DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Crash-test Logan, Chiar asa...

maxx
post 18 Feb 2005, 22:54
Post #31


Megane Renault Sport 2.0 Turbo 225hp, 6 speed, 0 - 100 6,5s


Group: Members
Posts: 401
Joined: 26 September 04
From: Bucuresti - Tei




sa revenim la discutie :
LOGAN E O MASINA BUNA SI SIGURA
la banii care-i dai pe ea wink.gif


--------------------
DACIA Logan Ambition Perla - B 62 DRB
---- RENAULT -- NISSAN -- DACIA ----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skoda
post 19 Feb 2005, 13:06
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 10 October 04




QUOTE(osirus @ 13 Feb 2005, 22:27)
Nu are bare!La slz erau bare!

daca nu are bare, inseamna ca poza asta e trucata ?

Attached thumbnail(s)
Logan_348.jpg ( Size: 47.51k ) Number of downloads: 435


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - Toreador
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 19 Feb 2005, 14:09
Post #33


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan





Nu poza e trucata,ci tu nu vezi bine! 04.gif ......arata-mi si mie barele......ca eu nu le vad........! radmasa.gif .......
Si oricum e facuta in asa fel caroseria sa absoarba socul impactului frontal destul de bine..........nu stiu din spate sau lateral daca e la fel de bine!


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maxx
post 19 Feb 2005, 20:16
Post #34


Megane Renault Sport 2.0 Turbo 225hp, 6 speed, 0 - 100 6,5s


Group: Members
Posts: 401
Joined: 26 September 04
From: Bucuresti - Tei




QUOTE(osirus @ 13 Feb 2005, 23:27)
Nu are bare!La slz erau bare!La asta e un profil de tabla in forma de omega!Cit de rezistente or fi................se  va vedea!
*



Stai tu linistit ca-s rezistente...doar nu dadeau astia inapoi...
asta-i o caroserie proiectata...
nu una imbunatatita in timp...


--------------------
DACIA Logan Ambition Perla - B 62 DRB
---- RENAULT -- NISSAN -- DACIA ----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 19 Feb 2005, 20:17
Post #35


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti






Stiu, dar vreu sa se lamureasca omul ca nu-s bare acolo.


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maxx
post 19 Feb 2005, 20:19
Post #36


Megane Renault Sport 2.0 Turbo 225hp, 6 speed, 0 - 100 6,5s


Group: Members
Posts: 401
Joined: 26 September 04
From: Bucuresti - Tei




bara=teava=gresit biggrin.gif


--------------------
DACIA Logan Ambition Perla - B 62 DRB
---- RENAULT -- NISSAN -- DACIA ----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 19 Feb 2005, 20:21
Post #37


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Cred ca omu confunda barele cu portiunile alea din usi, care au rolul sa le sustine(cred)


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maxx
post 19 Feb 2005, 20:24
Post #38


Megane Renault Sport 2.0 Turbo 225hp, 6 speed, 0 - 100 6,5s


Group: Members
Posts: 401
Joined: 26 September 04
From: Bucuresti - Tei




nu au rol in sustine...sau poate or avea si d-asta, dar principalu' e altu...
berlina mea n-are d-alea si nu-i cad usile, parca wink.gif


--------------------
DACIA Logan Ambition Perla - B 62 DRB
---- RENAULT -- NISSAN -- DACIA ----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florin_d
post 19 Feb 2005, 22:34
Post #39


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 14 December 04
From: Bucuresti




smile.gif
Nu se vede nici o bara


--------------------
dacia 1300 - B-17-DIE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 20 Feb 2005, 00:46
Post #40


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan





Mai baieti,nu stiu ce vedti voi la poza aia,ca oricum numai bara nu e din poza,dar macar ati avut si voi curiozitatea sa dati plasticul ala de pe usa sa va uitati?Daca nu,atunci va zic eu ca nu trebuie poza sau mai stiu eu ce..........e un profil de tabla in forma omega prins prin ambutisare la extremitatile portierei,undeva la nivelul scaunului!Si la cea din fata si la cea din spate!Si stiu eu ce spun cind zic ca nu stiu cit de rezistenta e,la un impact mai violent!....In schimb la slz in loc de acea tabla era o bara,care la capete era turtita si prinsa la fel ca la lgn,prin ambutisare!Si era destul de groasa teava,nu mai stiu citi toli avea.........si asta era la toate portierele!


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 20 Feb 2005, 10:23
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




La Solenzele fabricate incepand din 2004 aparea acea bara. La celelalte mai vechi era invizibila! biggrin.gif


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maxx
post 20 Feb 2005, 12:05
Post #42


Megane Renault Sport 2.0 Turbo 225hp, 6 speed, 0 - 100 6,5s


Group: Members
Posts: 401
Joined: 26 September 04
From: Bucuresti - Tei




bai osirus masina asta nu-i un pas inapoi, asa cum crezi tu sad.gif (mai e si gagica de la peco de la mine, cica "nu-ti lua logan ca-i proasta, solenza e mult mai reusita" ea crede ca-i la fel ca la vopseaua de par... sad.gif sad.gif sad.gif )
LOGAN e peste SOLENZA in punct de vedere al sigurantei, punct . biggrin.gif
indiferent ca-i impact frontal sau lateral...sau cum o fi...
P.S. inca o data tongue.gif bara=teava=gresit biggrin.gif


--------------------
DACIA Logan Ambition Perla - B 62 DRB
---- RENAULT -- NISSAN -- DACIA ----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skoda
post 20 Feb 2005, 13:00
Post #43


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 10 October 04




Atata vreme cat Logan este cel mai ambitios proiect Dacia (by Renault biggrin.gif ) si s-au investit in proiectarea ei 300 mil fata de 30 mil la Solenta, cred ca este la mintea cocosului ca tot ce s-a dovedit o idee proasta sau sub asteptari pana acum la SRN sau SLZ s-a corectat. Si evident ca fiecare surub a fost regandit de 10 ori fata de versiunile anterioare, pentru ca desi Logan este o masina cat se poate de ieftina la fabricare, proiectarea Solentei a fost de 10 ori mai ieftina apropo de masuratori si testari (doar vorba aia deja avem in vocalbularul Dacia cuvantul "crash-test" in loc de "pai sa punem niste bare cam asa, p'acolo si cum s-or comporta D-zeu stie...de restul Doamne ajuta!")

This post has been edited by skoda: 20 Feb 2005, 13:02


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - Toreador
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 20 Feb 2005, 13:17
Post #44


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan





Maxx nu a spus nimeni ca logan e un pas inapoi,poate tu gindesti asa,daca gindeam eu asa nu as mai fi avut-o acum,dar cind spun ca nu stiu cit de sigura e la impact lateral(si aici ma refer la portiere),o spun in cunostinta de cauza........si slz si lgn au fiecare atuurile lor,mie chiar i-mi pare rau ca am dat slz 256.gif dar asta e si nu inseamna ca lgn e proasta!
ps..skoda te rog sa i-mi arati si mie la un lgn(care vrei tu)unde sunt barele alea in usi biggrin.gif
pps..sony la slz au aparut acele bare si mai multe dubluri de ranforsare la caroserie in septembrie 2003,odata cu lansarea dieselului! 04.gif


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 20 Feb 2005, 13:23
Post #45


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Exista 2 motive pentru care nu are Logan barele alea.
1.Ori nu a fost nevoie de ele, usile sunt destul de rezistente(nici eu nu cred asta)
2Pentru reducerea costurilor nu au fost puse.


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skoda
post 20 Feb 2005, 13:37
Post #46


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 10 October 04




in mod sigur ! ai uitat :
3. rea vointa din partea producatorului
4. trebuiau de fapt sa fie acolo dar a uitat un gigi de acolo sa le monteze
5. cand au construit linia de asamblare, nici oamenii aia nu le-au vazut pe proiect, toti aveau nevoie de ochelari

hai sa vorbim sa ne aflam in treaba. altcineva, ce mai crede, spuneti tare, nu va sfiiiti de cat de aberant este, doar asta facem toti aici, ne dam cu parerea la misto ....


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - Toreador
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 20 Feb 2005, 13:39
Post #47


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




3. Pica. Ca nu poate fi vorba de asa ceva.
4. Si asta pica, ca era vorba de o poza data de dacia, nu am vazut noi asta pe masina.
5si asta pica, din acelasi motiv ca si 4.


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 20 Feb 2005, 13:45
Post #48


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan




De acord cu tine.........dar nici in poza sau proiect sau ce vreti voi nu sunt bare!Varianta 2 e sigura.......e mai ieftin de pus un profil de tabla decit o bara!
ps skoda tu cred ca nu stii sa faci diferenta intre o tabla si o bara!(la poza ma refer.......mareste poza si ai sa vezi mai bine)


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 20 Feb 2005, 16:47
Post #49


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




Tocmai asta le spun si eu ca nu exista barea, sunt doar niste ranfosari(sper ca asa se scrie)
Acum ca si tu spui c avarianta doi e sigura, cat puteau sa coste barelea alea?


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thunder
post 21 Feb 2005, 12:24
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 22 April 04
From: Pitesti




Mei daca are sau nu bare de protectie in usi e mai putin important ... cel putin pt. mine. Ideea e, ce patesc daca intra unu in mine .. ca deh ... uita sa dea prioritate. Cum reactioneaza caroseria per ansamblu? Se comporta ca o cutie de bere? Si de ce nu fac astia crash-test ca bani au, laboratoare de test au ... sau poate acele 3 stele la NCAP cu care se bateau in piept la un moment dat nu sunt reale si le e frica sa faca testu acum, cand se vinde masina ca painea calda.


--------------------
Opel Astra H 2006 - B-50-WSE
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. Despre univers nu sunt inca sigur. Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Deceneus
post 21 Feb 2005, 16:40
Post #51


Membru incepator


Group: Members
Posts: 94
Joined: 18 January 05
From: Timisoara




In general se cauta solutii astfel incat solicitarile sa fie preluate si "neutralizate" de corpul masinii, prin asta intelegand ca se concep parti ale caroseriei care sa "se faca tandari" astfel incat in habitaclu sa nu te dea cu capul de toti peretii si asa sa nu suferi leziuni. Cu alte cuvinte: se sparge ceva parte din masina ca sa fii tu protejat. (Asta in cazul in care impactul nu se produce pe la 150 km/h si chestii de genul extrem).
De aceea CASCO se recomanda din plin la modelele astea de generatie noua de masini. Ca la toate se aplica solutia asta. E o chestie utilizata prima data la F1: ii vezi pe aia cum se fac praf cu masina prin toate gardurile si ei iasa teferi (ma rog, ametiti si cu clavicula un pic dislocata). Este teoria cu "absorbtia socului in structura". Salveaza vieti. Pe testate nu pe povesti.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.6 - TM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skoda
post 21 Feb 2005, 16:55
Post #52


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 10 October 04




QUOTE
Datorita experientei bogate a grupului Renault, Logan beneficiaza de o rezistenta mare la coliziuni. Caroseria este prevazuta cu zone de deformare controlata, care au rolul de a dispersa energia produsa in urma unui impact. In cazul unei coliziuni frontale exista trei zone ale caroseriei menite sa absoarba aceasta energie. In zona superioara actioneaza cadrul de rezistenta al plafonului si stalpii parbrizului, in zona mediana exista bare de ranforsare din compartimentul motor si usi, iar in zona inferioara efortul este preluat de un subcadru, conectat cu lonjeroanele in sase puncte. Bordul are structura tip fagure, fiind realizat din polipropilena, un material cu grad ridicat de absorbtie, care reduce sansele de ranire a genunchilor.
        Pentru a diminua riscul unor accidente in zona picioarelor, a celui care se afla la volan, Renault pune la dispozitie un sistem preluat de la Megane II, care are ca efect in cazul unei coliziuni frontale ruperea pedalelor de frana si ambreiaj. Acumulatorul automobilului este pozitionat la un unghi de 35°, care, in cazul unui impact, loveste pompa de frana iar pedala se rupe. Atat tija ambreiajului, cat si tija pedalei de frana sunt confectionate din material plastic. Partea inferioara a tabloului de bord si capacul torpedoului au o forma optimizata pentru a dispersa energia de impact ce ar cauza leziuni ale picioarelor si gleznelor. Se are in vedere ca pana in 2006, Logan sa atinga standarde si mai inalte de siguranta prin implemetarea airbagurilor laterale si a celor tip cortina, pentru protectia capului.
        Centurile de siguranta sunt cele mai importante componente ale sigurantei pasive. Logan este dotat cu centuri de siguranta cu prindere in trei puncte si tetiere pentru toate cele cinci locuri. Iar optional sunt disponibile airbag-uri pentru sofer si pasager, dotate cu un regulator de presiune pentru a limita sarcinile care actioneaza asupra corpului.
http://www.autoexpert.ro/revista/articol.php?id_material=380


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - Toreador
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 21 Feb 2005, 22:35
Post #53


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan




QUOTE(skoda @ 21 Feb 2005, 16:55)

Cite nu se spun in ziare............tu chiar ii crezi?Si materialul ala e din 13.08.2004.......pe atunci nici nu se prea stia inca cam cum arata in realitate masina! uite inca o chestie si nu conteaza prea mult daca are sau nu bare.........cu toate ca nu are!

This post has been edited by osirus: 21 Feb 2005, 22:44


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GolfIII
post 21 Feb 2005, 23:59
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 506
Joined: 5 April 04




Hmm, eu nu as spune asta.In afara de airbag-ul lateral eu nu vad nici un alt element de siguranta care te-ar putea scapa de urmarile unui impact lateral. Acum o jumatate de an a intrat cineva in mine din lateral, lovindu-ma din stanga. Ii multumesc lui Dumnezeu ca am scapat nevatamat. Cand am coborat din masina si am vazut urmarile lasate de accident nu mi-a venit sa cred ce poate face o bara de ranforsare. Pe toata suprafata mai putin in locul unde era bara, portierele intrasera in habitaclu vreo 15-20 cm insa fara a ajunge la mine. Sunt convins ca acea zi s-ar fi terminat mult mai prost pentru mine daca nu as fi avut bara de ranforsare si stalpul central suficient de rezistente.


--------------------
Volkswagen Golf III 1995
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kostika
post 22 Feb 2005, 13:08
Post #55


Membru incepator


Group: Members
Posts: 26
Joined: 10 February 05




In primul rand, salutare pentru toata lumea, avand in vedere ca e primul meu post.
Ca sa trec la problema, exista si alte mijloace de protectie la impact lateral in afara de barele din usi si airbag-ul lateral. Daca tot vorbim de mult iubitul nostru Logan, cine o sa aiba curiozitatea sa desfaca un panou de usa, o sa gaseasca o bucata de plastic negra pe interior care, aparent nu are nici un rol. La fel, pe panoul de plastic de pe stalpul central, tot la interior, exista o piesa de tabla la partea de jos. Astea doua chestii, plus stalpul central, care are o dublura destul de groasa pe mijloc, lucreaza sa-l protejeze pe nea Vasile de la volan la impact lateral. Daca o sa puneti panoul de usa langa panoul de pe stalp, o sa vedeti ca cele doua piese vin exact in zona bazinului soferului si a pasagerului (merci Megane II), daca vorbim si de partea dreapta. Asa ca, chiar daca nu e evident la prima vedere, mai sunt si alte chestii care mai salveaza vieti... la urma urmei, Renault a proiectat caruta, nu?


--------------------
Skoda Octavia II 1.9 TDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skoda
post 22 Feb 2005, 13:13
Post #56


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 10 October 04




osirus, nu stiu cata lume stie de cand exista proiectul dacia x90 si ca de ex solenta a furat cateva idei "de test" din proiectul deja existent de la logan (chiar si putin din design pentru coerenta vizuala a marcii), nu invers...


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - Toreador
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 22 Feb 2005, 14:22
Post #57


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(kostika @ 22 Feb 2005, 13:08)
... cine o sa aiba curiozitatea sa desfaca un panou de usa, o sa gaseasca o bucata de plastic negra pe interior care, aparent nu are nici un rol...Astea doua chestii... lucreaza sa-l protejeze pe nea Vasile de la volan la impact lateral.
Tu esti sigur de asta? Cam care ar fi principiul prin care acea bucata de plastic negru (care pentru cei care nu stiu se si desface ca este pe un fel de balama, si se pot baga la contrabande in ea de nu se poate, dar ramane intre noi) protejeaza bazinul?
Ca mie mi s-a parut cam solidara cu fata de usa de plastic si ca se cam sprijina pe tabla interioara a portierei. Adicalea daca vine una bucata ciocnire si se deplaseaza pana la tabala interioara a portierei, aceasta va impinge si bucata de plastic care va impinge la randul ei fata de plastic a usii, care va impinge la randul ei bazinul ocupantului scaunului....
Daca bucata de plastic negru nu ar fi acolo, atunci fata de usa ar rintra in ... golul fetei de plastic si nu ar impinge in ocupant chiar de la inceput. Parerea mea.
Eu aveam impresia ca bucata aia de plastic negru este acolo pentru rigidizarea fetei de plastic de usa de fapt.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kostika
post 22 Feb 2005, 14:49
Post #58


Membru incepator


Group: Members
Posts: 26
Joined: 10 February 05




@klaus: sunt foarte sigur de asta, crede-ma, stiu ce vorbesc. Toate chestiile de genul asta se numesc "padding-uri" si au ca scop protejarea pasagerilor de contactul cu obiectele dure (metalice sau nu). Ceva de genul asta mai gasesti la plansa bord in partea inferioara (o structura de tip fagure, pe interior, dintr-o bucata cu plansa bord). Si mai sunt o gramada de solutii de proiectare care nu sunt asa de evidente si care au ca rol securitatea pasagerilor. Loganul nu e o masina atat de rea pe cat vor unii sa o faca sa para. E adevarat, nu e mercedes, dar nici galeata nu e.


--------------------
Skoda Octavia II 1.9 TDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 22 Feb 2005, 23:19
Post #59


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan




Mai sincer sa fiu ramin la parerea lui Klaus despre acea bucata de plastic!Intradevar e ca un cofrag,se desface in doua dar eu ramin la parerea ca e mai mult de umplutura pt fata de usa din plastic!Plus ca se poate da jos si se poate pune altceva in locul ei,ceva care sa aiba rol de antifonare!Daca ar fi avut acele bare de care ma tot zapaceste la cap skoda,ar fi stat altfel treba,dar asa cine stie?
parerea mea wink.gif

This post has been edited by osirus: 22 Feb 2005, 23:21


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 22 Feb 2005, 23:20
Post #60


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Sau sa se faca un compartiment de depozitare, ca pe megane 2...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
8 Pages < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 20:14
Forum Renault