DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> dacia 1310 B-69-TAU

taur
post 30 May 2006, 00:24
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 23 August 05




masina apara frecvent in videolcipul cassa loco, tu si prietena ta! a fost prezenta in incinta prisma 2 cu ocazia 4tuning day!
modificari:
jante rial le mans pe 14
gume fata 185/55/14
spate 185/50/14
fuzeta modificata de sgm
tamburi de reno 18 spate
bari fata spate comandate din targu jiu
capota prelungita peste faruri!
aerograf pe capota
semnale albe
scos semnale din aripi
alternator de bmw 325
suspensi modificate de sgm
fara nici un maner la usi si la porbagaj
deschidere usi fata din telecomanda
oglinzi elecrice, heliomate si incalzite
vopsita recent alb negru
sistem muzica compus din
2 dif rocford forsgate 75 wrms
2 dif kenwood 90 wrms
statie ultra drive 4 ori 100 rms
un i-pod de 30 gb
tft in parasolar de 7 inch
alarma cu dublu perimetru
pager
senzor ultra sunete
si multe altele care nu imi mai vin acum in minte.....


--------------------
dacia 1310 - b-69-tau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B-34-SGM
post 30 May 2006, 00:33
Post #2


Membru de partid


Group: Members
Posts: 1.397
Joined: 16 February 04
From: Drumul Taberei Customs






--------------------
Dacia 1310 RACING 1991 full fara piele - B 34 SGM
www.prelucrariSIRA2000.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bagykid
post 30 May 2006, 07:38
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 113
Joined: 7 June 05




tare dragutza masinutza , unde gasesc si eu capota modelul asta ( cu doua mironosite- simetrice)? 04.gif


--------------------
dacia 1310 - B-93-GBI
daca accelerez , ma opresc ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 30 May 2006, 07:44
Post #4


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




PAcat ca in videoclip a aparut cu jante normale si capacele alea din targ cu 300 000.
Si fa ceva cu semnalele fata(albe, nu alea din clip), ca nu-s la fel, si strica mai rau aspectul.
SI motorul? nimic nimic?

This post has been edited by argon: 30 May 2006, 15:39


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 30 May 2006, 07:56
Post #5


__________________


Group: Members
Posts: 12.985
Joined: 4 September 04
From: -




Incearca sa faci ceva cu luftul de pe partea dreapta dintre aripa fata si portiera, e enorm! smile.gif


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristigeo69
post 30 May 2006, 08:02
Post #6


1.6i m40


Group: Members
Posts: 755
Joined: 20 September 05
From: Bucuresti




QUOTE(argon @ 29 May 2006, 21:44)
PAcat ca in videoclip a aparut cu jante normale si capacele alea din targ cu 300 000.
Si fa ceva cu semnalele fata(albe, nu alea din clip), ca nu-s la fel, si strica aspectul.
SI motorul? nimic nimic?
*


are de mult semnale albe smile.gif


--------------------
ex Dacia 1310 1980 LS - B 70 W R C
MASINA SI FEMEIA NU SE IMPRUMUTA,mai ales masina...ca femeia se imprumuta singura :D
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 30 May 2006, 08:21
Post #7


__________________


Group: Members
Posts: 12.985
Joined: 4 September 04
From: -




QUOTE(argon @ 30 May 2006, 08:44)
Si fa ceva cu semnalele fata(albe, nu alea din clip), ca nu-s la fel, si strica aspectul.
*


Argonel, iti uitashi ochelarii pe noptiera?
Un dispersor lipseste cu totu-n poza... happy.gif


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovidiusoft
post 30 May 2006, 13:25
Post #8


Membru de sub patura


Group: Members
Posts: 999
Joined: 3 June 05
From: Bucuresti




As dori sa stiu si eu datele tehnice si ce modificari au suferit cele 2 elemente decorative de pe capota? In cazul in care in afara de haine, nu exista alte modificari (in photoshop sau la chirurgie estetica), va rog sa ma indrumati catre un magazin de unde as putea sa-mi procur una asemanatoare. Un nr de telefon ar fi de preferat. Multumesc. charge.gif


--------------------
Dacia Logan Ambitios 1.6MPI-8V promotia 2005
aici ar veni semnatura, nu?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristidb
post 30 May 2006, 13:28
Post #9


Membru


Group: Members
Posts: 1.462
Joined: 23 May 02
From: Bucuresti




Dar cu manerele de la usi ce ati avut? blink.gif
Faza asta cu scosul manerelor chiar nu o inteleg. La ce ajuta? Iarna cand o sa fie gheata pe masina cum mai deschizi usa? Cu ranga?


--------------------
CBR 600 F4i ; Astra GTC Sport 124CP remap Superchips, K&N, Eibach. - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victorine
post 30 May 2006, 14:31
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.983
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




Marturisesc ca nu ma pricep la tuning, eu merg mai mult pe masini de familie (adevarat ca nici nu-mi permit mai mult deocamdata... insa si pe viitor e de asteptat sa pastrez aceeasi linie, mai ales ca vine si barza), iar masinile de familie se preteaza mai putin la tuning. Daca ne referim la tuning pe bune, nu abtibilde, CD-uri la oglinda si capace din targ.
Deci nu prea ma pricep, insa imaginile de sus m-au dat pe spate, m-am spart de ras! Cred ca kitch e mult spus cu privire la infatisarea masinii. Ma duce cu gandul la tovarasii mei de joaca din copilarie de la tara, care acum au strans de-o Dacie de-asta veche toata coapta si s-au pus s-o vopseasca in curte, s-o usuce la soare si s-o "tuneze" ca sa completeze piesele lipsa cu ce bruma de elemente de caroserie au mai gasit pe la dezmembrari. Eh, masina prezentata de initiatorul topicului se inscrie perfect in aceeasi categorie de tiganisme (parerea mea - vorba lu' Tetelu), numai ca acesta si-a permis o masca din poliesteri armati cu fibra de sticla, niste jante de firma (probabil), o aerografie pe capota, geamuri ionizate (sau sunt cu folie?), s.a.m.d. si a aparut in videoclipul Cassa Locco! Ma rog, eu nu l-am vazut, insa pun pariu ca baietii aia trei, care sunt foarte bascaliosi de felul lor si-au zis "asta e pentru noi" imediat ce au vazut masina. Precis ca l-au batut pe umar pe proprietar si i-au spus "Uite, o sa-ti vezi masina la televizor, o sa fii popular!". Altora poate trebuiau sa le mai dea si bani, asa cu dinamita asta s-au scos. Pai cum sa nu, cand vine baiatu' cu urmatoarea oferta de rupt gura targului (selectez doar pe cele mai uriase):
- bari fata spate comandate din targu jiu DIN TARGU JIU, MAI!
- capota prelungita peste faruri! (semnul mirarii ii apartine initiatorului...)
- semnale albe
- scos semnale din aripi
- alternator de bmw 325 (are chiar si ceva de firma pe ea! Bine, bine, si rotile si suspensiile si becurile de la noi de la Elba...)
- fara nici un maner la usi si la porbagaj (Asta a fost tare, precis le-a zis celor din formatie "Sa te vad cum intri in ea, frate ha?....")
- deschidere usi FATA din telecomanda (e bine si numai in fata, ce mai... altele n-au deloc deschidere din telecomanda)
- senzor de ultrasunete (sa nu se izbeasca liliecii noaptea de ea, motiv pentru care, probabil, a si vopsit-o in 2 culori...)

Restul accesoriilor (iPod "de 30 GB", pager, TFT) sunt din catgoria "alternator de BMW" si revendica apartenenta proprietarului la mediul urban si mai mult la vremurile media pe care le traim. Apropos, pagerul a fost si ... a cam trecut. Insa cine stie ce mesaje ii trimite acest Knight Rider de Vitan proprietarului cand vre-un maidanez face pipi pe jantele Le Mans...

Una peste alta, o masina spumoasa la propriu, ale carei dotari imbinand intr-un mod armonios frumosul cu utilul (pe la capota pe-acolo nu prea calca bine si la masca prelungita catre decupajul rotii, in rest foarte armonios, mai ales daca-i bune geam si la becul ala de semnalizare pe stanga, parca...)

Oricum, daca "fratele nostru" B-34-SGM nu s-ar fi gandit la solutia cu link-uri, va dati seama ca la ora asta eram cu totii mult mai saraci, neavand sansa de a viziona aceasta epopee care este masina descrisa cu atata candoare (si zgarcenie, fiindu-i lene sa-si scormoneasca amintirile referitoare la celelate dotari) de colegul coforumist.

Na, ca mi-am zis si eu pasul si astept cu curiozitatea care-o am de mic copil sa primeasca raspunsuri toti cei ineteresati, la intrebarile care le-au pus cu privire la motor!
Si e o vorba in popor care se incheie cam asa: "...si mai vrei sa si trozneasca" ...

P.S. Nu trageti, dom' Semaca....


A, si ziceti-i dom'le la SOBOLAN cum ati facut cu usile alea fara manere - ori vreti sa patentati chestiunea?, sau dati-i un link, ceva, ca parca se mai discuta undeva

This post has been edited by Victorine: 30 May 2006, 14:54


--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 30 May 2006, 15:10
Post #11


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




Si eu cred ca masina a aparut in videoclip ca un misto la viziunea romanilor asupra tuning-ului( spoilere imense, pleoape, praguri GTI si cap de toba)..ma insel? adica prea imi seamana cu clipul ala stravechi pe biciclete, cu fat frumos parca.

Presupun ca ai facut topicul pentru ca vrei pareri, daca acceptati numai laude, imi pare rau dar sunteti subiectivi.

This post has been edited by argon: 30 May 2006, 15:37


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius-gabriel
post 30 May 2006, 15:11
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.006
Joined: 14 November 03
From: CALARASI




victorine, nu-l cunosc pe proprietar, nu am nici o treaba cu el, dar il apreciez ca a muncit mult la acea masina.
nu trebuie sa ne placa noua, important e ca ii place lui si ca se simte bine la bordul ei.
iarasi nu apreciez impresiile tale.
personal mie imi place, dar nu asta conteaza, poate ca se putea si sigur e loc si de mai bine, dar nici asta nu conteaza...
conteaza ideile unora ca tine care nu sunt deloc constructive!
ar trebui sa respectati mai mult munca si pasiunea!




--------------------
HONDA CIVIC EX HONDA ACCORD -
MARIUS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kristalloz
post 30 May 2006, 16:12
Post #13


Dacia Pimp


Group: Members
Posts: 220
Joined: 24 November 05
From: Tot in Romania...




nici pe mine nu ma impresioneaza masina... (ador stilul Gordini)... dar tipul a lucrat la ea... si e "unica" deci sa fim seriosi mai ales Victorine cand zici "Marturisesc ca nu ma pricep la tuning"... atunci ce faci aici la topicul respectiv... vorbesti despre lucruri care nu le cunosti? Du-te tare si stai cuminte in masina ta de familie.... dry.gif
P.S. Sa-ti traiasca viitorul copil ! tongue.gif

This post has been edited by kristalloz: 30 May 2006, 16:13


--------------------
Dacia 1310 1982 - TM-06-DLA
Cretzu' for President!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eXtenSion
post 30 May 2006, 16:50
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.258
Joined: 10 January 05




Cred ca iesea ceva mai frumos daca ar fi fost finisata mai bine (nu cred ca are rost sa zic unde).

Totusi, aceste finisaje sunt destul de greu de facut, iar de asta nu iti poti da seama decat daca incerci sa le faci singur.. Intr`un fel sunt de acord cu Vic. , dar.... e ceva de capul ei.


--------------------
Mercedes C '22 Mazda 3 '19 Logan '07 1310 '01
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victorine
post 30 May 2006, 17:20
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.983
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




Sa nu suparam pe nimeni
Multumesc tuturor pentru urari si emoticons wink.gif
As vrea sa subliniez ca postul meu nu se dorea a fi indreptat impotriva unor persoane, iar daca s-a interpretat asa si cineva s-a atins, ii cer scuze (desi chiar si asta spune ceva...). Nu. Se voia o luare de atitudine impotriva prostului gust travestit in tuning si promovat in acest topic. Pentru ca trebuie sa luam atitudine, indiferent ca e vorba de gaura din stratul de O3 sau de acest asa-zis tuning. Sa fim consecventi. M-a impresionat neplacut numarul relativ mare al celor care aveau o atitudine aprobatoare de genul "Oau! Vreau si eu, cum se face?" Desi am afirmat ca nu ma pricep la tuning, spre deosebire de ceilalti co-forumisti care frecventeaza acest topic, STIU ca ceea ce am vazut in pozele de mai sus nu este tuning. Mi-e greu sa spun ce e... (Ce sa mai zic, uitati-va si voi la cum se pupa suprafetele alea, mai ales in zona capotei, la continuitatea formei, la calitatea diverselor componente, etc...) Insa adevarul e ca, asa cum mai remarcau si altii mai sus, capota motor arata fain in videoclip... Si masina a fost aleasa de baietii din formatia respectiva tocmai pentru asta. Satirizeaza romanul priceput la toate, mai ales sa faca din rahat bici si sa le arate la ceilalti ce bine trozneste din el smile.gif Si toate gadget-urile alea pe asa o masina...e cel putin rizibil...
Si apreciez foarte mult munca! Sincer! Insa trebuie sa aiba si o finalitate valoroasa ca sa o apreciez, altfel e sport, lucru mecanic irosit...
Cu respect,


--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ciumonk
post 30 May 2006, 17:20
Post #16


EPURUL UCIGAS


Group: Members
Posts: 429
Joined: 10 April 04
From: Oradea




Bani cheltuiti pe kitsch-uri!



--------------------
Fiat 500,Fiat 600 `64 Fiat 600 VTM, `65 VW 1200 - BH-xx-xxx;BH-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
amc
post 30 May 2006, 17:24
Post #17


2 trancane


Group: Members
Posts: 603
Joined: 28 November 05
From: Bucuresti




Sunt de acord cu Victorine!
Ce este mai interesat, ca a trebuit sa apara Victorine si apoi HOP s-au schimbat si parerile.
Daca aveau posturi SGM si ai lui.... pai ala era tot trendu topicului si numai laude vedeai!
Cat despre treaba cu munca depusa, asta nu este un argument solid si demn de laudat mai conteaza si rezultatul!

This post has been edited by amc: 30 May 2006, 17:28


--------------------
YUGO Zavzta 2007/prestige - 1-B-NU-IS--chhh
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SiloS
post 30 May 2006, 17:32
Post #18


Gangester


Group: Members
Posts: 4.238
Joined: 23 February 04
From: Buzau




Nu imi place pentru ca :

- are garda la sol prea mare
- garda la sol imensa a fost "mascata" de niste spoilere imense .
- in momentul in care a aparut in clip masina nu avea jante ; toti cei care vor sa faca un tuning vizual la masina incep cu jantele si garda la sol , masina respectiva avea tuning complet mai putin jante si garda la sol . Acum masina are niste jante frumoase .
- pe langa faptul ca are spoilerele prea inalte , finisajele sunt de 2 lei . Daca ar fi fost finisata mai bine , poate ca merita laudele pentru munca depusa , insa in momentul de fata masina arata ca taiata cu toporul.

In rest masina are chestii misto pe ea ...
jante rial le mans pe 14
gume fata 185/55/14
spate 185/50/14
fuzeta modificata de sgm
tamburi de reno 18 spate
sistem muzica compus din
2 dif rocford forsgate 75 wrms
2 dif kenwood 90 wrms
statie ultra drive 4 ori 100 rms
un i-pod de 30 gb
tft in parasolar de 7 inch
alarma cu dublu perimetru

Ii urez proprietarului spor la munca si de acum incolo , ca mai are de lucru o gramada la ea .

Personal as fi lasat garda la sol cat un pachet de tigari + jantele actuale + cauciucuri cu profil mai mic . Asa nici nu ai mai fi avut nevoie de niste spoilere atat de inalte tongue.gif . Impotriva culorilor nu am nimic impotriva .

Deci , dupa mine , masina nu este realizata foarte bine , mai sunt lucruri de obiectat la ea , insa nu este un kitsch ordinar asa cum victorine sustine .

LE : nu vreau sa se inteleaga gresit cum ca masina imi place , pentru ca nu este asa . Nu este un kitsch de 2 lei , poate de 3 jumate , 4 radmasa.gif . Mai pe scurt , masina intra in categoria ASA NU !!! , chiar daca are cateva imbunatatiri interesante , asa cum este deschiderea usilor din telecomanda .

This post has been edited by SiloS: 30 May 2006, 17:52


--------------------
1988 BMW E30 325i
2003 BMW Z4
1996 Mazda MX5 NA
1988 Nissan Patrol Y60
1989 Suzuki Samurai
1975 Dacia 1300
2000 VW LT35
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 30 May 2006, 17:33
Post #19


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.884
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Victorine, I Love You!
-------
Aceasta masina este prezentata si mult laudata pe 4tuning... cand am venit cu critici la adresa pseudotuningului acestei masini, posturile mi s-au sters.
Sunt mai mult ca sigur ca unora li s-a suit celebritatea la cap si supraevaluandu-si gresit fortele au incercat marea cu degetul.
Ma bucur ca intr-un final multor decoratori de dacii poate o sa le vina mintea la cap si or sa se apuce de lucruri serioase.
Nu trebuie sa fii priceput la tuning ca sa-ti dai seama ca un anumit produs ce se presupune artistic, iti zgarie retina.


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius-gabriel
post 30 May 2006, 17:50
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.006
Joined: 14 November 03
From: CALARASI




ma dar rai mai sunteti!
de ce nu veniti si voi cu ce va idei?
cand vii cu o critica, vii si cu o solutie!
in locul piesei x s-ar fi potrivit mai bine piesa y...
sau ati vrea ca omul s-o transforme in 1300?ca tot se poarta "gordini"

tau, fa ceva cu busonul ala de la rezervor, schimba-l ca e urat! macar curata-l de vopseaua alba.
incearca(poate e deja asa, nu stiu) sa faci capota sa se deschida in sens invers!vorbeste cu userul ciprianeduard ca el parca are asa!

This post has been edited by marius-gabriel: 30 May 2006, 17:59


--------------------
HONDA CIVIC EX HONDA ACCORD -
MARIUS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionut17
post 30 May 2006, 17:55
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 217
Joined: 18 August 05
From: Roman




QUOTE(vis-a-vis @ 30 May 2006, 18:33)
Victorine, I Love You!
-------
Aceasta masina este prezentata si mult laudata pe 4tuning... cand am venit cu critici la adresa pseudotuningului acestei masini, posturile mi s-au sters.
Sunt mai mult ca sigur ca unora li s-a suit celebritatea la cap si supraevaluandu-si gresit fortele au incercat marea cu degetul.
Ma bucur ca intr-un final multor decoratori de dacii poate o sa le vina mintea la cap si or sa se apuce de lucruri serioase.
Nu trebuie sa fii priceput la tuning ca sa-ti dai seama ca un anumit produs ce se presupune artistic, iti zgarie retina.
*



la fel am patit si eu cand i-am spus ce nu-mi place down.gif .ma bucur ca aici sunt mai multe persoane de aceeasi parere cu mine. up.gif

kitsch


--------------------
Dacia 1310 VW Bora
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 30 May 2006, 18:10
Post #22


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




Mai, masina e facuta special pentru genul de videoclip abordat de Cassa Loco, adica la misto, ei i-au totul la misto, o masina de bun gust nu se potrivea in context, se asorteaza cu costumele fetelor, adica fete usoare costumate in calgarite, adica prost gust, nustiu daca ati inteles mesajul videoclipului, dar masina e adusa acolo pentru o nota de ironie.
Masina nu are nimic iesit din comun, e genul de tuning comun si fara personalitate.

This post has been edited by argon: 30 May 2006, 18:12


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ksi_id
post 30 May 2006, 18:14
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 218
Joined: 16 April 05
From: timisoara




Ba da al draq de bun gust aveti voi ...
E o vorba :"Nu te poti kk pe gusturile omului"


--------------------
vw jetta 1800cmc 90hp 1992 - TM 18 KSI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Supapa_jR
post 30 May 2006, 18:18
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 685
Joined: 18 October 05
From: Bucuresti




Eh...TAU are reputatie domle....de pe vremea cand avea vinil 2fast2furious style si capace + eleron nashpa...==>> si a evoluat la ce are acum....eu unul cu banii aia ii tranteam un motor mai puternic(macar sa stiu o treaba) suspensii sport(e de discutat la gropile din bucuresti..) si spoilere unicat...facute la comanda ca modelul de pe masina lui il mai au multi....+ ca te poti kk in gura omului sa-i schimbi gustul.
astept BAN-ul....


This post has been edited by Supapa_jR: 30 May 2006, 18:20


--------------------
Cagiva STX 350 / 30cp Enduro xt 660x SOLD
www.KawaMotors.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victorine
post 30 May 2006, 18:31
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.983
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




QUOTE(ksi_id @ 30 May 2006, 19:14)
Ba da al draq de bun gust aveti voi ...
E o vorba :"Nu te poti kk pe gusturile omului"
*




Combate bine...

@ argon: ce vrei sa spui? Ca masina asta e o gluma facuta special pentru videoclip? Ca e un obiect de recuzita al celor de la Cassa Loco? Caci in cazul acesta il absolvi pe proprietar de vinile ce-i gasira unii aici... Hmm..., nu cred.

Are si un rol constructiv (sau un rol, at all) discutia de pe acest topic. Cel putin pentru mine - m-am documentat la modul general despre tuning si mi s-a confirmat parerea ca ceea ce am vazut in poze e departe de a fi tuning. Interesant de remarcat ca nu se spune nimic despre motor, si acela e modificat? Sau proprietarul se pastreaza in spiritul aparentei?



--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SiloS
post 30 May 2006, 18:36
Post #26


Gangester


Group: Members
Posts: 4.238
Joined: 23 February 04
From: Buzau




motorul este o slabatura de 1.4 ... cica va urma ceva mai tare . Sa speram .


--------------------
1988 BMW E30 325i
2003 BMW Z4
1996 Mazda MX5 NA
1988 Nissan Patrol Y60
1989 Suzuki Samurai
1975 Dacia 1300
2000 VW LT35
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 30 May 2006, 19:11
Post #27


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




zicea-ti ceva de pareri?!
, uite o parere, mai bine o lasai cu spoilerul original, si lasat mostrozitatea aia comandata la targu jiu pentru dezapezire la iarna.
Arata putin mai bine.



dsci00191228fz.th.jpg


dsci00201393dl.th.jpg

tau2371gg.th.jpg


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 30 May 2006, 19:16
Post #28


__________________


Group: Members
Posts: 12.985
Joined: 4 September 04
From: -




Eu vad problema-n felul urmator:
B-69-TAU este o masina in stilul "4tuning". Pe forumul ala am si eu cont de ceva vreme dar nu prea m-am implicat din cauza ca forumul mi se pare fff slab calitativ.
Masina asta este un "style icon" p-acolo. Daca nu ma insel, chiar eu am fost primul care a avansat ideea ca masina va aparea-n videoclip pt a fi ridiculizata. Raspunsul primit a fost unul destul de licentios din partea proprietarului. Asta se-ntampla-n vremea-n care videoclipul nu aparuse inca. Dupa ce am vazut videoclipul am ajuns la concluzia ca nu asta a fost scopul aparitiei, desi inca nu-s convins care a fost ala sau daca a existat vreunul.
Alt aspect este faptul ca masina a fost "tunata" pe forumul ala. Cand a aparut era alba, cu spoilere cu prelungiri parca si cu multe dungi albastre. Prost gust tipic romanesc imi permit sa spun. In scurt timp s-a ajuns la rezultatul asta care pe mine personal nu ma zgarie pe retina dar nici nu ma incalzeste. Chiar deloc.
Ma rog, ideea este ca TAU si-a facut masina pe forumul acela. Ma intreb ce ar fi iesit daca ar fi cules pareri si sfaturi de aici. Si cum daciaclub este un forum in care se apreciaza enorm o masina in genul celei bej de la "daciile noastre", probabil ca interventiile asupra lookului s-ar fi rezumat la inlaturarea dungilor albastre si montarea jantelor, in rest modificari la partea mecanica...


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 30 May 2006, 19:25
Post #29


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.884
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Muttley, presupun ca vobesti de dacia 1300 cu aspect original.
Nu zic ca nu arata bine, dar si la dacie se pot aduce unele tușe discrete care sa aminteasca de tuning.
Ideea e ca se poate imbunatati vizual si o amarata de dacie daca vrei si ai veleitati.

This post has been edited by vis-a-vis: 30 May 2006, 19:28


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
taur
post 30 May 2006, 23:26
Post #30


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 23 August 05




daca asta este parerea voastra despre masina mea, ok! nu vreau sa ma cert cu nimeni sau sa comentez ceva!
normal fiecare are parerea lui, totusi sunt curios cati dintre cei ce au postat aici au mai mult de 19 ani si chiar au un carnet si poate conduc si o masina!
si sa nu mai intreb daca masina pe care o detin are ceva facut de mana lui!
in fine cum am zis nu vreau sa dau apa la moara, nu stiu de ce voi credeti ca poate eu sunt o persoana cu nasul pe sus, jmechera, tupeista sau cum se mai intelege din posturile voastre!
ca a fost sau nu luata la misto masina la videoclip, nu stiu poate ca asa a fost! nu cer parerea nimanui, prefer sa ma abtin de la comentarii!
oricum va multumesc pt toate cuvintele frumose si toate jignirile si insultele aduse, nu stiu cate din ele isi aveau rostul dar fie!
dupa toate parerile voastre trebuie sa-mi dau masina si sa-mi iau altceva ca vad ca la tuning nu ma pricep, asta poate ca am facut masina "pe forumul 4tuning"! pai daca asa sfatuiesc useri dacia club un posesor de dacie revin la intrebarea mea: chiar nu are nimeni habar ce insemana sa faci aproape totul la masina ta?
....... sincer nu regret ca am postat aici, ba dimpotiva vad ce fel de oameni (copii) sunt aici pe forumul asta! la revedere...


--------------------
dacia 1310 - b-69-tau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 01:18
Forum Renault