DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

22 Pages « < 14 15 16 17 18 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Amenda rovinieta., Primita pe nedrept.

psychoo
post 20 Aug 2014, 14:58
Post #451


Membru


Group: Members
Posts: 3.412
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




"[...] aceasta își menține valabilitatea numai în condițiile în care la emiterea acesteia numărul de identificare al vehiculului a fost înscris corect [...]"
Ce inseamna asta?
Masina nu a schimbat proprietar, doar domiciliu -> alte numere.
Masina fusese inscrisa corect la momentul achizitionarii(emiterii?) rovignetei, si este inscrisa corect si acum...


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RazvanF
post 20 Aug 2014, 21:11
Post #452


Tech


Group: Members
Posts: 2.284
Joined: 25 March 14




Sa nu se refere la numerele de inmatriculare, daca le schimbi trebuie sa platesti alta taxa, cand platesti taxa de drum iti cere numarul de inmatriculare....si banii.
Teoretic taxa ar trebui sa fie valabila, chiar daca masina si-a schimbat proprietarul si numarul de inmatriculare.


--------------------
Dacia Logan MCV Stepway X52 2017 1.5dCi 90 cp
VW Polo Comfortline 2017 1.2TSI 90 cp 7-speed DSG
Masina are un tacanit....este intre scaun si volan.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 21 Aug 2014, 08:47
Post #453


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Rovinieta in cazul tau e valabila, DAR trebuie sa depui o cerere...
Prin camerele de rovinieta GARANTAT iti va veni amenda, ptr ca perechea nr inmatric si VIN e diferita decat rovinieta in sine.
Vezi aici

Daca ai fi in situatia in care pastrezi numarul de inmatric si schimbi masina, e relativ ok...adica la camere nu ai probleme ptr ca numarul de inmatriculare se regaseste in sistem, DAR la un control de roviniete, pica ptr ca aia verifica si VIN-ul masinii.


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 21 Aug 2014, 09:08
Post #454


Membru


Group: Members
Posts: 3.412
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Mersi de raspunsuri.
Acel link se refera la "Cerere schimbare numar inmatriculare eronat". Cum la mine nu a fost nici o eroare nu pot sa semnez un document in care se mentioneaza:
"prin prezenta va adresez rugamintea de a efectua corectia acestuia in
baza de date cu roviniete valabile, avand in vedere ca la momentul achitarii tarifului de
utilizare a fost inscris eronat numarul de inmatriculare _____________ ." deoarece nu este adevarat. Numarul a fost corect in momentul achitarii tarifului.
Am trimis un mail la CNADR si astept sa vad raspunsul furnizat.
Conform cu informatiile gasite la ei pe site si cu ce mi s-a comunicat la inmatriculari de catre ofiterul care s-a ocupat de dosarul meu as fi in regula, DAR ei sunt lenti in actualizarea bazei de date (intentionat sau nu) si asta ma poate afecta tot pe mine prin drumuri pentru contestatii PV, intarzieri la plata impozitelor si cine mai stie ce...
Multumesc inca o data pentru raspunsuri. Voi scrie pe acest topic raspunsul celor de la CNADR pentru cei care vor trece printr-o situatie similara.

EDIT: am gasit link-ul potrivit pentru situatia mea:
Formulare -CERERE SCHIMBARE NUMERE INMATRICULARE

This post has been edited by psychoo: 21 Aug 2014, 09:16


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 22 Aug 2014, 08:49
Post #455


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




QUOTE(psychoo @ 21 Aug 2014, 09:08)
Conform cu informatiile gasite la ei pe site si cu ce mi s-a comunicat la inmatriculari de catre ofiterul care s-a ocupat de dosarul meu as fi in regula, DAR ei sunt lenti in actualizarea bazei de date (intentionat sau nu)
*


Hahahaha...atunci e valabil si cand vinzi masina, pastrezi numerele si apoi le pui pe alta masina...evident, dupa cum zic ei acolo, e ca ar fi trebui sa schimbe numarul de inmatriculare cu cel pus de noul proprietar ptr ca rovinieta e pe masina nu pe proprietar...
Afla ca am trecut prin situatia asta si timp de aproape 8 luni cat mai aveam din rovinieta nu au modificat nimic si am circulat bine merci fara amenzi. Daca eram oprit atunci nu mai scapam, dar am zis ca merita riscul ca doar am platit odata....

Asa ca, daca stai in baza lor......


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 22 Aug 2014, 10:23
Post #456


Membru


Group: Members
Posts: 3.412
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Revin cu raspunsul primit pe mail:

QUOTE
Buna ziua,

DA, AVETI ROVINIETA VALABILA.

Conform art. 9 din Normele metodologice pentru achitarea tarifului de utilizare a rețelei de drumuri naționale din România, aprobate prin OMTI 769/2010, cu modificările și completările ulterioare:

“În cazul schimbării numărului de înmatriculare al vehiculului pentru care a fost achitat tariful de utilizare, rovinieta își menține valabilitatea numai în condițiile în care la emiterea rovinietei numărul de identificare al vehiculului a fost înscris corect. În orice altă situație utilizatorul va solicita CNADNR - S.A., în scris, efectuarea modificării numărului de înmatriculare în baza de date a SIEGMCR.”

Având în vedere că la emiterea rovinietei categoria A, seria nr. 11111 pentru vehiculul înmatriculat cu numărul X, numărul de identificare al vehiculului a fost înscris corect, vă informăm că, în baza prevederilor legale menționate mai sus, CNADNR – SA consideră rovinieta seria nr. 11111  valabilă pentru numărul de înmatriculare Y.

De asemenea pentru a înlesni verificarea în teren a echipajelor mobile, vă recomandăm să aveți la dvs., o copie a cărții de identitate a vechiculului, act din care reiese schimbarea numărului de înmatriculare.


Cu stima,

SERVICIUL ROVINIETE SI CALL CENTER

Tel: 021-264.33.44
*



Se pare ca nu este necesara nici o cerere adresata CNADR pentru actualizarea bazei de date.


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 30 Nov 2014, 13:19
Post #457


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Cand am trecut prin dreptul unei camere mobile de rovinieta, am avut o revelatie si am verificat daca mai o am valabila, si nu era, in 5 minute la primul Petrom am intrat sa fac pe un an, pot sa primesc amenda? Merge contestatie daca apare amenda? De exemplu eu platesc rovinieta pe 3-7-30-365 de zile, putem transforma si in ore, nu-i problema, dar daca o fac la 8 seara beneficiez doar de 4 ore din cele 24 pe care le PLATESC?


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 30 Nov 2014, 13:31
Post #458


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.600
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




QUOTE(argon @ 30 Nov 2014, 13:19)
Merge contestatie daca apare amenda? 

"Merge" ! dar ai si sanse de castig in instanta?
Daca primesti amenda acolo se specifica ca in ziua X la ora Y si Z minute ai fost inregistrat fara plata de camera W.
Daca datele de pe vigneta ta sunt facute anterioar detelor de pe amenda poti castiga in instanta......doar asa!


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 30 Nov 2014, 13:56
Post #459


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Motivul contestatiei l-am zis clar, eu platesc rovinieta pe de exemplu 7 zile, nu 6 zile si 4 ore, ca nu mi-a facut discount ca am facut-o la 8 seara, am platit toata ziua.

Foarte multi au zis ca nu le-a venit nimic daca au facut-o ulterior in aceasi zi, de aia intrebam. Se mai plateste amenda in 2 locuri ca anul trecut? Ca le bag iar doar partea de la fisc, si cealalta la CNADR nu.

This post has been edited by argon: 30 Nov 2014, 13:59


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gabryel.GLN
post 30 Nov 2014, 14:22
Post #460


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 14 December 09
From: Constanța




Si eu am facut de mai multe ori rovinieta dupa ce am trecut prin camere si nu am primit, e oarecum logic ce spui tu cu valabilitatea.


--------------------
Renault Espace V INITIALE PARIS 2016/1.6 dci 160CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 30 Nov 2014, 15:19
Post #461


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.600
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




QUOTE
16. Cum pot achita rovinieta prin SMS?

De citit punctul asta de pe site CDADNR....e simplu!


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 30 Nov 2014, 17:10
Post #462


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(argon @ 30 Nov 2014, 13:56)
Se mai plateste amenda in 2 locuri ca anul trecut?  Ca le bag iar doar partea de la fisc, si cealalta la CNADR nu.
*


Nu se mai plateste in 2 locuri de la finalul lui 2013. Au modificat legea si acum toti banii se duc la fisc. Pe versiunea cand 10% se duceau la fisc si 90% la CNADNR nu puteau executa direct decat datoria la fisc (10%) nu si cea catre CNADNR (pentru care ar fi trebuit sa faca proces si doar cand devenea definitiva hotararea puteau trece la executare).
Daca plateai 10% partea la fisc ramaneau aia de la CNADNR cu ochii-n soare.

Pentru cine nu stie, nenorocitul de guvern bok a dat o ordonanta de modificare a unor norme de omologare a vehiculelor in care au bagat imbarligat ( si ilegal zic eu, ca ordonanta nu se referea la asa ceva) si o modificare a unui act normativ privind organizarea CNADNR care modifica doar faptul ca 90% din bani mergeau la CNADNR si 10% la fisc, motiv pentru care plateai o amenda in 2 locuri distincte: o parte la fisc si o parte in contul CNADNR. Bine ca nu stabilisera ca amenda aia se impartea in vre 20 de institutii, sa te duci sa o platesti la 20 de institutii diferite...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 30 Nov 2014, 17:20
Post #463


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Nasol atunci, nu o fi 1/2 din 250 lei capat de tara, dar personal ce crezi, vine amenda daca am platit dupa cateva minute dupa ce am trecut pe langa camera mobila?


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 1 Dec 2014, 09:45
Post #464


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Nu stiu la tine, dar la fel am facut acu' vreo 2 ani si eu si nu am primit amenda.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bossake
post 3 Dec 2014, 02:50
Post #465


Membru autentic


Group: Members
Posts: 521
Joined: 6 December 07
From: Bucuresti




foarte multa lume mi-a spus ca a facut rovinieta dupa ce a trecut de camere (dar in aceeasi zi) si nu a primit nimic.


--------------------
Dacia Logan 2007 Prestige 1.6 16v - B 21 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 3 Dec 2014, 11:30
Post #466


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Probabil ca sistemul nu face foarte bine diferentierea orara si atunci fac verificari la sfarsit de zi, cand deja exista o rovinieta valabila pe ziua respectiva


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 4 Dec 2014, 18:37
Post #467


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




In 2011 am luat amenda de rovinieta si nu am platit partea aia la CNADNR. Mai vine sau au uitat?


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 4 Dec 2014, 18:58
Post #468


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Pai CNADNR e o societate comerciala (un SRL), nu e bugetul statului. Trebuie sa te dea in judecata in termenul general de prescriptie (3 ani de la fapta). Daca nu te-au chemat inca in judecata poti sa stai linistit.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 4 Dec 2014, 19:14
Post #469


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




Chiar am vrut s-o platesc dar chestia cu du-te in cealalta parte a orasului, plateste amenda, fa o copie, etc. m-a facut sa aman pana am uitat de tot.


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 5 Dec 2014, 08:03
Post #470


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.457
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(bossake @ 3 Dec 2014, 02:50)
foarte multa lume mi-a spus ca a facut rovinieta dupa ce a trecut de camere (dar in aceeasi zi) si nu a primit nimic.
*


Confirm, asa am procedat si eu. A trecut peste un an si n-am primit nimic.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin80
post 18 Dec 2014, 16:16
Post #471


Membru autentic


Group: Members
Posts: 728
Joined: 30 July 04
From: Bucuresti




ia uitati aici

http://www.cnadnr.ro/docs/comunicate/Comun...l-rovinieta.pdf

<span class='edit'>19 Dec 2014, 07:51:</span>
am avut si eu o amenda de rovinieta , am platit-o , dar nu si tariful acela de despagubire. acum am primit executare silita si trebuie sa achit vreo 400 lei + 28 euro sad.gif.
intre timp m am mai documentat si se pare ca:
- acel tarif s a scos din 2012;
- acum exista doar amenda si se achiata la bugetul local daca esti pf sau de stat daca esti pj;
- rovinieta e valabila , in cazul in care schimbi nr de inmatriculere, daca pe bonul ala emis de benzinar seria sasiu este identica cu cea din talonul emis pentru noul numar. aici cred ca pe baza numarului nou de inmatriculare ce a fost inregistrat de camera se afla de la politie seria sasiu si se verifica in baza de date cu roviniete daca e vreuna valabila pentru acea serie sasiu ( tocmai d aia trebuie sa fi fost inscrisa corect la emitere ca daca nu, in baza cu roviniete nu o sa se gaseasca nimic)
- daca seria sasiu nu a fost inscrisa corect sau deloc, daca iti schimbi numarul trebuie sa te duci la cnadr sa ti modifice ei in baza de date - nu se mai platesc cei 20 lei taxa)
-verificarea pe site ul cnadr nu o sa intoarca detalii despre rovinieta cand ai schimbat numarul, pentru ca verificarea asa cum am spus mai sus se face dupa seria sasiu si nu se face o modificare in baza de date cu roviniete
-nu cred ca daca pui numarul pe o alta masina decat cea pentru care ai cumparat rovinieta asta se considera valabila fiind vorba de o alta masina. daca verifica dupa seria sasiu clar vor emite amenda. poate pana acum cei de mai sus au avut noroc
- in og 15 scrie clar ca rovinieta e valabila daca perioada ei de valabilitate acopera ziua in care se face controlul. banuiesc ca d aia cei care si au luat ulterior trecerii prin punctele de control nu au primit amenda. nu imi dau seama cum este daca te opreste politia si ti da amenda . probabil se rezolva sau nu prin contestatie.
- la cat e rovinieta pe un an , daca inainte imi luam d alea pe 7 zile, decat sa uit vreodata si sa mai iau vreo amenda care e cat rovinieta daca o platesc in 2 zil, prefer sa am rovinieta un an fara sa ma mai doara capul cu astia de la cnadr.... care autostrazi nu prea fac

This post has been edited by catalin80: 19 Dec 2014, 06:56


--------------------
renault clio symbol , skoda superb
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 22 Jan 2015, 11:33
Post #472


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.576
Joined: 16 April 09




QUOTE
Un număr de 15 noi puncte fixe de control al valabilității rovinietei vor funcționa, începând de marți, pe rețeaua de drumuri naționale și autostrăzi din România, acestea fiind amplasate în zone în care nu pot fi evitate de conducătorii auto, iar alte opt puncte vor fi montate pe parcursul anului 2015, informează Compania Națională de Autostrăzi și Drumuri Naționale din România (CNADNR).


QUOTE
"Menționăm că, până la această dată, controlul valabilității rovinietei se realiza prin intermediul a 51 puncte fixe de control, 14 puncte mobile de control și prin intermediul personalului IGPR, ISCTR și CNADNR SA (în punctele de trecere a frontierelor), cu drept de verificare a deținerii rovinietei valabile. Aceste puncte de control fac parte din sistemul informatic deținut de CNADNR SA, sistem care permite emiterea rovinietelor atât prin punctele de lucru ale distribuitorilor autorizați de CNADNR SA, cât și prin intermediul SMS (pentru utilizatorii români și doar pentru perioada minimă de valabilitate pentru fiecare categorie de vehicul în parte), dar și pentru descurajarea utilizatorilor rețelei de drumuri naționale și autostrăzi de a circula fără a deține rovinietă valabilă", precizează CNADNR, într-un comunicat remis marți AGERPRES.


http://www.agerpres.ro/social/2015/01/20/n...omania-19-30-47


--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 27 Jan 2015, 16:33
Post #473


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.576
Joined: 16 April 09






--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 20 Feb 2015, 19:23
Post #474


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Amenzile de rovinieta nesemnate olograf (cu pixul/stiloul) de agentul constatator SUNT NULE ABSOLUT

Inalta Curte de Casatie si Justitie a stabilit prin Decizia nr.6 din 16.02.2015 ca "procesele-verbale de constatare și sancționare a contravențiilor prevăzute de art.8 alin.(1) din Ordonanța Guvernului nr.15/2002[...]transmise persoanelor sancționate contravențional pe suport de hârtie (adica nu fisier semnat electronic pe mail - n.n),sunt lovite de nulitate absolută în lipsa semnăturii olografe a agentului constatator." link

Cu alte cuvinte, toate amenzile trimise in plic de CNADNR pana acum sunt nule absolut.
Cine are procese de contestare a amenzii de rovinieta, sa le prelungeasca cat poate pana apare hotararea Inaltei Curti in Monitorul Oficial (cca. 1 luna)...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 22 Feb 2015, 12:33
Post #475


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




Interesant,nu ma asteptam la asa ceva.


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 22 Feb 2015, 17:53
Post #476


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Eu cred ca era si cazul sa se stabileasca asta. Eu am un proces cu CNADNR-ul pe aceasta treaba, si dupa ce i-am explicat judecatorului de parea ca a inteles treaba, i-am explicat-o in actiune de o intelegea si femeia de serviciu de la bloc, am dezvoltat-o in raspunsul la intampinarea CNADNR, ala mi-a respins contestatia pe niste argumente care nu au nicio legatura cu legea si logica. Acu' la apel, treaba va fi clara deja, ca hotararea ICCJ e general obligatorie.
Smecherii astia de la CNADNR numai ilegalitati fac in PV-uri, nu au aparatura omologata cum cere expres legea si vin ca nu e necesara "verificarea metrologica" (care e un fel de ITP, periodic, nu e nici pe departe o omologare de produs) si spun ca d-aia nu au omologat(!!??), comunica PV-urile doar prin afisare (lucru stabilit ca ilegal de alta hotarare a ICCJ), la un moment dat plateai amenda... ca amenzi, din 2 bucati, la 2 institutii diferite. Unde nu mai pun ca partea de CNADNR o plateai numai la BCR prin depunere in cont si-ti lau 8 lei comision pentru asta...).

Poate mai descopera si aia de la CNADNR care e legea, ca nelegal am inteles ca pot sa functioneze.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 22 Feb 2015, 19:01
Post #477


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




E retroactiv?


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 22 Feb 2015, 21:10
Post #478


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.080
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Nu, doar la procesele pe rol, si ce va veni. Amenzile platite sunt nerecuperabile, daca asta intrebai.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 22 Feb 2015, 23:49
Post #479


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.587
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




sau cele care vor veni din urma cu maxim 6 luni ca parca atat au termen de trimitere...


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 24 Feb 2015, 09:37
Post #480


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Intrebarea mea este: se prescrie dreptul la actiune in constatarea nulitatii absolute?


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
22 Pages « < 14 15 16 17 18 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 12:21
Forum Renault