DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sunet anormal si vibratii la motor

Sony
post 23 Nov 2004, 12:34
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




sau mai bine ascultam si noi motorul live!


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
f_ionik
post 2 Dec 2004, 20:39
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 10 August 04




Am fost la service si mi-au spus ca din punctul lor de vedere, motorul nu prezinta un zgomot anormal, ci zgomotul caracteristic acestor motoare. Au recunoscut ca se aude un zgomot, dar nu au cum sa-l inlature. Mi-au recomandat sa sun la Vocea Clientului pentru ca dansii nu au cum sa ma ajute.
Filmuletele sunt facute cu un HP PhotoSmart 735, care intr-adevar nu are performante deosebite in domeniul audio-video. Problema era daca sesizati partea anormala din zgomotul motorului si nu daca filmele sunt de calitate sau nu.
Consider ca in 20 de ani de cand conduc autoturisme stiu ce inseamna zgomot normal de motor.


--------------------
Dacia Logan Ambition
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 3 Dec 2004, 10:43
Post #33


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Eu nu am zis ca nu stii sa deslusesti un zgomot anormal, ci ca nu ne putem da seama, din inregistrarea audio f. distorsionata, la ce te referi.
Consider in continuare ca o ascultare "live" ar fi lamuritoare.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ICET
post 6 Dec 2004, 23:06
Post #34


O fi bine sa fii rau sau e rau sa fii bine??


Group: Members
Posts: 750
Joined: 3 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(f_ionik @ 21 Nov 2004, 18:15)
Am un Logan Ambition si dupa 1000 de km motorul suna ca un diesel uzat. Am fost la service si mi-au recomandat sa schimb benzina. Cred ca n-au vrut sa spuna ca trebuie sa bag motorina 251.gif. Cert este ca are un zgomot suspect la accelerare, ca un "clancanit", si o vibratie la turatii mai mari, peste 2500-3000 rpm. Daca aveti aceleasi probleme, ascultati inregistrarea de la [...] si confruntati.

---

Vezi ca nu ai voie cu reclama la site! Ti-am sters link-ul. Daca il mai pui, va zbura postul!
*


Salutare!Nu stiu despre ce zgomot zici tu,dar un lucru e cert!Nu motorul are zgomotul ala ci cutia!Si asta e o chestie generala!Rulmentu de presiune e cauza!Calca ambreiajul si zgomotul dispare!Toate il au!Si a mea!Bine inteles mai mic sau mai mare zgomotul.......eu am sesizat asta inca inainte de a incepe vinzarile!Am pe cine care lucreaza la dacia in pitesti si am avut ocazia sa merg si sa o testez!Ticaitul l-am sesizat de atunci!A incercat si el la inceput sa ma abureasca,ca cica ar fi obosita ca a mers toata ziua masina si nu a stat deloc!N-a mers!A recunoscut ca e de la cutie!Dar va garantez ca nu o sa fie o mare problema zgomotul........va dati seama ce ar insemna sa se recunoasca in mod oficial zgomotul si provenienta lui!Toate masinile ar trebui bagate in fabrica sau in cel mai rau caz in serviceurile dealerilor!........No sa vedti niciodata asta!................In caz ca la tine e altfel de zgomot si se aude ciudat si in timpul mersului........atunci tu chair ai o problema!


--------------------
FIAT Grande Punto 2006 - B 07 CHE
StarGuide Sg-43-ds

Marbella M-5010 defect

Membru Frigotehnist.STELIST pe viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DigitalScribe
post 7 Dec 2004, 00:02
Post #35


Scribul Digital


Group: Members
Posts: 1.249
Joined: 5 October 04
From: Iasi




Ori sunt eu chior... ori nu mai este link-ul de pe care sa fac download la inregistrare sa pot auzi si eu.


--------------------
Renault Espace V Renault Zoe D-Max 2022 - n/a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 7 Dec 2004, 10:01
Post #36


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Sau nu stii sa citesti! tongue.gif Chiar in primul post spune si e citat mai sus, inainte de a posta.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 7 Dec 2004, 10:11
Post #37


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Avand in vedere ca intr-adevar nu mai exista link-ul, si nu s-a mai revenit asupra subiectului, momentan topicul se inchide. Se va redeschide daca vor apare informatii noi.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 02:54
Forum Renault