


Cu greu scot masina lui Kimi din zona:
S3607557.JPG ( Size: 40.58k ) Number of downloads: 127


S3607547.JPG ( Size: 41.3k ) Number of downloads: 122


--------------------
Renault Megane I Break, Expression, 1.9 dCi 102cp, 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 9 Aug 2006, 21:16
Post #94


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




QUOTE(Manuel @ 7 Aug 2006, 18:52)
Si favorita mea: [attachmentid=32313]
*



frumoasa poza, exact cum s-a obijnuit ferrari sa vada un renault. de la spate.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 11 Aug 2006, 11:47
Post #95


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




QUOTE(f39sor @ 8 Aug 2006, 13:38)
GF si KR concurenti la titlu!  radmasa.gif  radmasa.gif
Care titlu?  radmasa.gif
Fisichella pretendent la titlu?  radmasa.gif  Doar in visele tale!

De ce e frustranta faza cu pneurile lui Kubica? Daca se stiau ok, BMW ar fi facut apel. Cum cantarul arata o masa mai mica decat cea regulamentara, nu inteleg, care-i problema ca l-a descalificat?
*



Tu urmaresti cumva clasamentele? GF, fiind echipier la Renault, este implicat in lupta pentru titlu la constructori, iar KR era pe locul 5, la egalitate de puncte cu GF si la 1p in spatele lui Massa, care, la randul sau, e implicat in lupta pentru titlul constructorilor... Daca citesti ceva mai mult, vei afla cu surprindere ca GF a avut o bubitza la suspensie...

Frustrant este datorita faptului ca atat BMW, cat si RK au dat totul pentru cursa asta, care a fost o cursa foarte buna pentru ei. Atat ei, cat si cei de la Ferrari sau oficialii F1 stiu ca acea diferenta de masa nu a influentat decisiv rezultatul cursei (doar un indoctrinat ar putea sustine ca MS si FM au fost batuti de un debutant datorita unei diferente de 2kg a carei sursa o stie toata lumea ), iar cei de la BMW au acceptat decizia intr-un mod foarte sportiv.


QUOTE(sorin.aldea @ 8 Aug 2006, 13:53)
Si MS si FA au avut noroc. dar pe rand. Prima data alonso caci ferrari s-au bazat pe o strategie pentru dry conditions si a reusit sa se distanteze. Apoi MS caci a abandonat si KR (+safety car)


Deci renault au auvt noroc ca ferrari au gandit prost strategia...
biggrin.gif dry.gif
Apoi MS a avut noroc ca i s-a facut cadou un tur. Cand a intrat SC, masinior clasate pe 6,7,8 li s-a permis sa depaseasca sc si astfel sa castige un tur... FA a pierdut 4s, iar MS a castigat 60s pe chestia asta; mare ghinionist MS asta.


QUOTE(dantes @ 8 Aug 2006, 14:27)
Si pentru a incheia discutia cu Alonso providential la Hungaroring, ia sa privim un pic niste fastest lap-uri....

1. Felipe Massa 1:23.516 in turul 65 
2. Pedro dl Rosa 1:24.315 in turul 67
11. M.Schumacher 1:27.834 in turul 57
14. F. Alonso 1:29.408 in turul 50
17. G.Fisichella 1:35.550 in turul 9


care statistica n-are nici o valoare, avand in vedere cum se prezenta circuitul cand au fost realizate....


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 11 Aug 2006, 13:07
Post #96


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Nu stiu ce e frustrant cu adevarat pt BMW, da' regulamentul ala e facut pt toti! Ca sunt 2 kg ca sunt 200g putin imi pasa. Daca erau prinsi cei de la Ferrari cu 2 kg in minus cred ca era privita altfel sit wink.gif
Schumi a avut noroc ca regulamentul prevede ca in spatele SC-ului sa se afle masina liderului la mom. respectiv. Se poate numi cadou pt Alonso, penalizarea germanului.
Nu pot sa nu observ cum Renault i-au spulberat pe cei de la Ferrari intr-un mod categoric. Ca Schumi a luat 3 la rand, se datoreaza exclusiv pneurilor si asa ziselor pbl ale celor de la Renault. Ca Alonso l-a luat pe Schumi cu un tur...se datoreaza numai talentului imens al spaniolului. Pneurile de ploaie sau setarile de uscat ale masinilor Ferrari nu mai intra in discutie. Bine gandit rolleyes.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sqryn
post 11 Aug 2006, 13:15
Post #97


Clio rulezzz


Group: Members
Posts: 736
Joined: 2 February 06
From: München




QUOTE
Ca Alonso l-a luat pe Schumi cu un tur...se datoreaza numai talentului imens al spaniolului. Pneurile de ploaie sau setarile de uscat ale masinilor Ferrari nu mai intra in discutie.


te cred ca esti fan dar cred ca exagerezi wink.gif Eu daca merg pe zapada cu cauciucuri de iarna si tu cu unele de vara, care e mai rapid? si mai sigur...


--------------------
RENAULT Clio II Bicorp Phase1 1.4 8v Alize/1999 - B-xx-xxx
Clio II Bicorp Phase1 Alize, 1.4 8V 75cp - sept.99
Opel Astra H 1.9 CDTI DPF 120cp - iun 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TinCup
post 11 Aug 2006, 15:21
Post #98


Membru


Group: Members
Posts: 147
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Alonso si Schumacher sunt o clasa peste toti ceilalti piloti (inclusiv Kimi). Chiar fiind fan Renault, nu pot sa spun ca unul e mai bun decat celalalt. Diferenta dintre ei sta in caracter. Exemplu: In MP al SUA, toata lumea stia ca Ferrari si Bridgestone sunt peste Renault/Michelin. In primul viraj, Alonso, plecat de pe 5, ajunge in paralel cu Schumacher. Daca situatia ar fi fost invers, pot sa pun pariu ca Schumacher ar fi fortat un accident si ar fi scapat fara sa piarda nici un punct. Alonso si-a vazut de cursa si a pierdut 6 puncte. Dar si-a purtat crucea. La chapeau, Alonso!


--------------------
Renault Megane II bicorp, 2004
Megane II Bicorp Confort Dynamique 1,5 dCi 80 CP 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 11 Aug 2006, 19:32
Post #99


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




QUOTE(TMihai @ 11 Aug 2006, 13:07)
Nu stiu ce e frustrant cu adevarat pt BMW, da' regulamentul ala e facut pt toti! Ca sunt 2 kg ca sunt 200g putin imi pasa.

Probabil ca nimanui nu-i pasa daca erau 200g sau 2kg. Ideea era ca atat RK, cat si BMW muncisera pentru rezultatul respectiv, iar diferenta de greutate a fost provocata indirect de catre vreme.

QUOTE(TMihai @ 11 Aug 2006, 13:07)
Daca erau prinsi cei de la Ferrari cu 2 kg in minus cred ca era privita altfel sit  wink.gif


Asta iti place tie sa te chinui sa crezi; orice fanatic tinde sa-si martirizeze idolii.

QUOTE(TMihai @ 11 Aug 2006, 13:07)
Nu pot sa nu observ cum Renault i-au spulberat pe cei de la Ferrari intr-un mod categoric. Ca Schumi a luat 3 la rand, se datoreaza exclusiv pneurilor si asa ziselor pbl ale celor de la Renault.
Ca Alonso l-a luat pe Schumi cu un tur...se datoreaza numai talentului imens al spaniolului. Pneurile de ploaie sau setarile de uscat ale masinilor Ferrari nu mai intra in discutie. Bine gandit rolleyes.gif


In alea 3 curse, gumele BS au fost mai bune decat cele MICHELIN. Ce vina au avut BS in faptul ca JT a ales sa riste mergand cu setari de uscat? FA a fost avantajat de configurarea masinii, in mod evident, dar asta nu inseamna ca e vina gumelor, ci este cauzata de o decizie strategica elementara.

Buba e ca fanii Ferrari trebuie sa doarma 3 saptamani cu gandul la faptul ca FA i-a dat un tur lui MS. icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif biggrin.gif icon_mrgreen.gif laugh.gif


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 11 Aug 2006, 20:30
Post #100


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




QUOTE(sandman_ @ 11 Aug 2006, 20:32)
Probabil ca nimanui nu-i pasa daca erau 200g sau 2kg. Ideea era ca atat RK, cat si BMW muncisera pentru rezultatul respectiv, iar diferenta de greutate a fost provocata indirect de catre vreme.

Ideea e ca toti muncesc la fiecare cursa si nu multi ies cu 2 kg in minus.Punctu' ala tot la Schumi ramane oricum o intorci icon_mrgreen.gif

QUOTE(sandman_ @ 11 Aug 2006, 20:32)
Asta iti place tie sa te chinui sa crezi; orice fanatic tinde sa-si martirizeze idolii.

Si tu stii deci ca am calultul cabrat tatuat pe frunte dry.gif

QUOTE(sandman_ @ 11 Aug 2006, 20:32)
In alea 3 curse, gumele BS au fost mai bune decat cele MICHELIN. Ce vina au avut BS in faptul ca JT a ales sa riste mergand cu setari de uscat? FA a fost avantajat de configurarea masinii, in mod evident, dar asta nu inseamna ca e vina gumelor, ci este cauzata de o decizie strategica elementara.

In alea 3 curse Ferrari a fost peste Renault iar Schumi a profitat din plin de asta. Se pare ca Alonso n-a profitat destul de masina lui cat timp a mers brici.D-aia se mai lauda cu doar 10 puncte avans rolleyes.gif
QUOTE(sandman_ @ 11 Aug 2006, 20:32)
Buba e ca fanii Ferrari trebuie sa doarma 3 saptamani cu gandul la faptul ca FA i-a dat un tur lui MS.  icon_mrgreen.gif  icon_mrgreen.gif  biggrin.gif  icon_mrgreen.gif  laugh.gif

Prefer sa dorm 3 sapt cu gandul asta, decat sa nu dorm 3 luni gandindu-ma la cum a fost posibil ca Alonso sa piarda campionatul dupa ce a avut un avans substantial icon_mrgreen.gif



--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 11 Aug 2006, 21:04
Post #101


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




QUOTE(TMihai @ 11 Aug 2006, 23:30)

In alea 3 curse Ferrari a fost peste Renault iar Schumi a profitat din plin de asta. Se pare ca Alonso n-a profitat destul de masina lui cat timp a mers brici.D-aia se mai lauda cu doar 10 puncte avans rolleyes.gif


Bai mai da-o dracu. In conditiile in care fiecare constructor de chinuie pentru cate o zecime de secunda saptamani la rand pe dino sau in tunel, vine Ferrari si intr-o singura saptamana castiga 1 sec. Poate ma luminezi si pe mine cum au reusit... rolleyes.gif


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 12 Aug 2006, 10:37
Post #102


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




QUOTE(TMihai @ 11 Aug 2006, 20:30)
Ideea e ca toti muncesc la fiecare cursa si nu multi ies cu 2 kg in minus.Punctu' ala tot la Schumi ramane oricum o intorci icon_mrgreen.gif


Am sustinut eu ca nu ramane la el? Am sustinut ca e o greseala? Regulamentul e regulament si toata lumea il accepta. Tie ti s-a intamplat vreodata sa incerci sa faci un lucru mare ( dry.gif), sa fii la un pas de a-l realiza, iar apoi, datorita unui maruntis, sa-l pierzi? (nu e nevoie sa raspunzi)

QUOTE(TMihai @ 11 Aug 2006, 20:30)
Si tu stii deci ca am calultul cabrat tatuat pe frunte  dry.gif


Nu stiu, insa presupun asta din ceea ce scrii pe aici; aparent, nu sunt singurul wink.gif

QUOTE(TMihai @ 11 Aug 2006, 20:30)
In alea 3 curse Ferrari a fost peste Renault iar Schumi a profitat din plin de asta. Se pare ca Alonso n-a profitat destul de masina lui cat timp a mers brici.D-aia se mai lauda cu doar 10 puncte avans rolleyes.gif


Poate ne explici si noua cu ce a gresit FA la Hungaroring de n-a fost in stare sa fructifice avantajul dat de masina... Ar fi trebuit sa-i dea 2 tururi avans lui MS?

QUOTE(TMihai @ 11 Aug 2006, 20:30)
Prefer sa dorm 3 sapt cu gandul asta, decat sa nu dorm 3 luni gandindu-ma la cum a fost posibil ca Alonso sa piarda campionatul dupa ce a avut un avans substantial 


radmasa.gif radmasa.gif Esti genial, nene... Chiar m-ai binedispus.
Buba e ca vei dormi 3 saptamani cu gandul respectiv si inca vreo 6 luni gandindu-te cum de n-a reusit MS sa-l bata pe FA, cu toate ca era pe val si in forma de zile mari...


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DigitalScribe
post 12 Aug 2006, 10:48
Post #103


Scribul Digital


Group: Members
Posts: 1.249
Joined: 5 October 04
From: Iasi




Eu zic sa stam domol si sa vedem urmatoarea cursa. Cartile inca n-au fost complet jucate.


--------------------
Renault Espace V Renault Zoe D-Max 2022 - n/a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 12 Aug 2006, 12:17
Post #104


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




QUOTE(sandman_ @ 12 Aug 2006, 11:37)
radmasa.gif  radmasa.gif  Esti genial, nene...  Chiar m-ai binedispus.
Buba e ca vei dormi 3 saptamani cu gandul respectiv si inca vreo 6 luni gandindu-te cum de n-a reusit MS sa-l bata pe FA, cu toate ca era pe val si in forma de zile mari...


Vreau sa cred ca poti sesiza faptul ca doar tachinez. Totusi nu sari peste cal. Tocmai pt ca e pe val si in forma o sa-l bata pe Alonso wink.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 12 Aug 2006, 12:47
Post #105


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Dublul standard la greu. Cand Alonso il bate pe Schumi e datorita masinii. Cand germanul il bate pe spaniol e datorita propriei determinari, forme, val...etc.. rolleyes.gif


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
brunner
post 12 Aug 2006, 16:51
Post #106


Membru autentic


Group: Members
Posts: 220
Joined: 25 January 04
From: ...




Imi explica cineva cum a luat Schumy un punct daca n-a terminat cursa?
Si in cazul asta, aia de la Indianapolis de anul trecut de ce n-au luat?


--------------------
M M 1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 12 Aug 2006, 17:28
Post #107


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Fiindca nu e obligatoriu sa termini cursa ci sa acoperi minim 90% din turele facute de castigator. La sfarsitul cursei sunt clasati si piloti abandonati sau ramasi cu cateva ture in urma.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 12 Aug 2006, 17:35
Post #108


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




aberant regulament. in continuare sustin ca orice pilot care nu a terminat cursa (100% si sa treaca de linia de sosire) nu are ce cauta in puncte, indiferent ca e alonso, ms sau altul.
Idem si calificarile. Erau mult mai interesante calificarile inainte. Oricum sper ca duminica viitoare sa avem iar o cursa interesanta.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 12 Aug 2006, 17:41
Post #109


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Duminica viitoare o sa avem cursa interesanta da' in DTM (cursa de la Nurburgring) tongue.gif Cursa din Turcia e abia peste 2 saptamani sad.gif


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 12 Aug 2006, 20:50
Post #110


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Unde B-stone iar va face legea iar dubla Ferrari este asigurata in proportie de 90%


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 12 Aug 2006, 21:26
Post #111


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




Cat optimism pe ssssssssssilviu al nostru...


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 12 Aug 2006, 21:30
Post #112


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Io nu i-as spune optimism ci luciditate victorie.gif


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 12 Aug 2006, 21:43
Post #113


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Ferrari are acum un avantaj (prin pneuri) mult mai mare decat Renault la inceputul anului. Asta cred ca e destul de clar pentru toata lumea (exceptie fac evident fanii Ferrari cu ochelarii de cal).


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 14 Aug 2006, 16:16
Post #114


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Vad ca pe astia de la Michelin ii cam doare-n basca!
La anul se cara, de ce sa-si mai bata capul?


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 3 Aug 2007, 15:01
Post #115


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galaşi




Cred ca aceasta cursa este piatra de hotar pentru Ferrari. Daca nu aduna puncte multe si in orice caz, mai multe decat McLaren, s-a terminat anul asta. Sper ca pilotii Scuderiei sa inceapa cursa de revenire pentru ca, in caz contrar, ar fi prea mult 3 ani fara nici un titlu.

In alta ordine de idei, daca sunt colegi de forum care pot ajunge la Hungaroring, ii rog sa nu ne uite si sa vina cu cat mai multe poze si impresii de acolo.

Forza FERRARI !!!


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 3 Aug 2007, 20:45
Post #116


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Las' ca au stat ei si 20 de ani fara titlu si n-au murit tongue.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 4 Aug 2007, 15:08
Post #117


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Dupa calificarile de azi, nu prea pare cursa de revenire pentru Ferrari, ba din contra, Massa nu a intrat in primii 10 (14), iar Kimi a fost batut si de pe 3 de Heidfeld.

1-2 McLaren, insa o tactica FOARTE dubioasa a lui Alonso, care a stat pana la limita la pit cu Hamilton in spate, el a mai prins un tur dar Hamilton nimic si a ramas pe 2. FOARTE ciudat.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 4 Aug 2007, 18:59
Post #118


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




da, si mie mi s-a parut ciudat. oricum cica se ancheteaza.
ca de obicei Miki si celalalt habarnist in ale F1 comentau altceva in acele momente.

asteptam cursa. sper sa fie spectaculoasa ...


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan1978buc
post 4 Aug 2007, 22:45
Post #119


Membru autentic


Group: Members
Posts: 264
Joined: 23 January 06




Asteptati, este vina lui Hamilton, altfel spus:
Hold up, is Hamilton's fault!

http://f1.gpupdate.net/en/news/2007/08/04/...milton-s-fault/


--------------------
Renault Megane 2006 1.5dci
Megane 82 cp, putin mai rapid decat cele uzuale :)
Broker asigurari.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 5 Aug 2007, 00:21
Post #120


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Cica Alonso e penalizat 5 locuri pe grila biggrin.gif


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
16 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 16th April 2024 - 20:26
Forum Renault