DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

25 Pages « < 5 6 7 8 9 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Garantie Logan (normala, extinsa), NUMAI AICI

MCM Ops.
post 19 May 2005, 20:01
Post #181


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 22 May 04
From: CONSTANȚA




Mai copii! Ce spuneti voi pe-aici, e cam ciudat. Vreti sa spuneti ca toate Logan-urile facute taxi, au pierdut garantia? Intreb asta, pentru ca e clar ca vaca, faptul ca taxi-ul are modificari la instalatia electrica, cel putin...
Si inca ceva. Crdeti ca se poate pierde garantia, daca, de exemplu, vopsesc integral, spoilerele in culoarea masinii? Ca doar simpla vopsire, nu duce la deteriorarea vreunei componente, sau modificarea rolului spoilerului respectiv... Chiar sunt curios, nu este posibil ca acea vopsire sa fie facuta chiar din uzina?


--------------------
"Daca un magar da cu copita si te loveste, dumneata ce faci? Il chemi la tribunal?"
un istoric ilustru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 19 May 2005, 20:40
Post #182


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Daca ai citi manualul masinii ai afla ca taxiurile si masinile de scoala au alt tip de garantie!


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mitzaciobanu
post 25 May 2005, 12:43
Post #183


Membru


Group: Members
Posts: 137
Joined: 21 May 05
From: Brasov




Stimati viitori posesori de logan: ia uitati ce noutate am descoperit pe site-ul Dacia, cu privire la garantia extinsa:

http://www.dacia.ro/garantie_extenso.html


--------------------
Dacia Logan 1.6 MPI Ambition - 2005 - BV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 25 May 2005, 13:11
Post #184


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Asa, si care e noutatea?
De ce am impresia ca nu s-au citit cele x pagini ale acestui topic?


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mitzaciobanu
post 25 May 2005, 16:58
Post #185


Membru


Group: Members
Posts: 137
Joined: 21 May 05
From: Brasov




Noutatea era ca doar saptamana asta a aparut pe site-ul Dacia (=sursa oficiala) informatia referitoare la respectivul card de garantie despre care s-a vorbit pe acest topic


--------------------
Dacia Logan 1.6 MPI Ambition - 2005 - BV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
carman
post 26 May 2005, 01:03
Post #186


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 9 May 05




Inainte sa fac alegerea (Logan) am discutat cu mecanicul de la dealer (cunostinta mai veche) doua chestiuni:
1) Fiabilitate pana acum - am ales...
2) Garantie extinsa - da sau nu.

Ideea era urmatoarea daca optezi pt garantie extinsa: daca nu ai probleme cu masina si faci multi km/an trebuie sa te prezinti la reviziile periodice, altfel o pierzi. Si reviziile impuse de fabrica costa suplimentar fata de cele cu consumabile pe care le faci oricum.


--------------------
◊ ◊ - ◊
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Slider
post 26 May 2005, 07:19
Post #187


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.279
Joined: 5 December 03
From: Cernavoda




Nu prea am avut de a face cu aceste revizii facute in perioada de garantie a unei masini (pentru simplu motiv ca nu am avut masina noua pina acum).
Intrebarea este: Aceste revizii nu sunt gratuite? Ma refer aici la manopera, inlocuirea unor piese (care sunt incluse in garantie, nu consumabile!)?


--------------------
LOGAN Ambiance - CT-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 26 May 2005, 22:44
Post #188


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




reviziile din perioada de garantie se platesc la fel ca orice alte revizii.
daca se descopera insa piese/ansamble defecte, ce fac obiectul garantiei, sunt schimbate gratuit pe cheltuiala Dacia

daca nu faci reviziile conform cartii tehnice e posibil sa pierzi garantia extinsa deoarece nu ai utilizat masina conform manualului. cred

@carman reviziile impuse de fabrica sunt cele de 15k, 30k, etc si consista exact in schimbarea de consumabile


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
carman
post 27 May 2005, 01:04
Post #189


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 9 May 05




Din cate stiu, o revizie normala la tarif de dealer costa peste 1 mil, in timp ce un simplu schimb de consumabile (ulei, filtre) nu duce la mai mult de 500mii. La revizie ti se mai fac si anumite verificari, eventual reglaje conform carnetului de garantie, lucru pe care ai putea sa-l rezolvi la fel de usor si mult mai ieftin cu mecanicii de acolo...

Oricum, am drum cat de curand la service si am sa ma interesez de valoarea reviziilor.


--------------------
◊ ◊ - ◊
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 27 May 2005, 14:17
Post #190


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Prima revizie, cea de 15.000 de kilometri, costa cam 32 euro.
Unde ai vazut tu 3.4 litri de ulei + filtru sa coste numai 500.000 lei?


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MCM Ops.
post 27 May 2005, 20:26
Post #191


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 22 May 04
From: CONSTANȚA




QUOTE(Sony @ 19 May 2005, 22:40)
Daca ai citi manualul masinii ai afla ca taxiurile si masinile de scoala au alt tip de garantie!
*


Nu posed inca o Dacia Logan, iar manualul (ce treaba are manualul cu documentul de garantie), nu se vinde la chiosc si nici nu creste prin pomi mad.gif


--------------------
"Daca un magar da cu copita si te loveste, dumneata ce faci? Il chemi la tribunal?"
un istoric ilustru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
carman
post 27 May 2005, 21:04
Post #192


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 9 May 05




Eu pana acum n-am facut schimbul de consumabile cu materialele oferite de Dacia. Am preferat sa cumpar produse de firma care in majoritatea cazurilor erau putin mai ieftine (si mult mai bune) decat pachetele propuse de dealer. In cazul asta, ai dreptate, e mai mult de 500mii, dar nu mult.

Tot ce stiu e ca in garantie la revizii, am avut tot timpul senzatia ca sunt victima unui jaf la drumul mare. Nu faceau nimic altceva in afara de a se uita la consumabile si a le schimba - ii durea in cot de operatiile din carnetul de garantie, dar diferentele de pret erau mari.

Nu sustin o varianta sau alta, ci spun doar ca se merita precautie la alegerea garantiei Extenso. Pentu Golanul cel nou care e pe drum, personal inca nu am luat o decizie.


--------------------
◊ ◊ - ◊
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragos01
post 3 Jun 2005, 14:16
Post #193


Membru incepator


Group: Members
Posts: 68
Joined: 20 January 05
From: Pitesti




Salut, sper sa nu fiu pe langa topic insa are legatura cu garantia extinsa si garantie in general. Am trimis urmatorul mail la vocea clientrului:
"Am achizitionat in cursul anului trecut un autoturism Logan Laureat pentru care am optat si la oferta de garantie extinsa pe 3 ani sau 100000 de km.

Intentionez sa fac o deplasare in strainatate si m-ar interesa sa stiu ca in cazul unor nedorite probleme cu masina la ce retea de service ma pot adresa. Excursia va cuprinde in special Italia desigur prin Ungaria si Austria. Totodata avand garantie extinsa voi fi sub aceasta acoperire si in strainatate?, adica nu ma va costa decat manopera unor eventuale reparatii?

Va multumesc si astept lamuriri de la dv.", iar raspunsul a sosit el fiind urmatorul:

Buna ziua,

Va multumim pentru interesul dumneavoastra fata de produsele si serviciile Dacia.
Referitor la solicitarea dumneavoastra, va aducem la cunostinta urmatoarele:
1. In cazul unor probleme nedorite cu masina, va puteti adresa reprezentantelor Dacia pe teritoriul Ungariei si reprezentantelor Renault pe teritoriul celorlalte tarii pe care le vizitati. Va precizam ca, conform Carnetului de Garantie Dacia Logan, pagina 7, ,, Garantia contractuala vehicul nou acopera cheltuieli de reparatie sau de inlocuire a pieselor ( la care se constata defecte de material, de montaj sau de fabricatie recunoscute de Constructor ), realizate in strainatate in unitati service autorizate DACIA ( in Ungaria exista reprezentante Dacia ). Pentru interventiile care se efectueaza la reprezentantele Renault, garantia nu acopera aceste cheltuieli.
2. Referitor la Garantia Extinsa, va comunicam ca aceasta este aplicabila numai pe teritoriul Romaniei (lucru acesta este mentionat la Cap. 11 in contractul de garantie extinsa ) si acopera (in Romania) piese si manopera daca incidentul este acoperit de garantia extinsa, deci intr-un astfel de caz nu trebuie sa platiti nici manopera. In plus Garantia Extinsa acopera si Dacia Asistenta (daca incidentul este acoperit de Garanti Extinsa).
Ramanem deschisi in continuare oricaror solicitari si propuneri in legatura cu produsele si serviciile oferite de compania noastra. Ne puteti contacta de luni pana duminică, intre orele 8 00 si 20 00 la numarul de telefon: 0248 500 000,
fax : 0248 500 076 sau permanent la e-mail: vocea.clientului@daciagroup.com,
site: www.daciagroup.com sau www.dacia.ro

Cu stima,
Analist Servicii Client
Cristian Tomescu


Eu din raspunsul de mai sus inteleg ca doar in Romania e valabila aceasta garantie, iar afara platesti tot din buzunar !!!!


--------------------
Nissan Qashqai 1,6 DIG-T Tekna 2015 - AG-xx-DAR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 24 Jun 2005, 09:30
Post #194


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Avand in vedere ca nu l-am vazut pe aici, postez eu o copie dupa contractul de garantie extinsa

Attached thumbnail(s)
garantie_extinsa.jpg ( Size: 594.28k ) Number of downloads: 2815


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristiZ
post 26 Jun 2005, 10:03
Post #195


Membru autentic


Group: Members
Posts: 243
Joined: 11 October 04
From: Iasi




Am fost la service pentru revizia de 15.000 si nu le-am spus ca am display-ul inversat... Cand am luat masina mi-au dat o foaie in care sunt descrise operatiunile care s-au executat, scria si de dispaly ca e inversat. Acum ma intreb de unde stiu daca nu cumva au scos din garantie tabloul cu indicatoare pentru ca pe carte nu scrie si nu cred ca la urmatoarea revizie o sa imi ceara foaia asta.

This post has been edited by CristiZ: 26 Jun 2005, 10:05


--------------------
Duster ph2 Green Olive 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nik1965
post 26 Jun 2005, 10:30
Post #196


Membru autentic


Group: Members
Posts: 365
Joined: 17 June 05




Cel mai bine era sa intrebi daca este scos din garantie sau nu.


--------------------
dacia logan , duster 2005, 2017 - xx-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 26 Jun 2005, 10:54
Post #197


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Ma, aveti un un stil de a va da cu parerea..
Scoaterea din garantie a unei componente se evidentiaza in cartea de garantii, in baza unui Pv care ti se comunica si tie.


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mirceaghita
post 28 Jun 2005, 19:16
Post #198


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 28 June 05




Dealerul de la care am luat masina cere 7 mil. pe alarma si am gasit si la 3 mil. in alta parte
Insista ca, daca montez alta alarma chiar si cu firma autorizata voi pierde garantia la partea electrica.
Ba mai mult sustine ca si instalarea unui radio-cd altundeva decat la ei duce la acelasi lucru.
Am auzit ca alti dealeri nu pun aceasta conditie.
Este legal?


--------------------
dacia logan - Dj-xxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
simon
post 28 Jun 2005, 19:22
Post #199


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




Nu-i legal, dar dealer-ul este stapinul tau daca ai luat masina de la el. Nu esti obligat insa sa cumperi alarma de la el. Vezi poate te lipesti la alt service DACIA si daca instalezi alarma la ei, ulterior vei continua cu ei, iti recunosc ei garantia.


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mano
post 28 Jun 2005, 21:19
Post #200


Membru incepator


Group: Members
Posts: 92
Joined: 14 April 05




QUOTE(simon @ 28 Jun 2005, 20:22)
Vezi poate te lipesti la alt service DACIA si daca instalezi alarma la ei, ulterior vei continua cu ei, iti recunosc ei garantia.
*



Asta daca exista un al doilea service Dacia in localitatea respectiva.
La Iasi tocmai au spus ca Dacia a interzis pe moment montarea oricarui tip de alarma, deci se poate si mai rau decat situatia in care monteaza doar ce vor ei.


This post has been edited by Mano: 28 Jun 2005, 21:21


--------------------
Dacia Logan Ambition - IS xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mirceaghita
post 28 Jun 2005, 22:05
Post #201


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 28 June 05




citesc de 2 ore despre pierderea garantiei daca montez alarma si cd la altcineva decat la dealer (fortat de diferentele mari de pret). multi spun ca se pierde garantia. nu am gasit pe nimeni care sa fi montat in alta parte si ulterior sa aiba probleme de garantie. Exista totusi cineva care a avut probleme? Maine eu sunt programat in doua locuri (dealer si firma autorizata de pus alarme) pentru montarea alarmei si cd (parca trebuie super scoli sa pui un cd).
Intrebare finala: in ce directie o iau ?(diferenta de pret este de aprox. 4 mil.)
Mi se pare idiot ca daca ai un scurt in faruri sau mai stiu eu pe unde sa nu ai garantie ca ai pus tu alarma sau cd

This post has been edited by mirceaghita: 28 Jun 2005, 22:09


--------------------
dacia logan - Dj-xxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 28 Jun 2005, 22:23
Post #202


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




pana acum nu s-a plans nimeni pe aici ca i-a fost taiata garantia pe faza cu alarma si radiocd-ul. du-te cu incredere catre firma cu alarme


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MCM Ops.
post 30 Jun 2005, 20:39
Post #203


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 22 May 04
From: CONSTANȚA




Referitor la garantia extinsa, doar ce am primit un plic de la Dacia, in care sunt felicitat ca am ales Logan, bla, bla si ca daca doresc garantie extinsa, la incheierea facturarii, sa solicit aceasta dealerului.
Referitor la pierderea garantiei din cauza de alarma, cred ca as putea cumpara alarma de la "firma de alarme" si sa o montez la Dacia Service. Intrebarile ce se nasc de aici, sunt:
Cel care vinde alarma ofera garantie, garantie care poate ca se pierde, daca nu o montez la "firma de alarme"?
Si daca o motez la Dacia, ies mai ieftin?
Stie cineva cat costa sa montezi alarma la DaciaService, excluzand pretul alarmei?
Si ultima intrebare, care pana acum a ramas fara raspuns: a pierdut cineva garantia daca a montat alarma in alta parte decat la Dacia Service?
Multumesc celor care ma pot ajuta...
Multumita lui Klaus, am aflat ce inseamna aceasta mare gogorita a producatorului, intitulata garantie extinsa. Sunt atatea componente ale masinii neacoperite de garantia extinsa, ca nu merita atentia. As fi fost curios, sa vad un certificat de garantie "normala". Prietene Klaus, nu cumva poti sa ma ajuti?
Multumesc anticipat

This post has been edited by MCM Ops.: 30 Jun 2005, 20:54


--------------------
"Daca un magar da cu copita si te loveste, dumneata ce faci? Il chemi la tribunal?"
un istoric ilustru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 1 Jul 2005, 16:19
Post #204


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




Pai cred ca sunt cam aceleasi excluderi ca si la garantia extinsa wink.gif Cel putin o mare parte le recunosc, nu sunt sigur la alea legate de comenzile manuale ale tabloului de bord


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 1 Jul 2005, 17:16
Post #205


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




@MCM Ops daca ai noroc sa gasesti un dealer Dacia care e autorizat sa monteze tipul de alrma care te intereseaza nu pierzi garantia la alarma.

din ce poti sa citesti pe aici, multi nu sunt multumiti de alarmele oferite de Dacia si au ales alta marca/model

personal am alta alarma decat cea recomandata, montata la dealerul de alarme, si m-am folosit de garantie pentru a schimba blocul de ventilare. NIMENI nu a intrebat nimic, nu a zis nimic. am schimbata si lumina la bord, si nici macar la asta nu au comentat nimic la service

This post has been edited by KarM'ac: 1 Jul 2005, 17:17


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Xplode
post 7 Jul 2005, 21:12
Post #206


Membru autentic


Group: Members
Posts: 256
Joined: 5 January 05




Oameni buni care e faza cu acel Card pt garantia extinsa? Voi il aveti? Eu nu.


--------------------
Dacia Logan Laureat - B-77-xxx
Logan=Renult vs Logan=Dacia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 7 Jul 2005, 21:21
Post #207


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




intrebare de baraj: ai garantie extinsa?

daca ai, vezi cateva pagini mai in spate ca e scris TOT. sau ai incercat si n-ai gasit? wink.gif


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
leinad
post 18 Jul 2005, 13:46
Post #208


Membru dacionist


Group: Members
Posts: 395
Joined: 17 March 05
From: Constanța




QUOTE(Xplode @ 7 Jul 2005, 21:12)
Oameni buni care e faza cu acel Card pt garantia extinsa? Voi il aveti? Eu nu.
*


Pai te duci la dealer cu BI si ti-l iei. Eu l-am luat acum cateva zile. Termenul in care trebuie sa ti-l dea este de 90 zile de cand ai ridicat masina. la mine trecusera 6 luni...


--------------------
Logan Preferance 75 ponei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmz
post 22 Jul 2005, 12:10
Post #209


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 29 June 05
From: Bistrita




QUOTE(AL @ 9 Mar 2005, 13:37)
Dupa cum poate ati aobservat, carnetul de garantie de la LOGAN nu are rubrici pentru inscrierea interventiilor efectuate in termen de garantie si nici pentru eventuale prelungiri ale perioadei de garantie. ACest fapt contravine prevederilor HG 394/95. Primitr-un email am atentionat  impreuna cu Klaus pe reprezentantii Dacia S.A. si suntem in masura sa va reproduce raspunsul oficial al Dacia S.A. :

"Inscrierea in “Carnetul de Garantie” a interventiilor efectuate in perioada de garantie asupra autoturismului dumneavoastra, interventii ce presupun repararea sau inlocuirea de piese sau subansamble, altele decat reviziile, se va realiza prin anexarea la acest document a unei file care va contine identificarea vehiculului si inregistrarea remedierii efectuate.

Pe aceeasi pagina se vor regasi si rubricile necesare inscrierii perioadei de prelungire a garantiei, in cazul in care acest lucru va fi necesar.

Va comunicam ca in situatia in care doriti, la prima interventie in garantie asupra autoturismului dumneavoastra intr-o unitate service Dacia, puteti solicita inscrierea in <<Carnetul de Garantie>>, conform celor exprimate anterior."


Consider ca este firesc sa solicitati mentionarea respectivelor interventii pentru a putea dovedi eventuale probleme ulterioare si a putea beneficia de prevederile HG 394/95!!!

Va sfatuiesc ca in cazul in care service-ul refuza sa va anexeze foaia cu mentiuni, sa reclamati acest lucru la Vocea Clientului, mentionand ca acesta procedura a fost indicata de Dacia in cazul altor clienti.
*



am fost azi, 22.07.2005, in service Bistrita si le-am pus sub nas citatul de mai sus. mai precis dupa ce mi-au pus o alarma Astra A 10, diferita de alea autorizate Cobra si mi-au si deranjat instalatia electrica, hop si eu cu prevederile HG 394/95 cu inscrierea pe foaie separata atasat la carnetul de garantie a instalarii acestui tip de alarma si a prevederii explicite ca garantia la instalatia electrica ramane cea initiala. e scris pe hartie si nu stiu sa mai fie alt caz in care instalarea unei alarme (diferita de cea autorizata) sa se lase cu recunoasterea oficiala de catre dealerul Dacia a pastrarii garantiei la instalatia electrica. nu sunt sigur ca a fost cea mai buna cale de a-mi "conserva" garantia, dar alta n-am gasit.

oricum, inainte de instalarea alarmei i-am intrebat daca garantia la partea electrica va fi afectata si ei mi-au spus ca nu, ca sa citesc ulterior pe site-ul asta ca VC spune altceva.

This post has been edited by cmz: 22 Jul 2005, 12:15


--------------------
Logan Ambition - BN ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mich@el
post 9 Aug 2005, 23:46
Post #210


membru fara frane


Group: Members
Posts: 626
Joined: 27 February 05
From: Timisoara




Iata ce intrebare am pus la Vocea Clientului:
Spuneti-mi,va rog,in acesta luna merg in vizita la o ruda in Austria si as vrea sa stiu,in cazul vreunei defectiuni la masina aflata in garantie,cum procedez.Am inteles ca Dacia Asistenta acopera doar teritoriul tarii noastre.Problema este ca in cazul vreunei defectiuni,daca se rezolva in afara granitei,contra cost,bineinteles,risc sa-mi pierd garantia? In speranta ca intrebarea mea nu va ramane fara raspuns,va multumesc anticipat.
Raspuns:

Stimate domnule...,

Distributia automobilelor Dacia Logan nu se face prin toata reteaua
Renault, ci numai prin concesionari autorizati Dacia, de catre Renault.
Astfel numai acele ateliere autorizate Dacia din reteaua de service
Renault sunt abilitate sa intervina asupra modelului Logan pentru remedierea
unor incidente ce se incadreaza in conditiile de garantie, pentru
autoturismele Logan vandute in Romania.
In cazul reviziilor, acestea se pot face oriunde cu conditia sa existe
un atelier autorizat Dacia ( in Romania sau in orice alta tara ),
integral pe costurile clientului. Puteti apela nr. de la Renault Assistance
(din Franta: 0810051515, din Europa :+33142111313) care va va indruma
catre cel mai apropiat service Renault (care opereaza si marca Dacia).
Nu se accepta interventii in ateliere Renault, in cazul in care acestea
nu sunt autorizate Dacia.

Cu stima,
Consilier Client,
Cristina Sava

Ce parere aveti? blink.gif
In loc sa-mi dea nume sau numere de telefon de la service-uri Renault,care sa fie agreati de Dacia,am primit un raspuns evaziv,un fel de:te descurci,esti major...

This post has been edited by Mich@el: 10 Aug 2005, 02:01


--------------------
Logan Laureate 1.4 2005 - TM-Marine Blue
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
25 Pages « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 13:19
Forum Renault